Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Spis powszechny 2011  (Przeczytany 53907 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 13, 2011, 13:09:51 »
Co musi to na Rusi, gdyby rząd miał jaja to by się sprzeciwiał. Ale jak wiemy nie ma więc jest jak jest.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

sekator

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 13, 2011, 14:16:33 »
Podam jeszcze jeden poważny argument przeciwko podawaniu swoich danych, wraz z innymi poufnymi informacjami dotyczącymi naszego życia. Doskonale wiemy, że administrowanie wszelkimi danymi przez nasze państwo, oraz ich odpowiednie zabezpieczenie przed ,,wypłynięciem" zawsze pozostawiało wiele do życzenia. Przykłady z przeszłości można mnożyć, gdy poufne dane walały się po śmietnikach, lub dziwnym trafem znajdowały się w rękach różnych osób i instytucji ( zawsze zastanawiało mnie skąd np akwizytorzy telefoniczni tak umiejętnie trafiają ze swoimi ,,ofertami" do starszych osób - choć to tylko jeden z wielu przykładów). Niestety państwo polskie nie daje mi 100% gwarancji na ochronę zebranych danych (pomimo nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych w ostatnim czasie i zaostrzeniu kar).
Wy macie taką pewność, że dane te nie zostaną w przyszłości wykorzystane w celach komercyjnych (o innych nawet boję się pomyśleć)?

kieliszek

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 13, 2011, 14:25:29 »
Cytat: "Kuba"
Cytat: "kieliszek"
a znakomita większość poda nieprawdziwe dane


Z takim stwierdzeniem byłbym ostrożny ;). Skoro Ty taki jesteś, to nie znaczy, że większość ;].


Ty natomiast jako prawy obywatel podasz oczywiście wszelkie dane zgodnie z prawdą  ;D.

Cytat: "Kuba"
Chyba nie bardzo wiesz, czym totalitaryzm jest...


wiem bardzo dobrze...

Cytat: "Kuba"
Do czego przydaje się taka statystyka? Choćby do badań naukowych.
Poza tym, gdyby wspomniana przez Ciebie "większość" myślała tak jak Ty, portale społecznościowe takie jak Facebook nie miałyby racji bytu - jeszcze trochę to ten portal będzie mógł zastąpić spisy


wykorzystaj więc w swoich badaniach dane z Facebook'a ;D

Napisałem, że takie spisy, a szczególnie ich forma (obowiązkowy pod groźbą kary) to duży krok do państwa totalitarnego, potem zaś zacytowałem pewną definicję totalitaryzmu, z którą się zgadzam w 100%. Poza badaniami naukowymi, których nie chcę deprecjonować, ale korzyść z nich dla Kowalskiego raczej mizerna (proszę się nie obrażać za ostatnie zdanie, nie mam złych intencji), nie podałeś wymiernych korzyści z obowiązkowego pod groźbą kary spisu.
Natomiast jeżeli taki spis jest niezbędny proponuję następujace rozwiązanie:
1) rozsyłamy do wszystkich (jak w Anglii) formularz
2) chętni wypełniają formularze i jeśli chcą podają dane osobowe
3) na własny koszt odsyłają wypełnione ankiety
4) po zakończeniu badań statystycznych wszelkie koszty operacji dzielimy między te osoby, które podały swoje dane - odtąd korzystać z danych mogą tylko te osoby plus organizator czyli chyba GUS

Ja nie neguję spisu jako takiego, jestem przeciwny sposobowi w jaki jest organizowany.

i jeszcze dwa cytaciki (oczywiście Michalkiewicz) :devil:
...Na ogół uważa się, że totalniacy to przeciwnicy demokracji. Tymczasem nic podobnego! Totalniak może być szczerym demokratą – bo totalniacy są tylko wrogami wolności. Tymczasem demokracja to wcale nie to samo, co wolność. Demokracja polega na tym, że z góry przyznajemy i władzę i rację każdorazowej większości. Co więcej – ostatnio coraz bardziej upowszechnia się pogląd, że jeśli każdorazowa większość uzna coś za dobre, to to JEST dobre...
...Dla liberałów centralną wartością jest wolność. Tymczasem już demokraci bywają wrogami wolności, bo dla nich najważniejsza jest Większość i uważają nawet, że im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja...

