Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wyprowadziła ponad milion złotych  (Przeczytany 28476 razy)

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 28, 2010, 10:59:04 »
Jeżeli np. wystawiono lewą fakturę VAT na jedzenie to taka faktura nie koniecznie musiała wzbudzić podejrzenia. Ale gdyby np. faktura była wystawiona TIRa pełnego cewników to wtedy to na pewno by śmierdziało.

Mówi się o milionie i to duża kwota, ale w skali 8 lat inaczej już to wygląda. Można było robić wałki na remontach, na żarciu czy transporcie dzieci np. poprzez zawyżanie faktur. Jest to najprostrzy sposób oszustwa i najłatwiejszy do ukrycia. Sprawa na pewno jest rozwojowa i pewnie wpadną także firmy, które za "prowizję" mogły pomagać wyprowadzać kasę. Ciekawe tylko, czy któryś z radnych mający firmę maczał w tym paluchy.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 28, 2010, 11:04:41 »
Trochę więcej informacji zawiera artykuł z Kuriera.
Oto on:
Kreatywnie księgowała
Księgowa z polickiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 jest podejrzana o wyprowadzenie z tej placówki ponad miliona złotych. Pieniądze miała przelewać bezpośrednio na swój rachunek. Trafiła do aresztu. Grozi jej 10 lat więzienia. W sprawie są jednak jeszcze inne wątki. Ani policja, ani prokuratura na razie ich nie ujawnia.  

- Zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekazała dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na podstawie kontroli - informuje Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

 - Wcześniej spotykaliśmy uchybienia w dokumentach księgowych, ale czym innym są pomyłki, a czym innym kradzież pieniędzy - opowiada Maria Pieszko-Siwek, dyrektor OSW nr 2 w Policach. - Zwracaliśmy uwagę na błędy, księgowa je poprawiała. Dzisiaj wiemy, że kamuflowała przed nami nieprawidłowości. Podejrzeń nabraliśmy podczas czerwcowej kontroli rewidenta. Zauważyliśmy, że księgowa udziela mu pokrętnych odpowiedzi. Postanowiłam przeprowadzić kontrolę szczegółową. Po niej powiadomiłam prokuraturę. Dla mnie i dla naszych pracowników to był szok.

Rozpoczęło się dochodzenie policyjne i prokuratorskie. Wczoraj do mediów trafiły informacje o potwierdzeniu podejrzeń i zarzutach postawionych księgowej.

 - Od pewnego czasu policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Policach zbierali informacje o wyprowadzaniu pieniędzy z kont jednego z polickich ośrodków - mówi sierż. sztab. Jolanta Szalińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. - W ubiegłym tygodniu informacje te znalazły potwierdzenie. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 51-letnią księgową placówki.  

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta w ciągu ostatnich ośmiu lat wyprowadziła z dwóch kont ośrodka ponad milion złotych. Pieniądze bezpośrednio przelewała na swoje rachunki. Kobieta już została tymczasowo aresztowana - na 3 miesiące. Przedstawiono jej 283 zarzuty oszustwa oraz fałszowania dokumentów. Za popełnione czyny grozi jej do 10 lat więzienia.

- Pracujemy w szczególnym miejscu (to ośrodek dla dzieci upośledzonych - sag), wszyscy jesteśmy otwarci na ludzi i im ufamy - mówi Maria Pieszko-Siwek. - Ta pani pracowała u nas niemal 20 lat. Wcześniej nie było powodów żeby jej nie ufać.  

- W sprawie tej jest kilka wątków - dodaje sierż. sztab. Jolanta Szalińska. - Niektóre prokuratura jeszcze będzie wyjaśniać. Dlatego nie możemy ujawniać więcej informacji.

Nieoficjalnie wiemy, że w czasie, gdy w ośrodku trwały kontrole dokumentów, doszło tam do dwóch pożarów: w październiku i w listopadzie. Czy mogło to być celowe podpalenie?

- Nie wiem, sprawą zajmowała się policja - mówi dyrektor. - Ale rzeczywiście pożary te były w budynku, w którym znajdowały się dokumenty i wybuchły w czasie kontroli.

