Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Spis powszechny 2011  (Przeczytany 53900 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 14, 2011, 16:28:30 »
Cytat: "Zafrina"

Nie bójcie się, że rachmistrz spyta Was o wysokość zarobków, bo tak nie będzie. Może zapytać co najwyżej o formę zatrudnienia, tj. czy masz własną działalność, umowę o pracę, umowę zlecenia itp.


3. Wyłącznie na zasadzie dobrowolności mogą być zbierane od osób fizycznych dane dotyczące:
  1)   pozostawania w związku nieformalnym;
  2)   wyznania - przynależności wyznaniowej;
  3)   liczby żywo urodzonych dzieci oraz planów prokreacyjnych.

Tegorocznych formularzy nie widziałem, ale ustawa daje im prawo pytania o zarobki.

Mnie najbardziej do tego, żeby w spisie nie brać udziału motywuje to:

Art. 9. 1. Osoby przekazujące dane w ramach spisu próbnego, spisu i spisu kontrolnego są obowiązane do udzielania ścisłych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi dotyczących danych określonych w ustawie i załączniku do rozporządzenia nr 763/2008, z zastrzeżeniem art. 6 ust. 3 i 4.

Art. 23. Kto:
  1)   wbrew obowiązkowi określonemu w art. 8 ust. 3 i 4 nie przekazuje posiadanych danych objętych spisem,
  2)   wbrew obowiązkowi określonemu w art. 9 ust. 1 odmawia udzielenia ścisłych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi (!!!) na pytania dotyczące danych określonych w ustawie i załączniku do rozporządzenia nr 763/2008
- podlega karze grzywny.

Nie jestem jakimś podejrzanym tudzież przesłuchiwanym pod przysięgą, żebym był zobligowany byle papierkiem pisanym na kolanie do udzielania zgodnych z prawdą odpowiedzi bo państwo ma takie widzimisię. Takiego wała.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 14, 2011, 16:48:04 »
Cytat: "KrP"
Tegorocznych formularzy nie widziałem, ale ustawa daje im prawo pytania o zarobki.
Gwarantuję ci, że pytania o wysokość zarobków nie ma.
Cytat: "KrP"
Nie jestem jakimś podejrzanym tudzież przesłuchiwanym pod przysięgą, żebym był zobligowany byle papierkiem pisanym na kolanie do udzielania zgodnych z prawdą odpowiedzi bo państwo ma takie widzimisię.
Dlaczego miałbyś udzielać odpowiedzi niezgodnych z prawdą, masz coś do ukrycia? Jeżeli państwo chciałoby znaleźć coś na ciebie (bo pewnie to jest powodem twojego oburzenia spisem), to już dawno by to zrobiło.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline police1260

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 14, 2011, 18:12:39 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie jestem jakimś podejrzanym tudzież przesłuchiwanym pod przysięgą, żebym był zobligowany byle papierkiem pisanym na kolanie do udzielania zgodnych z prawdą odpowiedzi bo państwo ma takie widzimisię. Takiego wała


Oni sprawdzają ile jeszcze mogą zabrać

Wszelkie Prawa Zastrzeżone

sekator

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 14, 2011, 18:18:28 »
Cytat: "police1260"
Oni sprawdzają ile jeszcze mogą zabrać


Święta prawda. Takie jest podstawowe zadanie spisów statystycznych od czasów rzymskich , kiedy po raz pierwszy pojawił się spis powszechny, aż do dnia dzisiejszego

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 14, 2011, 18:36:21 »
Cytuj (zaznaczone)
Gwarantuję ci, że pytania o wysokość zarobków nie ma.


Ale może być.

Cytuj (zaznaczone)
Dlaczego miałbyś udzielać odpowiedzi niezgodnych z prawdą(...)?


Bo: "Nie jestem jakimś podejrzanym tudzież przesłuchiwanym pod przysięgą, żebym był zobligowany byle papierkiem pisanym na kolanie do udzielania zgodnych z prawdą odpowiedzi bo państwo ma takie widzimisię."

Cytuj (zaznaczone)
Jeżeli państwo chciałoby znaleźć coś na ciebie (bo pewnie to jest powodem twojego oburzenia spisem), to już dawno by to zrobiło.

 :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 14, 2011, 18:40:30 »
Cytat: "KrP"
Ale może być.
Jeszcze raz. Nie ma pytania dotyczącego wysokości (kwoty) zarobków.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 14, 2011, 18:56:09 »
Ale ja nie mówię, że jest. Mówię, że może być. Suahili miałeś w szkole czy polski?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 14, 2011, 18:59:17 »
Cytat: "Zafrina"
Każdego rachmistrza obowiązuję tajemnica statystyczna
Cytat: "secha"
Zafrina rozumiem, że przypadki wycieku danych i reklamówki pełne informacji na śmietniku to było narysowane tak?

Cytat: "stat.gov.pl"
Metody zbierania danych:
pobranie danych z systemów informacyjnych
samospis internetowy, polegający na zaakceptowaniu lub korekcie w określonym terminie danych pozyskanych z systemów informacyjnych
wywiad telefoniczny wspomagany programem komputerowym, prowadzony przez ankietera statystycznego (CATI)
wywiad rejestrowany na przenośnym urządzeniu elektronicznym prowadzony przez rachmistrza spisowego (CAPI)

Widzisz tu jakiś sposób na powstanie przecieku? Pewnie nawet rachmistrz nie będzie miał dostępu do zapisanych danych.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 14, 2011, 19:16:45 »
No tak. Bo rachmistrza nikt nie może napaść i ukraść mu komórki (HTC Touch Pro o ile dobrze pamiętam) i jej złamać. Bo komórki są super zabezpieczone a hakerzy to [ciach!].
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 14, 2011, 19:23:18 »
To czemu od razu nie napaść na US? Tam jest więcej ciekawych danych. Zresztą kradzież danych ma sens jeśli ilość danych jest duża. Dla zdobycia informacji o kimś konkretnym można po prostu wjechać mu na chatę i przystawić nóż do gardła... Poza tym do komórki można doczepić pól kilo trotylu. Jeśli oddali się od ręki rachmistrza na więcej niż metr eksploduje. Wystarczające zabezpieczenie?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 14, 2011, 19:46:06 »
Może i wystarczające, ale nie stosowane. :)

P.S. Zawsze chciałem mieć komórkę uzbrojoną w środku i odpalaną zdalnie. Moje marzenie, rozwalić tak ręce złodziejowi. :P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 14, 2011, 20:00:43 »
Cytat: "KrP"
Mówię, że może być.
Nie, nie może, ponieważ rachmistrzowie nie mogą o to pytać. Z resztą nie mieli by gdzie tego wpisać w ankiecie (nie ma na to miejsca-pola).
Cytat: "KrP"
Bo rachmistrza nikt nie może napaść i ukraść mu komórki
To nic nie da. Po każdej ankiecie dane wysyłane są na serwer US i usuwane z urządzenia.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 14, 2011, 20:04:46 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie, nie może, ponieważ rachmistrzowie nie mogą o to pytać. Z resztą nie mieli by gdzie tego wpisać w ankiecie (nie ma na to miejsca-pola).


Mam na myśli to, że ustawa daje im prawo do stworzenia w każdej chwili pytania o zarobki.

Cytuj (zaznaczone)
To nic nie da. Po każdej ankiecie dane wysyłane są na serwer US i usuwane z urządzenia.


Wiem. Z dysku też się kasują pliki jak naciśniesz shift+del. ;>
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 14, 2011, 20:59:37 »
cooker, kubapolice, Wy naprawdę wierzycie w te zabezpieczenia?  Skoro dane są wysyłane na serwer z telefonu komórkowego to można je przychwycić nawet za pomocą mikrofalówki z ketchupem. Jeśli to faktycznie HTC to ma albo Windowsa albo Androida, czyli taki system plików, który bardzo łatwo pozwala na odzyskanie usuniętych danych (te które już wysłał i "skasował").

Kwestia kolejna, jeśli dane do serwera dosyłane są w sposób ciągły (a nie np raz dziennie) to znaczy, że średnio ogarnięty hacker wejdzie tam w przerwie na śniadanie. Nie mówiąc już o zabezpieczeniach samego serwera. Ileż to razy w zeszłym roku łamane były zabezpieczenia różnych urzędowych stron, które potem przez kilkanaście godzin były "chwilowo niedostępne".

Samo przechowywanie danych na serwerze na pewno też będzie wołało o pomstę do nieba. W większości przypadków dane w bazach danych są trzymane bez żadnego szyfrowania, co w tej sytuacji jest absurdem. Wystarczy wspomnieć o wyciekach haseł z różnych popularnych serwisów, których to w bazie w ogóle nie powinno być.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 14, 2011, 21:24:38 »
Cytat: "secha"
cooker, kubapolice, Wy naprawdę wierzycie w te zabezpieczenia?
Nie stwierdziłem, że wierzę w zabezpieczenia, a o sprawy bezpieczeństwa danych należałoby się zwrócić do firmy, która przygotowywała cały ten system ;-)
Inną sprawą jest, że dobry hacker zdobędzie każde dane jakie chce, prawda? Niezależnie od tego, czy będą to dane ze spisu, czy z komputera ZUSu, NFZ itd.
Cytat: "KrP"
Mam na myśli to, że ustawa daje im prawo do stworzenia w każdej chwili pytania o zarobki.
Uwierz mi, że w najbliższym spisie nikt nie zapyta cię o to, jaką kwotę zarabiasz.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.