Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana  (Przeczytany 63921 razy)

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 20, 2010, 08:45:59 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Zupy na kostkach???FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU bleeeee:/ Ja rosół robię na samym drobiu na spokojnie gotując,dodająć moc warzyw i doprawiając warzywkiem..Spróbujcie tak,naprawdę pyszny wychodzi.A dodatkowo można dodać przypaloną cebulę nad gazem..Polecam
ja też tak robię :chef:  wtedy rosół smakuje jak rosół- a nie jak kostka. bleee... i te kostki nie są pewnie najzdrowsze
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 20, 2010, 14:50:19 »
Cytuj (zaznaczone)
jajecznica ze szczypiorkiem (w I fazie szczypior to przyprawa o ile nie dominuje w potrawie)



Hi hi, bez przesady Draculka, ile można zjeść szczypiorku? Wątpię, aby od niego się tyło...
Dukan pisze: Ocet, zioła, tymianek, czosnek, cebula, pietruszka, szalotka, szczypiorek itp. (...) są nie tylko dopuszczalne ale i gorąco polecane. (...)
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

pac

  • Gość
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 20, 2010, 22:12:26 »
bardzo fajna dieta ponieważ nie trzeba się głodzić,
to mi odpowiada  :rotfl:
schudłem "tylko" 4kg w 2tyg ze względu na podjadanie,
 na_razie nie ćwicze, ale robi sie ciepło i czas na rowerku pojezdzić,
największy minus to zakaz %
ale i tak polecam  :faja:

sokolnik

  • Gość
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 20, 2010, 22:48:45 »

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 21, 2010, 10:39:29 »
Polecam artykuł "Na proteince Dukana":
http://portalwiedzy.onet.pl/4868,51172,1611871,1,czasopisma.html

Dieta proteinowa robi teraz furorę, bo jest bardzo skuteczna, przynajmniej na początku.
Jest dobra tylko dla osób, które potrafią odmówic sobie pieczywa, ziemniaków, słodyczy itp. przez bardzo długi czas. Minusem są skutki uboczne, takie jak m.in. osłabienie, zaparcia no i szybkie przybieranie na wadze po złamaniu zasad diety.
Moim zdaniem lepsza jest po prostu dieta niskowęglowodanowa bez ograniczania do zera ilości zjadanego tłuszczu. Organizm musi mieć jakieś paliwo. Jeżeli odcinamy go od węglowodanów i jemy tylko białko to musi wykonać ogromną pracę, by przetworzyć je częściowo na węglowodany i spalić. W wyniku tej przemiany powstaje bardzo dużo szkodliwych szczególnie dla nerek związków stąd konieczność picia dużych ilości płynów.
Tłuszcz w rozsądnych ilościach jest lepszym paliwem niż węglowodany, a tym bardziej te wytworzone z białek.
Na takiej diecie, gdy ilość węglowodanów nie przekracza 50 g dziennie i nie ogranicza się drastycznie tłuszczu również się szybko chudnie, a samopoczucie jest o wiele lepsze. No i nie wpada się w paranoję biegając po sklepach i szukając serka 0%, bo czy te 2% mogą zaszkodzić?
Tak naprawdę chodzi własnie o to, by nie jeśc zbyt wiele węglowodanów, szczególnie prostych, bo to one poprzez podnoszenie poziomu insuliny są przyczyną tycia i problemów ze schudnięciem. Insulina sprzyja liponogenezie (gromadzenie się tłuszczu) i skutecznie hamuje lipolizę (rozpad komórek tłuszczowych). Jeżeli nawet stosujemy dietę 1000 kcal, ograniczając drastycznie ilość jedzenia, ale nadal jemy głównie węglowodany to nasze wysiłki będą marne, bo wysoki poziom insuliny nie pozwoli organizmowi czerpac energii z zapasów. Będzie coraz oszczędniej wykorzystywał to, co mu dostarczamy a nawet najmniejsze odstępstwo spowoduje, że nasze komórki tłuszczowe powiększą się o kolejny zapas na wypadek następnej "klęski głodu". I tak w kółko.
Jedynie wysiłek fizyczny w takiej sytuacji może spowodować, że komórki organizmu staną się bardziej wrażliwe na działanie insuliny, trzustka będzie jej produkować mniej i zaczniemy spalać tłuszcz, ale jak tu się intensywnie ruszać, gdy człowiek się głodzi i organizm jest w stanie szoku spowodowanego drastyczną, osłabiającą dietą?

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 21, 2010, 19:47:37 »
Febe! W końcu głos rozsądku w tym poście. Mój znajomy na tej diecie( ze sporą nadwagą) zrzucił 17 kilo w dwa tygodnie( co uważam, że też nie jest dobre). Jednak pozwolił sobie po jakimś czasie- tylko przez JEDEN weekend wrócić do swoich nawyków i przyszło mu odrazu 5 KILO!
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 21, 2010, 20:23:05 »
Trzeba mądrze się odżywiać.Ja dzięki tej diecie nabrałem dobrych nawyków.Pochłaniam tony warzyw,dużo wody mineralnej.Ważyłe 105 kg a teraz po ok miesiącu 97,5 i powoli dalej leci.W sierpniu wese;licho i trzeba wyglądac jak człowiek:))))Wszystkim życzę samozaparcia i silnej woli,bo ja sam siebie zaskakuje z tą dietą.Na plus oczywiście:)

