Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dotacje  (Przeczytany 13017 razy)

Rybcia23

  • Gość
Dotacje
« dnia: Sierpnia 25, 2010, 22:40:09 »
Mam pytanie czy ktoraś z was ubiegała sie o dotacje unijne na otwarcie własnej działalnosci??

Offline bozka

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
    • http://www.supersklep1.sklepy24h.pl
Dotacje
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 25, 2010, 23:32:32 »
Tak, ja. Właśnie złożyłam piąty raz wniosek o dotację i czekam na rozpatrzenie.

Rybcia23

  • Gość
Dotacje
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 26, 2010, 08:33:55 »
a jakie musialas wczesniej spełnic warunki zeby złożyc taki wniosek...5 raz??czemu aż tak duzo?? :) dzieki za odpowiedz

Offline Ania*

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Dotacje
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 26, 2010, 08:47:00 »
To jaką działalność chcesz otworzyć i na co ma być dotacja skoro już 4 razy odrzucili twój wniosek.

A żeby starać się o dotację z UP należy zgłosić, że chce się otworzyć działalność, potem UP wysyła Cię na kurs ABC biznesu. Na kursie uczysz się o typach działalności, o prowadzeniu firmy, jak napisać biznes plan.

Następny etap to właśnie napisanie biznes planu i złożenie go w UP.

Potem czekasz już na decyzję.

Pozdrawiam   :sunny:

Offline bozka

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
    • http://www.supersklep1.sklepy24h.pl
Dotacje
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 26, 2010, 09:25:42 »
Cytat: "Ania*"
skoro już 4 razy odrzucili twój wniosek.


 Miałam w biznes planie błąd i dopiero po czwartym odrzuceniu wyjaśniono mi gdzie on jest.

Offline Ania*

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Dotacje
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 26, 2010, 09:40:40 »
Aaaa to wszystko tłumaczy.
Wiem z doświadczenia, że w UP raczej nie pomagają i wprost nie powiedzą o co chodzi - więc ok.

To życzę powodzenia, oby tym razem wszystko było dobrze  :rotfl:

Rybcia23

  • Gość
Dotacje
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 26, 2010, 20:48:16 »
ale piszecie o dotacjach unijnych czy z urzędu pracy?bo to są chyba dwie rożne rzeczy?

Offline Ania*

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Dotacje
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 26, 2010, 22:12:55 »
I tak i nie.
UP daje dotacje z UE na:
- rozpoczęcie działalności
- zatrudnienie pracownika

Nie wiem na co jeszcze.

A o jaką dotację Tobie chodzi?
Jaka kwota? +/-
Czy działalność będzie prowadzona w Policach?
Czy planujesz kogoś zatrudnić?

Te czynniki (i wiele więcej) mają wpływ na przyznanie dotacji.

A z tego co słyszałam to rozpatrzenie wniosku, przez UE trwa dość długo bo niekiedy nawet rok. Jeśli natomiast chodzi o UP po złożeniu biznes planu (wniosku) czeka się na decyzję miesiąc.

:)

[ Dodano: 2010-08-26, 22:15 ]
Aaaa i jeszcze jedna sprawa, wysokość dotacji z UP to max 20 000, jeśli chodzi o UE to przyznam szczerze, że nie wiem ale na pewno dużo więcej.

Offline bozka

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
    • http://www.supersklep1.sklepy24h.pl
Dotacje
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 26, 2010, 22:21:54 »
O unijnej dotacji, które przydziela Urząd Pracy dla osób bez robotnych, chcących rozpocząć swoją działalność gospodarczą.

[ Dodano: 2010-08-26, 22:24 ]
Cytuj (zaznaczone)
Aaaa i jeszcze jedna sprawa, wysokość dotacji z UP to max 20 000, jeśli chodzi o UE to przyznam szczerze, że nie wiem ale na pewno dużo więcej.

 Z tego co mi wiadomo ale nie wiem czy to prawda obecnie jest to również kwota ok 20 000

Meren_Re

  • Gość
Dotacje
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 27, 2010, 00:18:53 »
Pozwolę sobie wtrącić słówko. To troszkę nie tak - mylicie kilka istotnych kwestii.

Urząd Pracy może przyznawać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej ze środków Funduszu Pracy LUB środków UE. W chwili obecnej nasz policki Urząd nie realizuje projektów na ten cel z UE, przyznaje jednak środki z FP. Maksymalna kwota dotacji to: 19 461,00 zł.

Jeżeli chodzi o środki z UE, to przyznawane są one niejako w dwóch sytuacjach:
1) na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub
2) na rozwój już istniejącej firmy.

W pierwszej sytuacji za przyznawanie dotacji odpowiedzialne są firmy/instytucje, które realizują projekty z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Za wdrażanie projektów i wybór tzw. Operatorów odpowiedzialny jest Wojewódzki Urząd Pracy, dlatego aktualną listę projektów znajdziemy na www.wup.pl Dotacje wynoszą max. 40 000,00 (z przeznaczeniem na zakupy inwestycyjne) oraz możliwość otrzymania tzw. "dotacji pomostowej", czyli wsparcia miesięcznego w wysokości ok. 1000,00 zł na pokrycie kosztów bieżących działalności (przez pierwsze pół roku).

Cytat: "Ania*"
A z tego co słyszałam to rozpatrzenie wniosku, przez UE trwa dość długo bo niekiedy nawet rok. Jeśli natomiast chodzi o UP po złożeniu biznes planu (wniosku) czeka się na decyzję miesiąc.


Tak długotrwała procedura decyzyjna dotyczy zapewne dużych projektów na rozwój firmy już istniejącej. Przy dotacjach na rozpoczęcie działalności cała procedura jest może troszkę dłuższa niż w UP, ale okres od przystąpienia do projektu do wypłaty środków nie powinien przekraczać 3-4 m-cy.

Offline Ania*

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Dotacje
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 27, 2010, 08:46:02 »
A tego nie wiedziałam :)

Rybcia23

  • Gość
Dotacje
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 27, 2010, 10:44:58 »
No i własnie głownie mi chodziło o ten Program Operacyjny Kapitału Ludzkiego bo słyszałm że mozna dostać własnie kolo 40 tyś. Chce założyc salon kosmetyczny oraz centrum szkoleniowe na terenie Polic. Z UP nie cchem zbytnio korzystac ponirewaz musialabym sie zwolnic z obecnej pracy:/ bo mam umowę na stałe. Więc chcem i rozpoczać własną działalnośc a także zatrudnić pracownika a może nawet 2 :-) Czyli gdzie dokładnie skladac muszę ten wniosek i Urzędzie Pracy ale w szczecinie tak?

Offline Welma

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Dotacje
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 27, 2010, 11:22:12 »
Może ta strona Ci się przyda, jest tam wiele informacji na temat różnych dotacji.
BierzDotacje.pl

Offline Welma

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Dotacje
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 27, 2010, 11:37:12 »
Mylisz się Doktorku:) 19.461 zł. Jestem w temacie.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Dotacje
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 27, 2010, 12:18:13 »
Welma, nawet w newsie na stronie, którą poleciłaś jest kwota, którą podał Dr.Kafar.
btw, W ten oto sposób działają nasze wszystkie urzędy - urzędnicy (niektórzy) nie wiedzą skąd brać info więc czerpią z byle stron, zakładanych przez byle kogo i zawierających byle jakie info...