Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nazi-Ufo w Politz?  (Przeczytany 27480 razy)

yak

  • Gość
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« dnia: Stycznia 02, 2010, 22:13:05 »
Wiecie co? To będą takie "refleksje oderwane". Jakieś 40 (TAK!) lat temu, kiedy byłem piękny i wysoki, byłem na tatrzańskim obozie w Małym Cichym koło Zakopanego. Klnę się na wszystko, co wartościowe, że pewnej nocy widziałem serię czerwonych świateł (po pięć każdorazowo) wylatujących znad dwóch gór: Hawrania i Murania. Co to było - nie wiem. Ufo? Wówczas zinterpretowałem, że to jakieś działania straży granicznej. Dziś już nie wiem, co to było.
Mam masę materiałów twierdzących, że na terenie Hydrierwerke Stettin-Pölitz AG były prowadzone doświadczenia z napędem grawitacyjnym. Nie wychylałem się z tym tematem celem uniknięcia ośmieszenia, niemniej temat istnieje. Moja teza: Niemcy stworzyli (odkryli) napęd grawitacyjny. Potem przejęli to zagadnienie Rosjanie i USA. Stąd UFO naszych czasów. Ale proszę pozwolić mi bredzić jeśli nie mam racji.

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 02, 2010, 23:09:59 »
To jest bardzo interesujące. Może rozwiniesz ten temat, nie uważam, że to jakieś brednie.
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

yak

  • Gość
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 02, 2010, 23:19:34 »
Rozwinę, ale jeszcze nie w tej chwili. Mówiąc krótko - jest ogromnie wiele materiałów, dowodów i dokumentów świadczących, że w Policach, to znaczy: Pölitz (rozróżnijmy) prowadzono badania nad napędem grawitacyjnym. Temat - rzeka. I to była właściwa misja "starej fabryki". W roku 2002, podczas wizyty zespołu niemieckich historyków w Policach, takie słowa skierował do mnie siostrzeniec nieżyjącego już dr. Hansa Güntera Cnotki: "Wy nawet nie macie pojęcia co tu było produkowane". Przyjąłem i rozważałem. Potem znalazłem ogrom materiału na temat "Nazi-Ufo". Nie wiem jak się do tego ustosunkować. Fantazja? Brednia? Coś jednak jest na rzeczy. Za jakiś czas napiszę, powiedzmy o "motywach" związanych z Hydrierwerke. Zresztą wrzuć w wyszukiwarkę hasło: >nazi-ufo<. Sama zobaczysz.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 02, 2010, 23:58:16 »
hehe polecam "Prawda o Wunderwaffe" tom 1 , Igora Witkowskiego, rozdział "Kriegsentscheidend"

a dziś znalazłem trochę bajek w

http://books.google.pl/books?id=ukTdeNOPrNkC&pg=PA157&lpg=PA157&dq=Politz+raid&source=bl&ots=ExA82-sDWn&sig=XeOvWklG-m0Lawflkvz_cdE252c&hl=pl&ei=lzE_S8_gDMOY_QbFjJzGDA&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=7&ved=0CCUQ6AEwBg#v=onepage&q=Politz%20raid&f=false

proszę przewinąć do strony 155
Police to Peenemunde (!) i produkują tu nuki (!) ;)...no gdzieś w pobliżu...
SPZP "Skarb"

