Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja  (Przeczytany 74106 razy)

yak

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #75 dnia: Maja 16, 2010, 08:50:14 »
Odpowiedź na post MrW, która przyda się i innym

Witaj! Znasz zapewne logiczną zasadę, ze z fałszywej przesłanki nie może wypłynąć prawdziwy wniosek. Poruszasz dwie kwestie. Rachunkową i "korupcyjną". Problem z fałszywą przesłanką jest w pierwszej.

Założyłeś, że obie sytuacje podane w przykładach są realne. A tymczasem realna jest tylko ta druga. Gdybyś miał zapłacić przykładowe 500 złotych- dofinansowania w ogóle by nie było. A dlaczego ono zaistniało w przypadku nr 2 - tu: 1000 zł? Bo przyjęto ujednolicenie rozwiązań: wariant droższy jako zasadę gwarantującą optimum. Czy od strony technologicznej na pewno słusznie - nie wypowiem się, bo się na tym nie znam i muszę się podpierać opiniami fachowców. Ci z nich, którzy opiniowali zalecenia dla ZWiK, taki wariant wskazali jako najlepszy. Powtórzmy raz jeszcze: dofinansowanie jest rekompensatą za przymus. Wydaje się, że nie ma tu naruszenia zasady sprawiedliwości społecznej.
 
Procedura karkołomna? Może, niemniej gwarantująca jakość wszystkich przyłączeń na jednolitym poziomie. Te kwestie były od lat znane również szalejącemu obecnie J. Kardziejonkowi, ba, przecież sam poziom i zmiany dofinansowań uchwalał, akceptując zarazem wycenę przyłączy. I co? wtedy nie widział problemu? Dlaczego zaczął działać dopiero teraz - napiszę jeszcze dzisiaj i umieszczę na swojej stronie. Za parę godzin (jest 9).

Sprawa druga - problem "korupcyjny". Czy pani B.R. pospołu z małżonkiem nie wykorzystała stworzonych zasad dla preferowania określonej firmy i osiągania przez męża jakichś profitów z tytułu np. pośrednictwa - nie wiem. Wiem jednak jakie są zasady. Jeżeli produkt kupowany przez ZWiK był właściwy (a tego nikt nie kwestionuje) i w porównywalnej cenie - to prawnych przeszkód w zakupach nie było. i nawet gdyby po drodze jakoś skorzystał mąż pani B.R. - to nie ma tu szkody dla gminy.
Kluczowe zagadnienie: trzeba wskazać gdzie by miało wystąpić naruszenie prawa. Bo jeśli dostawca studzienek został wybrany na drodze prawidłowo przeprowadzonego konkursu ofert lub w trybie zamówień publicznych - transakcja jest czysta i nie można mieć do niej zastrzeżeń. Choćby nawet przypadkiem mąż pani B.R. był w tej firmie doradcą, prezesem czy dyrektorem. Jeśli tryb zakupów prawo omijał (o tym nic nie wiadomo) - a to inna sprawa.

PS Byłbym wdzięczny (to nie uwaga do Ciebie MrW, ale do innych) za dyskusję merytoryczną, a nie zgorszone wydziwianie. Dajecie się - Drodzy Policzanie - robić w bambuko, przez wodzącego Was za nos Jerzego Kardziejonka, za którym stoi Zygmunt Durman, właściwy inspirator pseudoafery. Pseudo, bo afery NIE MA, została wymyślona z tzw. niskich pobudek, dokładnie z zemsty. Ale... poczekajcie na artykuł na mojej stronie.

PS nr 2 - Dla J. Zdanowicza (źródło):
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100514/POLICE/192302026

Równocześnie byłem obecny (po sesji) kiedy K. Wirkijowski udzielał wywiadu TVP, dokładnie i imiennie opisując sprawę. Wywiad ten, w szczątkowej formie, zaprezentowała "Kronika", ucinając go po stwierdzeniu, że "byłem zastraszany przez przedstawiciela PO". Nazwisko już odcięto.

Czas incydentu na sesji - po złożeniu przez K. Wirkijowskiego "wniosku formalnego" o odłożenie obrad.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #76 dnia: Maja 16, 2010, 08:56:27 »
Cytat: "yak"
Pseudo, bo afery NIE MA, została wymyślona z tzw. niskich pobudek, dokładnie z zemsty. Ale... poczekajcie na artykuł na mojej stronie.


A ja czekam na odpowiedz na moje pytania Panie Kłys.

yak

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 16, 2010, 08:57:29 »
Odpowiedziałem przed chwilą, post wyżej PS2

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 16, 2010, 09:01:20 »
Cytat: "yak"
Odpowiedziałem przed chwilą, post wyżej PS2


Nie na moje. Więc ponawiam skoro umkneło to pańskiej uwadze.

