Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja  (Przeczytany 72471 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 14, 2010, 23:18:23 »
Cytat: "MrW"
Wiem, że pan Grzegorz Ufniarz podniósł rękę- Panie Grzegorzu- niech Pan napisze, co Panem kierowalo by unieść prawicę?


Drogi Panie Mariuszu i Szanowni Państwo.
Moim zdaniem powodem tak histerycznej reakcji szanownych radnych z PO nie było zamiatanie czegokolwiek pod jakikolwiek dywan, czy też kneblowanie kogokolwiek, czymkolwiek. Wszak sesja została jedynie przesunięta o 3 trzygodnie, a nie odwołana.
Prawdziwym, moim zdaniem, powodem wspomnianych reakcji było to, że nie wypalił misternie przygotowany spektakl, napisany i wyreżyserowany przez Panów radnych z PO zasiadających w Komisji Rewizyjnej.
Była cała seria dokumentów, była prezentacja multimedialna przygotowana do wyświetlania z netbooka(nie wiem czy prywatny, czy służbowy ten netbook???).

Odpowiednie przepisy mówią w jakich okolicznościach i w jaki sposób ma następować finał kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną. Radni PO zgłaszając wniosek o nadzwyczajną sesję chcieli w ten sposób finał kontroli przyspeszyć, pomijając jeden z kroków jaki nalezy wykonać. Pominiety krok, to odpowiedź kontrolowanej jednostki(ZWiK) na zarzuty czy uwagi Komisji Rewizyjnej sformułowane pod adresem Zakładu w efekcie kontroli.
Dziś większość radnych polickich( w tym ja) zdecydowała, że Komisja Rewizyjna powinna się z tymi uwagami ZWiK-u zapoznać i dopiero po tym sformułować ostatecznie swoje wnioski, które zostaną publicznie przedstawione na kontynuacji dzisiejszej sesji w dniu 3 czerwca. Nie uważam aby miało to znamiona kneblowania kogokolwiek lub zamiatania sprawy pod dywan.

I na koniec jeszcze o motywach jakimi się kierowałem przy tym głosowaniu
Sprawa kontroli w ZWiK ma wiele aspektów. Najważniejszy z nich to oczywiście kwestia możliwych nieprawidłowości w naliczaniu opłat, które mogły spowodować, że mieszkańcy budujący przyłącza kanalizacyjne ponieśli wyższe koszty, a ci, którzy robili przyłącza wodne, wydali wiecej pieniędzy na te instalacje, bo musieli postawić jakies polimerobetonowe urządzeni. Ta sprawa wymaga dogłębnego zbadania, zrekompensowania ewentualnych strat bogu ducha winnym ludziom i ukarania odpowiedzialnych za te sprawę.
Jednak od samego począku, powyższy aspekt, używany jest jako narzędzie gry politycznej, której celem jest dyskredytacja Burmistrza i Stowarzyszenia GRYF, którego jestem członkiem. Już kilkakrotnie, a dziś w sposób szczególnie głośny padły oskarżenia, że GRYF okradł mieszkańców. GRYF, czyli ja również.
Szanowni Państwo, skoro wrzaskiem ogłasza się, że jestem złodziejem( co jest absolutną bzdurą), to mam chyba prawo się bronić??? A, że pod drodze okazuje się, że kontrola tylko w nazwie jest "kompleksowa", i że są podstawy sądzić, iż prowadzona była w sposób jednostronny i "z nastawieniem", to tym bardziej mam prawo oczekiwać, że ostateczny raport z tej kontroli uwzględni WSZYSTKIE stanowiska, wyjasnienia, opinie i dane.
Panie Mariuszu - czy tyle wystarczy?

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

kumaty

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 14, 2010, 23:38:48 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Moim zdaniem powodem tak histerycznej reakcji szanownych radnych z PO nie było zamiatanie czegokolwiek pod jakikolwiek dywan, czy też kneblowanie kogokolwiek, czymkolwiek. Wszak sesja została jedynie przesunięta o 3 trzygodnie, a nie odwołana.


A co Pan sądzi, że ludzie są ślepi!!!?
I nie widzą tego wyreżyserowanego przebiegu akcji?
Od początku Waszym celem było nie dopuścić do głosu radnych PO i zakończyć obrady.
Dlaczego radnemu Wirkijowskiemu oddaliście głos traktując jak powietrze zgłaszającego się od dłuższego czasu Kardziejonka? Niby szczegół ktoś by powiedział, ale to jest zauważalne Panie Grzegorzu - bardzo rzuca się w oczy.

