Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych  (Przeczytany 17528 razy)

chopin

  • Gość
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 26, 2010, 21:19:01 »
I jak wygląda sytuacja? A może już się zabrali?

chopin

  • Gość
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 05, 2010, 21:38:53 »
I inwestycję śnieg zasypał ... czekamy końca zimy,której jeszcze w kalendarzu nie ma...Ale przed wyborami zaczęli,żeby nie było,ze nie...

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 05, 2010, 22:03:17 »
Cytat: "chopin"
I inwestycję śnieg zasypał ... czekamy końca zimy,której jeszcze w kalendarzu nie ma...Ale przed wyborami zaczęli,żeby nie było,ze nie...


Mogłem zostać radnym i pierwszym wnioskiem byłoby zaniechanie prac tam. Nie robi źle - robią - też niedobrze. Ludzie! Ogłoszenie o przetargu na tą inwestycję widziałem długo przed wyborami - termin zakończenia to kwiecień przyszłego roku. Zaczęli robić już wcześniej, przyszła zima i resztą zrobią latem - co tu gadać - polityka nie ma z tym nic wspólnego. Gdyby tak było, to inwestycję zlecono by tak, że termin zakończenia byłby 21 listopada b.r.

chopin

  • Gość
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 05, 2010, 22:42:08 »
I całe szczęście,że nie zostałeś. Nie od dziś wiadomo,że mieszkańcy zostali sami ze swoimi problemami. Domy w takim miejscu miasta nie podłączone do kanalizacji.Oby tylko właściciele byli na tyle uczciwi,że nie robili przecieków w szambach,aby zaoszczędzić...coż,za płotem ujęcie wody...Nie od dzis wiadomo,że kupując działki od "Ogrodnika" sstali się wrogami władzy miasta.Ale czy nie płacą podatków???? A kim Ty jestes,aby tak pisać? gdybym został radnym...wydaje mi sie,że radnym zostaje sie z woli "ludu" i pracuje się dla tego ludu,a nie dla siebie.Widocznie jesteś niewiele wartm człowiekiem.Albo tak zadufanym w sobie albo tak głupim,że piszesz takie słowa.A moze dla Ciebie zabrakło tam działki? A czy wiesz,że mieszkańcy pare lat temu zrobili własny projekt,na własny koszt przyłączy kanalizy,bo "ktoś" im cos obiecał??? ale u nas obiecanki władzy to tylko obiecanki...więc nie dziw się...a kto rozpoczyna takie inwestycje na zimę??? a zreszta u nas wszystko do góry nogami....

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 05, 2010, 22:44:13 »
Cytat: "chopin"
I całe szczęście,że nie zostałeś. Nie od dziś wiadomo,że mieszkańcy zostali sami ze swoimi problemami. Domy w takim miejscu miasta nie podłączone do kanalizacji.Oby tylko właściciele byli na tyle uczciwi,że nie robili przecieków w szambach,aby zaoszczędzić...coż,za płotem ujęcie wody...Nie od dzis wiadomo,że kupując działki od "Ogrodnika" sstali się wrogami władzy miasta.Ale czy nie płacą podatków???? A kim Ty jestes,aby tak pisać? gdybym został radnym...wydaje mi sie,że radnym zostaje sie z woli "ludu" i pracuje się dla tego ludu,a nie dla siebie.Widocznie jesteś niewiele wartm człowiekiem.Albo tak zadufanym w sobie albo tak głupim,że piszesz takie słowa.A moze dla Ciebie zabrakło tam działki? A czy wiesz,że mieszkańcy pare lat temu zrobili własny projekt,na własny koszt przyłączy kanalizy,bo "ktoś" im cos obiecał??? ale u nas obiecanki władzy to tylko obiecanki...więc nie dziw się...a kto rozpoczyna takie inwestycje na zimę??? a zreszta u nas wszystko do góry nogami....


Tyle, że post Denvera był ironią, bo on nawet nie kandydował w wyborach :P.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

chopin

  • Gość
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 05, 2010, 22:54:20 »
No coż,Wy sie zna cie jak łyse konie.Nie mam obowiązku znać Was.Myslę,że niejednego mieszkańca szlag trafi po przeczytaiu takiej "mądrej" wypowiedzi....
Doskonale wiemy,że polityka niestety ma DUŻO do gadania w naszej rzeczywistości...
Jechaliście kiedyś tą ulica po deszczach,po roztopach? Proponuję to zrobic dla podniesienia umiejętności kierowcy "rajdowego". Wkurzyłem sie i tyle...Mam do edo prawo...

