Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opony zimowe do samochodu  (Przeczytany 19234 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Opony zimowe do samochodu
« dnia: Października 09, 2010, 22:41:24 »
Poszukuję opon na zimę, trochę późno, ale lepiej późno niż wcale :)
195/65/15

Słyszałem dobre opinie o "Michelin" i o firmie "Kleber" Chociaż o "Michelin" na lato, bo zimowe szybko się ścierają, tak więc zostały mi "Klebery", chyba że jest jakiś mechanik, który wypowie się w tej kwestii, znawca :P
Lepiej wziąć "H", "T" ?

Dzięki za pomoc/porady

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: Października 09, 2010, 23:04:11 »
Ja mam właśnie Micheliny zimowe w tym rozmiarze, i jakoś nie zauważyłem, żeby się szybko ścierały (ogółem - zima+lato - robię ~25 000 km rocznie).
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: Października 10, 2010, 06:08:46 »
Bedziesz mial tyle opinii ile ludzi. :p

Ja oczywiscie polece to co sam uzywam - Gislaved Euro*Frost 3 SILICA. Uzywam je drugi sezon i powiem Ci, ze nie raz mi dupke uratowaly, genialnie odprowadzaja snieg i bloto. W koncu Szwedzi wiedza co to zima. :p

A na lato tylko Yokohama.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #3 dnia: Października 10, 2010, 08:22:10 »
Dziwnie tanie jak na Szwedzkie opony.
Ceny

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #4 dnia: Października 10, 2010, 08:33:01 »
Tanie? Jak dla mnie to normalna cena (moj rozmiar jest po 150pln
jakos). Stosunek jakosci do ceny jest bardzo dobry.

Ale mozesz doplacac do Michelin, Twoja kasa. :p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #5 dnia: Października 10, 2010, 08:34:42 »
Ile chcesz wydać na te opony?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #6 dnia: Października 10, 2010, 08:37:52 »
Cytat: "KrP"
Bedziesz mial tyle opinii ile ludzi. :p

Dokładnie... Jednego faworyta nie znajdziesz.

U mnie doskonale sprawdzają się Toyo Snowprox. Na lato mam Michelin Pilot Primacy.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Schludny

  • Gość
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #7 dnia: Października 10, 2010, 10:52:14 »
Cytat: "KrP"

Ja oczywiscie polece to co sam uzywam - Gislaved Euro*Frost 3 SILICA. Uzywam je drugi sezon i powiem Ci, ze nie raz mi dupke uratowaly, genialnie odprowadzaja snieg i bloto


Zdaję sie że Twoje "super"opony to tania tandeta.Pierwsze słyszę o takiej firmie po drugie zobacz sobie jak wypadły w teście kiepsciutko i to na pierwszym miejscu.

W gronie produktów, których właściwości oceniono jako niedostateczne znalazły się: Gislaved Euro Frost 3 Silicia, Maxxis Presa Snow Wintermaxx, Tigar Winter 1, Ceat Artic III, Linglong Winter-Hero Radial 652. O ile jednak ogumienie Gislaved i Maxxis oceniono jako szczególnie słabe, to opony Tigar, Ceat i Linglong uznano produkty niosące potencjalne ryzyko.

http://www.autocentrum.pl/drukuj.php?FF=338&id=1559173862

[ Dodano: 2010-10-10, 10:53 ]
Cytat: "KrP"
Tanie? Jak dla mnie to normalna cena (moj rozmiar jest po 150pln
jakos). Stosunek jakosci do ceny jest bardzo dobry.


Właśnie widać jaka cena taka jakość.Na przyszłość nie wypowiadaj sie więcej na temat opon i bezpieczeństwa.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #8 dnia: Października 10, 2010, 11:12:09 »
Jak zimówki to z tanich Dębica Frigo 2, a jak chodzi o wyższą półke, to coś z Dunlopa albo Good Year'a. Michelina miałem raz, po dwóch zimach nadawały się do wyrzucenia.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #9 dnia: Października 10, 2010, 11:34:48 »
Schludny, dlaczego w niemal kazdy temat musisz sie [ciach] ze swoimi pseudo madrosciami? Nie kompromituj sie juz, to nie jest fajne.

Moge ci znalezc pozytywne oceny tych opon, ale nie jara mnie przescigiwanie sie we wklejaniu linkow z gugla. Wybacz, ale jestem doroslym facetem.

