Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu  (Przeczytany 22324 razy)

lariksi

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« dnia: Lipca 21, 2010, 00:15:58 »
Witam,
pod koniec sierpnia odbieram z salonu Cross Polo. Szukam osoby, która fachowo sprawdzi auto w salonie pod względem karoserii i wyposażenia i tak ogólnie, tak jakby brała autko dla siebie. Oczywiście zapłacę za to rozsądną kwotę.
Naczytałem się o transporcie aut do salonów i praktykach sprzedawców podczas wydawania nowego autka. Szukam upierdliwej, znającej się na rzeczy osoby, która wie co i jak trzeba sprawdzić podczas odbioru autka, która ufa swojej wiedzy a nie ładnym oczom sprzedawcy, która zna sztuczki dealerów, gdy auto z jakimś defektem z transportu dostarczone zostanie: szczególnie karoseria, z którą umówię się telefonicznie, gdy dostanę telefon, że autko jest do odbioru. Tu trzeba się znać na rzeczy a laika wykorzystają. Czy znajdę tu jakiegoś zapaleńca z czujnikiem grubości lakieru i głowa na karku? Oczekuję pomocy, ale nic za darmo, zapłacę rozsądnie za to:)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2010, 06:26:55 »
Skorzystaj z usługi niezależnego rzeczoznawcy.

http://www.ekspertszczecin.pl/kontakt.html

Skontaktuj się z panem Markiem Młodożeńcem. Powiedz co i jak, że potrzebujesz ogólnej opinii o stanie technicznym auta. Nieprawidłowości, które ewentualnie wyjdą zostaną ujęte w opinii. Pan Marek jest biegłym sądowym i w przypadku "wałków" będziesz miała od razu materiał dowodowy.

lariksi

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2010, 13:48:16 »
dzwoniłem do niego, 305 zł z vatem to kosztuje, jak sądzisz, warto to zrobić? czy nie robić z niczego problemu?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 21, 2010, 15:41:58 »
Chcesz mieć pewność kupując auto za XXX zł, że jest wszystko dobrze, to wydaj tą małą kwotę!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 21, 2010, 16:56:28 »
Jasne, że warto to zrobić. Jak masz wątpliwości, to nie ma się nad czym zastanawiać. Rbk dobrze mówi, to nie są duże pieniądze.

lariksi

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 21, 2010, 17:47:06 »
a lepiej jest go zabrać do salonu, by przed  zapłaceniem obadał wszystko, czy po kupnie zajechać obrazu do niego? On obstawał przy drugiej możliwości, ale ja prosiłem, by zrobić to na parkingu salonu przed zapłatą.... to nie są duże pieniądze, ale tak zastanawiam się czy to zwyczaj, że jeżeli ktoś kupuje nowe auto to, bierze znawce jakiegoś....

http://www.motoblondi.pl/samochody/auto-z-salonu/

http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/z-salonu-ale-od-blacharza,1244302,415

aż się wierzyć nie chce.....

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 21, 2010, 17:57:40 »
W zasadzie Ty jesteś klientem, jeżeli chcesz dany egzemplarz sprawdzić przed kupnem, to masz do tego prawo. Domyślam się, że tutaj chodzi o coś innego, jeżeli pan Marek będzie sprawdzał auto przed zakupem, to  musi się zapowiedzieć w salonie, inaczej nikt go do nowego auta na zamkniętym placu nie wpuści, jeżeli się zapowie, to taka kontrola nie ma sensu, bo salon ma wtedy pole manewru przy ewentualnych nieprawidłowościach. Nowe samochody przed wydaniem dla klienta kilkakrotnie poddane są kontroli, ostatnim etapem jest przegląd przedsprzedażny, który wykonuje ASO. Z reguły, biorąc pod uwagę procent drobnych usterek, nie było poważniejszych problemów z nowymi VW/Audi (pracowałem 7 lat w ASO VW,Audi w Szczecinie). Problemy pojawiały się najczęściej już po odbiorze auta. Jeżeli masz duże wątpliwości co do sprzedawcy, to po prostu zrezygnuj z zakupu, a jeżeli nie, to sprawdź auto po kupnie. Wiem jedno, że jak zapłacisz za samochód, to wymiana na inny egzemplarz będzie istną drogą przez mękę.

lariksi

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 21, 2010, 18:07:41 »
ale on mówił, że nie musi się zapowiadać. Powiedział, że gdy sprzedawca wpuści mnie na parking, by pokazać auto przed sprzedażą, to wejdzie ze mną, powiedział, że mam mu tylko pokazać, które to auto. Po co się anonsować? On wejdzie ze mną, ja będę stał a on będzie robił swoje....??? zabronione jest przyjść z kimś? np z kolega który się zna na autach, by obejrzeć auto?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 21, 2010, 18:12:40 »
Cytat: "lariksi"
On wejdzie ze mną, ja będę stał a on będzie robił swoje....???


No to tak zróbcie. Chodzi o to, by zadziałać z zaskoczenia.

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 21, 2010, 18:15:01 »
Lepiej jak by poszedł przed wpłatą, zawsze możesz się wycofać z transakcji jak coś będzie nie tak.
Jak zapłacisz to może być trudniej w razie jakiś problemów.

lariksi

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 21, 2010, 18:15:55 »
on mi powiedział, że umówimy sie na konkretną godzinę przed salonem, sprzedawca zaprowadzi nas do auta, ja dam mu cała listę z konfiguracji auta, by sprawdził czy wszystko jest, niech popatrzy na blachę, w zakamarki i już. To jemu zależy by coś znaleźć, bo gdy coś znajdzie i będę chciał dokumentacji, zdjęć to cena wzrasta do 400zł plus vat. Więc nie byłoby mu na rękę uprzedzać salon o wizycie:) tak sądzę......

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 21, 2010, 18:25:18 »
Cytat: "lariksi"
To jemu zależy by coś znaleźć, bo gdy coś znajdzie i będę chciał dokumentacji, zdjęć to cena wzrasta do 400zł plus vat. Więc nie byłoby mu na rękę uprzedzać salon o wizycie:) tak sądzę......


Myślę, że warto wydać nawet 1000 zł i mieć pewność, to nie są tanie auta, a i z naprawami gwarancyjnymi też różnie bywa. Moim zdaniem w Szczecinie nie ma dobrego autoryzowanego serwisu i pewnie szybko nie będzie.

lariksi

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 21, 2010, 18:27:32 »
czy sprzedawca może mi odmówić sprawdzenia auta z moim fachowcem przed wpłatą kasy na ich salonowym parkingu?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 21, 2010, 18:31:30 »
Nie, nie może Ci zabronić, klient ma prawo obejrzeć towar, by nie kupować "kota w worku". Jeżeli będą robić problemy to daj sobie spokój.

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 21, 2010, 18:36:57 »
Speedbax ma rację. Jak sprzedawca będzie Ci robił jakieś problemy to odpuść sobie.
Jak nie ma nic do ukrycia, to obejdzie się bez sprzeciwów.
Warto wydać parę stówek i sprawdzić samochód przed zakupem.