W swoim "wydawnictwie" zamieścił Pan "rzetelne" sprawozdanie z przebiegu sesji. Wspomina Pan o groźbach radnego Pachisa. Czy może Pan podać zródło informacji i czas tego incydentu.
Pozdrawiam

yak

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 16, 2010, 09:28:10 »
Nic mi nie umknęło, na dole postu jest PS2 dla Pana, ale OK, powtórzę, tylko proszę czytać uważnie:

PS nr 2 -  Dla J. Zdanowicza (źródło):
http://www.gs24.pl/apps/p...OLICE/192302026

Równocześnie byłem obecny (po sesji) kiedy K. Wirkijowski udzielał wywiadu TVP, dokładnie i imiennie opisując sprawę. Wywiad ten, w szczątkowej formie, zaprezentowała "Kronika", ucinając go po stwierdzeniu, że "byłem zastraszany przez przedstawiciela PO". Nazwisko już odcięto.

Czas incydentu na sesji - po złożeniu przez K. Wirkijowskiego "wniosku formalnego" o odłożenie obrad.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 16, 2010, 09:56:34 »
Dalej czekam na szczegóły strat i poszkodowanych "studzienkowiczów".  Komisja Rewizyjna nie jest od multimedialnych prezentacji, a co ma robić - jest w statucie Gminy.   Polecam Komisji Rewizyjnej wykonanie prezentacji dotyczącej Zakładów Chemicznych.
Rok 2008 maj - zysk za I Kwartał 130mln zł. W "nagrodę" odwołanie  wiceprezesów
                       Andrzeja Niewińskiego i Zbigniewa Koźlarka.
Mianowanie na wiceprezesów Arkadiusza Pawlaka i Sławomira Winiarskiego /PO/.  I zjazd w dół z zyskami. Straty zeszłorocne to ok. 400mln zł.  i tu jest afera. Sądzę że  akcja "studzienkowa" radnych PO  ma na celu odwrócenie uwagi od głównego, i tak naprawdę jedynego  problemu Gminy.

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #81 dnia: Maja 16, 2010, 10:15:35 »
I tu jest ten problem. Na nadzwyczajnej sesji dot. ZCh p.Król trzymał się procedur waląc w PO jak w bęben. Na kolejnej nadzwyczajnej sesji w której to on miał być tym bębnem nagle dochodzi do jej przerwania zamiast do jakiejkolwiek dyskusji. Tutaj nie ma oburzonych związkowców? Polityka to bagno...

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 16, 2010, 10:38:43 »
Cytat: "yak"
Nic mi nie umknęło, na dole postu jest PS2 dla Pana, ale OK, powtórzę, tylko proszę czytać uważnie:

Czytałem, proszę nie edytować swoich postów w celu manipulacji wypowiedzią.
Cytuj (zaznaczone)
Czas incydentu na sesji - po złożeniu przez K. Wirkijowskiego "wniosku formalnego" o odłożenie obrad.


Zadziwiające. Być może inni wskażą mi ten moment na podstawie zapisów kamer. Jak wspomniałem, siedziałem w pobliżu stolika gdzie ustawiony był laptop. Z zapisów kamer wyraźnie widać że radny Pachis nie odchodził od tego miejsca a już zupełnie nie widać go po prawej stronie stołu gdzie siedział radny Wirkijowski. To pomówienie zagrożone paragrafem.

anakonda

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 16, 2010, 11:05:25 »
Cytat: "yak"
Ale... poczekajcie na artykuł na mojej stronie.


A kto chce czytać Pana nieobiektywne artykuły. Wszyscy wiedzą że jest Pan na garnuszku Burmistrza i Gryfa. Jak będzie trzeba to napisze Pan że Diakun jest księciem Burgundzkim i będzie Pan tego bronił jak niepodległości tak jak teraz próbuje Pan chronić korupcję w Gminie.

[ Dodano: 2010-05-16, 11:08 ]
Cytat: "jojo"
Jeżeli wszystko jest zgodne z prawem to jaki problem był w tym zby na sesji zrobić prezentację


Widać strach ma wielkie oczy.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 16, 2010, 11:23:14 »
Tak sobie Was czytam i czytam, i trochę mi się chce śmiać, a trochę ręce załamywać.
Dla tych, którym zacietrzewienie myślenia nie wyłączyło:
(z radia, bo najłatwiej było wyszukać, a gdyby tamtejszy admin zablokował możliwość takiego podawania adresów, to pierwsze 4 dostałem po wpisaniu w ichniej wyszukiwarce słowa "Kardziejonek", pozostałe 3 to newsy z 12 i 14 maja)
http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=0&idx=54157&cat=1
http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=0&idx=54490&cat=1
http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=0&idx=54906&cat=1
http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=0&idx=55280&cat=1
http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=0&idx=60982&cat=1
http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=0&idx=61035&cat=1
http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=0&idx=61049&cat=1

Zwracam uwagę na daty. Tak, piątkowa sesja była wyreżyserowana - ale był to kolejny akt spektaklu, który trwa od roku. Tylko tym razem reżyserów było dwóch: ten prawdziwy i ten, który do momentu złożenia wniosku przez radnego Wirkijowskiego myślał, że nadal nim jest. Dlatego ta histeria.

