Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Spis powszechny 2011  (Przeczytany 53909 razy)

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #120 dnia: Kwietnia 04, 2011, 11:00:08 »
Cytat: "cooker"
litości, jak cracker będzie chciał wykraść dane to się włamie do serwera GUSu,
O tym właśnie napisałam  ;D

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #121 dnia: Kwietnia 04, 2011, 21:35:35 »
Cytat: "Zafrina"

Co do instrukcji zawartej w internecie uważam, że jest to jawne nagabywanie do łamania prawa i powinno być co najmniej usunięte z sieci i ukarane karą grzywny. Ludzie na prawdę nie mają się czym zajmować.


Nikt do niczego nie namawia tylko opisuje sposób, który pozwala na wejście na czyjeś konto używając legalnie dostępnych danych.

Cytuj (zaznaczone)
Tak czytam Wasze komentarze i śmiać mi się chce


Mi się śmiać chce jak widzę uradowane miny ludzi, którzy z dumą oddają informacje o sobie aparatowi państwowemu. To jest dopiero zabawne.

A nie, czekaj. To raczej smutne jest.

Anyway afer związanych z bezpieczeństwem w GUS ciąg dalszy:

http://www.stwardnienie-guzowate.eu/naszagdynia.eu-mirror.png

http://netbit73.blogspot.com/2011/04/gus-spis-ludnosci.html

Jeszcze raz pozdrowienia dla popierających tą szopkę. :D
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Zafrina

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #122 dnia: Kwietnia 05, 2011, 08:02:22 »
Cytat: "KrP"
Mi się śmiać chce jak widzę uradowane miny ludzi, którzy z dumą oddają informacje o sobie aparatowi państwowemu. To jest dopiero zabawne.


Dużo takich ludzi spotykasz?? Ja nie spotkałam ani jednego wśród swoich znajomych. To raczej obowiązek niż przyjemność.

Jeżeli tą radość wyczułeś nosem w moim poście, to chyba źle to zinterpretowałeś. Miałam na myśli to, że GUS na spis przeznaczył jakąś tam pulę pieniędzy. Jeżeli, spisując się sam przez internet, nie dasz zarobić rachmistrzowi, nabijesz tylko kiesę urzędasom. Jeżeli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, często w tym temacie poruszaną, nie sądzę by spisywanie się przez internet było bezpieczniejsze niż przez rachmistrza.

P.S. Mam znajomą. która będzie rachmistrzem spisowym. Skoro i tak muszę się spisać to wolę by koleżanka na tym sobie zarobiła a nie GUS. Myślicie, że czemu tak rozpowszechnili informację o możliwości samospisu?? Wolą rozdzielić kasę między siebie. Tyle w temacie.

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #123 dnia: Kwietnia 05, 2011, 08:33:46 »
Masz rację Zafrina bo o ile dobrze pamiętam, taki rachmistrz ma płacone od spisanej osoby. Ja też wolę, żeby rachmistrz spisał mnie osobiście...
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #124 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:13:37 »
Cytuj (zaznaczone)
Dużo takich ludzi spotykasz?? Ja nie spotkałam ani jednego wśród swoich znajomych. To raczej obowiązek niż przyjemność.


Dużo nie, ale już w tym temacie było chyba dwóch takich. W internecie takich tematów są setki więc i takie osoby się powtórzą. Wystarczy też zajrzeć na profil FB Spisu (swoją drogą to dopiero kpina, oficjalna rządowa strona promuje za darmo zagraniczną firmę).

Cytuj (zaznaczone)
Jeżeli tą radość wyczułeś nosem w moim poście, to chyba źle to zinterpretowałeś. Miałam na myśli to, że GUS na spis przeznaczył jakąś tam pulę pieniędzy. Jeżeli, spisując się sam przez internet, nie dasz zarobić rachmistrzowi, nabijesz tylko kiesę urzędasom. Jeżeli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, często w tym temacie poruszaną, nie sądzę by spisywanie się przez internet było bezpieczniejsze niż przez rachmistrza.

P.S. Mam znajomą. która będzie rachmistrzem spisowym. Skoro i tak muszę się spisać to wolę by koleżanka na tym sobie zarobiła a nie GUS. Myślicie, że czemu tak rozpowszechnili informację o możliwości samospisu?? Wolą rozdzielić kasę między siebie. Tyle w temacie.


A ja, gdybym do spisu przystępował, robiłbym go przez internet. Z kilku powodów:

a) robię go wtedy kiedy chcę, nikt mi głowy nie zawraca
b) wbrew pozorom nie nabijam kabzy GUSowi, a powoduję oszczędność państwa. Webmasterzy i tak już dostali kasę za stworzenie systemu, nikt już nic więcej na tej stronie nie zarobi.

Spis powinien być przeprowadzony TYLKO przez internet. Koszta obniżyły by się nawet o 3/4 podejrzewam. Bo płacenie pół miliarda złotych za taką szopkę i farsę w czasach gdy benzyna kosztuje 5.15, a ludzie zarabiają po 800zł netto to jest kpina.

P.S. Rachmistrzowie używają telefonów HTC Touch Pro 2, na których chodzi Windows. Bezpieczeństwo wykradzenia danych jest tu jeszcze prostsze niż w internecie, dochodzi aspekt kradzieży telefonu przez jakieś dresiwo.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #125 dnia: Kwietnia 05, 2011, 13:36:47 »
KrP nie cytuj przykładów głupoty ludzi jako wielkiej afery, której winny jest GUS.

Jeśli ta bezcelowa dyskusja ma się ciągnąć aż do wakacji, to proponuję zamknąć temat, a podobne nagradzać banami (ew. zapodać bana tylko KrP na czas spisu i też będzie spokój :P ).

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #126 dnia: Kwietnia 05, 2011, 13:54:00 »
Cytat: "cooker"
KrP nie cytuj przykładów głupoty ludzi jako wielkiej afery, której winny jest GUS.


No niestety, głupota jest u nas powszechna tak samo, jak powszechne jest hasło 123456 do maili i różnych kont w necie. Bo później taki głupi ludź będzie miał pretensje do GUS, że mu dane wykradli (i pomimo jego głupoty to nie dziwię mu się).

Cytuj (zaznaczone)

Jeśli ta bezcelowa dyskusja ma się ciągnąć aż do wakacji, to proponuję zamknąć temat, a podobne nagradzać banami (ew. zapodać bana tylko KrP na czas spisu i też będzie spokój :P ).


Nie ma nakazu uczestniczenia w dyskusji, a forum ma taką fajną opcję:
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln