Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.  (Przeczytany 114900 razy)

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #105 dnia: Września 17, 2010, 09:48:35 »
Cytat: "bob"
w jakichś granicach określonych prawem - na przykład budowlanym... Czy to władze kościelne czy poszczególni wierni nie od dziś muszą się zwrócić do władz świeckich z wnioskiem o pozwolenie na budowę nowej świątyni lub postawienie krzyża

No i niestety, argument jak kula w płot. Aby mógł zaistnieć zarzut samowoli budowlanej, musi najpierw zaistnieć budowla, czyli obiekt na stałe powiązany z gruntem. Krzyż o którym mówimy nie posiada fundamentów, a więc nie jest na stałe powiązany z gruntem. Wszystko w tym temacie.

Bardzo się cieszę, ze będziemy w końcu mogli rozmawiać o gospodarczych cudach republiki bronkodonka. Będzie to chyba jedyna osłoda wybitnych podwyżkowych osiągnięć tego rządu w dobie kompletnego propagandowego ogłupiania i schamiania.
millena

bob

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #106 dnia: Września 17, 2010, 10:25:48 »
Cytat: "millena"
No i niestety, argument jak kula w płot.

Kurczę, millena - normalnie mnie masz!  ;D  Tak się zagalopowałem, że nie zaglądnąłem nawet do nasuwającego się przecież źródła: Ustawy o Drogach Publicznych! Twojej uwadze polecam zwłaszcza artykuł 36:
Cytuj (zaznaczone)
"W razie samowolnego naruszenia pasa drogowego lub zarezerwowanego pasa terenu, właściwy zarządca drogi orzeka o przywróceniu ich do stanu poprzedniego."

Nie: "może orzec", tylko "orzeka" i już! :-) Ustawa reguluje także, jak szeroki jest pas drogowy w zależności od typu drogi, kto nim zarządza, co można na nim sadzić, stawiać lub budować... Ale oczywiście nic samowolnie, bo inaczej... "Przyjdzie walec i wyrówna"  :lol2:  To raptem jedenaście stron, życzę miłej lektury!

Pozdrawiam!

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #107 dnia: Września 17, 2010, 11:15:18 »
Cytat: "bob"
więc jak mam rozumieć poniższą wypowiedź?


Wybór i sposób interpretacji należy do Ciebie. Choć mimo wszystko nie powinieneś doszukiwać się w tej wypowiedźi ,,drugiego dna", no chyba że masz uzasadnione podstawy. :faja:

Cytat: "bob"
dziadek Wykidajły u Bolszewików - albo chociaż w Wehrmachcie  


To Ty napisałeś. Swoja drogą bolszewik w Wermachcie ? Ciekawe odkrycie, na tyle nowatorskie w historii II wojny światowej, że rodzi się pokusa napisania pracy naukowej na ten temat. Sukces gwarantowany. :devil:

[ Dodano: 2010-09-17, 11:19 ]
Ale wracajmy do tematu. Tutaj coś z dnia dzisiejszego. Jak wygląda polityka zagraniczna Tuska i Sikorskiego po 10.IV., czyli ,,rosyjska wazelina":

http://www.pardon.pl/artykul/12491/aresztowalismy_ale_nie_damy_rosji_rzad_osmiesza_polske

I znowu robimy z siebie idiotów na oczach całej Europy. A Ruskim i tak Zakajewa nie wydamy, bo jesteśmy za krótcy. Więc po co te POpisy naszych orłów Temidy ???

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #108 dnia: Września 17, 2010, 18:38:55 »
Cytat: "sekator"
Więc po co te POpisy naszych orłów Temidy ???

No właśnie. Wiesz przecież, że w polityce nie ma miejsca na przypadkowe scenariusze.
Cytat: "sekator"
A Ruskim i tak Zakajewa nie wydamy, bo jesteśmy za krótcy.

Być może, ale to działanie i tak dowodzi uzależnienia politycznego polskich sądów.
Dlaczego nikt wczoraj łącznie z Tuskiem,który coś mętnie kręcił i generalnie rżnął głupa nie potrafił konkretnie odpowiedziec na pytanie,co sie stanie z Zakajewem po jego przybyciu do naszego kraju, który nota bene polską wizę na wjazd otrzymał.
Dlaczego w ogóle został zatrzymany, choć przecież podobno juz po wydaniu listu gończego był kilkakrotnie w naszym kraju. Jeśli już, to dlaczego np. nie po kongresie?
Serwilizm wobec Rosji?
Na pewno nowe oblicze polskiej polityki zagraniczej. Mamy oto przykład na kondominium rosyjskie.
Ciekawe, dlaczego obrońcy wolności człowieka(Wajda, Olbrychski, artystyczny światek) nie krzyczą w tej chwili w jej obronie w mediach?

