Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Tanie drukarki laserowe - opłaca się?  (Przeczytany 11991 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« dnia: Października 08, 2010, 13:06:25 »
Jak uważacie - opłaca się kupić drukarkę laserową kosztującą poniżej 500 zł? Mam tu na myśli choćby drukarki Brothera które kosztują między 300 a 400 złociszy. Ma ktoś może z nimi jakieś doświadczenia?

Jako, że przede mną praca licencjacka - spodziewam się, że będę drukowal więcej niż normalnie, a nie chciałbym zbankrutować przez moją aktualną drukarkę atramentową.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 08, 2010, 13:46:31 »
Doświadczeń z tego typu drukarkami nie mam, ale od jakiegoś czasu (przynajmniej 3 lata) mam urządzenie wielofukcyjne HP, które kosztowało w Makro ponad 600 zł. Jestem bardzo zadowolona. Wcześniej miałam drukarkę atramentową HP. Laserówki są droższe, ale szybkość i jakość drukowania jest lepsza. Koszty zakupu tonera też nie są wysokie. Ja kupuję w szczecińskim Pryzmacie. Jakość bardzo dobra.
W przypadku atramentówek często jest problem z wysychaniem tuszu, jeżeli nie kupuje się oryginalnego. Można też kupić zestaw do uzupełniania tuszu, ale tego już kompletnie nie polecam.

Offline salomon

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 08, 2010, 14:16:57 »
Witam, czy chodzi Ci o drukarkę kolorową czy czarną? Jeśli chciałbyś kolorową kupić to polecam Canona CLP300 albo z tej serii , wiele zalet - małe gabaryty , cicha praca , dobra jakość , tanie tonery ( zamienniki ). Jeśli natomiast myślisz o czarnej drukarce to polecam samsunga ML-1665 , dobra ,niezawodna i tania w eksploatacji drukarka. Pozdrawiam

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 08, 2010, 14:36:10 »
Myślę, że wystarczy mi monochromatyczna :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

ktpb

  • Gość
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 08, 2010, 15:20:58 »
Kubo. Polecam Tobie drukarkę HP 6L. Prawdziwy koń roboczy. Kupisz dobrą na allegro za 150zł, a tonery masz za jakieś 25zł. To starcza na wieeele stron drukowania. Ja mam taką drukarkę, w pracy mamy takie i innych nie chcemy. Pozdrawiam!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 08, 2010, 15:26:27 »
Mogę Ci napisać jaki jest serwis Brothera "on-site", reklamują się, że mają 2+1 lat gwarancji on-site, a więc.. po rejestracji na stronie masz 3 lata gwarancji w domu, czy tam we wskazanym przez Ciebie miejscu, ale.. Czekasz czasami na Pana, który PRZYJEŻDŻA Z WARSZAWY nawet i tydzień, nawet dwa. Pan miły, tłumaczy się, że mają tyle zleceń i jeździ po całej Polsce.. Czy im się to opłaca? Im pewnie tak, ale czy Brotherowi? Nie wiem ;-)

Co do drukarki, polecę Ci Brothera DCP-395CN, który z gadżetów to ma LAN, zamienniki do niego 1 czarny + 3 kolory po 3,5zł za sztukę. Mogę wskazać Ci miejsce gdzie można kupić dobre zamienniki, że nawet serwis Brothera powie Ci, że używasz oryginałów (sprawdzone, przetestowane na kilkudziesięciu drukarkach - żyjących i poserwisowych).
Ową drukarkę kupisz za jakieś 350-400zł. Kolorowa, z tanimi tuszami.

Jeżeli interesuje Cię monochromatyczna, to polecę Ci OKI B2200 (ma tani toner 2k), ew. zamiennik dobry, który jest o 40% tańszy.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 08, 2010, 15:32:35 »
Na razie jestem na etapie rozważania, czy mi się to kalkuluje - no ale może w przyszłym tygodniu jakąś decyzję podejmę ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