Do MrW: decyduje data wpływu do rady, nie do komisji - tak jak dla nas ważna jest data złożenia pisma w sekretariacie urzędu, a nie położenia go na odpowiednim biurku. A ekspertyza to też element przedstawienia. Tak naprawdę nie była ona komisji do niczego potrzebna, za to świetnie się nadawała na inhibitor.

Nie ma obawy, nikt protokołu pod dywan nie zamiecie. Dostaniemy go, jeśli będzie trzeba, to sądownie. Ale nie sądzę, żeby było trzeba po takie środki sięgać.

W całej tej sprawie widzę jedną pozytywną rzecz. Studzienki to pikuś - chyba że rzeczywiście wyjdzie związek "warunki przyłączenia - zarobki męża", ale na razie wcale mi się na to nie zanosi. Natomiast już wyszły dwie rzeczy: przekręt z samochodem w wykonaniu poprzedniego dyrektora i prywatny służbowy telefon u pani wicedyrektor. Jedno i drugie to posunięcia będące efektem poczucia całkowitej bezkarności. W normalnym świecie ludzie, którzy sobie na takie rzeczy pozwalają, idą na boczny tor albo w całkowitą odstawkę, bo szkodzą swoim ugrupowaniom. Nie można chronić swoich za wszelką cenę, bo wyborcy wystawią rachunek. I mam wrażenie, że wszystkie ugrupowania ubiegające się o władzę w Policach zaczynają już to rozumieć.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 16, 2010, 12:53:18 »
A ja odbiegnę od meritum sprawy i skupię się na zachowaniu radnych:
Skandal i zażenowanie - to czuję gdy widzę jak dorośli ludzie zachowują się w taki sposób. Czy to, że jak wydawałoby się wykształceni ludzie rzucają publicznie obelgami (ciekawe czy będzie z tego sprawa w sądzie) i krzykiem próbują wyrazić swoje zdanie, jest przyjętą regułą publicznej dyskusji? Nie wnikam czy problem jest poważny, czy też mniej, ale moim zdaniem człowiek w pewnym stopniu powinien kontrolować swoje emocje. Wydaje mi się, że gdyby podobne zachowanie miało miejsce w polskim Sejmie, to straż marszałkowska pewnych ludzi by wyprowadziła - coś a'la sytuacja z posłem Janowskim. Niestety wstyd mi także, za resztę obecnych włodzarzy - przynajmniej ich część zachowywała się jakby uczestniczyli w spektaklu - może to nie oni go reżyserowali, ale przyjęcia roli rozbawionego widza...

Offline malkontent8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 16, 2010, 16:33:09 »
Cytat: "yak"
Dlaczego zaczął działać dopiero teraz - napiszę jeszcze dzisiaj i umieszczę na swojej stronie. Za parę godzin (jest 9).


Nie radzę. Wyrażnie chcesz przegrać ostatnią rundę.

yak napisał/a:
Cytuj (zaznaczone)
Na razie czytają. jedni z życzliwości, inni z zazdrości, jeszcze inni z ciekawości. Spoko! Damy radę. Dopiero co rozwiozłem gazetę.


I tak trzymaj. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu
Wszystko co posiadam, noszę ze sobą...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 16, 2010, 16:49:58 »
A tu kilka filmików z innego narożnika. Niestety, dźwięk idący przez głośniki się przesterował - ale radnego Jerzego słychać dobrze.
http://www.24kurier.pl/FotoKurier/Wybuchowe-studzienki
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 16, 2010, 17:00:16 »
Cytat: "Wykidajło"
A tu kilka filmików z innego narożnika.


Tytuł jest bombowy - "Wybuchowe studzienki". Nic dodać, nic ująć.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #89 dnia: Maja 16, 2010, 18:14:11 »
Cytat: "Wykidajło"
Niestety, dźwięk idący przez głośniki się przesterował - ale radnego Jerzego słychać dobrze.

Chciałbym powiedzieć, że w filmiku, który zamieściłem na tej stronie dźwięk jest bardzo dobry i nie słychać tam owego zastraszania radnego Wirkijowskiego kontrolą nadzoru bankowego. A słychać bardzo wyraźnie wypowiedzi radnych a nawet szmery dochodzące z sali i zza okna. W którym momencie one padły? Bo przyznam się, że pomimo iż byłem obecny na tej sesji, to ja osobiście ich nie usłyszałem.