A to, ze ty nie znasz takiej firmy to nie znaczy, ze jest zla. Wielu na nazwe Yokohama (ktore do siebie tez kupilem za 150pln) robi wielkie oczy zdziwienia. :)

Ogolem to wali mnie twoja opinia tak samo jak wali mnie co rbk kupi. Wazne, ze ja mam opony, ktore jeszcze ani razu mnie nie zawiodly, szczegolnie zeszlej zimy.


Chcesz ostrzeżenie?
Kubapolice
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #10 dnia: Października 10, 2010, 14:38:28 »
Raczej łzami. Ze śmiechu. Chociaż nie, to jednak był smutek wywołany twoimi "mądrościami".

Kuba:

Cytat: "Słownik Języka Polskiego PWN"
#
wpieprzyć się — wpieprzać się
1. posp. «wtrącić się w czyjeś sprawy»
2. posp. «wtrącić się w czyjąś rozmowę»
3. posp. «zderzyć się z czymś»
4. posp. «wejść gdzieś bez czyjejś zgody»
5. posp. «znaleźć się w trudnej sytuacji na skutek podjęcia złej decyzji»


Widzisz tam gdzieś "wulg"? Bo ja nie. Więc może zamiast kasować coś, co nie jest wulgaryzmem zajmij się postami takich dzieci jak Schludny.

Co do tematu jeszcze: Masz tu oceny użytkowników tych opon, a tutaj po polsku w razie jakbyś miał z angielskim problemy.

Jak pisałem, sam na nich jeżdżę więc wiem jak się zachowują. Kilku znajomych też używa, każdy chwalił. Na nasze zimy, za taką cenę idealne.

No chyba, że rbk woli się kierować testami pisanymi na zamówienie. ;] [;
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

jaroslawp

  • Gość
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #11 dnia: Października 10, 2010, 14:59:49 »
Dziwne, że w opisie polskim powołują się na ADAC tylko w punkcie niskiego zużycia paliwa. Czyli jedynej zalety tych opon w tych testach.
Co do opinii użytkowników to tylko subiektywne wrażenia z jazdy na danym typie opony (ewentualne porównanie to zużyte opony poprzednie z nówkami - w takim wypadku zawsze wygrają te nowe). Natomiast ADAC to firma przodująca w testach i ocenie bezpieczeństwa pojazdów i ich podzespołów, która przetestowała kilkanaście opon na raz porównując je ze sobą. Więc jeżeli na czymś się opierać to jednak lepiej na opinii profesjonalistów, a nie laików.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #12 dnia: Października 10, 2010, 15:24:49 »
Ja jednak wolę opinie użytkowników, do wszelkich testów firm nie mam zaufania.

Tym bardziej, że na tych oponach sam jeżdżę, wiem jak się zachowują, wiem ile razy mnie już uratowały i wiem, że są warte swojej, i tak niewygórowanej, ceny. I nawet jeśli "nieomylne" ADAC wystawi im ocenę 1/10 to z chęcią kupiłbym je raz jeszcze.

Aha i żeby jeszcze nie było płaczu i lamentu - nie uważam tej opony za pr0-uber-najlepszą. Na pewno są lepsze w co nie mam wątpliwości. Jest to jednak opona bardzo dobra.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

jaroslawp

  • Gość
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #13 dnia: Października 10, 2010, 15:45:28 »
A tak PS:  :devil:
Cytat: "KrP"
No chyba, że rbk woli się kierować testami pisanymi na zamówienie
Cytat: "KrP"
I nawet jeśli "nieomylne" ADAC wystawi im ocenę 1/10 to z chęcią kupiłbym je raz jeszcze.
wpisując się w twój tok rozumowania, to jakie masz profity ze sprzedaży reklamując tak usilnie te opony oraz próbując przy tym zdyskredytować wszystkich mających odmienne zdanie podważając przy tym ich profesjonalizm?

Schludny

  • Gość
Opony zimowe do samochodu
« Odpowiedź #14 dnia: Października 10, 2010, 16:13:42 »
Cytat: "KrP"
Tym bardziej, że na tych oponach sam jeżdżę, wiem jak się zachowują, wiem ile razy mnie już uratowały i wiem, że są warte swojej, i tak niewygórowanej, ceny. I nawet jeśli "nieomylne" ADAC wystawi im ocenę 1/10 to z chęcią kupiłbym je raz jeszcze.


W sumie nie ma co sie dziwic chlopakowi do takiego gruchota lepszych opon nie ma co zakładać.Jak będę w pobliżu pseudo auta a super oponami  to zrobie zdjecie i je wkleje.


Jeszcze jeden taki post i zacznę nagradzać ostrzeżeniami.
Kubapolice