yak

  • Gość
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 08, 2010, 17:27:12 »
Kuba! ze zrozumiałych powodów (zawodowych) bez drukarki nie żyję. Testowałem już wszystko. Od igłówek (w zamierzchłych czasach) poprzez różne atramentówki po laserowe. Dla mnie jedno jest pewne: tylko monochromatyczna laserowa. Opłaci się i odpłaci świętym spokojem. Osobiście preferuje HP, ale się nie upieram.
A jak potrzebujesz kolor? No to niesiesz plik (w zasadzie każdy format) np. do Printshop'u w Szczecinie i tam, za 2 zł od sztuki, masz śliczne wydruki kolorowe. Ile tego potrzebujesz? Od dwóch do dziesięciu stron A4 w skali roku. Żaden problem. Tymczasem Twoja czarno-biała laserówka: działa, działa i działa. Zanim zużyje się bęben (45 000 stron lub więcej) - dziesięć lat minie. Wtedy i tak zmienisz drukarkę. Z nudów.
Czarno-biała laserówka ma tylko jeden mankament. Nie wydrukujesz kolorowych zdjęć. Ale aby zadowalająco drukować fotki trzeba mieć sporo kasy na specjalny papier i atrament lub tonery (kolorowe laserówki też istnieją, dla dużych firm lub krezusów). Tymczasem - tak jak Cię widzę - zmierzasz w kierunku pracy z tekstem: publicystyczno-naukowej. No to dla użytku prywatnego tylko monochromatyczna laserowa.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 09, 2010, 11:11:22 »
Swego czasu najtańszą alternatywą dla HP było wszystko Samsunga.
Koszt drukarek i tonerów był najtańszy w przeliczeniu na 1 str. druku.

Dla przykładu poszukaj aktualnego kosztu drukarki Samsung ML-2010. Koszt tonera na 3tys. stron to 89zł na allegro (oryginał).  Drukarka zajmuje mało miejsca, jest cicha i rewelacyjna w pracy (szybkość, jakość).
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #9 dnia: Października 09, 2010, 11:25:11 »
Cytat: "draculka"
Swego czasu najtańszą alternatywą dla HP było wszystko Samsunga.
Koszt drukarek i tonerów był najtańszy w przeliczeniu na 1 str. druku.

Dla przykładu poszukaj aktualnego kosztu drukarki Samsung ML-2010. Koszt tonera na 3tys. stron to 89zł na allegro (oryginał).  Drukarka zajmuje mało miejsca, jest cicha i rewelacyjna w pracy (szybkość, jakość).


Po wydrukowaniu 70 stron za jednym razem, staje z przegrzania na 10 min, a nie daj bóg żle polożysz karteczke do wydruku to juz sie zacina.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline kasia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #10 dnia: Października 09, 2010, 12:37:13 »
nie wiem jak laserówki, ale atramentowe brothera mogę polecić.
Mam wielofunkcyjne DCP- 375CW jakość wydruku bardzo dobra, tusze wydajne, na orginalnych załączonych w komplecie mam już wydrukowane około 200 stron i nie zużyła nawet połowy tuszy ( nie były one pełne).
Waśnie jestem na etapie kupna zamienników rbk,  polecasz jakąś konkretną firme ? słyszałam że jedna z firm na allegro jest dobra a koszt 10 wkładów około 40 zł

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #11 dnia: Października 09, 2010, 14:14:16 »
Cytat: "polo"
Cytat: "draculka"
Swego czasu najtańszą alternatywą dla HP było wszystko Samsunga.
Koszt drukarek i tonerów był najtańszy w przeliczeniu na 1 str. druku.

Dla przykładu poszukaj aktualnego kosztu drukarki Samsung ML-2010. Koszt tonera na 3tys. stron to 89zł na allegro (oryginał).  Drukarka zajmuje mało miejsca, jest cicha i rewelacyjna w pracy (szybkość, jakość).


Po wydrukowaniu 70 stron za jednym razem, staje z przegrzania na 10 min, a nie daj bóg żle polożysz karteczke do wydruku to juz sie zacina.



O widzisz ciekawe spostrzeżenie :-O , którego nie miałam nieprzyjemności doświadczyć, a sporo się na niej drukuje w biurze. Dosłownie "żużluje", a nie drukuje.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #12 dnia: Października 13, 2010, 11:19:33 »
To ja się podepnę nieco z innej beczki. Jest w naszym mieście jakiś punkt druku żeby w kolorze ładnie sobie coś wydrukować?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #13 dnia: Października 13, 2010, 21:04:27 »
Tomikon na Przyjazni.
Na razie nie ma podpisu......

Offline damian

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Tanie drukarki laserowe - opłaca się?
« Odpowiedź #14 dnia: Października 13, 2010, 23:34:35 »
Cytuj (zaznaczone)
Tomikon na Przyjazni.


A możesz podać jakiś cennik? Czasem muszę wydrukować jedną lub dwie kolorowe strony i interesuje mnie ile np. biorą za wydruk kolorowy a3/a4 ?