Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków  (Przeczytany 104721 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #120 dnia: Kwietnia 15, 2014, 20:35:56 »
matko święta - w gminie mafia, w spółdzielniach mafia. premierze, jak żyć???? a to, że nie jestem członkiem spółdzielni ma oznaczać, że jej dobro jest mi obojętne??? mam mieszkanie w jej zasobach i chyba oczywistym jest fakt, że im lepiej się dzieje w spółdzielni tym mam lepszy komfort życia. na podstawie których z moich wypowiedzi snujesz taki wniosek? i powtórzę to jeszcze raz - jeżeli przedstawisz twarde dowody, świadczące na defraudację moich (spółdzielczych) pieniędzy, będę stał za tobą o krok. w przeciwnym razie traktuje to jako pomównienia. naprawdę, żałosne jest to co wyprawiasz.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #121 dnia: Kwietnia 19, 2014, 14:02:38 »
matko święta - w gminie mafia, w spółdzielniach mafia. premierze, jak żyć? ??? a to, że nie jestem członkiem spółdzielni ma oznaczać, że jej dobro jest mi obojętne??? mam mieszkanie w jej zasobach i chyba oczywistym jest fakt, że im lepiej się dzieje w spółdzielni tym mam lepszy komfort życia. na podstawie których z moich wypowiedzi snujesz taki wniosek? i powtórzę to jeszcze raz - jeżeli przedstawisz twarde dowody, świadczące na defraudację moich (spółdzielczych) pieniędzy, będę stał za tobą o krok. w przeciwnym razie traktuje to jako pomównienia. naprawdę, żałosne jest to co wyprawiasz.
Żałosne jest udawać,że się wszystko wie nie zadając pytań.Ponieważ dapol wszystko wie o finansach S- ni może udzieli odpowiedzi jak to się dzieje,że wykonawca wystawia fakturę zawierającą koszty nie wykonanych robót i dopiero po czasie S -nia usiłuje odzyskać nadpłaconą kwotę?KTOŚ  zaakceptował przedstawioną fakturę.Czy taki KTOŚ działał w interesie  członków S -ni?Co Pan na to Panie dapol?
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #122 dnia: Kwietnia 19, 2014, 15:11:48 »
nie mam pojęcia o żadnych fakturach za nie wykonane roboty. i moim zdaniem, jeżeli jesteś w posiadaniu takiej wiedzy to jeżeli aż tak bardzo zależy ci na interesie spółdzielców to wypadałoby to zgłosić gdziekolwiek (nie wiem prokuratura czy inne cbś), a nie siać fermęt na forum. chcesz zadawać pytania - prosze bardzo - tylko chyba kierujesz je w złą stronę. ale co ja wiem, najlepiej siedzieć i krytykować wszystkich dookoła. zaczynając od byłej dyrektorki białej, potem trochę w gminie nabrudzić, żeby na końcu wyładować swoje chore frustracje na kajakarzu. węsz dalej.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #123 dnia: Kwietnia 22, 2014, 17:00:35 »
nie mam pojęcia o żadnych fakturach za nie wykonane roboty. i moim zdaniem, jeżeli jesteś w posiadaniu takiej wiedzy to jeżeli aż tak bardzo zależy ci na interesie spółdzielców to wypadałoby to zgłosić gdziekolwiek (nie wiem prokuratura czy inne cbś), a nie siać fermęt na forum. chcesz zadawać pytania - prosze bardzo - tylko chyba kierujesz je w złą stronę. ale co ja wiem, najlepiej siedzieć i krytykować wszystkich dookoła. zaczynając od byłej dyrektorki białej, potem trochę w gminie nabrudzić, żeby na końcu wyładować swoje chore frustracje na kajakarzu. węsz dalej.
Nie wiedziałam,że zadawanie pytań wszystkowiedzącemu oznacza chore frustracje.Czyżbyś Panie dapol posiadł również umiejętności psychologiczno- psychiatryczne.Myślałam naiwna,że czasy pełnej jednomyślności już dawno minęły.Myliłam się. Ale jak już weszliśmy na pole S - ni "Odra" może Pan chroniący jej tajemnic wie dlaczego docieplenie budynków Piłsudskiego - PCK 12 klatek kosztowało wielokrotnie taniej niż docieplenie budynku Mieszka I 7 - 4 klatki? Te 4 budynki Piłsudskiego - PCK podobno kosztowały około 500.000 zł natomiast Mieszka I nr 7 (40 mieszkań) 455.000 zł.Na zewnątrz nie widać aby był pokryty zlotem?Może Pan wie czym docieplono ten ostatni budynek ,że wyszło baaaardzo drogo?
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #124 dnia: Kwietnia 22, 2014, 20:50:42 »
nie wiem dlaczego na siłę próbuje mnie pani powiązać ze spółdzielnią. jej finanse, rozliczenia itp, są dla mnie całkowicie obce i niedostępne. jestem po prostu jednym z wielu podmiotów świadczących usługi dla niej. i naprawdę, koło pędzla mi to lata jakie ma pani zdanie na ten temat. ja w swoich interesach ze spółdzielnią stwierdzam z całą stanowczością - nie mam nic do ukrycia ( tak samo jak spółdzielnia). nie wiem jak to jest w przypadku innych przetargów, ale na podstawie swoich doświadczeń, twierdzę że jakiekolwiek układy nie wchodzą w rachubę. pani oczywiście może mieć całkiem inne zdanie. wolnoć tomku... tylko dlaczego odnoszę wrażenie, że pani zależy na bezpodstawnym sianiu zamętu i oczernianiu ludzi. przykłady (już chyba wcześniej wymieniałem) - niestety nie odniosła się pani do nich w żadnym w swoich selektywnych i wybiórczych wypowiedzi. chociażby wypowiedź powyżej " PCK podobno kosztowały ...". Podobno??? - błagam, jakie podobno. albo tyle, albo tyle. następnie - wątek z burmistrzem, czy tam starostą w kam. pomorskim - niezłe wypociny, tylko po co? i znów mam wrażenie, że oczernia pani ludzi bezpodstawnie, na dodatek kwitując swój błąd tak debilnym wywodem. i trzecia sprawa - pan aleksander doba - jak można porównywać noszenie koszulki z herbem polic do osiągnięcia (na skalę światową) tego człowieka. jak panią, aż tak bardzo to boli, to poproszę o szczegółowe wyliczenia ile z pani podatków musiała pani zapłacić na jego wyprawę - ja pani to oddam. i niech mi pani uwierzy - jeżeli pani dokonałaby wyczynu chociaż w 1/4 równi tamtemu - ja osobiście nie miałbym żadnego tzw "bólu d.u.p.y. aby gmina przyznała pani środki. i niech pani dalej liczy, oczernia i snuje teorie spiskowe - pani sprawa. i naprawdę, szczerzę panią namawiam do tego, aby pani swoje PEWNE wątpliwości zgłaszała organom uprawnionym - a nie tu na forum. no bo tak naprawdę po co tu? ma pani twarde dowody na jakiekolwiek nieprawidłowości - poszła do prokuratury babo.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #125 dnia: Kwietnia 24, 2014, 15:11:42 »
nie wiem dlaczego na siłę próbuje mnie pani powiązać ze spółdzielnią. jej finanse, rozliczenia itp, są dla mnie całkowicie obce i niedostępne. jestem po prostu jednym z wielu podmiotów świadczących usługi dla niej. i naprawdę, koło pędzla mi to lata jakie ma pani zdanie na ten temat. ja w swoich interesach ze spółdzielnią stwierdzam z całą stanowczością - nie mam nic do ukrycia ( tak samo jak spółdzielnia). nie wiem jak to jest w przypadku innych przetargów, ale na podstawie swoich doświadczeń, twierdzę że jakiekolwiek układy nie wchodzą w rachubę. pani oczywiście może mieć całkiem inne zdanie. wolnoć tomku... tylko dlaczego odnoszę wrażenie, że pani zależy na bezpodstawnym sianiu zamętu i oczernianiu ludzi. przykłady (już chyba wcześniej wymieniałem) - niestety nie odniosła się pani do nich w żadnym w swoich selektywnych i wybiórczych wypowiedzi. chociażby wypowiedź powyżej " PCK podobno kosztowały ...". Podobno??? - błagam, jakie podobno.
W końcu wyszło szydło z worka.Cyt"jestem po prostu jednym z podmiotów świadczących usługi dla niej"- czyli SM"Odra".Pańska troska o "kryształowy"wizerunek "Odry"ma charakter merkantylny więc z obiektywizmem Pańskich wywodów jest nieciekawie.
A jeszcze gorzej jest z zarządzaniem przez zleceniodawców i  odbiorców Pańskich usług.Wczoraj mój znajomy dostał ze starostwa postanowienie o wstrzymaniu z urzędu  wykonania decyzji starosty o pozwoleniu na budowę pn"termorenowacja".Decyzja została podjęta w wyniku kontroli PINB. Wymieniony organ stwierdził,że do robót budowlanych przystąpiono przed uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.Do robót budowlanych przystąpiono w dacie 5 sierpnia 2013 a zakończono 30 listopada 2013.Proszę sobie wyobrazić,że Zarząd  wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę dopiero 4 listopada a pozwolenie otrzymał 25 listopada 2013 czyli krótko przed zakończeniem robót.Konsekwencją będzie uchylenie pozwolenia na budowę a właściwie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych  czyli naruszenie  art 28 ust.1 ustawy Prawo budowlane.
Sprawa ma jeszcze drugie dno ale opiszę jak zapoznam się z wszystkimi informacjami związanymi z w/w tematem.
Ps.czy Pan Jacek S goszczący często na forum w sprawach "Odry"nie jest już jej działaniami zainteresowany?   
jestem gorszego sortu

