Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Avon czy Oriflame ?  (Przeczytany 21300 razy)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 02, 2009, 13:24:36 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Tak, trzeba rozróżnić potoczne określenia od fachowych. Jednak piszemy na forum, gdzie używa się potocznych, bo nazewnictwo fachowe, może być niezrozumiałe. Żeby już całkiem rozwiać wątpliwości na ten temat - akwizycja jest jednym ze sposobów sprzedaży bezpośredniej. Jednakże w tym określonym przypadku, jest też synonimem sprzedaży bezpośredniej.


No i jesteśmy w domu:)

Offline boho

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 02, 2009, 13:48:34 »
powracając od rozważań miedzy akwizycją i sprzedażą bezpośrednią...

Ja tam nawet lubię Avon. Oriflame'a nie próbowałam, a że koleżanka konsultantką jest,  jak jestem ciekawa, to zerknę czasem do katalagu i zobacze czy jest coś fajnego. Raz cos sobie wezme, raz nie. Aha, i umiem odmówić, przecież jak nie chce, to nie, do widzenia. Nikt mnie nie będzie z 50 razy namawial żebym jeszcze coś wzięła. nie i juz, jak bede potrzebowała np. perfum to poproszę ją żeby mi przyniosła katalog , popatrzę, zamówię albo oddam i tyle :)

Co do trwałości- niektóre perfumy trzymają mniej, inne więcej, ale nie jest to jakaś wielka rewelacja, po prostą są ładne.
Używam aktualnie kredkę do oczu z Avonu - i musze ją pochwalić :) Miękkość jak dla mnie idealna, bo nie jest twarda ani nie jest miekka co by sie nie łamała, jest dwustronna, łatwo się zmazuje przy demakijażu,  ale trzyma długo, no chyba że sobie popłaczę ;)) Nie jest gruba ani z nowu za cieńka :)
to tak z grubsza o tej firmie :)

 ja osobiście nie nazwałabym tej sprzedaży nagabywaniem itd.,bo do mojego domu jeszcze z katalogami nie chodzili, a koleżankę sama proszę, gdy chcę zerknąć:) Więc ta ich akwizycja mi nie przeszkadza ;P

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 02, 2009, 14:57:24 »
Zafrina co do torebek się zgodzę- tandeta straszna, jednak biżuterii będę broniła :)Mam z dwa komplety, dostałam w prezencie, są ładne, błyszczą się jak srebro i nic się z nimi nie dzieje, nie czarnieją, nie rdzewieją, do kioskowej bym ich nie porównała.

karolina

  • Gość
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 02, 2009, 15:37:20 »
Cytat: "ona"
Zafrina co do torebek się zgodzę- tandeta straszna, jednak biżuterii będę broniła :)Mam z dwa komplety, dostałam w prezencie, są ładne, błyszczą się jak srebro i nic się z nimi nie dzieje, nie czarnieją, nie rdzewieją, do kioskowej bym ich nie porównała.


miałam jeden komplecik ok 1 roku, dopiero po tym okresie zaczął czernieć

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 02, 2009, 18:17:12 »
no i tak jak zawsze,kobiety oceniają kosmetyki,czy dobre,czy nie.faceci zaś czy konsultantka jest akwizytorem i domokrążcą czy nie.

jestem konsultantką,mam taniej kosmetyki dla siebie.koleżanki o tym wiedzą i jak coś chcą to proszą o katalog i sobie wybierają,jak nie chcą to do nikogo po domach nie latam.pozdrawiam wszystkich akwizytorów.ja tam wole ich,niż bezrobotnych pijaczków.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Aneczka

  • Gość
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 02, 2009, 19:25:57 »
Od dłuższego czasu zamawiam kosmetyki w AVON i jestem bardzo zadowolona. Perfumy są dość trwałe i niedrogie, inne kosmetyki zresztą też. Nie przepadam tylko za tuszami do rzęs... Oriflame ma droższe propozycje i mało promocji:(

Offline palana

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 02, 2009, 20:52:49 »
Które kosmetyki są lepsze to indywidualna potrzeba...  Jest kilka naprawde dobrych w Oriflame jak również w Avon. Niektóre zależą od sposobu w jaki ich się używa.... Np ja kiedyś kupowałam cienie do powiek z Avon, które uważam, że są dość drogie i uważałam to za badziew ponieważ zsypywały się lub dzieliły po jednej godzinie.... W chwili obecnej jestem po kursie makijażu i nauczyłam się korzystać z tych cieni.... Wykonuję makijaż np wieczorowy korzystająć oczywiście z niektórych kosmetyków Avon i makijąż wytrzymuje nienaruszalnie od godz 9 rano jak go robię do godziny 6 rano jak kończy się wesele. Tak więc wszystko zależy od sposobu ich użycia. Moja mama np uwielbia serię do stóp z Avon, która mi osobiście nie odpowiada. Mój mąż, który zawsze tolerował w swojej kosmetyczce tylko krem Nivea, również przekonał się do paru produktów z Avon...
Tak wiec każda firma produkująca kosmetyki ma te lepsze i te gorsze, ale te co mi nie odpowiadają mogą być bardzo dobre dla kogoś z Was... Nie można przekreślać całej firmy tylko dlatego, że kojarzy się ona komuś z akwizycją...

[ Dodano: 2009-12-02, 20:58 ]
Z Oriflame mam jedne ulubione perfumy i kremik, ale faktycznie mają za mało promocji i katalog ma kiepską stronę wizualną. Mimo to konsultantka Oriflame zarabia więcej tylko musi się napracować nad sprzedażą z kolei konsultantka Avon zarabia mniej ale więcej decyduje sie na zakup tej marki. Pracowałam jako konsultantka oby dwóch firm.
Doświadczenie to dobra szkoła, ale czesne jest bardzo wysokie - Heirich Heine

Offline ozi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 03, 2009, 11:05:59 »
Moim skromnym zdaniem :
pielęgnacja ciała - Avon 1  :  0  Oriflame
pielęgnacja twarzy-Avon 0 :  1 Oriflame
tzw.kolorówka-      Avon 0  : 1 Oriflame
zapachy         -      Avon 1 : 1 Oriflame

a poza tym uważam ,że ile kobiet tyle opinii :flower:

Offline palana

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 03, 2009, 12:17:21 »
O właśnie! Ile kobiet tyle opini!
Najlepiej samemu wypróbować!
Wg mnie:
pielęgnacja ciała - Avon 0 : 1 Oriflame
pielęgnacja twarzy-Avon 1 : 0 Oriflame
kolorówka- Avon 1 : 0 Oriflame
zapachy - Avon 1 : 1 Oriflame
pielęgnacja włosów - Avon 0 : 0 Oriflame
biżuteria - Avon 1 : 0 Oriflame
Doświadczenie to dobra szkoła, ale czesne jest bardzo wysokie - Heirich Heine

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 03, 2009, 14:55:15 »
No to ja też napiszę :)
pielęgnacja ciała Avon 0 - 1 Oriflame
pielęgnacja twarzy-Avon 0 : 1 Oriflame
kolorówka- Avon 1 : 0 Oriflame
zapachy - Avon 1 : o Oriflame
pielęgnacja włosów - Avon 1 : 0 Oriflame
biżuteria - Avon 1 : 0 Oriflame

TADA

  • Gość
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 15, 2010, 23:47:39 »
osobiście nigdy nie dyskwalifikuję żadnej firmy - każda z nas ma inny rodzaj cery i każda z nas inaczej reaguje na kosmetyki - osobiście z tych dwóch firm bardziej zadowolona jestem z avonu 0 nie tylko mają wszystko to czego mi potrzeba a i ceny są przystępne -  w momencie gdy otworzono u nas rossmann oczywiście sięgam po kosmetyki z innej póki nieco droższej lecz bardziej znanej :)

Rybcia23

  • Gość
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 24, 2010, 23:41:36 »
ja rowniez jestem konsultantką z avonu i nie uważam zebym byla akwizytorką.. po katalog i kosmetyki dzwonia stałe klientki ktorym daje zawsze 10 czy 20 % rabatu w zaleznoci na co i ile jest uznany.. czyli sama mam tylko tyle z tego co wiekszy % na moje kosmetyki. wiadomo kazda firma ma lepsze kosmetyki i gorsze nie jedna renomowana firma ma jakis hit i jakis bubel.. wszystko dla wszystkik i kto co lubi.. nie każdy kupuje kosmetyki Dr. ireny eris ... drogi Marku..

Rybcia23

  • Gość
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 25, 2010, 09:50:11 »
mOŻE NIE MAM AKTUALNYCH NFORMACJI BO MOJ SWIAT NIE OGRANICZA SIE TYLKO DO SIEDZENIE PRZED MONITOREM... A UPARTOŚĆ została ci z podstawowki Mareczku.. ale to nie jrest ten temat wiec go nie ciągnę..  :devil:

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 25, 2010, 11:44:19 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Co to muszą być za firmy które zatrudniają ludzi do chodzenia po domach i nagabywaniu mieszkańców do zakupów. Tak więc, obydwóm firmom mówię stanowczo nie!

Dziwne. Podajesz link do blogu Korwina, a jesteś przeciwko liberalnemu podejściu do zarabiania pieniedzy (tudzież możliwości np. założenia własnej firmy, co daje firma Oriflame), poddając ostrej,krzywdzącej ( i nieprawdziwej) krytyce konsultatki?
Gratuluję niekonekwencji w poglądach i nietolerancji w myśleniu. Chyba, że jesteś seksistą...
Zgadzam sie z ona, szczególnie dobre są kosmetyki do pielegnacji twarzy - kremy Oriflame, chociaz zapachy też lubię np. Freja.
millena

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Avon czy Oriflame ?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 25, 2010, 13:44:29 »
Rozumiem, że tobie czytanie ze zrozumieniem idzie jeszcze gorzej, dlatego nie za bardzo wiesz co napisałeś...
Cytat: "Dr.Kafar"
Co to muszą być za firmy
i tak dalej. Co to jest, jeżeli nie wartościowanie (zarówno firm jak i jej przedstawicielek)?
millena