Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Co sądzicie o debacie  (Przeczytany 62863 razy)

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #105 dnia: Lipca 01, 2010, 14:32:55 »
Cytat: "gzzz"
Cytat: "millena"

6.A dyskusja o in - vitro (i finansowanie)w kraju, gdzie nie ma pieniędzy na leczenie poważnych schorzeń i ratowanie ludziom życia nie jest tematem zastępczym i nie na teraz?


Wlasnie na teraz, kazde dziecko ktore przychodzi na swiat zwieksza konsumpcje, a jak dorosnie odda w postaci podatkow pieniadze ktore trzeba bylo na nie wydac (w tym takze zabieg sztucznego zaplodnienia).

W debacie politycznej w Polsce smieszy mnie jedno "my damy tym tym tym..." ok fajnie ale trzeba powiedziec tez komu sie zabierze. Komorowski wczoraj dobrze powiedzial: "jednemu dziecki buty na zime, drugiemu rower na wiosne" dlatego Polska nie moze pozwolic sobie (na razie) na bycie panstwem socjalnym i porownywanie nas do Niemiec czy Francji (a to robil JK) to debilizm, nie mamy na to pieniedzy.

Nie jestem za panstwem socjalnym, nie chce placic za kogos, chce pracowac na siebie i swoja rodzine, a jesli serce mi podpowie ze musze komus pomoc to znajde organizacje pozarzadowa ktora przekaze moje pieniadze potrzebujacym. Jesli mam na to pieniadze chce w szpitalu lezec w klimatyzowanej sali. Chce odkladac na emeryture pieniadze tylko dla siebie a nie dla wszystkich. Jestem egoista? Nie, chce tylko sam za siebie odpowiadac i samostanowic o swoim majatku, a moja moralnosc ma nie byc bombardowana ustawami ala dekret papieski



Dziecko, które przychodzi na swiat ma poważna szansę, jesli PO zapewni sobie monopol władzy, nie tylko w wyborach prezydenckich, ale parlamentarnych, szorować kible w Unii Europejskiej, niezależnie od wykształcenia. Jaką z tego korzyść będzie miało państwo jako podatkobiorca, i my, jako przyszli emeryci? W tym względzie PO nic nie będzie chciała zmienić. Dlatego nie inwestuje w biedniejsze rejony. Zobacz, co się dzieje ze Szczecinem.
Komorowski dobrze powiedział? zastanów się, czy człowiek powiązany z WSI od dziewięćdziesiątych lat "kręcący" swoje interesy przy wojsku naprawdę miał dylemat "komu czapkę, komu szalik"? Dlatego jego głosowanie w sejmie tak wyglądało, jak pokazał Kaczyński? No i nie zapominaj, że to PO było spieszno do Europy, a to cudotwórca Tusk chciał wprowadzic euro, a ile Ty byśmy wtedy zarabiali 300-400 euro?
millena

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #106 dnia: Lipca 01, 2010, 14:45:12 »
A wojna to skończyła się w 45 roku ,czas zakopać duchy przeszłości .Kaczogrodu nie chce ,to mi się kojarzy z fanatyzmem ,nie ma czasu na żonę ,dzieci bo tylko władza się liczy.Jakim trzeba człowiekiem aby nie pójść na ślub jedynej bratanicy bo sobie wzięła męża z innej opcji politycznej .To człowiek chory z nienawiści żądny władzy .GŁOSUJ na BRONKA .Nie jest człowiekiem bez wad ale nie syczy jak żmija mniej jadu w nim ;D

[ Dodano: 2010-07-01, 14:46 ]
Cytat: "Marcin069"
Czyli rozumiem, że przyzwalasz na korupcje, i akceptujesz taki stan rzeczy?
A gdzie tak napisałam?? ;D

[ Dodano: 2010-07-01, 14:47 ]
Mam nadzieje że BRONEK wygra :rotfl:

