Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu  (Przeczytany 56210 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #105 dnia: Listopada 23, 2010, 10:44:54 »
Cytat: "MrW"
Cytat: "chopin"
To mój drogi nie znasz się na ekonomii.
Liczą sie koszty utrzymania biznesu.

Upsss... sorry, że się wtącam, ale gdyby celem prowadzenia biznesu było koszty utrzymania biznesu, to nikt by chyba nie prowadził jakiegokolwiek biznesu.
Drogi chopinie- jeśli nawet napiszesz mi, że liczy się zysk. To też do końca się z Tobą nie zgodzę:)
Więc chyba jeszcze trzeba troszeczkę się tej ekonomii douczyć :)

Uczy się. Właśnie na własnej skórze przerabia lekcję pt. "zmniejszenie kosztów nie musi zaowocować zwiększeniem zysków" :D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

chopin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #106 dnia: Listopada 23, 2010, 12:43:34 »
Czy ktoś wie ile zarabia magister farmacji "goły" i taki z możliwością pełnienia funkcji kierownika? Ktoś zna pensje technika farmacji?

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #107 dnia: Listopada 23, 2010, 14:05:21 »
Cytat: "chopin"
Czy ktoś wie ile zarabia magister farmacji "goły" i taki z możliwością pełnienia funkcji kierownika? Ktoś zna pensje technika farmacji?


Zakładam, że Pan jako właściciel apteki nam o tym powie.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

chopin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #108 dnia: Listopada 23, 2010, 19:37:39 »
Osz kurde,draculka...chciałbym, ale to duzo kosztuje.Ale miło,że tak mnie odbierasz.Miło poczuć się biznesmenem. :rotfl:

marcin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #109 dnia: Listopada 24, 2010, 19:41:51 »
Pacjent – osoba korzystająca ze świadczeń opieki zdrowotnej.
Taka definicja. To że nazwiesz psa niedźwiedziem nie oznacza że nim jest. Pacjent to pacjent, a klient to klient. Pisz i myśl co chcesz.
Cytat: "speedbax"
wypisujesz głupoty.
i już mamy odpowiedź kto wypisuje głupoty.
Cytat: "speedbax"
bez odpowiedniego asortymentu,
a kto mówi o braku asortymentu?  A może brakiem jest niechęć wykonywania recept złożonych?
Cytat: "speedbax"
Ludzie nie są naiwni,
no właśnie i dlatego mogą wybrać czy tylko teoretycznie zaoszczędzą 10 zł  bo w praktyce mogą stracić bo farmaceuta nabiera wody w usta i nie interesuje się pacjentem bo woli szybko sprzedać i następny, czy przyjdą do apteki po fachową poradę i dobór leków? Raz a dobrze. Dlatego mimo sieciówki w Policach dalej prosperują.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #110 dnia: Listopada 25, 2010, 10:58:39 »
Cytat: "marcin"
Kurczę.... nie mogę. Ludzie. Ile razy korzystacie z tych nocnych dyżurów? No ile razy??? Bo ja miałem takich dyżurów trochę. Wiecie co kupujecie???? Pojemniki na mocz, aquaslim i szczoteczki do zębów o 3 w nocy. Raz na dwa dni zdarzy się recepta. I wypraszam sobie teksty że farmaceutom się robić nie chce. Bo kto by nie chciał pieniędzy zarabiać? Tylko poglądów na temat dyżurów nocnych jest kilka: Pacjent, który czuje sie bezpiecznie wiedząc że jest w razie co apteka czynna, farmaceuta, dla którego dyżur to dodatkowe pieniądze, pracodawca któremu dyżur to strata pieniędzy bo  nie ma szans by z utargu nocnego wyciągnąć choćby dolę dla dyżurnego farmaceuty. Ja rozumiem wszystkie te 3 poglądy.

A ja rozumiem jeszcze czwarty: farmaceuty, który nie chce mieć nocnego dyżuru, bo dodatkowa kasa nie rekompensuje mu niedogodności. Ale jestem pacjentem/klientem i mam w głębokim poważaniu problemy pracodawcy, który moim kosztem chce z dobrego biznesu zrobić sobie jeszcze lepszy.
Cytat: "marcin"
Cytat: "chopin"
Dobra rada dla Jasi,na przyszłość.Czasami więcej magnezu znajdziesz w gorzkiej czekoladzie niż w suplemencie diety,który w aptece kupisz w SUPER taniej cenie.
Tez racja..... ale czy usłyszałaś to kiedyś w aptece?

Nie, nie usłyszałem. W żadnej polickiej aptece, z tych, w których ten suplement kupowałem. Najwyżej propozycję większego opakowania.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

chopin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #111 dnia: Listopada 25, 2010, 19:46:52 »
Jeżeli podałeś konkretną nazwę,albo jeszcze z zaznaczeniem,że ma być "tanio" to się nie dziw. Wydaje mi się,że jest jeszcze jeden problem,nasi aptekarze boją się proponować pacjentom droższe preparaty,aby nie usłyszeć zarzutu,że są złodziejami i zależy im na kasie.Następnym razem poproś DOBRY preparat.W każdej innej aptece dostaniesz,nie wiem co Ci zaproponują w tej jednej.Pozdrawiam