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 14, 2010, 23:44:10 »
Wypowiedź burmistrza Diakuna w Kronice Szczecińskiej jak dla mnie jest wymowna, cyt.: „te studzienki, które były instalowane one są droższe ale również wytrzymalsze”. Jeżeli zmuszano administracyjnie ludzi do kupowania droższych studzienek w imię "wytrzymałości materiału" to jest to żadne uzasadnienia. Potencjalny Kowalski powinien sam zdecydować czy chce mieć droższą czy tańszą studzienkę (którą np. będzie wymieniać co 10 lat). Istotą sprawy instalowanie studzienek według norm technicznych i tylko te, powinny zostac wskazane przez ZWiK. Studzienki polimerobetonowe nie były jedynym rodzajem studzienek, które spełniały te normy.
Druga kwestia to wręcz administracyjne wymuszanie do montażu liczników przed posesją w studzienkach. Liczniki w większości przypadków z powodzeniem mogłyby znajdowac się w piwnicach. Moim zdaniem tu jest przysłowiowy pies pogrzebany.

      Od biedy, wielkiej biedy można się wybronić z samych studzienek, ale z arbitralności decyzji pani v-ce dyrektor, która bezwzględnie wymagała montażu liczników na zewnątrz budynków wybronić sie nie da.

http://www.tvp.pl/szczecin/informacyjne/kronika/wideo/1730-140510/1797450
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 15, 2010, 00:15:47 »
Cytat: "babadraba"
Od biedy, wielkiej biedy można się wybronić z samych studzienek, ale z arbitralności decyzji pani v-ce dyrektor, która bezwzględnie wymagała montażu liczników na zewnątrz budynków wybronić sie nie da.


Odbyłem dziś dyskusję na ten temat ze znawcami tematyki w sferze technicznej.
Istotna jest odpowiedź na pytanie, czym sie Pani dyrektor kierowała, udzielając takich, a nie innych warunków.
Komisja Rewizyjna sugeruje, że następował tu korupcyjny układ, bo mąż Pani dyrektor "powiązany" był z firmą produkującą takie studzienki. Kłopot w tym, że nie ma jasności jakiego rodzaju były to powiązania(był pracownikiem, udziałowcem, a może jak żartował Wykidajło - dostarczał tam kanapki?), po drugie nie ma jasnej odpowiedzi, czy ta firma jest jedynym na naszym rynku producentem i dostawca takich studzienek - zatem czy decyzje o warunkach technicznych wprost kierowały klientów do wspomnianej firmy???

Inny potencjalny motyw działania Pani dyrektor, to cos, co bym określił jako pragmatyka ZWiKowska, dzialanie na korzyść Zakładu. Wszak to ZWiK jest włascicelem instalacji wodnej do wodomierza. Zatem sytuowanie wodomierza w piwnicy budynku, oznacza że ZWiK musi wykonac rurę przez całą działkę, do budynku, a w przyszłości utrzymywać ja, konserwować, ewentualnie naprawiać(rozkopując przy tym np ogródek czy podjazd i płacąc odszkodowania za ich zniszczenie). ZWiK jest instytucja gminna powołaną do dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Utrzymuje się z opłat za swoje usługi według określonej taryfy. Kazdy dodatkowy metr instalacji rodzi dodatkowe koszty Zakładu, które mają swoje odzwierciedlenie własnie w taryfie, czyli opłacie, którą ponoszą wszyscy mieszkancy.

Nie chcę byc teraz odbierany jako adwokt Pani dyrektor. Daleko mi do tej roli i... nawet nie bardzo mam chęć ją odgrywać.  Dzielę się jedynie z forumowiczami swoimi przemyśleniami w tej sprawie.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 15, 2010, 07:55:51 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Szanowni Państwo, skoro wrzaskiem ogłasza się, że jestem złodziejem( co jest absolutną bzdurą), to mam chyba prawo się bronić??? A, że pod drodze okazuje się, że kontrola tylko w nazwie jest "kompleksowa", i że są podstawy sądzić, iż prowadzona była w sposób jednostronny i "z nastawieniem", to tym bardziej mam prawo oczekiwać, że ostateczny raport z tej kontroli uwzględni WSZYSTKIE stanowiska, wyjasnienia, opinie i dane.


Dziękując uczestnikom tej dyskusji za merytorykę, dystans i powagę, chciałbym odpowiedzieć p. Grzegorzowi.

