Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Police - lata 80,90  (Przeczytany 88061 razy)

Offline Użytkownik

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« dnia: Lutego 09, 2010, 20:25:08 »
Czy posiada ktoś może jakieś zdjęcia Polic z lat 80,90? Jeśli tak to byłbym wdzięczny za udostępnienie ich na forum ;)

Offline Kudłaty

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 12, 2010, 21:19:27 »
No niestety widać że nikt owych fot nie posiada... albo nie chce się wstawić ;/

azbestpolice

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 12, 2010, 21:31:42 »
szkoda


Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 12, 2010, 23:38:22 »
Mimo wszytko było pięknie. Gdzieś kiedyś widziałam zdjęcia z budowy blokowisk to mnie też interesuje lub np budowa ZCH Police ktoś może ma ?. jak to wszytko się rodziło.Świetlane lata Polic kiedy to tyle ludzi  zjeżdżało za pracą...
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline Użytkownik

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 13, 2010, 10:51:44 »
http://www.allegro.pl/item905694241_police_90_osiedle_chemik.html , o! zdjęcia tego typu. Jeśli ktoś posiada niech zarzuci ;p

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 13, 2010, 11:32:45 »
mam pare fotek ojczulka jak budowali z.ch.police ale generalnie to są to konstrukcje itp wiec jak cos to moge wkleic.

Offline cyganek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 13, 2010, 11:51:31 »
Napiszę kilka słów na temat rozbieranego obecnie jednego z tzw.blaszaków.Jestem byłym budowniczym tych budynków,generalnym wykonawcą tej budowy było Gorzowskie Przędsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego,ja byłem pracownikiem firmy Elektromontaż Bydgoszcz.Wykonywaliśmy w tych obiektach instalację elektryczną,z historii 30 letniej tych budynków była to jedyna instalacja która wytrzymała te kilkakrotne przeciążenia w stosunku do założeń projektu.Od prawie 28 lat stoją jeszcze słupy z lampami wzdłuż ul.obecnie Bankowa(poprzednio ul.Rewolucji Pażdziernikowej)które osobiście stawiałem,także przechodząc w pobliżu mam tę satysfakcję,a zarazem chwile zadumy,że część mojej pracy kończy jakby swój żywot.Nie były te blaszaki ani ładne czy fukcjonalne,ale w swej historii służyły kilku tysiącom ludzi.

ktpb

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 13, 2010, 13:16:38 »
Panie cyganek... Bardzo ciekawe to co Pan pisze... Może jakieś zdjęcia z budowy tych blaszaków... Ja np pamiętam na jednym z tych hoteli napis który świecił w nocy na zielono: "HOTEL CHEMIK".
Powiem szczerze jak widze że rozbierają hotele, to jakiś żal czuje... Mieszkała  tam moja rodzina i pamietam jak chodziło się tym łącznikiem...
Jak macie jakieś zdjęcia to wrzucajcie...

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 13, 2010, 14:09:06 »
Dla mnie też hotele to sentyment bo mieszkam obok. Codziennie patrze jak je rozbierają aż chyba zrobie zdjęcie.. Z chęcią również zobaczyłam bym zdjęcie jak te hotele się budowały.No i Zch jak się budowała kokos126 pokaż co możesz bo szperam w necie i nic nie mogę znaleźć raz trafiłam Tv na program o budwie ale była już końcówka.
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline cyganek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 13, 2010, 14:18:34 »
Zdjęć niestety z okresu tamtych lat nie posiadam,ponieważ nie interesowałem się nigdy fotografowaniem.Natomiast trochę historii powstawania naszego miasta znam,pamiętam z autopsji.W Policach mieszkam od 1980 r,teren za tzw.Leningradami(nazwa pochodzi od budowniczych z ZSRR)to były ogródki,las i łąka.Wiele budynków kilkakrotnie zmieniało swoje zastosowanie np Kinga,hotel Dobosz,budynki po OC,Farmer na Grzybowej to miała być stołówka dla OC.Mimo upływu tylko ok.30 lat od tamtej pory zmieniło się bardzo wiele.Tamte czasy wspominam raczej pozytywnie.

ktpb

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 13, 2010, 15:07:16 »
Cytat: "Nataleczka"
Dla mnie też hotele to sentyment bo mieszkam obok. Codziennie patrze jak je rozbierają aż chyba zrobie zdjęcie.. Z chęcią również zobaczyłam bym zdjęcie jak te hotele się budowały.No i Zch jak się budowała kokos126 pokaż co możesz bo szperam w necie i nic nie mogę znaleźć raz trafiłam Tv na program o budwie ale była już końcówka.

Nataleczko: nadaje Tobie misje! Rób fotodokument z rozbiórki naszych hoteli.
Ciekaw jestem jak to było, bo ponoć na dole były recepcje, potem były z tego zrobione magazyny na pościel itd. Ja mam jedynie film z 1992 roku jak moja rodzina idzie przez korytarz hotelu i dalej w strone kościoła przy okazji komuni mojego kuzyna. Miło popatrzeć.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 13, 2010, 15:13:21 »
<*)))))>{

ktpb

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 13, 2010, 15:16:52 »
Cytat: "ak"
Tu http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/41016/592f7f4771a725f5e99ddf8043ceeb2b/ plik audio

Da się tego posłuchać???
WOW!!! :colors:

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 13, 2010, 21:04:20 »
ktpb, ja pamiętam jak w pierwszym hotelu(ten od kościoła) była na dole stołówka i pseudo sklepik gdzie ludzie pracujący na zakładach mogli realizować kartki.Zielony neon hotelu także pamiętam ale to byłem już troszke wiekszym malcem.Pamiętam także budowy 4-ro piętrowców tu gdzie jest teraz python .Drewniane sztachety i pełno błota jak się szło od leningradu do np.: przychodni.Pamiętam dwa boiska przed leninami jak na nich OC-loci przychodzili co rano grać w piłkę i jak na nich się wołało mrówki itp.
Zdjęcia wrzucę za parę minut.




a to zdjęcia ojczulka (jest tego więcej) z budowy ec2 oraz dwa zdjęcia z tyłu zakładów a dokładnie tam gdzie policja mniej więcej miała swoje warsztaty