Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Spis powszechny 2011  (Przeczytany 53908 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« dnia: Czerwca 02, 2010, 15:31:24 »
Jak wszyscy wiecie (lub nie), 1 kwietnia 2011 roku nasze kochane państwo zamierza znów o nas zadbać robiąc kolejny spis powszechny.

Temat zakładam bom ciekaw waszych opinii o formie tego... przedsięwzięcia, które kosztować będzie bagatela 530mln PLN.

Jak dla mnie jest to kolejny relikt PRLu, który powinien zostać albo zniesiony, albo zmieniony. Nie wiem jak to nazwać, ale nie podoba mi się zmuszanie obywateli do odpowiadania na pytania mimo, iż żadnymi podejrzanymi nie są. I jeszcze wszystko byłoby w porządku gdyby cała akcja była anonimowa. Ale nie! Musisz podać swoje dane osobiste, musisz odpowiadać na pytania, tak państwo chce! Dla twojego dobra oczywiście!

Zdaję sobie sprawę z tego, że spisy powszechne są praktykowane od wielu lat nie tylko w naszym kraju. Ale czasy się zmieniły. Dziś informacja kosztuje. Jeszcze więcej kosztują dane osobowe, które nie wierzę, że będą należycie chronione.

Państwo twierdzi, że takie informacje o obywatelach są mu potrzebne. Ok, nie mam nic przeciwko, statystyka i te sprawy. Ale z jakiej racji potrzebne mu są dane akurat konkretnego Pana X mieszkającego przy ulicy Y i posiadającego Z dzieci?! Tóż to tylko dane osobowe, w jaki sposób mają się przyczynić do poprawy życia w kraju?!

Państwo i tak już za dużo o mnie wie dlatego nie podoba mi się idea spisu powszechnego tym bardziej przymusowego, którego odmowa udziału wiąże się z konsekwencjami karnymi! Dla mnie to nie do pomyślenia.

Dlatego jeśli już wysłannik naszego kochanego państwa mnie nawiedzi (do czego raczej nie dopuszczę) to niech nie liczy na to, że wszystkich odpowiedzi będę udzielał zgodnie z prawdą. Na szczęście jeszcze pod przysięgą się to przesłuchanie nie odbywa.

A jakie jest wasze zdanie?

P.S. Nie wiem czy dział odpowiedni, ale z polityką na pewno to coś wspólnego ma. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 02, 2010, 15:44:55 »
A ja nie wiem po co ta panika :D. W innych państwach to normalne. Wiec to nie żaden relikt PRL-u.

Na przykład w Stanach taki spis reklamuje Gołota ;) A inna sprawą jest to, że robi to beznadziejnie :D

\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 03, 2010, 11:12:23 »
Ciekawe bo później wydzwaniać zaczną banki proponując kredyty lub inne instytucje.Coś wiem na temat ochrony danych potrafią wyciec nawet  z naszej kochanej gminy.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Re: Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 03, 2010, 11:48:49 »
Cytat: "KrP"
Jak wszyscy wiecie (lub nie), 1 kwietnia 2011 roku nasze kochane państwo zamierza znów o nas zadbać robiąc kolejny spis powszechny.

Temat zakładam bom ciekaw waszych opinii o formie tego... przedsięwzięcia, które kosztować będzie bagatela 530mln PLN.

Jak dla mnie jest to kolejny relikt PRLu, który powinien zostać albo zniesiony, albo zmieniony. Nie wiem jak to nazwać, ale nie podoba mi się zmuszanie obywateli do odpowiadania na pytania mimo, iż żadnymi podejrzanymi nie są. I jeszcze wszystko byłoby w porządku gdyby cała akcja była anonimowa. Ale nie! Musisz podać swoje dane osobiste, musisz odpowiadać na pytania, tak państwo chce! Dla twojego dobra oczywiście!

Zdaję sobie sprawę z tego, że spisy powszechne są praktykowane od wielu lat nie tylko w naszym kraju. Ale czasy się zmieniły. Dziś informacja kosztuje. Jeszcze więcej kosztują dane osobowe, które nie wierzę, że będą należycie chronione.

Państwo twierdzi, że takie informacje o obywatelach są mu potrzebne. Ok, nie mam nic przeciwko, statystyka i te sprawy. Ale z jakiej racji potrzebne mu są dane akurat konkretnego Pana X mieszkającego przy ulicy Y i posiadającego Z dzieci?! Tóż to tylko dane osobowe, w jaki sposób mają się przyczynić do poprawy życia w kraju?!

Państwo i tak już za dużo o mnie wie dlatego nie podoba mi się idea spisu powszechnego tym bardziej przymusowego, którego odmowa udziału wiąże się z konsekwencjami karnymi! Dla mnie to nie do pomyślenia.

Dlatego jeśli już wysłannik naszego kochanego państwa mnie nawiedzi (do czego raczej nie dopuszczę) to niech nie liczy na to, że wszystkich odpowiedzi będę udzielał zgodnie z prawdą. Na szczęście jeszcze pod przysięgą się to przesłuchanie nie odbywa.

A jakie jest wasze zdanie?

P.S. Nie wiem czy dział odpowiedni, ale z polityką na pewno to coś wspólnego ma. ;P

wow anarchista.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 03, 2010, 14:04:23 »
Cytat: "gzzz"
wow anarchista.


Niekoniecznie, ale na pewno antyfaszysta.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Re: Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 03, 2010, 14:08:03 »
Cytat: "gzzz"
Cytat: "KrP"
xxx

wow anarchista.