W większości zgadzam się z pana opinią i oceną sytuacji. Proszę jednak zauważyć fakt że w podobnej sytuacji, po wystąpieniu Przewodniczącego Króla należało udzielić głosu Komisji. I ten punkt jest najważniejszy. Przewodniczący, w swojej wypowiedzi zawarł tezy, oceny a nawet wyrocznie. Posunął się nawet do oceny sposobu działań komisji i powiązał to z PO. Czyli partią z której wywodzi się Przewodniczący Komisji. Próba upolitycznienia. Wyraźnie widać było że Radny Kardziejonek miał ochotę, i tak powinno się stać, ustosunkować się do zarzutów. Jak się to skończyło, widzieliśmy sami.
Gdyby wniosek formalny, został zgłoszony po dyskusji stron, uznał bym to za proces prawidłowy.
Proszę zauważyć jakie ma możliwości gmina w przygotowaniu się do takiej akcji. Czas i Wasze pieniądze. Komisja to jakby "ciało społeczne" i funduszy nie posiada.

Widzę tu i wiele błędów ze strony Komisji Rewizyjnej. Ale proszę forumowiczów o pozostanie w wątku sposobu przeprowadzenia sesji. Warto utworzyć inny z oceną pracy  Komisji i Rady.

Offline strzelec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 15, 2010, 12:26:05 »
Daleki jestem od stanięcia murem za p. Kardziejonkiem, gdyż osobiście nie przepadam za tą personą, ale w tej konkretnej sytuacji, gdy przed chwilą obejrzałem relację w kablówce z sesji, po prostu po ludzku zrobiło mi się przykro jak został potraktowany przewodniczący komisji rewizyjnej i wcale nie dziwię się jego złości, frustracji i wręcz wściekłości - szczęście tylko, że w tym "amoku" nie dostał zawału jakiegoś na sali sesyjnej - ale w końcu stary z niego wyjadacz :) A faktycznie banda cwaniaków z prawej strony stołu i po raz kolejny ŻENUJĄCE zachowanie burmistrza - maluczkiego człowieczka, pariodującego po raz kolejny z aparatem i śmiejącym się w niebogłosy. Żenada! A radny Kardziejonek i spółka mam nadzieję, że na sesji 11 czerwca przedstawią jeszcze lepszą szopkę niż mieli pewnie zaplanowaną na wczoraj! I zupełnie nie rozumiem zarzutu radnego Ufniarza - o tym czy netbook Pachisa był prywatny czy służbowy.... jakie to ma znaczenie? Mogli swoją prezentację nawet z magnetofonu i CB radia puszczać - co za różnica? Ważne jest meritum sprawy - afery. Powodzenia w wyjaśnieniu p. Kardziejonek, choć i tak na Pana głosu w wyborach nie zmarnuję. Ale w tej kwestii popieram !

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Re: Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 15, 2010, 12:26:21 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Sesja nadzwyczajna - misternie przygotowana prowokacja...Tym razem wzburzenie radnego Kardziejonka uważam za usprawiedliwione !...


Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Cytat: "MrW"
...Wstyd- Panie Król. Wstyd Panie Wirkijowski...


Oni nie wiedzą co to wstyd.
Jeśli chodzi o tego pierwszego to proponuję wejść na stronę SM Odra, zakładka Zebranie grup członkowskich, Regulamin zebrania, § 4 pod którym widnieje jego podpis. W SM Odra jest przewodniczącym rady nadzorczej. A jaki to beton niech świadczy fakt, że szeregowi spółdzielcy nie mogą wyegzekwować od niego to co jest prawne i oczywiste dla wszystkich innych.

Cytat: "kumaty"
...Od początku Waszym celem było nie dopuścić do głosu radnych PO i zakończyć obrady...


No i się udało. Jak pisałam wyżej doświadczenie zdobywają gdzie indziej. Pozdrawiam.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 15, 2010, 14:23:49 »
Muszę się z tym zgodzić w 100%. Uśmieszek na twarzy Burmistrza i pstrykanie fotek nie wystawia mu dobrego świadectwa. Panu Kardziejonkowi też się nie dziwię że go o mały włos krew nie zalała. Tak go kręcili że wstyd.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 15, 2010, 14:55:20 »
Całe to towarzystwo do jednego wora nikt nie jest bez winy .Mam dość pokazówek medialnych w wykonaniu pana K jak i pozostałych panów zasiadających w Radzie czy to z Gryfa czy PiS .Pora by była wymieść całe to towarzycho na świeże powietrze a do Gminy wpuścić nowych ,młodych  ludzi ,którzy by coś zrobili dla gminy.Bo jak na razie to tylko im się żyje dobrze za nasze podatki .