[ Dodano: 2010-05-21, 20:25 ]
Same bzdety w tym onetowskim artykule.Ja pracuję w firmie budującej konstrukcje stalowe.Ciężka praca i czuję się syto po każdym posiłku!Rozsądku trochę.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 21, 2010, 21:31:14 »
Cytat: "draculka"
Cytat: "krecik"
Witam!
Moja waga na diecie Dukana leci na łeb na szyję, w miesiąc - 10 kg :jupi: , ale ja  muszę dużo schudnąć


Wow! Rewelacja. Gratuluję :)


w tym większość to woda... każdy mówi o dietce, a oprócz tego trening aerobowy jest ważny :)

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 21, 2010, 22:50:45 »
Cytat: "grubcia1982"
Febe! W końcu głos rozsądku w tym poście. Mój znajomy na tej diecie( ze sporą nadwagą) zrzucił 17 kilo w dwa tygodnie( co uważam, że też nie jest dobre). Jednak pozwolił sobie po jakimś czasie- tylko przez JEDEN weekend wrócić do swoich nawyków i przyszło mu odrazu 5 KILO!


Bo wrócił do starych nawyków...
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 24, 2010, 08:23:35 »
Zrobiłem fajną i sycącą zupkę jarzynową.Na korpusie z dodatkiem brokułów,kalafiora,marchewki,krajanki do zup znaczy tej włoszczyzny i wszystko zmiksowałem blenderem.Palce lizać!!Zdrowa i sycąca na maxa.Pisać dziewczynyny co można jeszcze dobrego i zdrowego pokombinować.Pozdrawiam!

[ Dodano: 2010-05-24, 08:27 ]
Co do wracanie do starych nawyków,to byłem wczoraj na komunii u chcrześniaka i pofolgowałem,ale bez szaleństwa.Żadnego pieczywa do jedzenia i wszystkiego po troszku skosztowałem nawet tort komunijny.Wszedłem z obawą na wagę dzisiaj i...kilogram mniej!!!Także wszystko z umiarem,a nie inwazja na lodówkę.Pozdrawiam i życze powodzenia w walce z wrednymi kilogramami.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 24, 2010, 12:15:00 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Zrobiłem fajną i sycącą zupkę jarzynową.Na korpusie z dodatkiem brokułów,kalafiora,marchewki,krajanki do zup znaczy tej włoszczyzny i wszystko zmiksowałem blenderem.Palce lizać!!Zdrowa i sycąca na maxa.Pisać dziewczynyny co można jeszcze dobrego i zdrowego pokombinować.Pozdrawiam!

[ Dodano: 2010-05-24, 08:27 ]
Co do wracanie do starych nawyków,to byłem wczoraj na komunii u chcrześniaka i pofolgowałem,ale bez szaleństwa.Żadnego pieczywa do jedzenia i wszystkiego po troszku skosztowałem nawet tort komunijny.Wszedłem z obawą na wagę dzisiaj i...kilogram mniej!!!Także wszystko z umiarem,a nie inwazja na lodówkę.Pozdrawiam i życze powodzenia w walce z wrednymi kilogramami.

Taka zupa jest rewelacyjna. Proponuje zagescic ja serkami dwoma serkami topionymi (takimi podlyznymi w zwyklym sreberku), nabiera wtedy bardziej wyrazistego smaku i jest gestsza. Niedlugo wstawie przepis :P

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 24, 2010, 12:49:47 »
Ona bez serka jest maks gęsta,bo dodałem w sumie kilogram warzyw i zmiksowałem je.Doprawiona...palce lizać
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 24, 2010, 13:01:58 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Ona bez serka jest maks gęsta,bo dodałem w sumie kilogram warzyw i zmiksowałem je.Doprawiona...palce lizać

Ja przez ponad tydzien robilem sobie takie zupy (za kazdym razem z czego innego). Jadlem ja na sniadanie, na obiad i na kolacje - tak bardzo mi smakowala, nie z przymusu. Schudlem spokojnie z 3 kilogramy. Co najwazniejsze w tej zupie jest wszystko - witaminy, mineraly, bialko (ja dodawalem jeszcze mielone mieso indycze), no i tez weglowodany. Gotuje sie taka zupe szybko, a starcza w zasadzie na dlugo. Jedyny mankament to jest to, ze duza ilosc warzyw potrafi "ruszyc" organizm :P

Sunny29

  • Gość
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 24, 2010, 15:56:22 »
na tej diecie chudne codziennie 2 kg myslicie ze to dobry wynik?

[ Dodano: 2010-05-24, 15:56 ]
przepraszam codziennie 0,5 kg :)

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 24, 2010, 16:14:50 »
Cytat: "Sunny29"
na tej diecie chudne codziennie 2 kg myslicie ze to dobry wynik?

[ Dodano: 2010-05-24, 15:56 ]
przepraszam codziennie 0,5 kg :)

To wszystko zalezy indywidualnie od danej osoby - przemiany materii, wagi wyjsciowej, trybu pracy / zycia, itp. Jezeli waga na tej diecie spada w ten sposob to dobrze. Wazne, abys sie nie katowala i nie zbijala wagi na sile - to jest rownie niezdrowe co otylosc.