Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Police - lata 80,90  (Przeczytany 88084 razy)

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 13, 2010, 23:10:38 »
a ja pamiętam, że tereny za budowanymi leningradami nazywaliśmy "syberią", nie wiem z kąd taka nazwa, ale trwało to  dość długo.
I jeszcze jeden kwiatek z przeszłośći. Lata 60-te. Mój ojciec miał junaka z przyczepą i jeździliśmy na grzyby do lasów przed Tanowem i za . Poczatkowo jeździliśmy przez stare Police, później przez osiedle tzw "greckie", ale strach było jeździć (chociaż droga krótsza), bo ....młodzież obrzucała kamieniami każdy pojazd. Kiedyś mój brat został trafiony takim kamieniem. Do dzisiaj nie mam pojecia dlaczego to robili.
No i dzisiaj , to jest (wlaściwie) osiedle na którym mieszkam....

głos rozsądku

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 14, 2010, 00:15:09 »
Zdjęcia robione z okolic lasku przy obecnym boisku na Piaskowej:






Zdjęcia z albumu użytkownika LeSko48 udostępnione na Panoramio.

Cytat: "jasia"
a ja pamiętam, że tereny za budowanymi leningradami nazywaliśmy "syberią", nie wiem z kąd taka nazwa, ale trwało to dość długo.

Bo za Leningradem (dziś Petersburgiem, nazwa miasta i rodzaju budynku jest taka sama) to jest tylko Syberia ;)
Taki żarcik geograficzny wtedy panował i się przyjął. Mój dziadek to do dziś tak nazywa to osiedle.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 14, 2010, 00:20:51 »


Podoba mi się to zdjęcie z tego albumu, do którego linka podał głos rozsądku. Szczególnie fajnie wygląda przegubowy ogórek :P.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

ktpb

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 14, 2010, 08:46:56 »
Cytat: "kokos126"
ktpb, ja pamiętam jak w pierwszym hotelu(ten od kościoła) była na dole stołówka i pseudo sklepik gdzie ludzie pracujący na zakładach mogli realizować kartki.


Te czasy pamiętam doskonale. Bardziej mi chodzi o lata początek 80, koniec 70...

yak

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 14, 2010, 10:44:05 »
Kokos126 - nie dałbyś rady zdjęć szanownego Ojca zeskanować, albo sfotografować w świetle dziennym (bez lampy błyskowej, położone np. na parapecie okna), względnie ustawić przed jej palnikiem ukośnie biały kartonik, tak by światło było rozproszone? Bo zdjęcia cenne, ale szczegóły błysk wyżarł. Pozdrowienia.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 14, 2010, 12:08:55 »
Sądzę, że ciekawe zbiory pod względem historycznym posiadają redaktorzy, byłych i obecnych polickich gazet. Nie wiem, czy biblioteka w Policach prenumerowała, prenumeruje te pisma. Jeśli nie, to należałoby to uczynić. Przeprowadzić zbiórkę z prywatnych zbiorów. Jest to historia Polic. Oczywiście są to koszty, ale ni tylko chlebem człowiek żyje.
Proszę sobie wyobrazić, że mamy teraz dostęp przez internet, do zdigitalizowanej formy tych gazet z przed... 30 lat.
Sporo wysiłku i czasu, poświęcamy na odkrywanie historii okresu przed i po wojennego.
Historia najnowsza nam umyka, czego dowodem jest, są coraz częstsze pytanie na tym forum.

Istotnym nośnikiem historii są też lokalne portale społecznościowe. Ale, te dzisiaj są, a jutro mogą zniknąć bezpowrotnie.
<*)))))>{

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 14, 2010, 13:07:10 »
Cytat: "Kuba"
Obrazek

Podoba mi się to zdjęcie z tego albumu, do którego linka podał głos rozsądku. Szczególnie fajnie wygląda przegubowy ogórek :P.


Ten autobus nie był przegubowy. Ma z tyłu doczepioną przyczepkę (coś jakby drugi wagon). Uwielbiałam jeździć właśnie w tej przyczepce!
A w ogóle to super temat, wklejacie świetne zdjęcia, które można z sentymentem pooglądać.
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 14, 2010, 13:11:36 »
Cytat: "Agnes_1976"
Ten autobus nie był przegubowy. Ma z tyłu doczepioną przyczepkę (coś jakby drugi wagon). Uwielbiałam jeździć właśnie w tej przyczepce!