 Niechętnie o sprawie mówił wczoraj wicestarosta policki (któremu podlega m.in. ten ośrodek) Andrzej Bednarek. Tłumaczył się dobrem śledztwa - policyjnego i prokuratorskiego.

- Postępowanie w tej sprawie trwa już od kilku miesięcy - przyznawał jedynie. - Jak tylko będziemy mogli, to przekażemy wszystkie informacje.

(sag)

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 28, 2010, 11:41:00 »
Cytuj (zaznaczone)
Pracujemy w szczególnym miejscu (to ośrodek dla dzieci upośledzonych - sag), wszyscy jesteśmy otwarci na ludzi i im ufamy - mówi Maria Pieszko-Siwek. - Ta pani pracowała u nas niemal 20 lat. Wcześniej nie było powodów żeby jej nie ufać.


Biedna pani dyrektor, ale jak się ma miękkie serce to teraz trzeba  będzie mieć twardą "pupę" , life is brutal.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 28, 2010, 11:47:20 »
Cytat: "airam"
Trochę więcej informacji zawiera artykuł z Kuriera.
Oto on:

Na przyszłość zamiast przedruku proponuję dawać linka. Uczciwiej będzie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 28, 2010, 13:32:39 »
Zamieszczając artykuł z Kuriera, miałam na uwadze to, że zawiera on najwięcej  dotychczas przekazanych informacji. Dzięki temu forumowicze nie będą pytać już o niektóre aspekty tej sprawy.

gwardzista77

  • Gość
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 28, 2010, 14:27:03 »
airam wrzuć linka do strony z której te informacje pochodzą ponieważ nigdzie znaleźć nie mogę :< dzięki

yak

  • Gość
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 28, 2010, 14:44:13 »
Tutaj jest link, tylko strona "Kuriera" bardzo długo się ładuje...
http://www.kurier.szczecin.pl/Art.aspx?a=32700

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 28, 2010, 14:49:15 »
Cytat: "konDonek"
Z najnowszych informacji słyszałem, że platfusy chcą za ten numer uwalic wicestarostę Bednarka, nie było jak do tej pory żadnego lepszego powodu no to teraz jest.



Cytuj (zaznaczone)
Niechętnie o sprawie mówił wczoraj wicestarosta policki (któremu podlega m.in. ten ośrodek) Andrzej Bednarek. Tłumaczył się dobrem śledztwa - policyjnego i prokuratorskiego.


Aj te zle 'platfusy' ;]
 :devil:
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

yak

  • Gość
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 28, 2010, 14:58:52 »
Zobaczymy jutro (sesja). Taki projekt zerwania koalicji jest, ale może nie zostać wprowadzony. PO zaczyna liczyć się z krytyka społeczną (przykładem decyzja o przyznaniu pieniędzy SPPK na sesji RM, mimo teatralnych wystąpień Jerzego Kardziejonka). W tej chwili akcje PO stoją jeszcze niżej - decyzja premiera na temat "pracy dla Polski" nijak się ma do sytuacji Zakładów. Dlatego dziś nie dałbym gwarancji, ze jutro na pewno nastąpi zerwanie koalicji powiatowej. Jeśli klub PO myśli - nie powinien wywoływać awantur politycznych. A co do A. Bednarka - skąd miałby wiedzieć o malwersacjach księgowej? Skoro jej przełożeni przez 8 lat tego nie spostrzegli. To dopiero zadziwia.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 28, 2010, 14:58:56 »
Cytat: "airam"
Zamieszczając artykuł z Kuriera, miałam na uwadze to, że zawiera on najwięcej  dotychczas przekazanych informacji. Dzięki temu forumowicze nie będą pytać już o niektóre aspekty tej sprawy.

Nie mam nic przeciwko powoływaniu się na firmę, w której pracuję. Chodzi tylko o to, że teksty piszemy (ten nie jest mój) po to, aby były czytane w papierowej gazecie albo na naszej stronie internetowej. Przynajmniej dopóki są świeże :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

gwardzista77

  • Gość
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 28, 2010, 15:46:14 »
Cytat: "yak"
Tutaj jest link, tylko strona "Kuriera" bardzo długo się ładuje...
http://www.kurier.szczecin.pl/Art.aspx?a=32700


dziękuję ślicznie.

PSIA_KUPA

  • Gość
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 28, 2010, 23:00:40 »
Ciekawa sprawa. Pomysłowa babka. Jednak mało pomysłowa kontrola nad nią (chyba, że... mała pomocników z firmy). Cóż przecież to tylko publiczne pieniądze...

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 28, 2010, 23:28:28 »
Jednak to nie ta co myślałem, choć ta co zrobiła ten przekręt nigdy nie wzbudzała mojego zaufania również. Rozwojowe to będzie i to na pewno  :rotfl: .

dnfan1

  • Gość
[Police] Milion złotych zniknął z konta SOSW
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 01, 2010, 11:30:51 »
Milion złotych zniknął z konta ośrodka. Starosta zawiesił dyrektora


Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego została zawieszona w obowiązkach przez starostę. Z Klubu Radnych PO zrezygnował Władysław Borowski.


Starosta policki zawiesił w obowiązkach dyrektora SOSW nr 2 w Policach. Powierzył kierowanie placówką wicedyrektor.

Decyzja ma związek z postępowaniem, które prowadzi prokuratura w sprawie wyprowadzenia z kont ośrodka ponad miliona złotych. Główną podejrzaną jest była księgowa SOSW nr 2.

Radni zobowiązali także Komisję Rewizyjną, aby sprawdziła czy zarząd powiatu w latach 2001-2009 właściwie nadzorował ośrodek.

Kazimierz Drzazga szef opozycyjnego Klubu Radnych PiS był oburzony zdawkowymi relacjami z ostatniej sesji w lokalnej telewizji kablowej.

– Rozważamy wniosek, by zrezygnować z takich audycji i wprowadzić transmisje bezpośrednie - powiedział.

– Nie wydaje mi się uzasadnione dokładne relacjonowanie sesji – ripostował starosta Leszek Guździoł.
Opozycja zarzuciła zarządowi cenzurowanie tekstów w informatorze samorządowym.

– Autoryzowałam tekst opisujący imprezę, na której byłam, autorka wymieniła mnie z imienia i nazwiska – mówiła Janina Dobosz (Gryf), wiceprzewodnicząca rady. – W biuletynie już mojego nazwiska nie było. Wykreślono, i nawet żadnego przepraszam. Jestem radną drugą kadencję, i przyznam że takich standardów dotąd nie było.

Starosta przeprosił radną za zaistniałą sytuację. Przewodniczący rady odczytał oświadczenie Władysława Borowskiego, rezygnującego z członkostwa w Klubie Radnych PO.

– Deklaruję się jako radny niezależny z wszystkimi tego konsekwencjami – napisał.

Decyzja ma związek z poprzednią sesją, kiedy odwołano wicestarostę i próbowano zmienić przewodniczącego i jego zastępcę.

– Po głosowaniu znalazłem się w innej rzeczywistości – napisał w oświadczeniu Borowski. – Ta rzeczywistość to opinia moich niektórych partyjnych przyjaciół, którzy wiedząc kto i jak głosował, szafują tą wiedzą. Radny wyraził nadzieję, iż jego postawa "wszystkowiedzącym pokaże, że jednak czegoś jeszcze muszą się nauczyć; bojaźliwym natomiast uświadomi, że strach szkodzi najczęściej innym”.

źródło: gs24.pl

coraz ciekawiej zaczyna być

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Wyprowadziła ponad milion złotych
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 01, 2010, 15:20:55 »
Atamańczuk na prochy potrzebował kasę. A Atamańczuka protegował Kardziejonek /Jerzy/. Jak mozna milion "wyprowadzić" bez zgody organu kontrolnego?  Prosiłbym o głos jakiegoś księgowego,  bo nie rozumiem.