tombike

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #112 dnia: Listopada 25, 2010, 22:28:55 »
Wykidajło nie myl farmaceuty na dyżurze z właścicielem apteki który nie chce mieć dyżurów. Marcin wyraźnie napisał że chętnie zarobił ładną kaskę (wiem to z doświadczenia), za nocny dyżur ale to nie on odpowiada za ich brak. I to nie prawda że farmaceutom nie chce się w nocy pracować, takich dyżurów w aptece było 2 do 3 w miesiącu, a farmaceutów dużo więcej więc sobie policz jak często taki dyżur się zdarzał ? Wszyscy farmaceuci myślę że żałują iż ich po prostu nie ma. Wracając do tematu apteki w doboszu to kupcie sobie np. pyralginę w tygodniu w godzinach 8-20 to zapłacicie za nią ok 5 do 6 zł w niedzielę ok.7 o innych lekach "chodliwych" nie wspomnę. Pozdrawiam.

chopin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #113 dnia: Listopada 26, 2010, 21:22:47 »
Czy Ty tombike sugerujesz,że ceny w "zbawienne" niedziele są inne niż w zwykły dzień tygodnia? To już chyba trąca oszustwem...

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #114 dnia: Listopada 27, 2010, 01:16:49 »
A mnie denerwuje brak leków,mam receptę na 2 opakowania ,nie ma ani jednego mam przyjść jutro zamówią .Nie są to leki jakieś wyszukane ,na proste leczenie typu przeziębienie lub inne tego typu.Aptek w Policach pełno ale po jedno opakowanie dzwonią do hurtowni,jeżeli jesteś chora i musisz przyjąć lek tego samego dnia to marne szanse.Wolałabym jedną aptekę w której było by wszystko tak jak kiedyś .Jeżeli ktoś otwiera aptekę to powinien mieć jakiś zasób gotówki ,aby mieć parę opanowań. danego leku.A ostatnio do której apteki pójdę ta dam sytuacja.Może warto aby w Policach było  5 APTEK które miałyby leki .Jeżeli ludzie nie profesjonalni z chęci zysku się za to biorą ,to szkoda słów .

marcin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #115 dnia: Listopada 27, 2010, 22:25:53 »
Cytat: "Storczyk"
A mnie denerwuje brak leków,mam receptę na 2 opakowania ,nie ma ani jednego mam przyjść jutro zamówią .Nie są to leki jakieś wyszukane ,na proste leczenie typu przeziębienie lub inne tego typu.

problem jest innego typu. niestety do lekarzy przychodzą przedstawiciele medyczni z "nowymi" produktami które są generykami piętnastu wcześniejszych.... ale: nie jest np refundowany a inne tak, lub ma zniżkę ale do limitu. a JAKA będzie cena farmaceuta zobaczy gdy towar zamówi. Nie ma możliwości aby mieć 78 różnych generyków tego samego leku w aptece. Skoro nie ma tego leku w 10 aptekach to znaczy że nie jest popularny i nie opłaca sie aptece go trzymać na stanie tylko po to żeby się przeterminował.
Cytat: "Wykidajło"
farmaceuty, który nie chce mieć nocnego dyżuru, bo dodatkowa kasa nie rekompensuje mu niedogodności.
Jakich niedogodności? głupoty piszesz. Nocka to nocka z extra kasą.

marcin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #116 dnia: Listopada 27, 2010, 22:30:55 »
Cytat: "Wykidajło"
Nie, nie usłyszałem. W żadnej polickiej aptece, z tych, w których ten suplement kupowałem. Najwyżej propozycję większego opakowania.
często pytam pacjentów czy mają stwierdzone niedobory magnezu..... Ale często się słyszy: "nie.... ale i tak wezmę bo mam skurcze" A ja na to: " ale za skurcze szczególnie kończyn dolnych jest winny brak potasu a nie magnezu ewentualnie żylaki" I słyszę ale ja wolę magnez ten reklamowany" I się odechciewa czasem. Nie dziw się. Niektórych to nie zniechęca, ale inni przestają pytać..... Co innego jak ktoś nie ma w ogóle ochoty sie zainteresować.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #117 dnia: Listopada 27, 2010, 23:39:23 »
Znowu nie edytujesz wiadomości...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

chopin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #118 dnia: Listopada 27, 2010, 23:45:14 »
Storczyku,poważnie nie ma w Policach ani jednej takiej zaufanej apteki??? Nie wierzę...Może faktycznie,tak jak pisze marcin przedstawiciele "latają" po lekarzach i aptekarze nie nadąrzają z tym co jest na topie.Poszukaj tej jednej i bądź jej wierna.Nie jest to dobry sposób?

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #119 dnia: Listopada 28, 2010, 10:56:30 »
Cytat: "chopin"
Poszukaj tej jednej i bądź jej wierna.
Z powodu cen nie mogę być wierna jednej aptece ,a mam blisko domu trzy.Jestem przewlekle chora i od lat przyjmuje leki .Przykład leku Singulair 10 kosztuje od 75 zł do 1 grosza przy promocji.A bez promocji też są różne ceny od 75-6 zł.Oczywiście na receptę.Biorę inne leki  na serce ,ale najpierw sprawdzam telefonicznie ceny .Wniosek mam jeden najtańsze leki są w aptece przy Zakładach chemicznych i na Zamenhofa .Deptak ceny z sufitu ,przy Kindze to samo ,różnice w cenie dochodzą do kilkudziesięciu złotych.