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 13, 2011, 14:30:11 »
Co wam przeszkadza, że zadadzą kilka pytań? Boicie się reakcji Kościoła? Ja jestem ciekaw jak by zareagował na wieść, że 'wewnętrzne źródła statystyczne' nijak się mają do wyników spisu - z pewnością niejeden ksiądz tuninguje dane.
Myślę, że jedyną rzeczą, jakiej się naprawdę obawiacie jest rozbieżność między dobrze wyposażonym domem jednorodzinnym, przed którym zaparkowany stoi merc, a statusem bezrobotnego właściciela, co może zainteresować US. W tym kontekście argument, że pytają o zarobki jest śmieszny - państwo ma dane US, więc jedynie szarostrefowcy mogą się bać.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 13, 2011, 14:59:44 »

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 13, 2011, 15:00:12 »
Mi i chyba większości nie przeszkadza, że pytają, tylko że nie wiadomo dlaczego chcą mieć też dane osobowe. A wiemy doskonale, że takie dane potem lądują w różnych dziwnych miejscach. Przy okazji poprzedniego spisu ile razy słszało się, że ktoś znalazł reklamówki pełne danych na śmietniku.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 13, 2011, 15:03:03 »
Cytat: "secha"
A wiemy doskonale, że takie dane potem lądują w różnych dziwnych miejscach. Przy okazji poprzedniego spisu ile razy słszało się, że ktoś znalazł reklamówki pełne danych na śmietniku


Dokładnie. A ,,profesjonalizm" i ,,bezinteresowność" szefostwa GUSu mogliśmy zaobserwować całkiem niedawno (dymisja prezesa).


,,Centrum Informacyjne Rządu nie podało powodu. Po kontroli kancelarii premiera w GUS zarzucono kierownictwu, że w ramach dwóch spisów powszechnych prowadzonych w 2010 i 2011 r. tolerowali podwójne wynagradzanie pracowników GUS zaangażowanych w prace nad spisami. Krytykowano też wysokie nagrody dla władz GUS. Urząd uznał to za "atak na niezależność instytucji" i tłumaczył, że dodatkowe wynagradzanie za prace przy spisach jest zgodne z prawem. Kadencja prezesa Oleńskiego kończyła się we wrześniu tego roku."

źródło  : http://wyborcza.pl/1,75478,9106572,Dymisja_w_GUS.html


Już cwaniacy kręcą na nas lody przy okazji spisu :rotfl:

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 13, 2011, 15:04:56 »
Cytuj (zaznaczone)
Akurat USA to ostatni przykład jaki bym podał powołując się na demokrację


Dlatego zdanie to było opatrzone pewnymi emotami :).

Cytat: "secha"
Słowo "sankcje" tu nie pasuje  chodzi mi raczej o informacje. Kościół lubi wiedzieć, u nas w gminie jest spokojnie, ale przecież jest całe mnóstwo miast i miasteczek w których kościół ma realną władzę i potem ktoś może usłyszeć z ambony że "[...] grzeszą, mówią na to związek nieformalny, ale Panie Kubo to jest grzech. Administruje forum, z jednej strony pokazuje się jako katolik, ale w domu potajemnie grzeszy., ale Bóg patrzy i Bóg pamięta i Bóg wypomni gdy nadejdzie dzień ostateczny [...]"


To nie jest wcale takie głupie. Często taki zabieg ma dużo większy wpływ na społeczeństwo niż takie bezosobowe kazania. Ale zawsze taka osoba może zaznaczyć, że nie jest katolikiem więc sumienie miałaby wtedy "czyste" ;). Skoro ma takie a nie inne wyznanie, musi się liczyć z piętnowaniem pewnych sprzecznych z zasadami wiary zachowań i tyle.

Cytat: "kieliszek"
Ty natomiast jako prawy obywatel podasz oczywiście wszelkie dane zgodnie z prawdą


Na razie nie mam nic do ukrycia, więc chyba Cię rozczaruję i będę uczciwy ;).

Cytat: "kieliszek"
wykorzystaj więc w swoich badaniach dane z Facebook'a


Muszę jeszcze trochę poczekać, bo nie wszyscy jeszcze mają tam konto, ale do magisterki może mi się to przyda  :devil:.

Cytat: "kieliszek"
Natomiast jeżeli taki spis jest niezbędny proponuję następujace rozwiązanie:
1) rozsyłamy do wszystkich (jak w Anglii) formularz
2) chętni wypełniają formularze i jeśli chcą podają dane osobowe
3) na własny koszt odsyłają wypełnione ankiety
4) po zakończeniu badań statystycznych wszelkie koszty operacji dzielimy między te osoby, które podały swoje dane - odtąd korzystać z danych mogą tylko te osoby plus organizator czyli chyba GUS


Tylko do takiej formy nie bardzo już pasuje słówko "powszechny" :P.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 13, 2011, 15:31:14 »
Cytat: "Kuba"


To nie jest wcale takie głupie. Często taki zabieg ma dużo większy wpływ na społeczeństwo niż takie bezosobowe kazania. Ale zawsze taka osoba może zaznaczyć, że nie jest katolikiem więc sumienie miałaby wtedy "czyste" ;). Skoro ma takie a nie inne wyznanie, musi się liczyć z piętnowaniem pewnych sprzecznych z zasadami wiary zachowań i tyle.


