Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dotacje  (Przeczytany 13313 razy)

Offline Welma

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Dotacje
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 27, 2010, 13:29:50 »
Nie chcę się wymądrzać, ale to jest ze strony PUPu Polickiego
PUPpolicki

Kwota jest podana wyraźnie i tak jak mówisz jest to kwota 6-cio krotności przeciętnego wynagrodzenia  (chyba że przeciętna się ostatnio zmieniła).

[ Dodano: 2010-08-27, 13:39 ]
Ok. Zwracam honor :) Na stronie głównej jest podane info, że od 10.08. zmieniła się kwota przeciętnego wynagrodzenia, czyli i dotacje poszły w dół  :<

Rybcia23

  • Gość
Dotacje
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 27, 2010, 14:58:24 »
czy jest możliwośc żeby ktoś z was krok po kroku opisał jak zalozyc wlasna dzialanośc starając sie o dotację ale z uni. Nie z urzędu pracy. Po kolei co najpierw Wiem że trzeba najpiererw napisać dobry biznes plan a potem co? kiedy trzeba podac umowe najmu lokalu czy oprocz biznesplanu jakis wniosek trzeba złóżyć? jakie dokumenty są do tego potrzebne ... no i wiele wiele pytań na ktore potrzebuje dobrej odpowiedzi :) Z gory bardzo dziekuje :*

Meren_Re

  • Gość
Dotacje
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 27, 2010, 22:39:27 »
Rybcia23:

Jeżeli chodzi o Program Operacyjny Kapitał Ludzki - tzw. Działanie 6.2, to odbywa się to mniej więcej tak:

- najpierw musisz dowiedzieć się kto i gdzie realizuje projekt, najlepiej tu:

http://www.wup.pl/index.php?id=611#menu_top

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na adresatów szkolenia i terminy rekrutacji, ponieważ zazwyczaj jest tak, że chętnych jest cała masa, a miejsc w projekcie kilkanaście. Jeżeli nie mieścisz się w grupie docelowej, albo termin rekrutacji już minął - nie licz na "przymykanie oka"

- jeśli już będziesz miał/a wybrany projekt - odbywa się rekrutacja. Tu już zaczynają się schody, ponieważ tak jak napisałam chętnych zawsze jest dużo więcej niż miejsc. Na pewno będziesz musiał/a złożyć jakiś formularz zgłoszeniowy, na podstawie którego dokonują wstępnej selekcji uczestników (wymogi formalne). A później to już każda instytucja działa po swojemu: jedni przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne, inni testy psychologiczne i takie tam;

- jeżeli dopisze Ci szczęście i staniesz się Uczestnikiem Projektu - odbywa się szkolenie z ABC przedsiębiorczości. Z reguły 40-60 godzin;

- następnie powinien być zapewniony indywidualny doradca, który pomoże Ci napisać biznes plan i wskaże jak wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty. Sam wniosek jest banalny - 2 strony, gdzie w zasadzie wpisujesz swoje dane i kwotę wsparcia. Więcej zabawy jest z biznes planem, który stanowi załącznik do wniosku;

- składasz komplet dokumentów;

- odbywa się komisja, która decyduje czy i ile pieniędzy otrzymasz (lub nie);

- w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku - po informacji, że została przyznana dotacja (i w jakiej kwocie) - możesz dopiero rejestrować firmę;

- w podanym terminie musisz złożyć wszystkie dokumenty dot. już zarejestrowanej firmy;

- podpisujesz umowę na przyznanie dotacji;

- wnosisz zabezpieczenie umowy (zazwyczaj weksel, ale są instytucje które wymagają jeszcze dodatkowego zabezpieczenia np. poręczenia);

- następuje wypłata środków - robisz zakupy, zaczynasz działać i wszystko jest pięknie  ;D

Rybcia23

  • Gość
Dotacje
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 28, 2010, 11:57:29 »
Mowisz z doświadczenia:)???

Meren_Re

  • Gość
Dotacje
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 28, 2010, 17:39:31 »
Cytat: "Rybcia23"
Mowisz z doświadczenia:)???

Pracuję w branży   :nemo:


Cytat: "Dr.Kafar"
Mała poprawka:

19 187,1 zł - wydaje mi się, iż to jest kwota maksymalna :faja:

Bardzo dziękuję za czujność. Faktycznie zasugerowałam się informacją podaną przez PUP Policki.

Rybcia23

  • Gość
Dotacje
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 28, 2010, 18:12:08 »
aha więc dziekuję za wiadomość.. troche czasu przede mna na szczęscie az tak bardzo mi sie nie spieszy ale wiadomo chciałabym miec juz wszystko za sobą... nie moge znaleśc dokladnie takiego projektu jak bym chciala więc i tak zadzwonie w poniedizalek do urzędu zeby sie wszystkiego dowiedzieć :-) dziekuję za pomoc jeśli ktos ma jeszcze jakies pomocne informację.