Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?  (Przeczytany 30870 razy)

Offline boho

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« dnia: Lutego 22, 2010, 21:23:26 »
Moja siostra niedługo zakończy naukę w szkole podstawowej i ma dylemat, do którego - zaznaczyła polickiego-  gimnazjum pójść. Jest z rejonu Gim 1, ale  zastanawia się nad Gim2. Nauczyciele proponowali jej gimnazja szczecińskie - podobno o wyższym poziomie (uczy się naprawdę wzorowo : średnia w ubiegłym roku: 5,7, start w  konkursach matematycznych i humanistycznych- chyba wszystkich!...) Niestety uparła się, że chce się uczyć w Policach. Dlatego doradzano jej, by wybrała  "dwójkę".  Kiedy ja  byłam w gimznajum, słyszałam calkiem inne zdania o tej szkole : łobuzy,  niski poziom nauczania (ale może to tylko plotki?) Osobiście uczyłam się w Gim 1 i siostra również chce tam pójść, jednak teraz o tej szkole twierdzą, że "nie jest jej warta". Co o tym myślicie, czy to prawda? Którą szkołę można jej polecić?

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 22, 2010, 21:46:10 »
co do wyższego poziomu w Szczecinie to wątpie patrząc na kolegów i koleżanki w klasie ;) ja kończyłem gim 1 i byłem zadowolony niewiem jak jest teraz

Offline boho

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 22, 2010, 21:59:46 »
Ja własnie też nie narzekałam na jedynkę. Uważam, że nauczyciele tam  dobrze opiekują się uczniami,  jest szereg kół zainteresowań,konkursów, towarzystwo, gdy ja tam uczęszczałam bylo OK, ale ona 'chce posłuchać zdania innych, niż tylko mojego " :P

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 22, 2010, 22:02:51 »
Ja również polecam jedynkę. Fajna szkoła, fajni nauczyciele.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 22, 2010, 22:11:06 »
a o wyborze gimnazjum nie decyduje rejonizacja?
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline boho

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 22, 2010, 22:16:54 »
niekoniecznie, można złożyc podanie ( w tym roku do 26 lutego) o przyjęcie do szkoły bezrejonowej...  Siostra miała iśc do jedynki, ale w ostatnim momencie zawahała się i 'na szybkiego' zastanawia się czy nie zlożyć dokumentów gdzie indziej... Jesli nie złoży, po prostu  zostanie przydzielona do rejonu :)

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 23, 2010, 07:56:46 »
dokladnie. kilku moich kolegów z gimnazjum sie stresowało żeby do swojej rejonówki nie trafić (gim nr3)

zs

  • Gość
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 23, 2010, 12:10:14 »
Proponuję przeczytać informację o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Police w roku szkolnym 2008/2009 przedstawioną Radzie Miejskiej na sesji w dniu 22.X.2009 r.
 Są tam wyniki egzaminu wszystkich gimnazjów polickich. Najlepsze wyniki i najwyższy przyrost wiedzy uzyskali uczniowie Gimnazjum nr 2. Jest to również zdaniem wielu bardzo bezpieczna szkoła, umożliwiająca rozwój zainteresowań i umiejętności (ma najwięcej laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych).  Boho, to co piszesz o tej szkole, można między bajki włożyć.
Osobiście uważam, że każde  z polickich gimnazjów ma dobre i te ciemniejsze strony. Każdy musi sam dokonać wyboru zgodnie ze swoimi preferencjami. Najlepiej wybrać się do szkoły i porozmawiać  z uczniami, nauczycielami, dyrektorem. I nie dać się zwariować!

Offline boho

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2010, 19:43:54 »
zs, dziękuję za informację!  Ponoć Gim 2 ma utworzyć też jakąś klasę olimpijczyków. Po rozmowie rodziców z nauczycielką matematyki, która stwierdzila, że siostra świetnie odnalazłaby się w takim gronie, zdecydowali, że złożą tam podanie. Dzięki za pomoc ;)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 23, 2010, 20:08:01 »
Cytat: "boho"
Ponoć Gim 2 ma utworzyć też jakąś klasę olimpijczyków