yak

  • Gość
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 03, 2010, 05:07:30 »
Powiem tak: wrzućmy w wyszukiwarkę [Google] takie słowa: >Kriegsentscheidend Pölitz<. [Decydujący dla wojny, Police]. A potem wejdźmy na stronę: >http://www.nexusboard.net/sitemap/6365/deutsche-geheime-flugscheiben-projekte-t234604/< ["ptaszki typu >,< wydzielają adres]. Jak ktoś choć troszkę zna niemiecki - musi się do tego ustosunkować. Czy to na pewno bajka? Wg mnie nie.
Przypuszczam, że to jest prawdziwe wytłumaczenie przedziwnego zjawiska, które wciąż mnie niepokoi. Dlaczego, powtarzam DLACZEGO? po wojnie nikt, nigdy nie zbadał fachowo mniemanych podziemi Hydrierwerke Pölitz?
Wg mojej hipotezy najpierw uniemożliwiali to Rosjanie, teraz Amerykanie i Brytyjczycy (NATO). Dlaczego? Może na wskazanej stronie jest właśnie odpowiedź? Współczesna decyzja konserwatorów: zabytków i przyrody - uniemożliwiająca badania pod pretekstem ochrony militariów i nietoperzy - też zmierza w tym kierunku, choć dam sobie rękę uciąć, że owi Urzędnicy nie mają pojęcia, iż zostali "podprowadzeni".
Sumując - za dużo jest przesłanek aby temat uznać za bajkę [therville666]. Wdzięczny byłbym za jakąkolwiek wypowiedź Jakuba Matury lub [oraz] Dominika Wołyńskiego. Obaj są najlepszymi znawcami tematu "Hydrierwerke" we współczesnych czasach.
O SKARBIE nie rozmawiajmy. Salva reverentia (pełny szacunek) to są zasłużeni amatorzy. I tylko amatorzy! Tylko nie zjeżdżajmy z dyskusją w tym kierunku. Niech sobie SKARB istnieje i działa. Pan Bóg z nimi, nic nie wniosą. To jest ocena fachowa, nie emocjonalna. Nie widzę dokonań. Lecz wróćmy do tematu.
Zbieram i zbieram materiały na temat "ufo-nazi", "Nowej Szwabii" itd. Mam tego więcej niż dużo.
Jak już wcześniej napisałem - nie chcę się ośmieszyć lub być uznanym za "nawiedzonego". Ale nie mogę przejść obojętnie obok tego rodzaju informacji, co na przytoczonej stronie. Zawsze uważałem, że najlepszą rzeczą jest praca zespołowa. Jeśli wywołaliśmy temat - rozważmy go głębiej, bo temat jest i to na pewno.
U licha! 65 lat mija od roku 1945, a my wciąż nie wiemy czy są? i co zawierają podziemia "starej fabryki". Oświadczam, że ten post jest szczery, ale nie jest postem o charakterze naukowym. Ja nie mam wyrobionego poglądu (częściowo, prywatnie mam) odnośnie omówionego wyżej nurtu, wątku, czy - jak mówią fachowcy - toposu vel mitu związanego z "nazi-ufo". Coś takiego tu było. Co? To właśnie "Jest pytanie".
Ponawiam prośbę do "Domino" i Jakuba Matury o wypowiedź w poruszonych kwestiach.
Pozdrawiam Wszystkich Zainteresowanych [i zafascynowanych] tematem.
J. A. Kłys

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 03, 2010, 09:55:23 »
Dziękuję za ciekawe linki yak, nic z tego przeczytać nie mogę, obejrzałem choć zdjęcia. Interesuję się również tematyką ufo i nazi-ufo i to nie może być przykrywka do produkcji bomby atomowej. Może pręty grafitu znalezione na barce miały służyć do produkcji silników antygrawitacyjnych właśnie (takich jak np silnik SEARLA).

.
Cytat: "2OO"
Jak już mówimy o tym, co lata i nie wiemy co to jest to ja się pochwalę 2takimi obserwacjami.
Jedna jakoś z września, 2ga z początku grudnia minionego roku.
Oba obiekty zachowywały się tak samo. Leci sobie "coś" świeci jak gwiazda, ale wydaje się, jakby było niżej, leci dosyć szybko, ale na niebie jest około 5 - 10 sekund. Zaczyna jakby powoli wygasać i znika.
raz widziałem to z 3jką znajomych, 2gi raz sam.

Nie przyszło Ci na myśl, że jest to samolot na wysokim pułapie np wojskowy i widzisz jego dyszę silnika? Wygasa powoli, bo zmienia kierunek i jego silnik znika Ci z oczu po prostu. Mam u siebie koło domu dość ciemno, bo jeszcze nie ma ulic i oświetlenia i dość często obseruję takie "lecące gwiazdy". Jeśli ta gwiazda jak mówisz zmieni nagle kierunek lub stanie dęba, to wtedy można zacząć zastanawiać się co to jest.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 03, 2010, 10:26:31 »
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 03, 2010, 11:37:22 »
Tłumaczenie strony z posta yak dla takich jak ja, choć część trzeba sobie poukładać, bo automat robi co robi i tłumaczy tylko kawałek ;).
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.nexusboard.net%2Fsitemap%2F6365%2Fdeutsche-geheime-flugscheiben-projekte-t234604%2F

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 03, 2010, 13:07:33 »
ja do tłumaczenia używam gogolowskiego plugina, tłumaczy więc całe strony ;) doradzam tłumaczenie na angielski, z polskim radzi sobie średnio.
SPZP "Skarb"

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 03, 2010, 13:42:44 »
Niestety nie mam szerszej wiedzy na ten temat. Skoro mamy problem z zadziwiającą amnezją żyjących jeszcze dotąd niemieckich mieszkańców Polic, a także żyjących być może resztek z tych tysięcy polskich przymusowych robotników, to co tu dopiero mówić o zdobyciu wiedzy na taki temat? Jestem pesymistą.