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #107 dnia: Lipca 01, 2010, 14:50:06 »
Cytat: "hubalczyk"
Możesz nie przykładać ręki, żeby prezydentem został Kaczor czy Broneczek. Ale faktem jest, że któryś z nich zostanie prezydentem na pewno. Jeżeli zabierasz głos w tej sprawie, to znaczy, że nie są Ci te sprawy obojętne. A jeśli nie są, to przemyśl sobie jaki wybór będzie dla nas korzystniejszy, dla Polski. Wyobraź sobie prezydenta Komorowskiego. Chociaż nie musisz się wysilać, wystarczy że zwrócisz uwagę, jak pełni funkcję p.o. prezydenta obecnie. Jeśli podoba Ci się - głosuj na Bronka. Co do Kaczora - to jest typ człowieka, który swoim charakterem, swoją osobowością (a przynajmniej wizerunkiem jaki przykleiły mu mass media) nie przyciągnie ludzi do siebie. Jest po prostu człowiekiem, którego trudno jest po ludzku polubić. Jeśli rozumiesz co mam na myśli. Ale przecież nie to jest istotne. Pewnie, że chciałbym aby reprezentował Naród facet wysoki, wyprostowany, reprezentatywny, niemlaskający. Jednak to są sprawy nawet nie drugorzędne, a pięciorzędne! Najważniejsze jest czy jako prezydent będzie skuteczny. A ten facet będzie skuteczny. I uwierzcie mi. Ten facet nie dostanie odznaczenia od Anieli Merkel, jak taki jeden Donek, który to na pewno nie dostał za to, że jest skuteczny dla Polaków. Za to Niemcy nie odznaczają. I zagraniczna prasa nie będzie pisała dobrze o prezydencie Kaczyńskim, jak pisze o obecnym rządzie. Stosunki międzynarodowe to nic innego jak robienie interesów. Kraje mają swoje budżety, jak firmy. Jeśli przedstawiciele konkurencyjnych firm (innych państw) mają nieciekawe miny po negocjacjach, a potem krytykują nas w swoich gazetach, to oznacza, że mniej ugrali w interesach dla siebie i są źli. A jeśli piszą dobrze i odznaczają, to za co? Oczywista oczywistość no nie?


Nie porównuj Państwa do firmy. Państwa powinny wspólnie dbać o interes narodów, swoich i innych. Jeżeli podejmują współpracę to zwróć uwagę na to, że często Niemcy czy Francja płacą więcej... Polska mniej, a Polska otrzymuje więcej od pozostałych w przypadku Unii. Żadna firma na to by się nie zgodziła, a Państwa zgadzają, bo na tym polega przynależność do wspólnoty.
I mylisz się mówiąc, że Kaczyński lepszy bo jego Niemcy nie odznaczą. Dobry prezydent powinien być szanowany przez Polaków przede wszystkim. Ale jego zasługi powinny być także doceniane poza granicami. Powinien być ponad nimi. Mówiąc o tym pokazujesz jak bardzo jesteś zamknięty na kontakty z innymi krajami. Więc nie dziwi wybór kandydata któremu kibicujesz. Macie podobne w tym temacie zdanie. Prezydent przede wszystkim zgodnie z Konstytucją spełnia funkcję reprezentatywną. Reprezentuje kraj i wspiera Rząd w polityce zagranicznej. Kaczyńskie z pewnością nie będzie tego robił tylko tak jak poprzednik będzie to utrudniał. Ja chcę zobaczyć jak PO będzie rządzić ze swoim prezydentem. Bez wetowania i ze wsparciem ze strony Komorowskiego w polityce zagraniczej i podejmowanych ustawach. Mają na to rok. Jeśli się nie wywiążą to ja i inni wyborcy to zweryfikujemy. Ponadto dopiero w następnej kolejności prezydent ma prawo łaski, powołuje na stanowiska prezesa IPNu, NBP itp. Dopiero na sam koniec ma inicjatywę ustawodawczą a nie prawo ustawodawcze... Więc może naciskać na rząd i inicjować pewne ustawy ale nie będzie gwarantem zrealizowanych obietnic wyborczych. Tym bardziej się dziwię, że oni tak gorąco dyskutują co zrobią... Bo ani jeden ani drugi nie zrobi prawie nic... Z mocy prawa. A jeżeli mam wybierać osobę reprezentacyjną, godną reprezentowania Polski na forum mięzynarodowym to wybieram Komorowskiego.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #108 dnia: Lipca 01, 2010, 14:53:13 »
Cytat: "Storczyk"
A wojna to skończyła się w 45 roku ,czas zakopać duchy przeszłości .Kaczogrodu nie chce ,to mi się kojarzy z fanatyzmem ,nie ma czasu na żonę ,dzieci bo tylko władza się liczy.Jakim trzeba człowiekiem aby nie pójść na ślub jedynej bratanicy bo sobie wzięła męża z innej opcji politycznej .To człowiek chory z nienawiści żądny władzy .GŁOSUJ na BRONKA .Nie jest człowiekiem bez wad ale nie syczy jak żmija mniej jadu w nim ;D