Byc może - ja juz jestem wychowany w erze Ikarusów :P.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 14, 2010, 14:29:04 »
Kokos126 dzięki za namiastek zdjęć zawsze to już coś jakieś nakreślenie.
Budowa Zamena wygląda prawie jak z filmu Alternatywy 4 mam nadzieję , że nie było tak jak z filmu ;) autobus pierwsza klasa.Ja też z tych co ikarusy tylko pamiętają
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

ktpb

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 14, 2010, 14:36:43 »
Cytat: "Nataleczka"
Kokos126 dzięki za namiastek zdjęć zawsze to już coś jakieś nakreślenie.
Budowa Zamena wygląda prawie jak z filmu Alternatywy 4 mam nadzieję , że nie było tak jak z filmu ;) autobus pierwsza klasa.Ja też z tych co ikarusy tylko pamiętają

Mam nadzieje że pstrykniesz zdjęcia rozbiórki hoteli?:)

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 14, 2010, 15:00:25 »
ktpb no jasne , że cykne jutro mam tam misje :) aa i może Ty mi ktpb odpowiesz bo nie wiem czy dobrze pamiętam czy po prostu sobie za dzieciaka wymyśliłam , że w hotelu 11 było tak jakby kino? , ze puszczali filmy itp nie jestem pewna mojej pamięci...
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

ktpb

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 14, 2010, 15:30:30 »
Masz racje. Był telewizor i krzesełka takie kinowe jakby. Chodziło się na oglądania, czasami nawet były potańcówki dla dzieci. Np takie tańce odbyły się w niedziele 19.01.1992 roku:)

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 14, 2010, 19:12:36 »
aa dzięki ! czyli dobrze pamiętam:) a jeżeli można zapytać czemu akurat tak dobrze pamiętasz tą datę??
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline cyganek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 14, 2010, 19:16:52 »
Jak już pisałem pracowałem przy budowie tych blaszaków,natomiast po oddaniu do użytku podjąłem pracę w Zch w tych hotelach jako konserwator elektryk.Przez ok 8 lat pracy w obu hotelach mogę o ich historii trochę opowiedzieć,były te neony 2-duży na dachu obecnie rozbieranego i mały na dachu obecnego sklepu Groszek,prawda że był telewizor na holu zamykany w takiej skrzyni i obsługiwany przez panie portierki,te zabawy dla dzieci to były imprezy Mikołajkowe organizowane przez Zch połączone z wydawaniem paczek ze słodkościami.Ciekawostką jest również fakt przez 3 lub 4 razy organizowania części Teatralnego Festiwalu Małych Form,na którym występowało kilku znanych aktorów m.i.n.pani Celińska,Irena Funn,czy sam Jan Himilszbach.Tych aktorów i znanych reżyserów było więcej,lecz pamięć moja już trochę zawodna.Jeśli byłby ktoś chętny to mogę któregoś dnia spotkać się pod tym blaszakiem i trochę porozmawiać oraz w miarę możliwości pokazać.

[ Dodano: 2010-02-14, 19:37 ]
Chciałem jeszcze na temat tego fajnego zdjęcia autobusu z przyczepką.Ja też często w tym wynalazku podróżowałem,nazywaliśmy to ping-pong bo w tej przyczepce tak bardzo rzucało,ale zawsze była pełna,przeżycia były wprost niesamowite.Te zdjęcia z budowy osiedla,to rzeczywiście tak było przejście odbywało się po kolana w błocie.Czy pamięta ktoś spaloną chyba na wiosnę 1982 restaurację Przyszłość (na przeciwko byłego OC).Również skojarzyłem teraz nazwę potocznie za Leningradami ,,Syberia'',chociaż ciekawa teoria dlaczego.Były kiedyś po wybudowaniu tych 5 Leningradów pogłoski,że tych budynków miało być 6,lecz zniszczenie ogromnej ilości elementów przez ekipy budowlane,spowodowało że ten 6 nie powstał,może ktoś coś wie na ten temat.

Ageliza

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 14, 2010, 20:33:48 »
Witam,
Chodzi mi o to zdjęcie  http://static.panoramio.com/photos/original/11126279.jpg
Interesuje mnie co to są za kominy. Czy to możliwe, że ten po lewej to jest komin ze starej fabryki? Przecież podobno został zburzony w latach 60-tych.