Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zapinanie pasów - za i przeciw  (Przeczytany 21959 razy)

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Zapinanie pasów - za i przeciw
« Odpowiedź #30 dnia: Września 21, 2010, 20:20:08 »
Cytat: "billkronos"
1./ Czy zapinanie pasow w Polsce jest obowiazkiem, zagrozonym mandatem i w jakiej wysokosci?

Jest obowiązkiem. Zgodnie z taryfikatorem za brak pasów można otrzymać mandat w wysokości 100 zł + 2 punkty karne.

Cytat: "billkronos"
2 / Jakie sa reperkusje wypadkow na ubezpieczenie samochodowe ?

Cytat: "motofakty.pl"
Tylko część świadczenia otrzymamy, jeśli zdarza nam się bagatelizować obowiązek jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. W razie stłuczki możemy mieć problemy z uzyskaniem odszkodowania z NNW czy OC. Niektóre towarzystwa w ubezpieczeniach NNW wyłączają przypadki rażącego niedbalstwa i właściwie trudno się dziwić, że brak zapiętych pasów jest do nich zaliczany. Jeżeli w wyniku takiego wypadku zostaniemy trwałymi inwalidami to ubezpieczyciel będzie wypłacał nam comiesięczną rentę z OC, niestety zmniejszy ją o 40-50 proc. z powodu naszego niedbalstwa(brak zapiętych pasów).


Pozdrawiam.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Zapinanie pasów - za i przeciw
« Odpowiedź #31 dnia: Września 21, 2010, 20:22:17 »
Zapinanie pasów jest obowiązkowe i prawdopodobnie za niezapięcie pasów jest 100 zł i 1 pkt karny.

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
Zapinanie pasów - za i przeciw
« Odpowiedź #32 dnia: Września 21, 2010, 21:53:36 »
Moim zdaniem Ci, co siedzą z przodu mają wolną rękę co do zapięcia pasów. Nie zapną, trudno, tracą szanse na uratowanie życia (pomijając wyjątki!) i szanse na ubezp., bo niby czemu ubezpieczalnia ma płacić za głupotę, jednocześnie nie powinno być to karane mandatami. (Tylko w przypadku siedzeń przednich! Ew. jeśli w samochodzie wiezie się nieletniego, to takowy też by musiał być zapięty, nawet z przodu, bo on sam o sobie rzadko stanowi)

Dalej idąc, dlaczego nie dot. to siedzeń tylnich? W wypadku taka osoba poleci do przodu, zgniatając swoim ciężarem kierowce, bądź pasażera jadącego obok niego. Dlaczego kierowca ma płacić za czyjąś głupotę? :)

Podsumowanie:
Ci z przodu -> wolna ręka, jak stanie się krzywda to tylko i wyłącznie im.
Ci z tyłu -> mus zapięcia pasów, bo mogą zrobić krzywdę nie tylko sobie.

Tyle ode mnie :)
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Zapinanie pasów - za i przeciw
« Odpowiedź #33 dnia: Września 21, 2010, 22:05:45 »
Znane są przypadki gdy niezapięcie pasów ratuje życie, bo koziołkując ktoś wypadł na trawę albo wpadając do kanału nie utopił się. Tyle, że to są nagłaśniane przypadki. Znany jest też przypadek gościa (chyba w USA), który nie zapiął i gdy opaliła poducha skręciło mu kark.

Strzelam, ale pewnie na jedną osobę która uratowała się bo nie zapięła pasów przypada pewnie 100 lub więcej które uratowały się bo miały zapięte pasy.

Obowiązek zapinania pasów jest podyktowany również tym, że koszty leczenia delikwenta który nie zapiął a miał nieszczęście przeżyć przeważnie są bardzo wysokie. Wiadomo OIOM, operacje neurologiczne, rehabilitacja warzywa itp.

Offline caarola

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Re: Zapinanie pasow - za i przeciw
« Odpowiedź #34 dnia: Września 21, 2010, 22:30:38 »
Cytat: "billkronos"
Witam Carola
Gratuluje, ze wyszlas z wypadku bez szwanku. Rozumiem tez Twoja reakcje, ze kto
sie sparzy - na zimne dmucha. Nie mniej, ciekawi mnie, czy Ty sama (nie dziecku!)
zapinasz teraz pasy, czy tez liczysz, ze Twoje szczescie sie powtorzy ?

Tak, zapinam. Moje auto jest upierdliwe i pika, robię to więc odruchowo. Mówiłam już, że tego dnia w nie swoim aucie, nie zapięłam - nie wiem dlaczego, widocznie tak miało być. Chciałam tylko powiedzieć że bywają przypadki że właśnie brak pasów pozwolił na 'wyfrunięcie' z auta i przeżycie. Na miejsce pasażera wbiła się deska rozdzielcza więc gdybym tam została, nie miałabym najmniejszych szans.
Teraz żałuję że w ogóle wdałam się w tę dyskusję...
Cytat: "billkronos"

(...) Ty natomiast masz bardzo napiety bezpiecznik cierpliwosci, ktora latwo tracisz.


