Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Puszcza Wkrzańska] Megalityczne kurhany  (Przeczytany 3457 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Puszcza Wkrzańska] Megalityczne kurhany
« dnia: Lipca 04, 2016, 23:46:17 »
Na terenie Puszczy Wkrzańskiej po polskiej stronie archeolidzy zlokalizowali cmentarzyska kurhanowe.
Czy ktoś zna szczegóły i lokalizacje?
Słyszałem źe celowo nie jest to nagłaśniane, aby uchronić megalityczne mogiły przed zniszczeniem w wyniku eksploracji.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2016, 10:43:10 wysłana przez Domino »
Dominik Dolnoślązak

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Megalityczne kurhany w Puszczy Wkrzańskiej.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 05, 2016, 10:42:30 »
Skoro celowo nie jest nagłaśniana sprawa odkrytych cmentarzysk to tym bardziej nikt Ci nie poda żadnych lokalizacji ;) Jeśli bardzo chcesz zaspokoić swoją ciekawość to podaje numer do sekretariatu WKZ w Szczecinie - tel. (0-91) 433-70-66 lub 433-70-82.



Offline Laszlo.Bodi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Puszcza Wkrzańska] Megalityczne kurhany
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 11, 2017, 12:22:32 »
Kurhany w Puszczy Wkrzańskiej najłatwiej odszukać zimą gdy nie ma śniegu. Potem z uwagi na wegetacje roślin - jest to bardzo trudne.
Kołbasklwo-Krosno-Police

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Puszcza Wkrzańska] Megalityczne kurhany
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 11, 2017, 15:40:06 »
Kiedy pracowałem w dziale ochrony zabytków UM w Policach i konstruowałem Gminną Ewidencję Zabytków - wyszczególniłem tylko miejscowości, w których (bezpośrednio lub w pobliżu) takie stanowiska się znajdują. Właśnie ze względów, o których pisze Domino. Choć dysponuję mapami i ścisłymi współrzędnymi zaczerpniętymi z oficjalnych rejestrów.  Stanowiska archeologiczne często są usytuowane w miejscach odludnych, czasem trudno dostępnych i należy dokładać troski, aby nie niszczyli ich amatorzy tzw. artefaktów. W Polsce bez zezwolenia nie wolno prowadzić archeologicznych poszukiwań, a wszystkie wykopaliska należą do państwa. Nie sądzę, aby przypadkowe osoby otrzymały zezwolenie konserwatora na prowadzenie prac poszukiwawczych, po amatorsku i bez gwarancji niespowodowania nieodwracalnych szkód na danym terenie.