W temacie "Wybory" pisaliśmy cytaty. Jeśli chcesz, to możemy poboksować się na cytaty zawierające jad (jak wspomniałeś wyżej). Zobaczymy kto zbierze jadu więcej. Zapewniam Cię, że w kilka minut przytoczę tu takie jadowite cytaty Komora, wraz z podaniem źródła cytatu, że Ty przez dobę nie znajdziesz podobnych cytatów Kaczora. A ponadto, sam syczysz jak żmija:
Cytat: "Storczyk"
czas zakopać duchy przeszłości .Kaczogrodu nie chce ,to mi się kojarzy z fanatyzmem


albo

Cytat: "Storczyk"
To człowiek chory z nienawiści żądny władzy


I cały ten jad, tylko w jednym Twoim poście.
hubalczyk

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 01, 2010, 14:56:46 »
Cytat: "millena"
Dziecko, które przychodzi na swiat ma poważna szansę, jesli PO zapewni sobie monopol władzy, nie tylko w wyborach prezydenckich, ale parlamentarnych, szorować kible w Unii Europejskiej, niezależnie od wykształcenia. Jaką z tego korzyść będzie miało państwo jako podatkobiorca, i my, jako przyszli emeryci? W tym względzie PO nic nie będzie chciała zmienić. Dlatego nie inwestuje w biedniejsze rejony. Zobacz, co się dzieje ze Szczecinem.
Komorowski dobrze powiedział? zastanów się, czy człowiek powiązany z WSI od dziewięćdziesiątych lat "kręcący" swoje interesy przy wojsku naprawdę miał dylemat "komu czapkę, komu szalik"? Dlatego jego głosowanie w sejmie tak wyglądało, jak pokazał Kaczyński? No i nie zapominaj, że to PO było spieszno do Europy, a to cudotwórca Tusk chciał wprowadzic euro, a ile Ty byśmy wtedy zarabiali 300-400 euro?


A ty uważasz, że Szczecin jest regionem biedniejszym ? ;| Spójrz kobieto w statystyki i poszukaj w jakiś źródłach np. o PKB w każdym województwie. To zobaczysz jaki region jest biedny a jakie miejsce zajmuje Szczecin. Takie zadanie domowe dla Ciebie. A tak a propo zaglądałaś w portfel Komorowskiemu w latach kiedy jego dzieci były małe ? Bo ja nie, więc na ten temat się nie wypowiadam. Nie jeden polityk PiSu ma podobną przeszłość i pokaźne pewnie sumy na koncie. Więc różnicowanie tutaj pod tym względem na partie jest nie stosowne i bez sensu.

I jeszcze pytanie do Hubalczyka. Skąd ty masz takie dane że 75% kryminalistów poparło Komorowskiego ? Prowadzisz jakieś statystki, badania ? Chyba tak rzetelne i wiarygodne jak Millward Brown... Podaj źródło i zweryfikuj bo za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji grozi brak poszanowania publicznego... Swoją drogą kóry kryminalista podczas sondaży wyborczych przyzna się, że nim jest ?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #110 dnia: Lipca 01, 2010, 15:02:17 »
Cytat: "hubalczyk"
Cytat: "Wykidajło"
Widzę, że niektórym puszczają nerwy. Widmo porażki zobaczyłeś i dlatego się tak trzęsiesz?

Nie wiem po czym oceniłeś, że jestem zdenerwowany :)

Po Twojej nagłej obniżce formy. Skok poziomu adrenaliny był najprostszym wytłumaczeniem.
Cytat: "hubalczyk"
Cytat: "Wykidajło"
Nie chcę prezydenta, który "miał przyjemność być na terenach dotkniętych powodzią".

Coś Ci się poprzestawiało! To Twój Bronek miał przyjemność wizytowania powodzian... No stary! Masz kłopoty z uczciwością?

Nie chce mi się odsłuchiwać ponownie debaty, żeby sprawdzić, nudna była. Możemy przyjąć, że to mnie pamięć zawiodła. A Bronek nie mój, ale i tak bardziej nie chcę Jarka. Na tyle bardziej, żeby pójść głosować w niedzielę.
Cytat: "hubalczyk"
Cytuj (zaznaczone)
Co do ojca pięciorga dzieci: stwierdzenie, że głosuję na Komorowskiego, bo nie chcę, żeby podczas dyplomatycznych spotkań na najwyższym szczeblu nasza pierwsza dama sikała do kuwety, to nie jest tylko niezbyt wyszukany dowcip.

Już na prawdę nie mogłeś się powstrzymać? Nie wiem dlaczego, tak bardzo trudno, niektórym na tym forum zrozumieć, że jak zniżą się do takiego poziomu dyskusji, to tym samym potwierdzą swoją słabość.

W moim przypadku w takich sytuacjach będziesz miał problem wynikający z tego, że ja niczego nie muszę potwierdzać ani niczemu zaprzeczać. I zwykle nie miewam kłopotów z dostosowaniem się do poziomu adwersarza.
Cytat: "hubalczyk"
No po co przedstawiasz mi się jako koleś z niskim poziomem inteligencji. Przecież taki nie jesteś! Rozmawiajmy na poziomie. Na argumenty. Nie było by Ci przyjemniej dołożyć mi konkretem, a nie takimi pierdołami o kocie?

Widzisz, to akurat nie było dołożenie, tylko wskazanie, że stan cywilny kandydata na prezydenta może mieć niebagatelne znaczenie.
Podsumowując: w mojej ocenie debata niczego nie zmieniła. Jeśli do jutra nie zdarzy się nic porównywalnego do dziadka z Wehrmahtu (w sensie siły rażenia, nie ocen moralnych sposobu prowadzenia kampanii), Kaczyński przegra.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #111 dnia: Lipca 01, 2010, 15:20:48 »
No ale mi roboty narobiłeś. Ale dobra, jedziemy :)

Cytat: "Mariusz1989"
Państwa powinny wspólnie dbać o interes narodów, swoich i innych

Jeżeli uważasz, że Tuski dbają o interes naszego narodu, to dlaczego spaprali stocznie, nie mówiąc już, że nawet dobrze jej sprzedać nie umieli. Gdzie są te Araby z Kuwejtu, co to niby mieli kupić?

Cytat: "Mariusz1989"
często Niemcy czy Francja płacą więcej... Polska mniej, a Polska otrzymuje więcej od pozostałych w przypadku Unii.

Myslałem, że jesteś trochę bardziej ogarnięty w temacie. Polska dostaje więcej, w którym miejscu? 25% dopłat dla rolników. Francja i Niemcy też mają 25%?
Oto cytat z artykułu z serwisu bibula.com: "Od przyszłego roku wzrośnie o ok. 600 mln zł miesięczna składka Polski do budżetu Unii Euro- pejskiej – poinformował wicedyrektor departamentu UE w resorcie finansów Krzysztof Sajdak.

Dotąd Polska do unijnego budżetu płaciła 1 mld złotych miesięcznie. Wysokość składki związana jest m.in. z planowanym przez Ministerstwo Finansów na przyszły rok wzrostem PKB o ok. 1,2 proc.

Ponieważ w innych krajach UE prognozuje się spadek PKB, Polska musi niejako pokryć tę różnicę. Kosztować nas to będzie 350 mln zł miesięcznie. “Jak nasze PKB rośnie w relacji do PKB innych krajów unijnych, to musimy więcej zapłacić” – mówił na konferencji prasowej minister finansów Jacek Rostowski.

O 850 mln zł rocznie będzie nas też kosztować uczestnictwo w UE z racji zwiększonego budżetu UE. Do kasy Unii Europejskiej trafia też 3/4 wpływów z poboru ceł. Ponieważ na 2010 r. planuje się wzrost tych dochodów, Polka odda UE dodatkowe 150 mln zł.

Ilu instytucjom i firmom uda się przebrnąć przez biurokratyczne wymogi aplikowania o fundusze unijne i ile pieniędzy wpłynie do Polski z UE w ramach różnego rodzaju dotacji i dofinansowań, nie wie nikt."

Cytat: "Mariusz1989"
Dobry prezydent powinien być szanowany przez Polaków przede wszystkim. Ale jego zasługi powinny być także doceniane poza granicami.

Uwierz mi, że prezydent Lech Kaczyński był doceniany poza granicami. A za Jego życia twierdziliście coś zupełnie odwrotnego.

Cytat: "Mariusz1989"
Powinien być ponad nimi. Mówiąc o tym pokazujesz jak bardzo jesteś zamknięty na kontakty z innymi krajami.

Prowadzę firmę i współpracuję z Klientami z Niemiec. Nie jestem zamknięty na kontakty z innymi krajami. Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski.

Cytat: "Mariusz1989"
Kaczyńskie z pewnością nie będzie tego robił tylko tak jak poprzednik będzie to utrudniał.

Nagle poprzednik Ci się podoba? Chociaż bądź uczciwy. trzeba było chwalić Go za Jego życia. czemu tego nie robiłeś?

Cytat: "Mariusz1989"
Ja chcę zobaczyć jak PO będzie rządzić ze swoim prezydentem.
Nie jestem za podejmowaniem takiego ryzyka. Przecież jesteś inteligentnym chłopakiem. Przeanalizuj wypowiedzi liderów PO. Gołym okiem widać PR zamiast wiedzy. Puste słowa.

Cytat: "Mariusz1989"
prezydent
Cytat: "Mariusz1989"
powołuje na stanowiska prezesa IPNu, NBP itp.
No właśnie! Prezydent. Mający mandat społeczeństwa. A nie poseł, który poprzez zbieg wydarzeń został p.o. prezydenta!

Cytat: "Mariusz1989"
A jeżeli mam wybierać osobę reprezentacyjną, godną reprezentowania Polski na forum mięzynarodowym to wybieram Komorowskiego.

A jeżeli mam wybierać osobę reprezentacyjną, godną reprezentowania Polski na forum mięzynarodowym to wybieram Kaczyńskiego!

[ Dodano: 2010-07-01, 15:23 ]
Cytuj (zaznaczone)
I jeszcze pytanie do Hubalczyka. Skąd ty masz takie dane że 75% kryminalistów poparło Komorowskiego ? Prowadzisz jakieś statystki, badania ? Chyba tak rzetelne i wiarygodne jak Millward Brown... Podaj źródło i zweryfikuj bo za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji grozi brak poszanowania publicznego... Swoją drogą kóry kryminalista podczas sondaży wyborczych przyzna się, że nim jest ?


Mam nadzieję, że przeprosisz mnie za ten zarzut. Oto źródło:
http://dziennik.pl/polityka/wybory-prezydenckie-2010/article630970/Wiezniowie_postawili_na_Komorowskiego.html

To są wyniki oficjalne  PKW z komisji obwodowych z ZK.

[ Dodano: 2010-07-01, 15:27 ]
Cytat: "Mariusz1989"
Prowadzisz jakieś statystki, badania ?

Nie prowadzę badań. Wszystko można znaleźć na necie. Ja w przeciwieństwie do Twojego kandydata, mogę od czasu do czasu posłużyć się internetem. Ponieważ ja nie kandyduję na prezydenta i nie muszę mieć aż tak daleko idącej wiedzy, jakiej oczekujemy od kandydatów.
hubalczyk

jezat

  • Gość
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #112 dnia: Lipca 01, 2010, 15:27:46 »
Cytat: "hubalczyk"

Rozmawiajmy na poziomie. Na argumenty. Nie było by Ci przyjemniej dołożyć mi konkretem, a nie takimi pierdołami o kocie? Jak chcesz tak rozmawiać Ty, czy jakiś inny "jezot", to weźcie sie umówcie gdzieś gdzie sprzedają tanie wino i tam idźcie tworzyć coś na rodzaj dyskusji.

Kto nie z nami ten przeciwko nam.Jak Kłamczyński kłamać to dobrze,jak sąd ukarać
 to złe sądy.To cała wasza filozofia.Jeśli chodzi o konsumentów taniego wina to nawet zwolenniczka PiSu Millena zauważyła,że to elektorat PiSu(znajdziesz tego potwierdzenie w jej korespondencji)więc strzał nietrafiony,chyba ,że chciałeś się pochwalić takim elektoratem.
PS.kolejny cud Kłamczynskiego"w rządzie nie będzie byłych członków PZPR
1.Andrzej Kryże-wiceminister sprawiedliwosci do 1990 roku członek PZPR
2.Zbigniew Waserman -PRLowski prokurator od lat 70 tych
3.Wojciech Jasinski minister skarbu-członek PZPR w latach 1976-1981
4.Marek Grabowski -wiceminister zdrowia członek PZPR.
5.Ewa Sowińska rzecznik praw dziecka- członek PZPR w latach 1977-1980
6.Andrzej Leper,wicepremier -członek PZPR
7.Ryszard Siewierski zastępca komendanta głównego policji-członek PZPR
8.Stanisław Kostrzewski,skarbnik PiSu członek PZPR do końca jej działalności
9.itd,itd.......