A poza tym mija dziś kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę (17 września 1939)
millena

bob

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #109 dnia: Września 17, 2010, 19:24:17 »
Cytat: "sekator"
po co te POpisy naszych orłów Temidy ???

Drodzy milleno i sekatorze - to jest właśnie prawo i sprawiedliwość, tylko prawo konsekwentnie przestrzegane wobec wszystkich i sprawiedliwość wcielana w życie, a nie traktowana jako pusty frazes czy wręcz wyborczy slogan...

Pozdrawiam!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #110 dnia: Września 18, 2010, 09:13:01 »
Cytat: "bob"

Co do bolszewików - nie chcę się wypowiadać za Wykidajłę,

Nie mam nic przeciwko, całkiem dobrze Ci idzie :)

[ Dodano: 2010-09-18, 09:42 ]
Cytat: "TomaszTokarczyk"
przyjmuję, że obaj zgadzamy się co do tego, że publikowanie sondaży niczego pozytywnego dla społeczeństwa obywatelskiego nie wnosi.

Nie. Nie zgadzamy się. Według mnie wnosi - nawet jako tylko realizowanie praw obywatelskich.
Cytat: "TomaszTokarczyk"
na pewno rozumiesz, że członek/sympatyk PiS chce czasem porozmawiać na inne tematy

To zapraszam do rozmowy o grzybkach czy samochodach w innym dziale :D
Cytat: "TomaszTokarczyk"
symbol zawsze pozostanie symbolem. I dla wielu ludzi ten symbol jest fundamentem ich wartości. Dlatego uważam, że negowanie przez Ciebie znaczenia tego krzyża poprzez nazwanie go "dwoma deskami" jest głęboko obraźliwe. A to, że dorzucasz zaraz potem słowa "przyszli bolszewicy..." w moim rozumieniu kończy dyskusję, bo jakoś nie palę się do rozmowy w takim stylu.

Rozumiem. Z faktami trudno dyskutować.
Tomasz, ustawienie prostopadle dwóch desek symbolu nie czyni. A ja nie piszę o ludziach, którzy się pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu rzeczywiście modlili. Tym tak naprawdę nie wiem, czy współczuć, czy zazdrościć.
Bolszewikami są ci, którzy postanowili wykorzystać symbol w walce o władzę. Nie moja wina, że przewodzi im obywatel prezes Jarosław K. Rzecz w tym, że tak się nie da. Krzyż może być albo Krzyżem, albo bronią. Nie może być jednocześnie jednym i drugim.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Koburek

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #111 dnia: Września 26, 2010, 21:58:49 »
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, tylko tego oczekujemy!
PełO Nam tego nie zapewnia, pozdro dla mira, grzesia [celowo mała litera}, i wielu, wielu wichłaczy.

Spartakus

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #112 dnia: Września 28, 2010, 18:54:41 »
Witam policzan jestem policzaninem z krwi i kości od 1966 r pracuje uczciwie i nic z tego nie mam pracuję w ostatnim zakładzie przemysłowym którego rząd jeszcze nie wykończył jak to uczynił w czałym zachodniopomorskim czsem wstyd mi że jestem polakiem nic się tu nie robi czyżby ludziom pasowało to co się dzieje e tym kraju podwyżki podwyżki wszystkiego prócz za pracę powinniśmy coś z tym zrobić jak uważacie Spartakus

A interpunkcja gdzie? Zadyszki można dostać czytając Twój post... Pozdrawiam - Kuba

[ Dodano: 2010-09-28, 19:09 ]
Ludzie o czym wy dyskutujecie o tym że krzyz symbol chrześciaństwa został użyty do walki politycznej ja uważam że miejsce krzyż jest w świątyni czyli kościele a nie gdzie inndziej ale pomijąjąc ten fakt zginoł kolejny żołmierz za ojczyznę zgineli ludzie w katastrofie autokarowej a nie lotniczej ciekawe czy rownież ich rodziny dostaną po 40tys odszkodowania i ich dzieci dostaną dożywotnie ręty jak tych z rządu w katastrofie lotniczej co wy na to ?

