Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Zakopane] Polskie góry  (Przeczytany 12330 razy)

Offline RENÓWKA

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
[Zakopane] Polskie góry
« dnia: Marca 11, 2010, 16:42:09 »
czy ktoś ma pomysł na wypoczynek w Zakopanem lub okolicy.Noclegi, co można zobaczyć proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 11, 2010, 19:00:27 »
Z ręka na sercu polecam Biały Dunajec!To rzut beretem od Zakopanego.Piękna miejscowośc...Budzisz się i widok na góry zamglone a nieopodal szumi Dunajec...Polecam agrowczasy U Topora.REWELACJA!!!!Podejście do gości jak do własnej rodziny.Nocleg wyżywienie pierwsza klasa..Wybieram się tam w tym roku. Oto link do strony Państwa Toporów: http://www.utopora.com/
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 11, 2010, 19:14:16 »
Ja powiem tak - jeśli chodzi o kwatery, to lepiej się trzymać z dala od samego Zakopanego. Jest tam drogo, a w sezonie spotkamy jeden wielki tłum ludzi. Polecam miejscowości: Poronin, Stasikówka, Murzasichle, Małe Ciche itp.

Z tego co warto zobaczyć w Zakopanem: sanktuarium M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach, kaplica na Jaszczurówce, skocznie narciarskie, no i Krupówki (jest tam cukiernia, która piecze ogrooomne pączki - jej nazwy niestety nie pamiętam). W Bukowinie Tatrzańskiej fajny jest aquapark na źródłach termalnych, jednak w sezonie jest tam stosunkowo drogo.

Będąc w tych okolicach wg mnie warto jest pojechać na Słowację - bardzo ładnie jest w Szczyrbskim Jeziorze (Strbskie Pleso), gdzie są fajne trasy zjazdowe z wysokości ok. 2000 m. n.p.m. - same miasto jest na wys. ok. 1200 m. W Tatrzańskiej Łomnicy jest kolej gondolowa na Łomnicę.

Jeśli chodzi o polskie stoki, polecam Białkę Tatrzańską (Kotelnicę) i Jurgów. Ewentualnie Małe Ciche - przy tzw. jeździe nocnej nie ma już tłumów.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 11, 2010, 19:18:35 »
W Zakopanym też jest nowiutki  aquapark. Ach Zakopane mimo wszytko ma swój urok byłam już 3 razy i jeszcze nie raz bym pojechała. Potrzeba kilku dni , żeby to wszytko odwiedzić zobaczyć , pochodzić po szlakach ach jaka radość ja np muszę tam wrócić by zdobyć Giewont :) raz byłam już blisko ale się nie udało. Gdzieś tam w szpargałach mam namiary na kwatery i nawet tanie były :)
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 11, 2010, 19:23:55 »
Cytat: "Nataleczka"
W Zakopanym też jest nowiutki aquapark. Ach Zakopane mimo wszytko ma swój urok byłam już 3 razy i jeszcze nie raz bym pojechała.


Ja jeżdząc w tamte rejony co roku chyba od 7 lat, w tym roku w samym Zakopanem byłem pierwszy raz chyba od 4 lat. Mnie tam po prostu nie ciągnie, a samo Zakopane jest wg mnie przereklamowane. Są również miejsca gdzie o wiele lepiej widać Tatry niż z Zakopanego (m.in. wspomniana przeze mnie stacja narciarska w Jurgowie).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 11, 2010, 19:42:10 »
dokładnie.Zakopane tylko do zwiedzania,ale nie do mieszkania,bo gwar jak w Warszawie na Grochowskiej:)
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