Orbit

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 15, 2010, 15:05:19 »
Dzisiaj przy obiedzie oglądałem tą nieszczęsną Sesje. Uśmieszek i robienie zdjęć przez Burmistrza wyglądało jak totalna szydera z Kardziejonka. Szkoda, że poza tym Burmistrz nie miał nic innego do zaoferowania Nam mieszkańcom. Wybrany przez mieszkańców a nawet nie próbował uspokoić neutralnie całej atmosfery. Aż mi obiad stanął w gardle jak zobaczyłem to jego robienie zdjęć.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 15, 2010, 15:36:36 »
Do robienia zdjęc przez Burmistrza można było się już chyba przyzwyczaić. Ale wracam znów do nielubianych przez niektórych procedur - gospodarzem sesji i odpowiedzialnym za jej przebieg jest przewodniczący rady a nie burmistrz, wójt czy starosta. Burmistrz dobrze, że w tej sytuacji nie prosił o głos.

anakonda

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 15, 2010, 15:45:31 »
Każdy zdroworozsądkowo myślący człowiek widzi co się dzieje. Nie ma usprawiedliwienia dla korupcji.
Co by nie mówić o Kardziejonku to gdyby nie on to sprawy nie ujrzałyby światła dziennego.

Dziwię się jedynie mediom które zamiast przedstawiać sprawy korupcji obiektywnie próbują zrobić z Kardziejonka awanturnika

Gminka

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 15, 2010, 15:49:58 »
Cytat: "babadraba"
Wypowiedź burmistrza Diakuna w Kronice Szczecińskiej jak dla mnie jest wymowna, cyt.: „te studzienki, które były instalowane one są droższe ale również wytrzymalsze”. Jeżeli zmuszano administracyjnie ludzi do kupowania droższych studzienek w imię "wytrzymałości materiału" to jest to żadne uzasadnienia. Potencjalny Kowalski powinien sam zdecydować czy chce mieć droższą czy tańszą studzienkę (którą np. będzie wymieniać co 10 lat).

Jaśnie oświecony Burmistrz nieporafiąc ułożyć sensownego zdania (co było widać) powiedział w tym samym wywiadzie również: Całą tą tą sprawę muszę jeszcze zbadać"
To jest żenujące, Burmistrz jest żenujący ! Miał niemal rok na zebranie dowodów i wyciągnięcie własnych wniosków. Co przez ten czas zrobił? Jak widać nic. To dla niego nie ważne, że informowano go o nieprawidłowościach. Ale co tam dla niego ZWiK i oszukani mieszkańcy.

Cytat: "kumaty"
Zaczynam powoli wierzyć słowom wypowiedzianym przez radnego Kardziejonka, że jak Pani Raszkiewicz miałaby zostać ukarana za ten stan rzeczy - to pociągnie za sobą kolejne...

Ta teza wydaję się jak najbardziej prawdziwa, bo jak inaczej rozumieć parasol rozłożony nad tą panią przez Burmistrza. Miał pół roku żeby wyciągnąć konsekwencje osobiście (gdy owa pani była po dyrektora), a teraz nie pozwala nowemu Dyrektorowi na żadne ruchy w tej sprawie. Wyniki niedawnej niezależnej od Komisji Rewizyjnej kontroli w ZWiK dotyczcej innych zagadnień, również wykazały ogromne zaniedbania i działanie na niekożyść ZWiK tej samej pani. I co z tym dalej? Oczywiście nic, cisza, nic sie nie stało...
Chodzą słuchy, że owa Pani ma tak wiele haków na Burmistrza, a zwłaszcza na Pisańskiego, że ten zrobi wszystko, byle by nie dopuścić do jej "skrzywdzenia".
Plotka niesie, że chodzi o pewną prywatną budowę pokrywającą się w czasie z innymi dużymi budowami Gminy... Ale to pewnie tylko plotka.

Orbit

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 15, 2010, 15:50:45 »
Cytat: "airam"
Do robienia zdjęc przez Burmistrza można było się już chyba przyzwyczaić. Ale wracam znów do nielubianych przez niektórych procedur - gospodarzem sesji i odpowiedzialnym za jej przebieg jest przewodniczący rady a nie burmistrz, wójt czy starosta. Burmistrz dobrze, że w tej sytuacji nie prosił o głos.


Tak ale ja mam jego Urząd za najważniejszy w tym mieście i uważam, że jako osoba piastująca tak ważne stanowisko powinien mimo tego, że kompetencje ma Przewodniczący Rady, zareagować w tak krytycznej chwili. Pisański i ten drugi zastępca jakoś potrafią w miarę zachować powagę a Władek śmieje się jak by dopiero co krowę wydoił.
Ogólnie skład całej Rady jest mierny w tej kadencji. Gdyby nie było Kardziejonka to chyba nikt by się nie odzywał, tylko by głosowali w ciemno jak te święte krowy.
Życzę Kardziejonkowi lepszych Radnych w przyszłej kadencji niż ma teraz w swoim klubie. Z tymi Radnymi, którzy są obecnie, Świata Panie Kardziejonek Pan nie zwojuje.

Sunny29

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 15, 2010, 16:00:25 »