[ Dodano: 2010-09-28, 19:16 ]
Widzę Kuba że zwracasz uwagę na detale, a nie tekst przekazu szkoda że nie masz własnego zdania.

[ Dodano: 2010-09-28, 19:20 ]
Jak tam zwolennicy PIS-u i SLD oraz PO nie ma cie nic do dodania, zero komentarza na mój tekst czekam na ludzi którym nie jest obojętna przyszłość swoja ich dzieci i bliskich w tym kraju

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #113 dnia: Września 28, 2010, 19:48:34 »
Ja tobie tylko powiem, żebyś nauczył się stosować znaków interpunkcyjnych i starał się nie robić takich błędów to może ktoś zrozumie co napisałeś i odpowie na twojego posta...

A generalnie to masz rację w dwóch sprawach.

Ciekawe czy rodziny ofiar, które zginęły w wypadku autokaru dostaną choć 1/4 tego co dostały rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

Miejsce krzyża jest w kościele a nie na polu przepychanek politycznych.

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #114 dnia: Września 28, 2010, 23:50:26 »
A jeśli ma być wolno stawiać krzyże wszędzie to moze tak dla równowagi powiesić w każdym kościele godło państwowe nad ołtarzem?^^

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #115 dnia: Września 29, 2010, 01:54:39 »
Cytat: "Mamabije"
A jeśli ma być wolno stawiać krzyże wszędzie to moze tak dla równowagi powiesić w każdym kościele godło państwowe nad ołtarzem?^^


Akurat bezsensowne porównanie.

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #116 dnia: Października 01, 2010, 01:03:17 »
No to wytłumacz mi sensownie, dlaczego moje ateistyczne oczy ma kłuć na każdym kroku widok krzyży? Czy katolicy mają większe prawa niż niewierzący? Dlaczego w świeckiej szkole ma wiesieć symbol religijny- a jeśli to dlaczego TYLKO katolicki?

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #117 dnia: Października 01, 2010, 09:06:27 »
Cytat: "bob"
to jest właśnie prawo i sprawiedliwość, tylko prawo konsekwentnie przestrzegane wobec wszystkich i sprawiedliwość wcielana w życie

Czy o takie prawo ci chodzi?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jak-nie-mozna-znalezc-ludzi-od-krzyza-z-puszek-po-piwie,wid,12717469,wiadomosc_prasa.html
a może o takie?
http://www.blogpress.pl/node/5782

Jak wiadomo, w naszym szczęśliwym kraju przykładów z poszanowania prawa wobec wszystkich (szczególnie w stosunku do zwykłych ludzi) jest baaardzo dużo, a sprawiedliwość wyłania się na każdym kroku.
millena

dnfan1

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #118 dnia: Października 01, 2010, 09:15:53 »
Cytat: "Mamabije"
No to wytłumacz mi sensownie, dlaczego moje ateistyczne oczy ma kłuć na każdym kroku widok krzyży? Czy katolicy mają większe prawa niż niewierzący? Dlaczego w świeckiej szkole ma wiesieć symbol religijny- a jeśli to dlaczego TYLKO katolicki?



rozumiem, że jadąc autem/busem etc. masz klapki na oczach bo na poboczach krzyży jest pełno, na Giewont też nie wchodzisz bo tam to dopiero w oczy kłuje, no i jeżeli nie byłaś jeszcze w Kazimierzu Dln, to się tam nie wybieraj,  tam na jednym wzgórzu są aż 3 krzyże więc Twoje oczy tego widoku już napewno by nie wytrzymały...

DarekMirror

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #119 dnia: Października 01, 2010, 09:31:12 »
Cytat: "Mamabije"
No to wytłumacz mi sensownie, dlaczego moje ateistyczne oczy ma kłuć na każdym kroku widok krzyży? Czy katolicy mają większe prawa niż niewierzący? Dlaczego w świeckiej szkole ma wiesieć symbol religijny- a jeśli to dlaczego TYLKO katolicki?

                               Twoje ateistyczne oczy muszą pogodzić się z faktem że żyjesz w kraju katolickim w którym ogromna większość społeczeństwa to ochrzczeni i w sporej części wierzący-praktykujący .Zawsze możesz się przenieść jak Tobie tu nie odpowiada do innego kraju np. do Arabii Saudyjskiej i wtedy byś inaczej śpiewał (gdyby Ci się oczywiście udało powrócić -gdyby Tobie wcześniej tam na miejscu nie zrobili krzywdy)
Proszę to przemyśleć a nie narzucać zgniłych norm zachodnich .