Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I  (Przeczytany 98171 razy)

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #75 dnia: Maja 12, 2010, 10:56:23 »
Ptu, pitu....a koleś, który malował jest z Przyjaźni i nie ma afery, że dzieci jest sporo. Nie musi wozić dziecka do 9 skoro do 11 ma przez ulicę.
Wystarczyło zrobić coś we własnym zakresie by zaoszczędzili.
Może rodzice powinni dobudówkę zrobić w 11-stce. Miejsca jest sporo no nie? Plac zabaw zrobi sie na trawniku bliżej okien bloków.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #76 dnia: Maja 12, 2010, 11:26:29 »
Abstrakcją jest ustawa o równym dostępie do edukacji przedszkolnej i stąd to losowanie :|
Zatem obmyślono to pieruńskie kryterium dochodowe.  Powstaje chora sytuacja, ze do placówki dostanie się dziecko rodziców niepracujących, a Ci pracujący często nie mają co zrobić z pociechą :(
Nika masz rację - jak tu mieć dzieci i jakoś żyć. Jak nie pracujesz i się nimi zajmujesz, to żyjąc z pensji męża ledwie łatasz koniec z końcem.
Jak pracujesz i kryterium dochodowe spowoduje, że dziecko się nie dostanie do przedszkola czy żłobka - to szukasz opiekunki, której płacisz tyle, że nie opłaca się  pracować. No chyba, że dla altruizmu i czasu spędzonemu między ludźmi :(
Chore to.

Żeby byłą jasność: w tym roku w żłobku zrobili takie same kryteria. Liczył się dochód i wnioski rozpatrywała komisja.
Wczoraj wywiesili listy przyjętych dzieci: 4 grupy (20+32+32+32).




Do administracji/moderatorów: Proponuję zmienić temat: polickie przedszkola i żłobek, bo temat niejako robi się wspólny.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 12, 2010, 11:32:08 »
Zrobione.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 12, 2010, 12:24:20 »
W tym roku chcem dać 2 córcie do przyczkola i dziś dowiedziałam sie że są nie przyjęte, brak miejsc bo było losowanie. Tragedia co sie dzieje tyle przedszkoli w Policach, a cieżko sie dostać.

Hary

  • Gość
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 13, 2010, 19:40:08 »
Cytat: "precel"
Z wypowiedzi naczelnika wydziału wynikało, że wszystkie dzieci zostaną przyjęte, a że z Przyjaźni trzeba będzie wozić dziecko np. do Starych Polic to już inna bajka.


Pożyjemy zobaczymy ale już po pierwszym losowaniu widac ilu rodziców z dziecimi  może zostac w tym roku na lodzie. W 10 po wynikach okazało się że lista przyjetych dzieci jest prawie 2 razy mniejsza od niezakwalifikowanych!!! I pozostanie kolejne kilka miejsc w 11 i 9. Ale kolejne LOSOWANIE i tak pozostawi sporą grupę dzieci bez przedszkola. Ciekawe jak sobie nasze władze poradzą czy wogóle zabiorą głos!!!!!!

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 13, 2010, 21:29:00 »
Dokładnie. Moje maluchy nie dostały sie do 8, tera próbuje do 10 znowu losowanko ciekawe czy sie dostaną wogle w tym roku do przedszkola? Co roku to samo ciężko sie dostac do przedszkoli  :(

hipcio10

  • Gość
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #81 dnia: Maja 13, 2010, 21:30:12 »
ja w tym roku złożyłam wniosek do przedszkola nr.8 i miałam ogromne szczęście że mi się udało i się dostałam,ale z tego co słyszałam to gdzieś około 40 dzieci zostanie bez miejsca w przedszkolu na ten rok to jest po prostu skandal.
Magdalena a jak wygląda to u ciebie dostaliście się do 8 ????

[ Dodano: 2010-05-13, 21:31 ]
przykro mi może szczęście wam dopisze w 10

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 13, 2010, 21:34:50 »
Nie..............  :( ja daje 2 córcie 3 latka i 5 latek. Nie wylosowali mi młodszą, a starszą wtedy wogle już nie brali pod uwage. Złożyłam do 10 i czekam 17.05 znowu losowanko i zobaczymy jqak mi sie nie dostaną do przedszkola to nie wiem co zrobie :(

hipcio10

  • Gość
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 13, 2010, 23:04:54 »
Magdalena daj znać jak wam poszło w 10-ątce

Offline zuzanna

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 14, 2010, 09:26:48 »
Cytat: "draculka"
Powstaje chora sytuacja, ze do placówki dostanie się dziecko rodziców niepracujących

To jak ten rodzic, który nie pracuje ma szukać pracy jeśli dla jego dziecka nie ma miejsca w przedszkolu? Jestem tego przykładem kiedy dwa lata temu był inny regulamin przyjęć do przedszkola, rok siedziałam w domu. Na szczęście rok temu nie miało to znaczenia, dziecko w przedszkolu, a ja dostałam pracę.

W zeszłym roku otworzyli dodatkowe oddziały dla trzylatków w 10 i 11, a w tym roku to już chyba nie mają zamiaru.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 14, 2010, 12:56:17 »
Cytat: "zuzanna"
draculka napisał/a:   
Powstaje chora sytuacja, ze do placówki dostanie się dziecko rodziców niepracujących   

To jak ten rodzic, który nie pracuje ma szukać pracy jeśli dla jego dziecka nie ma miejsca w przedszkolu?


Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak również: nie ma sprawiedliwości na tym świecie - zgodzisz się ze mną?
Bardziej normalna dla Ciebie jest sytuacja, że dostaje się do przedszkola/żłobka dziecko rodzica pracującego czy niepracującego?
Pomijam, że powinno być miejsce dla KAŻDEGO dziecka w gminie.
Znam przypadek wielu rodziców, którzy oddają dziecko do placówki, a sami w domu bykiem leżą :|
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline zuzanna

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 14, 2010, 14:27:09 »
Cytat: "draculka"
Bardziej normalna dla Ciebie jest sytuacja, że dostaje się do przedszkola/żłobka dziecko rodzica pracującego czy niepracującego?


Jeśli chodzi o żłobek to nie rozumiem oddawania tak małego dziecka jeśli i tak rodzic siedzi w domu, to chyba nie normalne?
Co do przedszkola to ja akurat znam kilka przypadków gdzie dopiero gdy dziecko dostało się do przedszkola mamy poszły do pracy. Nie można stwierdzić co jest bardziej normalne. Losowanie jest sprawiedliwe, jeśli nikt nie ma wpływu na jego wyniki.

Offline charlotta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 17, 2010, 08:01:00 »
Cytat: "Magdalena"
tera próbuje do 10 znowu losowanko ciekawe czy sie dostaną wogle w tym roku do przedszkola?


Jesteś pewna, że losowanie? W zeszłym roku moje dziecko tam sie dostało w drugiej turze i żadnego losowania nie było.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 17, 2010, 08:34:40 »
charlotta w tym roku jest inaczej. W przedszkolach losowanie, a w żłobku - kryterium dochodowe.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #89 dnia: Maja 17, 2010, 13:43:51 »
Cytat: "charlotta"
Cytat: "Magdalena"
tera próbuje do 10 znowu losowanko ciekawe czy sie dostaną wogle w tym roku do przedszkola?


Jesteś pewna, że losowanie? W zeszłym roku moje dziecko tam sie dostało w drugiej turze i żadnego losowania nie było.


Dobrze napisane w zeszłym roku, a teraz w tym roku jest inaczej. Nie trzeba żadnych pieczątek z pracy tylko losowania czy to pierwsza tura, czy druga.