Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Ograniczenie dostępu  (Przeczytany 9014 razy)

Zdanowicz.J

  • Gość
Ograniczenie dostępu
« dnia: Sierpnia 08, 2010, 16:28:21 »
Prośba do administracji i moderatorów. Kilkakrotnie poruszano tu temat zmiany oprogramowania forum lub choćby zmiany na nowsze moduły phpBB. To co dzieje się na tym forum przekracza normy ogólnie przyjęte za przyzwoite. Ta samo grupa "obskakuje" codziennie wszystkie tematy i piszę linijkę tekstu aby "zaistnieć" Rozumiem utrudnienia w kontrolowaniu wszystkich i wszystkiego. Proponuje wprowadzić zasadę ( w wybranych działach ) logowania także do poszczególnych for. Takie zaproszenie dane przez moderatora dla osób które mają ochotę kulturalnie dyskutować i wymienić doświadczenia i poglądy. Mam tu na myśli pisanie z możliwością czytania dla wszystkich.
Przykładem jest wątek - proszę o pomoc. Ograniczenie do czytania (poza osobą zakładającą wątek) i odpowiedzi na priva ograniczy " forumowe chamstwo" do minimum. Czas na jakiś postęp i reformę po tylu latach. Może zaczniemy od tego :)
Pozdrawiam.

Zdanowicz.J

  • Gość
Ograniczenie dostępu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 08, 2010, 17:45:58 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Jednak raczej nie będzie takich restrykcji jak proponujesz.


A mógłbyś to uzasadnić.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Ograniczenie dostępu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 08, 2010, 22:21:58 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Cytat: "Dr.Kafar"
Jednak raczej nie będzie takich restrykcji jak proponujesz.


A mógłbyś to uzasadnić.


Pomysł niegłupi - co prawda myślałem o innych restrykcjach,ale ta jest godna rozważenia.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Re: Ograniczenie dostępu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 09, 2010, 12:07:37 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Proponuje wprowadzić zasadę ( w wybranych działach ) logowania także do poszczególnych for. Takie zaproszenie dane przez moderatora dla osób które mają ochotę kulturalnie dyskutować i wymienić doświadczenia i poglądy. Mam tu na myśli pisanie z możliwością czytania dla wszystkich.


Masz na myśli grupy? Na niejednym forum już to widziałem - zamknięta grupa tematyczna np. Filmowcy or sth. Tworzy się poddział na forum, moderatora grupy i do niego są wysyłane zgłoszenia, może zaakceptować lub nie.

Mi to tam wisi i powiewa, ale jak chcecie to róbcie. ;p Ja się muszę odzwyczaić od tego forum. ><"
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Ograniczenie dostępu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 09, 2010, 12:54:50 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Cytat: "Zdanowicz.J"
A mógłbyś to uzasadnić.


Bo zrobiłoby się z tego jedną wielką cenzurę i można by było tylko czytać wypociny ograniczonej ilości osób, których za godnych uzna mod/admin.

Co za tym idzie, pewnie forum by padło, bo nie byłoby sensu już go czytać.


A tak masz ogólnodostępny burdel, który odechciewa się czytać, bo na 1 wartościową wypowiedź przypada 10 bezsensownych.

Zdanowicz.J

  • Gość
Ograniczenie dostępu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 10, 2010, 00:31:55 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Są lepsze sposoby kontroli troli na forum, niż moderacja wypowiedzi.


Dzięki moderatorze za obszerną odpowiedz na moje pytanie :)  Twoja wypowiedz zawiera wiele cennych uwag i pozwala wyciągnąć odpowiednie wnioski :)

Postanowiłem w skrócie rozwiać Twoje obawy.
 
Czym bliżej cywilizacji tym trudniej o swobodę. Wyobraź sobie taką sytuację.
Dostajesz zaproszenie na przyjęcie z wpisanym Twoim nazwiskiem. Konsternacja.   Wszak masz żonę, narzeczoną lub kochankę bez której się nie ruszasz. Co robisz?  Zabierasz na "wkręta" osobę towarzyszącą? Czy rezygnujesz z zaproszenia?
Inaczej. Dostajesz imienne zaproszenie z prośbą o wcześniejszym powiadomieniu o ilości osób które zaszczycą gospodarza swoją wizytą. Wybierasz dziewczynę, kochankę lub kilku znajomych.
Czy będziesz czuł się odpowiedzialny za wszystkich,czy tylko za siebie? Czy się obrazisz gdy gospodarz zakomunikuje że palenie dozwolone tylko w ogrodzie? Przykładów można mnożyć.
Odpowiedzi znajdziesz pod hasłem - etykieta. W Polsce rzadko zwrot ten kojarzy się z dobrymi manierami. Częściej z "wyborową"   :)

Forum niczym nie różni się od tych zasad.  Nazwijmy to nie grupy lecz - kluby. Dostając zaproszenie od gospodarza powinieneś czuć się zaszczycony. I do momentu gdy Ty lub osoby Tobie towarzyszące, stosują się do zasad "miejscowej etykiety"  dotrwasz do końca i będziesz proszony ponownie. Chyba że goście skarżyć się będą na Wasze zachowanie.  Wtedy zostaniesz wyproszony.
Nikt z góry nie zakłada że będziesz wszystkim ubliżał lub sikał pod kaloryfer. Jeżeli nie będziesz używał argumentów w sprzeczce, typu: a co Ty  ..rrrwa wiesz na ten temat, nikt Ci nie zabroni mówić. A jak będziesz głupio gadał, nikt Ciebie słuchał nie będzie.  Zostaniesz wyizolowany. Gospodarz a nie goście (niedosłownie) decydują o zasadach i formie spotkania.
Ale wróćmy na forum. Tu nie można wymagać demokracji. Demokracja to zestaw przywilejów i obowiązków. Nie Prawa i Wolności. Gospodarz decyduje kogo i w jakim celu zaprasza do klubu.
A jak gość zachowuje się nieprzyzwoicie, mam prawo powiadomić gospodarza np. w formie: ...abo JA albo ON. Oczywiście żartuje :)
Twoje obawy o zaniku forum okażą się płonne gdy wszyscy będą czytać etykiety. Ale nie te papierowe.
Co do cenzury? Ta nieładna forma jest stosowana na tym forum. To fakt. Uważam że powinna  być zaniechana.
Nie podoba mi się ograniczenie mojego prawa do wykasowania własnego tekstu.
Wykasowanie całego tekstu lub nawet wątku.
Uporczywe łączenie tekstów z brakiem możliwości korekty "dopiski" bo orginał napisany był przed godziną.
Bardziej rozsądnym rozwiązaniem było by:
Żądanie administracji o wykasowanie lub korekta kontrowersyjnej części lub całego tekstu. A w przypadku odmowy - własna interwencja.  
Zamknięcie tematu w drastycznych przypadkach.
Nowe phpBB lub też inne skrypty dają więcej możliwości moderowania i powinno to być wzięte pod uwagę.


Cytuj (zaznaczone)
W czasach Platona, a nawet później, w czasach Jeffersona, było jeszcze możliwe pogodzenie demokracji z istnieniem elit moralnych i intelektualnych, natomiast obecnie demokracja opiera się na odmiennym założeniu – że nikt inny nie jest lepszy ode mnie.(...) Pogląd taki nie sprzyja naśladowaniu dobrych wzorców.
Albert Einstein