Marketingowy blef. Ciekawe czy mają też jakiś pomysł jak taką klasę prowadzić. Szkoły ostatnio piszą pełno bzdur żeby tylko zachęcić dobrych uczniów, a hołotę wyeliminować . Kończy się tym, że nieprzygotowani nauczyciele zaczynają wymagać coraz więcej żeby podnosić wyniki (dowód? patrz: dwa posty wyżej), a zestresowani uczniowie niczego się w takich warunkach nie uczą (lepsi sobie poradzą, słabsi czują, że są do niczego, w czym tylko utwierdzają ich rodzice marudząc, że "w zeszłym roku...").
Cytat: "boho"
Po rozmowie rodziców z nauczycielką matematyki, która stwierdzila, że siostra świetnie odnalazłaby się w takim gronie, zdecydowali, że złożą tam podanie

Już wiedzę tę rozmowę "Córka będzie miała tyle do nauki, że nie będzie miała czasu na sprawianie problemów wychowawczych". Jak to dobrze, że to rodzice decydują do jakiej szkoły chce pójść dziecko.

Offline policzanin

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
gimnazjum 2
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 23, 2010, 20:59:15 »
Osobiscie kończyłem "dwójkę" i jestem zadowolony. Kadra pedagogiczna naprawdę fajna:) Do Egzaminu przygotowują świetnie... co do Szczecina nie powiedział bym... a pozatym szkoła to szkoła... kto chce sie uczyc i przygotować dobrze to wszędzie bedzie sie uczył

ktpb

  • Gość
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 23, 2010, 21:11:57 »
A czy gim nr 3 wogóle jest brane pod uwagę?

Offline boho

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 23, 2010, 21:31:42 »
no siostra odpowiedziała, ze o "trójce" raczej nie myśli, bo szkoła ta  jest glównie nastawiona pod kątem sportu, a to wpływa raczej na słabszy poziom (przynajmniej ona tak stwierdziła, mądrala :D)

[ Dodano: 2010-02-23, 22:18 ]
Cytat: "cooker"
Jak to dobrze, że to rodzice decydują do jakiej szkoły chce pójść dziecko.


a to była ironia? ... złożyć dokumenty zawsze można, nawet jesli osoba dostanie się do szkoły, wcale nie jest powiedziane, że będzie się tam uczyła...bo mogła przecież dostać sie do 3 szkół równocześnie...a o to tylko dlatego, by "zaklepać" sobie tam miejsce. A zdecydowali się nie tylko , że "nie będzie sprawiała jakichś klopotów wychowawczych", bo takich raczej nie było, a oprócz tego  (według mnie co jest  troche dziwne i niepojęte:P) prawie w ogole nie powtarza w domu lekcji, a radzi sobie świetnie... wiec nie o kłopoty tu chodzi.. tylko, by, jak powiedzieli nauczyciele, nie zmarnować jej możliwości...
Druga sprawa, że nie do końca to oni decydują o tym, gdzię będzie się uczyć. Ona sama też ma prawo głosu i wszystko jest z nią konsultowane... ( przeciez sama poprosiła mnie, bym zalożyła ten wątek i spytala co sądzicie o szkołach w Policach...i czytamy wszystkie odpowiedzi wspólnie)  wiec nie rozumiemy tego komentarza... .

OK, wcześniej posłużyłam się zwrotem "rodzice zdecydowali...", ale to nie oznacza, że siostra nie ma nic do gadania...  Decyzję i tak podjęli razem....


Czy chwyt marketingowy? być może, jednak ten, komu da się takie możliwości , a i będzie miał do tego ambicje, na pewno dobrze wykorzysta taki profil :)

1goor

  • Gość
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 14, 2010, 09:50:25 »
Mówcie co chcecie, ja w zeszłym roku ukończyłem G1 i jestem bardzo zadowolony, nie zamieniłbym tej szkoły na żadną inną - wspaniałe grono pedagogiczne z dobrym podejsciem do ucznia, można sie tam realizować naukowo jak i sportowo, nauczyciele poświęcają nawet swój wolny czas, więc uczniowie startują w konkursach bardzo dobrze przygotowani, poza tym swietnie wyposażona sala komputerowa no i oczywiście hala sportowa z przesympatycznymi nauczycielami wychowania fizycznego, oranizowane jest mnóstwo wyjazdów integracyjnych(szkoła współpracuje z placówką w Pasewalku), turniejów sportowych, dodatkowych zajęć,i oczywiście sksów. Żałuje tylko że nie mogłem zostać tam dłużj. ;)

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:13:59 »
A mnie równie fajnie podobała się dwójka :) Bardzo fajni nauczyciele, bezpieczna i wygodna szkoła :)
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!