Z przykrością,  przyznaję rację :) Ale pracuję nad tym!
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Zapinanie pasow - za i przeciw.
« Odpowiedź #35 dnia: Września 21, 2010, 23:16:24 »
Pytajac o nastepstwa wypadkow, mialem na mysli, czy jezeli jest sie winna strona,
to ubezpieczenie automatycznie podnosi stawke za polise ?
Czy (podobnie jak u nas) ubezpieczenie kasuje te kare (podniesienie stawki), po
uplywie trzech lat ?
Tego nie nalezy rozumiec, ze przywraca wysokosc poprzedniej premii.!
Zapiecie pasow obowiazuje tylko na przednich siedzeniach (dziecko rowniez na
tylnych, ale tylko do okreslonego wieku, lub wagi - nie znam detali)..
Za nie zapiete pasy pasazera na froncie - mandat karny otrzymuje kierowca !
Wszelkie ulgi premii ubezpieczeniowej, otrzymuje sie za spelnienie szeregu
warunkow, jak: wiek, dlugoletnia jazda bez wypadku, nie palenie, lojalnosc, lub
ukonczenie specjalnego kursu (dla seniorow).
Za wszystkie informacje uprzejmie dziekuje. Pozdrawiam - Bill

Hello Carola,
Nie zaluj, ze te dyskusje rozpoczelas, bo jak widzisz - powstaly blyskawicznie
dwie stronki wypowiedzi, i jestem przekonany, ze kazdy z uczestnikow czegos
sie dowiedzial, a moze nawet nauczyl? Zycze powodzenia - Bill

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Zapinanie pasów - za i przeciw
« Odpowiedź #36 dnia: Września 22, 2010, 00:10:23 »
Cytat: "Kuba"
Z drugiej strony dobrze jest, aby np w apteczce było coś czym można przeciąć pasy, aby móc wydostać poszkodowanego. Bo przecież są sytuacje, gdy pasy mogą stworzyć śmiertelną pułapkę. Po prostu każdy kij ma dwa końce.


Polecam ten sprytny przyrząd, posiada atest TÜV. Zakupiony w niemieckim tchibo, dostępny był też w PL za 12.90PLN, co jakiś czas pojawiają się w sprzedaży. Możliwość "zamontowania" w aucie na wykładzinie za pomocą igieł w podstawie. Mam i czuję się z nim dobrze. Mam nadzieję, że nie będę musiała go używać.



Carola, powinnaś w dowodzie wpisać sobie nowa datę urodzenia ;) Dzień, w którym wydarzyła się ta okropna kolizja z pewnością zostawił trwały ślad w pamięci... współczuję a jednocześnie cieszę się, że mogę dziś z Tobą pisać. Pozdro600 :)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Zapinanie pasów - za i przeciw
« Odpowiedź #37 dnia: Września 22, 2010, 10:11:36 »
Cytat: "C80"
Znane są przypadki gdy niezapięcie pasów ratuje życie, bo koziołkując ktoś wypadł na trawę albo wpadając do kanału nie utopił się. Tyle, że to są nagłaśniane przypadki. Znany jest też przypadek gościa (chyba w USA), który nie zapiął i gdy opaliła poducha skręciło mu kark.


Akurat wczoraj w Escerock był raport i dyskusja o zapinaniu pasów. Podano (nie znam źródła), że odsetek tych, którzy przeżyli bez pasów wynosi ~0.5% wszystkich wypadków.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline potrek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Zapinanie pasów - za i przeciw
« Odpowiedź #38 dnia: Września 30, 2010, 10:20:38 »
U mnie w rodzinie jakies dwa lata temu wydarzyl sie makabryczny wypadek . Troje młodych ludzi jechało astrą bertone --- prędkość koło 150km/h . Na łuku drogi wyrzuciło ich , wjechali w pole , auto koziołkowało po miękkim piasku , nie było drzew , mieli by szanse przeżyc , ale nikt nie mial pasów , wszyscy wylecieli przez przednią i tylną szybę . --- Zgineli wszyscy .  :<

Refleksje na temat tego ze czasami można przezyc nie zapinając pasów , sa takie same jak --- " dobrze że dziś opuścilem swój pokój , jakbym w nim siedzial , sufit zawaliłby mi się głowe i straciłbym życie "

kod-88

  • Gość
Zapinanie pasów - za i przeciw
« Odpowiedź #39 dnia: Października 02, 2010, 13:10:39 »
Prawo o zapinaniu pasów jest jak każde inne twoja sprawa czy przestrzegasz czy nie konsekwencje przyjmujesz na swoje barki a raczej swój portfel .
Nie rozumiem was ludzie o co wam chodzi , co to tak ciężko wychylić rękę i zapiąć pas ?? trochę gimnastyki , nie wygodnie jeździ się z pasami?? są autobusy tam nie trzeba zapinać pasów  ;D

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln