Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy  (Przeczytany 24019 razy)

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 13, 2009, 09:51:32 »
A może też jechać tradycyjnie przez Dobieszczyn i w samym Anklam odbić w prawo na Wolgast? Nie wiem jak teraz, ale gdy jechałam na początku sierpnia to korek był dopiero po skręcie w kierunku Insel Usedom.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 13, 2009, 13:10:33 »
Febe spójrz kilka postów wyżej zamieściłem mapkę z naniesionym korkiem w którym stałem tydzień temu. Po skręcie na wyspę Uznam było już spokojnie, zakorkowało się już przed Anklam i stąd pomysł ominięcia tego miasta.

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 13, 2009, 15:54:50 »
Oglądałam, dzięki.
Chyba jednak trzeba by spróbować tak, jak zaproponowałeś.
Jeżeli ktoś nie musi koniecznie nad morze to ja polecam baseny w Torgelow (50 km z Polic). Bliżej i na pewno po drodze nie będzie korków.

policeman

  • Gość
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 27, 2009, 22:42:44 »
Jeżdzę tą trasą dość często i polecam.

usararti

  • Gość
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 06, 2010, 00:09:49 »
I pomyśleć, że były plany dzięki którym podróż do Świnoujścia zajęłaby 30min - 1h. Dla zainteresowanych przesyłam linka: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/12411/

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 22, 2010, 11:43:14 »
myślę, że wątek można odświeżyć, powoli zaaczyna się sezon i znów będziemy podróżować nad morze do Swinoujścia, aktualnie wygląda to tak, że jedzie się z Polic prędkością dozwoloną ok 2 godziny, żadnych przeszkód nie ma, jedynie w Ueckermunde jest niewielki odcinek z ruchem wahadłowym z powodu przebudowy skrzyżowania na modne ostatnio rondo :) no i wczoraj wieczorem trafiłem na podniesiony zwodzony, ale trwało to 10 minut, droga ok, osobiście polecam

mam takie pytanie, czy jest ktoś zorientowany, czy za brak apteczki i kamizelki można u Niemców zarobić mandat? u nas te elementy wyposażenia nie są obowiązkowe a zalecane.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 24, 2010, 08:04:29 »
Cytat: "arturrop1"
mam takie pytanie, czy jest ktoś zorientowany, czy za brak apteczki i kamizelki można u Niemców zarobić mandat? u nas te elementy wyposażenia nie są obowiązkowe a zalecane.


Z tego co się orientuję (ale mogę się mylić) za brak apteczki lub jej niepełne wyposażenie podczas kontroli policyjnej masz mandat natomiast kamizelki podczas kontroli pokazywać nie musisz. Jeśli jednak będziesz zmieniał koło i nie założysz kamizelki, a będziesz miał pecha i namierzy cię jakiś patrol wtedy dostaniesz mandat. Tak słyszałem.
Pozdrawiam

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 24, 2010, 08:59:08 »
Cytat: "bzyku"
natomiast kamizelki podczas kontroli pokazywać nie musisz. Jeśli jednak będziesz zmieniał koło i nie założysz kamizelki, a będziesz miał pecha i namierzy cię jakiś patrol wtedy dostaniesz mandat.


Posiadanie kamizelki w Niemczech jest obowiązkowe i brak podczas kontroli również skutkuje mandatem, co więcej, ilość kamizelek musi się zgadzać z ilością osób podróżujących. Podczas awarii na autostradzie, gdy auto stoi na pasie awaryjnym zabronione jest przebywanie wewnątrz pojazdu, wszyscy pasażerowie wraz z kierowcą do czasu przyjazdu policji/pomocy drogowej powinni czekać w bezpiecznym miejscu za barierami (oczywiście wszyscy w kamizelkach). Osobiście radzę o tym pamiętać, bo jeżeli zostaniemy przyłapani na braku kamizelki bądź siedzeniu wewnątrz auta, to będziemy za takie zachowanie surowo ukarani. W takich przypadkach niemiecka policja jest bezlitosna.

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 03, 2010, 20:14:08 »
Cytat: "bzyku"
lub jej niepełne wyposażenie podczas kontroli policyjnej masz mandat


a jakie ma być pełne wyposażenie apteczki? kupiłem sobie jakąś taką w realu za 6,99 o wyposażeniu naprawdę śmiesznym, tam prawie nic nie ma :) no ale skoro takie sprzedają, to chyba są ok, ale nie wiem czy to wystarczy dla polizei.

Offline Mich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 03, 2010, 20:41:16 »
arturrop1, apteczka powinna byc zgodna z norma DIN 13164. Znajdziesz sobie w sieci szczegoly. Ogolnie koszt takiej apteczki to ok. 30zł.
Nikt nie pojmie, co tam się wyrabia między skroniami u baby.

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 03, 2010, 22:20:59 »
poczytałem w necie, dzięki już wiem o co chodzi, tzn. dałem się nabrać na promocję, bo takowa apteczka za dokładnie 6,79 jest właśnie w promocji w realu, tylko naprawdę nie rozumiem, dlaczego właściwie znajduje się taki towar w dziale moto skoro nie spełnia norm !!!  :/