Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kwestia forumowej ciszy wyborczej  (Przeczytany 23824 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 11, 2010, 08:45:35 »
Tak już gdzieś zostało powiedziane - forumowa cisza zostanie wprowadzona w niedzielę o północy i będzie trwała do końca ustawowej ciszy wyborczej.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 11, 2010, 09:17:24 »
Tak, ja ją potwierdziłem, w dziale polityka, 2 strona - sekrety władzy.

yak

  • Gość
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 11, 2010, 10:08:34 »
Nie jest to zabieg konieczny w sensie wymagań prawnych. Poniżej przytoczenie z wikipedii (bo pod ręką):

"W Polsce cisza wyborcza rozpoczyna się o północy w dniu poprzedzającym dzień głosowania, a kończy się po zakończeniu głosowania (po zamknięciu lokali wyborczych); dotyczy także kampanii referendalnej.

Za naruszenie ciszy wyborczej grozi grzywna. Za naruszenie ciszy wyborczej uważa się nie tylko prowadzenie agitacji, ale również wszelkie dynamiczne nośniki reklamy politycznej. Zgodnie z prawem, w czasie ciszy wyborczej mogą wisieć plakaty powieszone przed ciszą, ale nie mogą pojawiać się nowe. Kontrowersyjną sprawą są plakaty umieszczone na środkach transportu publicznego. Zostały one naklejone przed ciszą, ale w czasie ciszy wyborczej pojawiają się w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było."

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 11, 2010, 10:11:06 »
Tu nie chodzi o prawo, tylko przyda się nam (a przynajmniej mi) odpoczynek od polityki ;). Poza tym atmosfera na forum będzie inna.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

yak

  • Gość
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 11, 2010, 10:36:38 »
Ja też mam już dość polityki, więc popieram. Ale w zmianę atmosfery do końca nie wierzę. W godzinach porannych (czwarta z minutami) polskiego czasu swoje cenne uwagi dopisuje - jak leci - do wszystkich postów pewien pan z daleka. Boi się tylko Domino, a czasami Ciebie. Nie sądzę, żeby przestał dogadywać.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 11, 2010, 11:14:22 »
Cytat: "Kuba"
Tu nie chodzi o prawo,

Słusznie. Żadne prawo nie może zakazać dyskutowania o polityce w zamkniętym gronie, nawet w czasie głosowania.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 12, 2010, 15:18:27 »
Niestety w obliczu wylewającej się z działu "Polityka" propagandy będziemy chyba zmuszeni do jego zamknięcia już w dniu jutrzejszym o godz. 00:00.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 12, 2010, 17:52:19 »
Zgodnie z prawem cisza wyborcza obowiązuje od piątku od 24 ,zamykając dział polityka wprowadza się cenzurę pamiętam ją z PRL ,a myśalem że te czasy mamy za sobą przykre.
Mariusz

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 12, 2010, 17:55:09 »
To prywatne forum ;)
Czas zamknięcia polityki, to czas odpoczynku dla moderacji/administracji.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 12, 2010, 18:18:02 »
Dlaczego dopiero moje groźby związane z zamknięciem działu zaprowadzają jako taki porządek na forum? Nie może być tak przez cały czas?

W poprzednim moim poście napisałem tu, że zastanawiamy się nad przedłużeniem ciszy (stąd słowo "chyba"), na razie takiej decyzji nie ma i nadal planujemy zamknięcie działu na niedzielę. Ale pilnujcie się, żeby nie przeginać - bardzo Was o to proszę. Mam nadzieję, że się rozumiemy i nie będzie już do niedzieli takiej sytuacji, jaka dzisiaj miała miejsce.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 12, 2010, 23:37:57 »
Cytat: "mariusz88887"
Zgodnie z prawem cisza wyborcza obowiązuje od piątku od 24 ,zamykając dział polityka wprowadza się cenzurę pamiętam ją z PRL ,a myśalem że te czasy mamy za sobą przykre.


Drogi kolego, proszę mi tu nie wyjeżdżać z cenzurą, brakiem wolności słowa, Białorusią i Koreą Północną, ale ad rem:
Ustawowa cisza wyborcza ma się nijak do zamknięcia działu polityka na prywatnym forum.
Skoro pamiętasz cenzurę (czyli 87' to nie Twój rocznik), to wiesz, że polegała ona na stronniczym ograniczaniu wolności wypowiedzi. Czy u nas tak jest? Jak widać w dziale polityka jest miejsce do dyskusji o każdym kandydacie, o każdej opcji (szkoda, że tak mało o programach, a więcej grzebania w brudach).
Zamknięcie działu polityka to przede wszystkim wytchnienie dla administracji. Do tej pory zamykaliśmy politykę, aż miesiąc przed wyborami - teraz okres ten został skrócony do tygodnia. Warto było? Moja ocena nie jest jednoznaczna. Wiem, że to co widzieliście w naszych postach to tylko skrawek pracy jaki wkładamy w to, by można było w miarę normalnie dyskutować. Niestety wiele tematów, czy wypowiedzi jest dla mnie poniżej poziomu wyznaczającego kulturalną dyskusję. Ale cóż - nawołując do przytoczonej przez Ciebie epoki, powiem, że niektórzy mogli się nabruździć za wszystkie czasy, ale karnawał wolności niebawem się skończy. Osobiście chciałem, żeby skończył się dziś, ale inni wykazali chęć i wolę utrzymania obiecanego wcześniej terminu, czyli niedzieli. Jako, że mnie przez ten czas na forum nie będzie życzę im powodzenia w ogarnianiu tego chaosu - może coś się z niego urodzi.