Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nazi-Ufo w Politz?  (Przeczytany 27805 razy)

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 21, 2010, 20:50:10 »
Domino
Z tego co mi mój ojciec opowiadał (kiedyś wspomniałem o Wyroku dyrektorów)To wyroku nie wykonano.Byli oni ze Śląska.
Wyrok cofnięto ponieważ gdyby tak się stało Polska musiała by płacić wysokie odszkodowanie Amerykanom.W ten sposób chciano ukryć szaber Rosjan.
Ojciec mój w latach powojennych woził ludzi ze szczecina do pracy na Starą fabrykę gdzie odzyskiwano złom z połamanych konstrukcji stalowych.wspominał ze właśnie tylko konstrukcje stalowe poniszczone bombardowaniem rozbierali.Rozrywano niektóre elementy czołgami. Jutro zadzwonię do Berlina i spytam czy pamięta te nazwiska lu parę szczegółów w tej sprawie.
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 21, 2010, 20:57:00 »
czy ww. panowie żyją może? Można dotrzeć do ich zeznań (ale tych prawdziwych, po latach, jeśli coś spisali)? To mogłaby być ciekawa lektra.
SPZP "Skarb"

yak

  • Gość
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 21, 2010, 21:09:11 »
Ciekawe - obiektywnie. A jest jakaś możliwość obejrzenia tej audycji? Archiwum? Net? gdziekolwiek.

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 21, 2010, 21:16:54 »
Cytat: "yak"
Ciekawe - obiektywnie. A jest jakaś możliwość obejrzenia tej audycji? Archiwum? Net? gdziekolwiek.


Troche się Pan spóżnił - program nadawano dziś o 13:00 - VIASAT HISTORY.Nadają go co jakiś czas od listopada 2009, więc podejrzewam, że będzie kolejna powtórka.


Pozdrawiam

yak

  • Gość
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 21, 2010, 21:21:31 »
Ba, skąd miałbym o tym wiedzieć. Ale dzięki za info. Kto oglądał - może poda streszczenie.

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 21, 2010, 21:25:25 »
Mickd informacje o anulowaniu kar śmierci słyszałem, ale jak wszyscy - jedynie ze słyszenia (opowiadań), jednak nie mam ostatecznego potwierdzenia w żródłach pisanych.

Cytat: "yak"
Ba, skąd miałbym o tym wiedzieć. Ale dzięki za info. Kto oglądał - może poda streszczenie.


http://programtv.interia.pl/pakiety/polskie/viasat-history/misja-dla-mussoliniego,16745440,240,7

"Wiosną 1944 roku Hitler zapewniał Mussoliniego o ostatecznym powodzeniu w prowadzonej wojnie sugerując, że ma w zanadrzu bombę która "zaszokuje świat" oraz cały arsenał innej tajnej broni. Nie do końca przekonany o prawdziwości tych zapewnień Mussolini powołał Luigiego Romersę, młodego, popierającego jego politykę dziennikarza, do przygotowania raportu w sprawie tajnej broni Hitlera. Dla Mussoliniego były to ostatnie miesiące życia, ale Romersa ciągle żyje i opracowuje swoje wspomnienia."


Pozdrawiam

yak

  • Gość
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 21, 2010, 21:42:19 »
Powtórnie dzięki! Szczerze mówiąc Wunderwaffe Hitlera wyprowadzam z nieco innych przesłanek. Tu pojawia się fikcja fabularna, a z nią licentia poetica, ale - może trafna i nieprzekłamana.

Offline Torney

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
    • https://www.facebook.com/szczeciner
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 22, 2010, 00:22:04 »
Aleksander Krzywicki i Ludomir Saturnin Młodecki byli sądzeni przed Wojskowym Sądem Rejonowym w Szczecinie z art. 15 par. 2 Dekretu z 13 czerwca 1946 r. o przestępstwach szczególnie niebezpiecznych w okresie odbudowy państwa (pdf), zwanego małym kodeksem karnym. Obaj zostali skazani na karę śmierci i w obu przypadkach - decyzją prezydenta RP - zamieniono ją na dożywotnie więzienie. Wszystko jest potwierdzone źródłowo, informacja była też publikowana.

yak

  • Gość
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 22, 2010, 01:29:11 »
Przepraszam, ale nie rozumiem korelacji.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 22, 2010, 10:08:10 »
Torney

Cytuj (zaznaczone)
Obaj zostali skazani na karę śmierci i w obu przypadkach - decyzją prezydenta RP - zamieniono ją


A mieliśmy w tych czasach?? Prezydenta??
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

yak

  • Gość
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 22, 2010, 10:14:34 »
Jasne, Bolesław Bierut

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 22, 2010, 14:32:25 »
Cytat: "Torney"
Aleksander Krzywicki i Ludomir Saturnin Młodecki byli sądzeni przed Wojskowym Sądem Rejonowym w Szczecinie z art. 15 par. 2 Dekretu z 13 czerwca 1946 r. o przestępstwach szczególnie niebezpiecznych w okresie odbudowy państwa (pdf), zwanego małym kodeksem karnym. Obaj zostali skazani na karę śmierci i w obu przypadkach - decyzją prezydenta RP - zamieniono ją na dożywotnie więzienie. Wszystko jest potwierdzone źródłowo, informacja była też publikowana.


Dziękuje Panie Pawle za cenną informacje, widocznie gdzieś ten wątek przeoczyłem.


Pozdrawiam

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 30, 2010, 01:04:29 »
Ostatnio szerzej przyjrzałem się tematowi niemieckiej fabryki amunicji w Mostach koło Goleniowa. Zakład jak wiele w tamtych czasach. Pozostałe po nim obiekty poruszyły podziałały na wyobraźnię, i to na tyle mocno, że snuje się przypuszczenia o prowadzeniu badań nad bronią jądrową. A wg jednego ze świadków podziemia ciągną się na 6 pięter w dół. Przemysł wojenny Rzeszy robi wrażenie, co czasami może popsuć zdrowy rozsądek...

Offline Torney

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
    • https://www.facebook.com/szczeciner
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 30, 2010, 23:19:47 »
W najnowszym numerze "sedina.pl magazyn" ukaże się artykuł pt. Proces Centrali Złomu - spis treści tutaj.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Nazi-Ufo w Politz?
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 02, 2010, 10:52:02 »
Ciekawy artykuł to musi byc... Gdzie można sprawdzic jakie artykuły ukazywały się w magazynie Sedina.pl, żeby sprawdzic co było na temat ziemi polickiej (o ile da się to sprawdzic bez fizycznego przejrzenia wszystkich numerów)?
Wiem że kilka numerów (ale tylko kilka) jest w dziale regionalnym BM.