melka

  • Gość
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 11, 2010, 20:11:28 »
uwielbiam Zakopane i Tatry
Krupówki omijam z daleka
co zwiedzać? ja uwielbiam chodzić po górach  i dolinkach;)
polecam Dolinę Strążyską (po  środku polany, stoi drewniana chata pod szyldem "Herbaciarnia", która przyciąga wielu turystów - mają tam świetną szarlotkę) Polecam wstąpić do tej chaty, ponieważ na jednej ze ścian umieszczono tablicę informacyjną o wszystkich wypadkach dotyczących Giewontu jak i najbliższej okolicy) oraz  Dolinę Małej Łąki. - Miejsce takie refleksyjne, bo z dala od głównych tras pielgrzymkowych i praktycznie nieodwiedzane (zwłaszcza zimą).Można sobie podumać i pooglądać Dziadka Giewonta od drugiej strony. Nie jest co prawda taki majestatyczny, ale tyz ciekawy ;)

Róża

  • Gość
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 12, 2010, 13:57:58 »
Pod Zakopanym znacznie taniej,busem wszędzie dojedziesz np.Małe Ciche a do tego góralki świetnie gotują.Wszystko jednak zależy od tego jaki charakter ma wyjazd.Czy żeby chodzić po górach,czy  głównie patrzeć  na góry, z dziećmi czy bez, a może tylko rozrywkowo.Dla mnie najpiękniejsze schronisko to Samotnia w Karkonoszach.

Offline RENÓWKA

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 14, 2010, 20:42:53 »
dziękuję za rady może ktoś ma namiary na jakieś sprawdzone dobre adresy noclegu z góry dziękuję

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 14, 2010, 22:34:40 »
Oto link do strony Państwa Toporów: http://www.utopora.com/ lub http://www.tatrzanskidworek.pl
U Toporów byłem,a do dworku się wybieramy z żoną dopiero:)
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 28, 2010, 19:02:43 »
jeśli nocleg ma być w Zakopcu, a jednocześnie nie chcesz za dużo zapłacić, to polecam noclegi "U Migla". Dwóch braci ma dwa pensjonaty na Pardałówce, jeden przy drugim. Ceny: ok 30 zł/osobę za pokój z tv i 35 za tv+łazienka. Suuuuper wypasione obiady za chyba 13 zł, u jednego z braci (w mniejszym pensjonacie) na dole fajne pomieszczenie z bilardem, kominkiem i TV - w sam raz na wieczorny wypoczynek przy flaszce po górskich eskapadach. Aneks kuchenny, parking na terenie.
Bardzo duży teren z atrakcjami do dzieci, boiskiem do nogi, siatki itepe. Możliwość zrobienia ogniska. Bezproblemowi gospodarze. Do Krupówek daleko bo 25 min. pieszo, ale jeżdżą busy, poza tym do Kuźnic znacznie bliżej (ok. 12 min.). Telefon 691 090 770.
Jeśli chcesz nieraz wyskoczyć na Krupówki, a będziesz jechała do Zakopanego w sezonie, to odradzam noclegi w innych miejscowościach. Z powodu korków dojazd do miasta potrafi nieraz długo trwać, poza tym jak tu wypić piwo w jakiejś krupówkowej karczmie, jak trzeba autem jechać...

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 01, 2010, 11:52:58 »
a dokladny adres p. Migla? bo znalazlem w necie rozne ulice

ozuzka2008

  • Gość
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 01, 2010, 14:14:54 »
Ja mam teściową koło Zakopanego więc dwa razy do roku tam bywam,  ale jakoś nie specjalnie mi się tam podoba. Bardzo dużo ludzi tłok na Krupówkach, przepełnione lokale i bardzo drogo. Fakt lubię chodzić na Morskie Oko i Gubałówkę ale sama miejscowość jakoś mnie nie pociąga. Polecam Biały Dunajec.  Albo kwatery 4-5 km od Zakopca na pewno jest taniej i ciszej:)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Zakopane] Polskie góry
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 02, 2010, 13:36:49 »
Cytat: "kier"
a dokladny adres p. Migla? bo znalazlem w necie rozne ulice

Pardałówka ileś tam (chyba 28a), ale jak zadzwonisz to Ci powie.