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 01, 2010, 15:29:07 »
Cytat: "Storczyk"



Cytat: "Marcin069"
Czyli rozumiem, że przyzwalasz na korupcje, i akceptujesz taki stan rzeczy?
A gdzie tak napisałam?? ;D



cały twój post, który wcześniej przytoczyłem był o takim charakterze, za czasów rządu PIS na jaw wyszły afery, które nigdy by nie ujrzały światła dziennego, bo inne partie, w tym PO mają tendencje to ukręcania łba takim sprawom, POlityka oparta na kłamstwie to jednak nie dla mnie, wolę by wszyscy byli rozliczeni za swoją przeszłość i ukarani. Barbara Blida karę wymierzyła sobie sama...

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 01, 2010, 15:30:00 »
Cytat: "hubalczyk"
Mariusz1989 napisał/a:
Kaczyńskie z pewnością nie będzie tego robił tylko tak jak poprzednik będzie to utrudniał.

Nagle poprzednik Ci się podoba? Chociaż bądź uczciwy. trzeba było chwalić Go za Jego życia. czemu tego nie robiłeś?


Zjadłem przecinek po słowie robił... Ale ty i tak nie czytasz ze zrozumieniem, ale może to moja wina... Zbyt złożone zdania układam... Napisałem, że tak jak poprzednik będzie utrudniał i wetował.

Cytat: "hubalczyk"
Mariusz1989 napisał/a:
Dobry prezydent powinien być szanowany przez Polaków przede wszystkim. Ale jego zasługi powinny być także doceniane poza granicami.

Uwierz mi, że prezydent Lech Kaczyński był doceniany poza granicami. A za Jego życia twierdziliście coś zupełnie odwrotnego.


Był doceniany za życia, ale przez Państwa takie jak Gruzja, Czechy, Litwa. Państwa którym my możemy pomóc. Więc oni każdego by doceniali. Doceniały go tylko państwa centralne i wschodnie. Zachód nie. A chodzi o to, żeby mieć prestiż i szacunek wszędzie. No może prawie wszędzie, bo nie da się zadowolić każdego.
Cytat: "hubalczyk"
Mariusz1989 napisał/a:
często Niemcy czy Francja płacą więcej... Polska mniej, a Polska otrzymuje więcej od pozostałych w przypadku Unii.

Myslałem, że jesteś trochę bardziej ogarnięty w temacie. Polska dostaje więcej, w którym miejscu? 25% dopłat dla rolników. Francja i Niemcy też mają 25%?
Oto cytat z artykułu z serwisu bibula.com: "Od przyszłego roku wzrośnie o ok. 600 mln zł miesięczna składka Polski do budżetu Unii Euro- pejskiej – poinformował wicedyrektor departamentu UE w resorcie finansów Krzysztof Sajdak.

Dotąd Polska do unijnego budżetu płaciła 1 mld złotych miesięcznie. Wysokość składki związana jest m.in. z planowanym przez Ministerstwo Finansów na przyszły rok wzrostem PKB o ok. 1,2 proc.

Ponieważ w innych krajach UE prognozuje się spadek PKB, Polska musi niejako pokryć tę różnicę. Kosztować nas to będzie 350 mln zł miesięcznie. “Jak nasze PKB rośnie w relacji do PKB innych krajów unijnych, to musimy więcej zapłacić” – mówił na konferencji prasowej minister finansów Jacek Rostowski.

O 850 mln zł rocznie będzie nas też kosztować uczestnictwo w UE z racji zwiększonego budżetu UE. Do kasy Unii Europejskiej trafia też 3/4 wpływów z poboru ceł. Ponieważ na 2010 r. planuje się wzrost tych dochodów, Polka odda UE dodatkowe 150 mln zł.

Ilu instytucjom i firmom uda się przebrnąć przez biurokratyczne wymogi aplikowania o fundusze unijne i ile pieniędzy wpłynie do Polski z UE w ramach różnego rodzaju dotacji i dofinansowań, nie wie nikt."


Chodziło mi o to, że tak jak Francja czy Niemcy nie jesteśmy płatnikiem netto w Unii. Czyli mniej wpłacamy i więcej otrzymujemy a nie odwrotnie.
W tym roku nasz składka wzrośnie, ale zwróć uwagę że pieniądze z Unii na następne lata od 2010 roku będą również nieporównywalnie większe. Z okazji Mistrzostw Europu i wcześniejszych zobowiązań będzie więcej inwestycji z funduszy Unijnych.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 01, 2010, 15:34:17 »
Cytat: "Marcin069"

cały twój post, który wcześniej przytoczyłem był o takim charakterze, za czasów rządu PIS na jaw wyszły afery, które nigdy by nie ujrzały światła dziennego, bo inne partie, w tym PO mają tendencje to ukręcania łba takim sprawom, POlityka oparta na kłamstwie to jednak nie dla mnie, wolę by wszyscy byli rozliczeni za swoją przeszłość i ukarani. Barbara Blida karę wymierzyła sobie sama...

Musisz uważać,żeby ciebie nie spotkało to samo co B.Blidę jeśli przypadkiem do władzy powróci PiS,bo jak nie będziesz z nimi to czarno to widzę.

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #116 dnia: Lipca 01, 2010, 15:35:49 »
Cytat: "hubalczyk"
Cytat:
I jeszcze pytanie do Hubalczyka. Skąd ty masz takie dane że 75% kryminalistów poparło Komorowskiego ? Prowadzisz jakieś statystki, badania ? Chyba tak rzetelne i wiarygodne jak Millward Brown... Podaj źródło i zweryfikuj bo za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji grozi brak poszanowania publicznego... Swoją drogą kóry kryminalista podczas sondaży wyborczych przyzna się, że nim jest ?



Mam nadzieję, że przeprosisz mnie za ten zarzut. Oto źródło:
http://dziennik.pl/polity...orowskiego.html


A skąd wiesz, że to skazani z najpoważnieszymi zaruztami nie głosowali na Kaczyńskiego ? Może część z nich niesłusznie trafiła za kratki za kadencji Kaczyńskiego ?  ;D A tak poważnie...
Prawo do udziału w wyborach ma 82693 aresztowanych i skazanych (nie mają go skazani za najcięższe zbrodnie, pozbawieni praw publicznych).

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #117 dnia: Lipca 01, 2010, 15:43:10 »
Cytat: "Mariusz1989"
Czyli mniej wpłacamy i więcej otrzymujemy a nie odwrotnie.


No chłopie! Skąd oni dają nam te pieniądze? Uważasz, że Francja czy Niemcy wpłacają więcej i mniej biorą na powrót, żeby Polska dostała więcej niż wpłaca? A jeśli nawet by tak było, to tak bezinteresownie? Chcą żebyśmy mieli lepiej, a oni sobie i tak poradzą? Absurd!

Cytat: "Mariusz1989"
Zjadłem przecinek po słowie robił... Ale ty i tak nie czytasz ze zrozumieniem, ale może to moja wina... Zbyt złożone zdania układam... Napisałem, że tak jak poprzednik będzie utrudniał i wetował.
Przyznaję Ci rację. Źle zrozumiałem wypowiedź. Przepraszam.

Ale spodziewałem się satysfakcji, kiedy obaliłem Twój zarzut wobec mnie, że podaję nieprawdziwe dane co do skazańców popierających Komorowskiego. No napisz chociaż sory  :lol2:
hubalczyk

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #118 dnia: Lipca 01, 2010, 15:47:15 »
no dobra...



sory  :lol2:

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Ogólne] Co sądzicie o debacie
« Odpowiedź #119 dnia: Lipca 01, 2010, 15:49:46 »
Cytat: "jezat"
Cytat: "Marcin069"

cały twój post, który wcześniej przytoczyłem był o takim charakterze, za czasów rządu PIS na jaw wyszły afery, które nigdy by nie ujrzały światła dziennego, bo inne partie, w tym PO mają tendencje to ukręcania łba takim sprawom, POlityka oparta na kłamstwie to jednak nie dla mnie, wolę by wszyscy byli rozliczeni za swoją przeszłość i ukarani. Barbara Blida karę wymierzyła sobie sama...

Musisz uważać,żeby ciebie nie spotkało to samo co B.Blidę jeśli przypadkiem do władzy powróci PiS,bo jak nie będziesz z nimi to czarno to widzę.


Hmm myślisz, że wszyscy są tacy jak B.Blida? Nie każdy potrafiłby narażać życie innych ludzi dla uzyskania korzyści majątkowych...