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #126 dnia: Kwietnia 24, 2014, 16:23:10 »
Koowalski a może ta różnica w kosztach ocieplenia bloków na Piłsudskiego/PCK i na Mieszka I wynika po prostu z tego, że tą pierwszą inwestycję przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmował elewacje trzech budynków od frontu i boki natomiast drugi obejmował części od podwórza. Koszt o którym wspominasz dotyczy więc chyba tylko tej drugiej części inwestycji.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #127 dnia: Kwietnia 27, 2014, 12:18:23 »
Koowalski a może ta różnica w kosztach ocieplenia bloków na Piłsudskiego/PCK i na Mieszka I wynika po prostu z tego, że tą pierwszą inwestycję przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmował elewacje trzech budynków od frontu i boki natomiast drugi obejmował części od podwórza. Koszt o którym wspominasz dotyczy więc chyba tylko tej drugiej części inwestycji.
Koszt o którym wspominam dotyczy całości zadania.W cywilizowanej S ni jaką jest "Odra" ani w żadnej innej nie dzieli się przetargów na "od frontu" i "od podwórza".Gdyby nawet przyjąć Pański tok rozumowania to i tak docieplenie Mieszka I nr 7 wyszłoby dwukrotnie drożej.Docieplenie wykonywała ta sama firma co zawyżyła o około 30% fakturę/ry  za nie wykonane roboty na budynkach Mieszka I w 2013 roku.
jestem gorszego sortu