Wow, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to stfu.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 03, 2010, 14:34:17 »
A jaka kara grozi za nie odpowiadanie , wyproszenie ankietera? nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 03, 2010, 15:59:32 »
Grzywna na pewno, czy pozbawienie wolności to nie wiem, poszukaj tu: http://www.stat.gov.pl/gus/nsp_PLK_HTML.htm

Teraz tak widzę, że to będzie trwać do czerwca. Słodko, trzy miesiące migania się. Prawie jak ucieczka od służby. ;]

P.S Z rachmistrzem jak przyjdzie to lepiej nie fikać bo z urzędu dostaje on prawa funkcjonariusza publicznego.

P.S.2 Polecam ustawę do poczytania na tej stronie. Jak się czyta to aż ciarki przechodzą, czuję się jak jakiś inwigilowany. Grożą grzywną nawet w przypadku odpowiadania niezgodnie z prawdą.

Dla mnie to [wulgaryzm] i zdania nie zmienię. To nie te czasy gdy można było nieświadomym swoich praw obywatelem pomiatać.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Re: Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 03, 2010, 16:07:24 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "gzzz"
Cytat: "KrP"
xxx

wow anarchista.


Wow, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to stfu.


Tu duzo nie trzeba mowic wystarczy zapytac, statystykow, ekonomistow, historykow, demografow i innych jaki jest sens prowadzenia spisow ludnosci.

Ja bardzo chetnie odpowiem na pytania! Sam chce sie dowiedziec jak najwiecej o Polakach.

Pozdrawiam

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 03, 2010, 16:08:40 »
gzzz: dlaczego nie przeczytałeś mojego posta w całości? Wyraźnie pisałem, że rozumiem sens i nie mam nic przeciwko. Ale żeby wnioski ze spisu wyciągnąć nie są do niego potrzebne ŻADNE szczegółowe dane personalne. To mi się najbardziej nie podoba. No i jeszcze obowiązkowość.

Poza tym statystyka to ściema, ale to temat na inną dyskusją. ;)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 03, 2010, 18:30:36 »
Cytat: "KrP"


Poza tym statystyka to ściema, ale to temat na inną dyskusją. ;)


Rozumiem ze opierasz swoja teze o jakas prace naukowa??

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 03, 2010, 20:47:56 »
Nie, dlaczego? Dla mnie to ściema i tyle. Statystycznie ja i mój pies mamy po trzy nogi. :)

Nie offtopujmy już proszę.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 03, 2010, 22:43:35 »
Też uważam że spisy te powinny być anonimowe skoro są tylko do celów statystycznych.
To ja również się pomigam  :devil:

margot

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 12, 2011, 15:31:14 »
No rozwala mnie jak ktoś porównuje psa i człowieka ;d ;d. Jedną z podstawowych cech statystki jest to, że zbiór musi składac sie z elementów porównywalnych, podbnych, a pies i człowiek nie jest takim zbiorem. Takim zbiorem sa mieszkańcy Polski albo Polic. Inna cecha statystki jest to, zę bziór musi byc odpowiednio liczny, a dwie osoby to zdecydowanie za mało (jakbyś na przykład wział siebie i osobę bez nóg i dozedł do wniosku że statystycznie człowiek ma 3 nogi -błąd!!).
Spis powszechny jest po to, zeby otrzymane statystyki były dokładne. Zeby przebadać 38 mln Polaków, a nie np. po 1000 Polaków z każdej gminy (a w normalnych badaniach np. na średnia płacę pewnie jakoś tak to się wybiera i dlatego ludzie się oburzają, ze nikt w polsce nie ma tych 3500zł netto). Sceptyk mógłby powiedzieć, ze w losowym wyborze 1000 osób akurat 500 wybrano bez nóg, małe to prawdopodoieństwo, ale jednak mozliwe. Robiąc spis powszechny i sprawdzajac każdego, pozbywamy sie ryzyka takiego doboru i dane będa 100% prawdziwe (chyba,z ę lduzie beda kłamać tak jak Ty). Stąd również trzeba rachmistrzowi podać swoje dane osobowe jak imie i nazwisko, zeby uniknąć fałszowaniaankiet. Gdyby ankiety były anonimowe wielu rachmistrzów pewnie sami by je wypełniali, zeby tylko zrobić jak najwięcej i miec wiecej kasy.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 12, 2011, 16:02:58 »
Popieram KrP, spis powszechny jak najbardziej, ale bez danych osobowych. Dla statystyki (o której za chwilę) jest to całkowicie zbędne.

A teraz coś o statystyce, owszem porównywanie psa i człowieka to błąd. Ale liczenie średniej pensji krajowej jest działaniem prawidłowym a jednak realny wynik podaje zły (głupi). Generalnie na świecie są 3 prawdy: prawda, gówno prawda i statystyka.

Państwu zależy tylko i wyłącznie na danych, które mogą przydać się do inwigilacji (dlaczego Pan X ma 6 dzieci, 2mln na koncie, a żona nie pracuje, na pewno oszukuje fiskus) lub do sprzedaży (bank i różne instytucje finansowe są w stanie wyłożyć miliony na "przypadkowy przeciek"). Gdyby zależało TYLKO na statystykach to wystarczyło by zapytać reprezentatywną grupę 10 000 osób i wynik był by (w statystycznym przybliżeniu) taki sam.

Inną kwestią (bardzo w Polsce popularną) jest totalny brak informacji. 1 kwietnia już za 3 tygodnie a dam sobie rękę uciąć że większa połowa (taka np arbuza) nie wie kiedy to się zacznie, a mniejsza połowa (taka np truskawki) nie ma nawet pojęcia co to jest spis powszechny. Nie wiem kto będzie chodził, gdzie, jak powinien się legitymować, jakie mamy prawa, jakie obowiązki NIC. Wszystko trzeba szukać na własną rękę bo mniej lub bardziej wiarygodnych stronach.