Nie zgadzam się, to że ktoś nie jest katolikiem nie znaczy, że ksiądz z ambony może go wytykać palcem. Z resztą nawet jak określa siebie mianem katolika to ksiądz nie powinien tego robić. W niewielkich miasteczkach to może nie tylko zniszczyć opinie ale np spowodować upadek biznesu. Wiem, że to nie częste przypadki (chyba), ale znaczy nasz kościół i jego zapędy.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 13, 2011, 16:05:00 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie zgadzam się, to że ktoś nie jest katolikiem nie znaczy, że ksiądz z ambony może go wytykać palcem. Z resztą nawet jak określa siebie mianem katolika to ksiądz nie powinien tego robić. W niewielkich miasteczkach to może nie tylko zniszczyć opinie ale np spowodować upadek biznesu. Wiem, że to nie częste przypadki (chyba), ale znaczy nasz kościół i jego zapędy.


To już temat na inną dłuuugą dyskusję - każdy kij ma dwa końce ;). Ale nie róbmy w tym topiku offtopu.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

kieliszek

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 13, 2011, 17:27:54 »
Cytat: "Kuba"
Na razie nie mam nic do ukrycia, więc chyba Cię rozczaruję i będę uczciwy ;)

Cieszę się, że mamy takie samo zdanie - ten emotek na końcu znaczy dla mnie tyle co: Bosman ;) piwo bezalkoholowe :jupi:


Cytat: "Kuba"
Muszę jeszcze trochę poczekać, bo nie wszyscy jeszcze mają tam konto

no problem, wystarczy nakazać wszystkim obywatelom założenie konta na FB a niechętnym zagrozić grzywną ;D

Cytat: "Kuba"
Tylko do takiej formy nie bardzo już pasuje słówko "powszechny" :P

Dlaczego, sądząc po wpisach w tym wątku chętnych będzie sporo :rotfl:

Pozdrawiam, dla mnie koniec tematu...

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 14, 2011, 11:25:56 »
Cytat: "sekator"
Proponuję poczytać i przemyśleć :
http://moraine.salon24.pl/160340,unijny-spis-powszechny-ue-chce-wiedziec-o-tobie-wszystko

Wyolbrzymione. Niemcy spisów nie robili, a w czasie wojny Żydów i tak wyłapali... Mnie nie przeszkadza, ze władza wie, gdzie mieszkam. Przykład Japończyków z USA jest dosadny, ale dość racjonalny jeśli porównać to z niedawnymi wyczynami fanatyków w UK czy USA, którzy zafascynowani Islamem z chęcią 'rozerwaliby się' dla dobra sprawy... Czasem trzeba podjąć radykalne środki.
Bankom też zdarzało się wyrzucać do śmieci poufne dane, a jakoś nie słyszałem żeby klienci uciekli i bank upadł z tego powodu.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 14, 2011, 11:31:35 »
Cytat: "Kuba"
zawsze taka osoba może zaznaczyć, że nie jest katolikiem więc sumienie miałaby wtedy "czyste" ;)

Kuba, taka osoba ma przede wszystkim prawo odmówić odpowiedzi. NYB, władzo - i już.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Zafrina

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 14, 2011, 13:05:25 »
Cytat: "Storczyk"
Ciekawe bo później wydzwaniać zaczną banki proponując kredyty lub inne instytucje.Coś wiem na temat ochrony danych potrafią wyciec nawet  z naszej kochanej gminy.

Co ty opowiadasz?!! Każdego rachmistrza obowiązuję tajemnica statystyczna, a po spisaniu twojej rodziny dane na jej temat natychmiast znikają z urządzenia.
Co do Urzędu Statystycznego, to rozmawiałam jakiś czas temu z jednym z pracowników odpowiedzialnych za spis i wiem, że dane statystyczne nie wypływają nigdy na zewnątrz. Nawet na polecenie sądu lub prokuratury. Wtedy GUS płaci wysokie kary, ale informacji nie udostępnia.
Cytat: "BARTEKK83"
A jeśli nie chcecie aby rachmistrz was odwiedził od 1-7 kwietnia możecie sami wypełnić ankietę przez internet

Tzw. samospis trwa od  1 kwietnia do połowy czerwca.

Nie bójcie się, że rachmistrz spyta Was o wysokość zarobków, bo tak nie będzie. Może zapytać co najwyżej o formę zatrudnienia, tj. czy masz własną działalność, umowę o pracę, umowę zlecenia itp.
Na temat swojej wiary, też mówić nic nie trzeba, bo jest to bardzo osobisty temat i GUS zdaje sobie z tego sprawę.

Ja tam wpuszczę rachmistrza. Jeżeli mnie to nie przyniesie korzyści, to przynajmniej dam komuś uczciwie zarobić :))

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 14, 2011, 15:53:27 »
Zafrina rozumiem, że przypadki wycieku danych i reklamówki pełne informacji na śmietniku to było narysowane tak? Wszyscy wiemy, że nie moga przeciekać i że maja być pilnowane. Problem polega na tym, że wcale nie sa.