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #128 dnia: Kwietnia 28, 2014, 10:06:33 »
Gdyby przyjąć mój tok rozumowania to ja wiem, że na Piłsudskiego / PCK są 3 bloki i 11 klatek a nie 4 bloki i 12 klatek jak piszesz powyżej. Więc jeżeli nie zgadza się tu ilość to czemu mają zgadzać się kwoty remontu o których wspominasz.

Offline karolak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #129 dnia: Kwietnia 30, 2014, 13:07:26 »
Panie Koowalski, ależ Pan siejesz propagandę. A czy nie byłoby lepiej dowiedzieć się w Odrze jaki był faktyczny koszt docieplenia budynków PCK. Niestety będziesz Pan rozczarowany, budynki PCK były rzeczywiście docieplane w dwóch etapach i łączny koszt ich docieplenia to ponad 1 mln. zł.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #130 dnia: Kwietnia 30, 2014, 18:24:12 »
z tego co zdążyłem zauważyć  propaganda jest domeną PANI koowalski.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #131 dnia: Maja 05, 2014, 21:39:45 »
z tego co zdążyłem zauważyć  propaganda jest domeną PANI koowalski.
Kryształowy wizerunek pęka coraz mocniej.13 listopada 2012 roku NSA podjął uchwałę której teza brzmi"Wykonywany przez spółdzielnię mieszkaniową zarząd nieruchomością wspólną uprawnia ją do samodzielnego dysponowania nieruchomością wspólną na cele budowlane w rozumieniu art.3 pkt 11 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane bez potrzeby uzyskania zgody właścicieli lokali stanowiących odrębny przedmiot własności wyłącznie w zakresie eksploatacji i utrzymania zarządzanej nieruchomości wspólnej.
Ta uchwała wymaga aby każdorazowo np przy występowaniu o pozwolenie na termorenowację do oświadczenia o prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane dołączyć zgodę wszystkich właścicieli wyodrębnionych lokali.Niestety władze S - ni tego warunku nie dopełniły występując o pozwolenie na przeprowadzenie termorenowacji budynków Mieszka I 3 i 4. Naraziły się na postępowanie prokuratorskie w sprawie złożonego oświadczenia o prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane bez wymaganej prawem zgody właścicieli wyodrębnionych lokali czym naruszyły art. 233 KK.
jestem gorszego sortu