Odkładając na bok wszelką mitomanię stawiam hipotezy:
- nie było tu miejsca na ten temat (w sensie - prace nad "cudowną bronią") - nie ostały się żadne elementy zabudowy czy założeń urbanistycznych służących temu celowi, a takie można spotkać w innych miejscach na terenie dzisiejszej Polski czy za granicą;
- możliwe, że w okolicach Polic testowano tego rodzaju "cudowną broń", przytoczony link zawiera informację o lotach przeprowadzanych nad Zalewem Szczecińskim;
- uważam, że z technologicznego punktu widzenia było możliwe istnienie wówczas bardziej zaawansowanych obiektów latających, od tradycyjnych śmigłowych, wystarczy wspomnieć, że pod koniec wojny niebo nad Policami strzegły już odrzutowe Messerschmitty (co wcale nie znaczyło, że Niemcy mogli poczuć się bezpieczniej - byle amerykański Mustang z osłony floty bombowej był zwrotniejszy i skuteczniejszy od nich).

Cóż, czekamy na informacje ze strony yaka.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 03, 2010, 14:15:06 »
Z jakiegoś powodu Rosjanie utworzyli  w Policach enklawę, siedzieli rok, demontując wszystko... Czy byli zainteresowani technologią produkcji benzyny syntetycznej z węgla? Być może, ale to przecież kraj zasobny w ropę- tańszą, łatwiejsza w wydobyciu i obróbce, ekonomicznie więc ich pobyt był bez sensu. Zdemontowali także fabrykę w Leunie, jedna linia technologiczna im nie wystarczyła?
Może rzeczywiście coś tu było?

Obiekty latające mogły pochodzić z Peenemunde...
SPZP "Skarb"

yak

  • Gość
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 03, 2010, 15:29:03 »
Skoro temat wywołał zainteresowanie - podrzucam kilka kolejnych linków (jest ich ogromnie wiele). Zwróćmy uwagę na poniższy i na ten fragment w języku niemieckim (bodaj 11 akapit od góry), który przytoczyłem. To o policzanach.

Pod cytatem dwa kolejne linki. Pozdrawiam Wszystkich.  

http://cenap.alien.de/v7/v7b.htm

Die Pölitzer sind jedoch fest davon überzeugt, dass sie das Geheimnis der "Fliegenden Untertassen" kennen. Sie glauben ganz sicher, dass die oftmals beobachteten "Feuerreifen" mit den "Untertassen" irgendwie verwandt sind. Sobald die fauchenden Feuerringe um das im grellen Schein nicht erkennbare Scheibenflugzeug erlöschen, verschwindet der silbern glitzernde Flugkörper in weniger als fünf Sekunden in einer Höhe, wo er dem menschlichen Auge entzogen ist. Beobachter, die hin und wieder in Schiffen die Insel Usedom passieren, wollen die Flugmaschinen in der Pommerschen Buch auch schon zwei bis dreimal mit ausgeschalteten Brenndüsen kreisen gesehen haben. Mit einem unheimlichen, metallischen Singen rasen sie auf Schiffsattrappen und verankerte ausgediente Übungskreuzer zu, über die sie in kaum 100 Meter Höhe förmlich in der Luft hängen bleiben, sich um die eigene Achse zu drehen beginnen und das Zielobjekt durch einen Schleuderbeschuss in Sekunden "in den Grund bohren".

http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/HTMLdosya1/NaziUFOTechnology.htm

http://forum.wolfenstein.pl/prawdziwe-badania-hitlerowcow-tajna-bron-hitlera-vt223.htm3

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 03, 2010, 16:41:57 »
A mnie nadal zastanawia dlaczego Hitler dysponując już "cudowną bronią" nie użył jej, lub użył tylko na ograniczoną skalę (atakowanie bombowców)?
Dlaczego nie zdecydował się na bombardowanie Londynu, Moskwy czy NY? Czekał na broń nuklearną?
SPZP "Skarb"

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 03, 2010, 17:06:10 »
Cytat: "theville666"
A mnie nadal zastanawia dlaczego Hitler dysponując już "cudowną bronią" nie użył jej, lub użył tylko na ograniczoną skalę (atakowanie bombowców)?
Dlaczego nie zdecydował się na bombardowanie Londynu, Moskwy czy NY? Czekał na broń nuklearną?


Ja nawet nie znając niemieckiego dopatrzyłem się fragmentu, że jeśli wojna potrwała by jeszcze kilka miesięcy, jej finał byłby inny. Po prostu broń była w fazie testów i nie zaczęto jej stosować na masową skalę.

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 03, 2010, 19:12:41 »
Ciekawy dokument w temacie nazi-ufo do pobrania tutaj

http://rapidshare.com/files/217008785/Hitlerowskie.Ufo.PL.PDTV.XviD-ER.part1.rar
http://rapidshare.com/files/217010835/Hitlerowskie.Ufo.PL.PDTV.XviD-ER.part2.rar

Polecam jeśli kogoś temat interesuje  :faja:
Materiał z DiscoveryWORLD