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 05, 2010, 23:04:09 »
Cytat: "chopin"
No coż,Wy sie zna cie jak łyse konie.Nie mam obowiązku znać Was.Myslę,że niejednego mieszkańca szlag trafi po przeczytaiu takiej "mądrej" wypowiedzi....
Doskonale wiemy,że polityka niestety ma DUŻO do gadania w naszej rzeczywistości...
Jechaliście kiedyś tą ulica po deszczach,po roztopach? Proponuję to zrobic dla podniesienia umiejętności kierowcy "rajdowego". Wkurzyłem sie i tyle...Mam do edo prawo...


Tak się składa, że w innym mieście spotkałem się z taką sytuacją i może nie jeździłem autem po deszczu, ale przeszedłem przez zakładanie worków na buty, czyszczenia ich godzinami, czy kiedyś nawet jedna para butów mi się w takim błocku rozpadła, tak, że  podeszwy nie znalazłem nawet gdy wszystko wyschło, więc znam ten ból. A dzieci chodzące do szkoły musiały wychodzić dużo wcześniej, żeby przed lekcjami wyczyścić sobie buty.
Rozumiem, że można być zdenerwowanym z tego powodu, ale litości - do kwietnia wszystko ma być gotowe - nie karze się z tego powodu cieszyć, bo wszystko można było przeprowadzić sprawniej i szybciej, ale przynajmniej na narzekać tak bardzo. W takim Trzebiatowie na podobną inwestycje mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych czekali... 15 lat! Czyli jak na Polskie realia nie jest tak źle, jak na Europę... już troszkę gorzej.

chopin

  • Gość
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 05, 2010, 23:11:44 »
Gdy po drugej stronie torów oddaje się do użytku ulice pieknie zrobioną,to nie dziw się,że człowiek denerwuje się zaistniałą sytuacja.Fajnieże zaczęli.Tylko czy nie było lepszego terimu rozpoczęcia tej inwestycji? Czy tak trudno było przewidzeć,że za miesiąc lub szybciej pogoda się załamie? Jesli zima będzie taka jak poprzednia to terminu nie dotrzymają ,na bank... Więc,jesli doświadczyłeś podobnej sytuacji,to może zastanów się zanim napiszesz coś niezbyt mądrego? OK

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 06, 2010, 11:23:31 »
Cytat: "chopin"
Gdy po drugej stronie torów oddaje się do użytku ulice pieknie zrobioną,to nie dziw się,że człowiek denerwuje się zaistniałą sytuacja.Fajnieże zaczęli.Tylko czy nie było lepszego terimu rozpoczęcia tej inwestycji? Czy tak trudno było przewidzeć,że za miesiąc lub szybciej pogoda się załamie? Jesli zima będzie taka jak poprzednia to terminu nie dotrzymają ,na bank... Więc,jesli doświadczyłeś podobnej sytuacji,to może zastanów się zanim napiszesz coś niezbyt mądrego? OK


Po drugiej stronie torów też długo czekali i też poruszali niebo i ziemię, by w końcu ruszyły pracę. Swoją drogą tam też przydało by się zrobić jeszcze chodnik, albo ustanowić strefę zamieszkania i umieścić odpowiedni znaki, ale nie o tym temat.

Nie wiem, czemu nie wybrano lepszego terminu - jeśli wykonawca go nie dotrzyma, to nie nasz problem, niech się martwi wykonawca - to, on będzie płacić. Nie o to mi chodzi. Chodziło mi o narzekanie przy każdej okazji - nie ma drogi - źle, robią - źle, bo rozkopali, bo koparka hałasuje, bo coś itd. Tu jeszcze wrócę za drugą stronę torów - chyba był temat o tamtej inwestycji - też była złość, że drogi nie ma itd, ale nie pamiętam takiego narzekania.

chopin

  • Gość
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 06, 2010, 11:34:17 »
Druga strona już dawno ma,mimo że później ludzie zaczęli tam mieszkać...prawda?
a nie chodzi mi o rozkopane drogi...Dziury są cały czas,chodzi o to,że w tym czasie (jesień,zima) te dziury stają się bardziej uciążliwe.A jeszcze przykładają się koparki i wielkie ciężarówki...miodzio.Jechałeś kiedyś tą "ulicą" ? A hałas? Mniej dokuczliwy niż jazgot sąsiedzkich psiaków...żart.

Ale robią dzisiaj !!! Więc narzekania pomogły. A Ty nie narzekasz??? Przecież to leży w naturze człowieka?!

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 06, 2010, 11:51:26 »
Cytat: "chopin"
Druga strona już dawno ma,mimo że później ludzie zaczęli tam mieszkać...prawda?
a nie chodzi mi o rozkopane drogi...Dziury są cały czas,chodzi o to,że w tym czasie (jesień,zima) te dziury stają się bardziej uciążliwe.A jeszcze przykładają się koparki i wielkie ciężarówki...miodzio.Jechałeś kiedyś tą "ulicą" ? A hałas? Mniej dokuczliwy niż jazgot sąsiedzkich psiaków...żart.

Ale robią dzisiaj !!! Więc narzekania pomogły. A Ty nie narzekasz??? Przecież to leży w naturze człowieka?!


Narzekam, ale może mniej, może nie na forum [:

chopin

  • Gość
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 06, 2010, 12:07:00 »
Czasami tak zdrowiej.Nie wolno tłumić własnych uczuć...może kiedyś takie narzekania dadzą do myslenia innym ?? Nadzieja.....

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 06, 2010, 12:59:28 »
Cytat: "chopin"
Druga strona już dawno ma,mimo że później ludzie zaczęli tam mieszkać...prawda?

Nie. Nieprawda.
Po pierwsze ludzie zaczęli tam mieszkać chyba jeszcze w ubiegłym wieku. Po drugie - druga strona upominała się o drogę u tego, komu za ziemię zapłaciła. Wy kupiliście działki od prywaciarza, a drogę ma Wam zrobić gmina. I to już, natychmiast, nie? Po trzecie - droga jest tylko na odcinku, na którym większość domów jest już zbudowana i zamieszkana. Na reszcie jest tłuczeń albo nic, chociaż nowe budynki już powstają.
Na dobrą sprawę gdyby gmina najpierw dokończyła uzbrajanie terenów po drugiej stronie torów, żeby pozostałe działki sprzedać za wyższą cenę, byłoby to bardziej racjonalne. Ale ktoś najwyraźniej uznał, że mieszkającym po Waszej stronie też trzeba w miarę przyzwoite warunki zapewnić wcześniej niż na końcu. Jak widzę to biadolenie, to się zastanawiam, czy słusznie.
Cytuj (zaznaczone)
A Ty nie narzekasz??? Przecież to leży w naturze człowieka?!

Może w Twojej.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

matthias99

  • Gość
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 06, 2010, 17:07:51 »
W Niemczech jest tak. Jeżeli gmina sprzedaje działki pod zabudowę domków czy budynków mieszkalnych, to daje 3 lata na wybudowanie swojego domu lub budynków mieszkalnych. Następnie gmina całą infrastrukturę drogową wykonuje. Po wykonaniu monitoruje stan nawierzchni drogi, chodnika itp. Jeżeli ktoś nie zdążył wybudować, czy ziemi do ogródka nawieść itp., i ciężki sprzęt się pojawi na tej nowej drodze osiedlowej, to każda dziura, każde zapadnięcie chodnika jest poprawiane  na koszt tego obywatela, do którego owe samochody ciężarowe , sprzęt budowlany jeździł. Każde zniszczenie pokrywa obywatel, który nie zdążył z budową w wyznaczonym czasie. Marzenie ściętej głowy, żeby tak w Polsce też było. Wtedy gmina mogłaby zrobić drogi i egzekwować od mieszkańców pieniądze za zniszczenia nowej drogi, bo gruszki czy wozidła muszą jeździć dostarczać materiały na wymarzony domek.

chopin

  • Gość
[Police] Kanalizacja na Reja, Wkrzańskiej, Kadłubka i innych
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 06, 2010, 19:15:47 »
Ho,ho...widzę,że zostałem malkontentem roku...nie każdy potrafi na głos powiedzieć,jedni bluzgają w domu na żonę i dzieci albo w pracy...niech będzie...
A Ci po tej drugiej stronie to tacy sami obywatele gminy,niestety,jak i z tamtej. Tylko nie bardzo rozumiem dlaczego są tacy nie lubiani. Gdybym miał wybierać,gdzie mieszkać to wolałbym po tej mniej lubianej stronie.Sąsiedztwo jakby milsze.A poza tym zawsze lubię być w opozycji. Taką mam naturę...Chyba zmienię imię na Malkontent Dyżurny Gminy.I teraz 'My" bedziemy mieli w miare przyzwoite warunki.
A nie mieszkam ani po Waszej ani po ich stronie.Trochę żałuję,ale wyboru strony już dokonałem.Tam mniejszy tłok...