Offline ronin

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #132 dnia: Maja 06, 2014, 01:45:00 »
a to, że nie jestem członkiem spółdzielni ma oznaczać, że jej dobro jest mi obojętne??? mam mieszkanie w jej zasobach i chyba oczywistym jest fakt, że im lepiej się dzieje w spółdzielni tym mam lepszy komfort życia.

No i co z tego, że masz mieszkanie w jej zasobach?
W związku z tym, że masz mieszkanie przy Pułaskiego nie jest oczywistym, że dobro spółdzielni leży Ci na sercu i dzięki temu masz lepszy komfort życia. Nie jesteś członkiem, więc nie masz żadnego wpływu na to co dzieje się z majątkiem spółdzielni.

A jeśli ktoś pisze tutaj na forum na temat nieprawidłowości tej spółdzielni (Odra) lub ewidentnego łamania prawa przez jej zarząd to dlaczego tak bardzo Tobie zależy na tym, aby tego typu tematy nie przewijały się na tym forum?

Widać komuś zależy tutaj na tym bardzo, aby informacje na ten temat nie wypływały na forum publicznym...

Naucz się rozgraniczać. Zgłaszać do odpowiednich organów należy i z tym się z Tobą zgodzę.
Ale trzeba także mówić o tym publicznie, żeby ludzie naiwnie nie wierzyli, że SM "Odra" w porównaniu z SM "Chemik" jest taka cacy :-)
"Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej ludzi" Oscar Wilde

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #133 dnia: Maja 06, 2014, 08:26:18 »
czy mi zależy na wybielaniu spółdzielni??? nie sądzę. jestem po prostu zdania, że jak jest się w posiadaniu jakichkolwiek informacji, które wskazują na jakiekolwiek nieprawidłowości to chyba rozsądniejszym wyjściem jest to zgłosić do odpowiednich organów. w razie braków takich działań w moim mniemaniu te wszystkie rewelacje to zwykłe ploty.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline karolak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #134 dnia: Maja 06, 2014, 10:03:19 »

Panie Koowalski, na tym forum  możemy wyrażać swoje opinie, ale jak się na czymś nie znamy, to lepiej nie zabierać głosu. Pańska wiedza na temat spółdzielczości jest żenująca. Próbuje Pan nami manipulować podając nie aktualne informacje lub fałszywe, jak np. o kosztach  docieplenia budynków PCK. Natomiast w sprawie  wykonywanego  przez spółdzielnię mieszkaniową zarządu nieruchomością wspólną, ukazało się najnowsze orzeczenie SN.
Sąd Najwyższy w składzie trzyosobowym odpowiedział na pytanie prawne Sądu Okręgowego w Krakowie, które wpłynęło 17.12.2013 r. w sprawie:
„Czy sprawowany przez spółdzielnię zarząd nieruchomościami wspólnymi stanowiącymi współwłasność spółdzielni w ramach art. 27 u. 2 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz.U. z 2003 r., Nr 119, poz. 1116 ze zm.) uprawnia spółdzielnię do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie tych nieruchomości także w zakresie czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu czy też potrzebne jest pozyskiwanie przez spółdzielnię zgody każdego z współwłaścicieli zgodnie z art. 199 k.c.?
Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 27 marca 2014 r.  syg. III CZP 122/13, jest następująca:
​„Spółdzielnia mieszkaniowa może samodzielnie dokonywać czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu nieruchomością wspólną  w ramach art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych, w tym także wykonywać duże remonty”.
Wniosek - spółdzielnia mieszkaniowa nie musi mieć zgody wszystkich właścicieli lokali.