Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: YERBA MATE  (Przeczytany 27203 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: YERBA MATE
« Odpowiedź #30 dnia: Października 21, 2017, 18:22:54 »
Yerba Mate to nie herbata ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: YERBA MATE
« Odpowiedź #31 dnia: Października 18, 2018, 00:06:06 »
Ja piję Yerba Mate kupowaną na Allegro paragwajską odmiane Pajarito (tytoniową i limonkową oraz produkowaną w Argentynie Yerbę o nazwie: "amanda Despalada".


Wszystkie te 3 odmiany piję jako Yerba Mate RUSSO - to znaczy dodaje soku owocowego. Tak yerbe pili uchodźcy z carskiej Rosji - oficerowie białogwardziści i szlachta uciekająca przed Wielką Rewolucją Październikową.
Dominik Dolnoślązak

Offline Ulalaal12

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: YERBA MATE
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 17, 2019, 10:59:08 »
A może mi ktoś napisać. Jaka herbatka daje kopa, pomaga się skupić. Ostatnio źle się czuje po kawie i chce się przerzucić na Yerbe, ale nie wiem, która będzie miała pobudzające działanie.

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: YERBA MATE
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 19, 2019, 17:27:54 »
Polecam moja ulubiona zamiast kawy to "YERBA MATE CBS'e ENERGIA GUARANA" Pozdrawiam

Offline elza12

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: YERBA MATE
« Odpowiedź #34 dnia: Września 23, 2019, 09:08:27 »
Polecam moja ulubiona zamiast kawy to "YERBA MATE CBS'e ENERGIA GUARANA" Pozdrawiam

Również ją pijam :). Mnie yerba pobudza o wiele bardziej niż kawa. Ja zawsze sobie sypię 3/4 kubka suszu i zalewam wodą o temperaturze ~70 stopni. Do smaku trzeba się przyzwyczaić. Jak już się wybije z 2-3 kubki to później nie ma szans na zaśnięcie :D

Offline Olekk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: YERBA MATE
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 12, 2019, 10:31:24 »
Dużo ostatnio słyszę o yerbie, chyba czas spróbować bo nigdy jeszcze jej nie piłem.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: YERBA MATE
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 18, 2019, 12:27:58 »
Wiele gatunków Yerby wraz z akcesoriami jest dostępnych w Policach w sklepie Rozmaryn - ul Ludwika Zamenhoffa, koło dawnego SKOK Stefczyka, obok "Pod Arkadami".


Taki zestaw Yerby Mate z bombillą to idealny prezent świąteczny.
Ja jak już pisałem piję tak zwane "jerba mate russo" czyli do herby (payarito) dodaje zagęszczonego soku owocowego lub z brzozy kupowanego w Biedronce.
Super smakuje Yerba Mate Russo z syropem z orzecha włoskiego - syrop kupiony w piekarni gruzińsko-ormiańskiej za 13 zł.


Elza12 pisze że wypija nawet 3 kubki - to prawdzisa końska dawka.


Przy okazji polecam policką piekarnie gruzińsko ormiańską pod Hosso, w której kupuje bułki gorące z wołoainą, wieprzowiną, lub na słodko z wiśnią w czekoladzie i inne.
Super są te ormianskie przetwory : np orzech wloski w syropie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2019, 13:31:56 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak