Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I  (Przeczytany 96988 razy)

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 30, 2010, 20:27:22 »
Cytat: "wtrych"
to już przegięcie
a ja uważam, że ten angielski to bardzo dobry pomysł, a im wcześniej dziecko osłucha się z językiem, tym lepiej. może nie pochwalam, że angielski jest zamiast zajęć z rytmiki, ale nauka w przedszkolu angielskiego to bardzo dobry pomysł. a dodatkowo to, że jest za darmo dla wszystkich dzieci to dodatkowy plus!
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

wtrych

  • Gość
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 30, 2010, 20:36:03 »
to dobry pomysł i owszem pod warunkiem, że po pójściu do szkoły nauka jest kontynuowana a nie zaczynana od zera. Ponieważ do szkoły idą dzieci, które do przedszkoli nie chodziły to nauka w przedszkolu nie ma sensu. A osłuchać to się może i w domu taka jest prawda. Gmina funduje dzieciakom angielski, pani minister zabrania im czytać i pisać po polsku i tym sposobem władza wynaradawia swoich obywateli.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #62 dnia: Kwietnia 06, 2010, 17:22:58 »
Cytat: "wtrych"
zamiast np. rytmiki (czyli odpowiednika szkolnego w-f i muzyki w jednym) uczą dzieci jezyka obcego gdy te po polsku jeszcze nie mówią :crazy:
w podstawówce rozumiem ale przedszkole to już przegięcie a do tego jeszcze wciskają nachalnie obce obyczaje w głowy maluchom.

rytmika w przedszkolach jest i to obowiązkowa dla wszystkich dzieci,do tego dodatkowo można zapisać dzieci na korekcyjne nieobowiązkowe.Co do angielskiego to nie ma się czemu dziwić,dziecko czym mniejsze tym lepiej sobie przyswaja język,a teraz w naszych czasach,jeżeli chcesz mieć dobrą i lepiej płatną pracę to znajomość języka obcego bardzo się opłaca,a za kilka lat możliwe,że będzie wymagany,więc nie wiem o co ci wytrych halo...
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Sweeti Belle

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #63 dnia: Kwietnia 06, 2010, 21:22:17 »
Jasne,popieram,jesli jest taka mozliwość to niech się dzieci,nawet maluchy oswajaja z obcymi językami.Ja w podstawówce uczyłam się rosyjskiego,w LO doszedł niemiecki,czy cos pamiętam/ Nie.....A zobaczcie na dzieci które maja rodziców różnych narodowości i języków,od małego osłuchane,o wiele szybciej pszyswajają obcy język....
Rytmika również jest,w dodatku dzieciaczki przebierają się w stroje sportowe.

przyswajają
Godzik

Offline magdaa

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #64 dnia: Kwietnia 07, 2010, 10:05:29 »
czy ja wiem  ja sie uczyłam angielskiego od przedszkola i  to nie miało żadnego przełożenia w dalszej nauce. szybciej dzieci łapia jezyki z bajek , filmów i piosenek niż z takich lekcji. Pomijajac to, że na każdym szczeblu nauki powtarzaja się te same treści

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 07, 2010, 13:11:12 »
no ale właśnie w przedszkolu uczą się piosenek,wierszyków na takich lekcjach.pani mówi do nich po angielsku.spokojnie można sobie iść zobaczyć gdzieś z kącika jak taka lekcja wygląda.moja córka bardzo mnie prosiła,żebym zapisała ją na te lekcje.wszystko jest zorganizowane w formie zabawy i dzieciaki to lubią.pozdrawiam.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Sweeti Belle

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #66 dnia: Kwietnia 07, 2010, 21:27:28 »
No nie,zrobiłam mały błąd i od razu tłustym drukiem?
Komputer nie jest moją mocną stroną w dodatku piszę przy malutkiej lampce ze względu na śpiące dziecko...proszę o wybaczenie.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #67 dnia: Kwietnia 27, 2010, 13:25:18 »
Jak wygląda sprawa miejsc w przedszkolach i żłobku na najbliższy rok szkolny?
Trwa okres przyjmowania wniosków.
Powstają jakieś nowe placówki?
Wiem, że jedna (Tanowo) się rozbudowuje.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline charlotta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #68 dnia: Maja 07, 2010, 12:33:23 »
Do żłobka nowe dzieci będa przyjmowane według zarobków rodziców. Dzieci, które zostały przyjęte przed kwietniem 2010 nie obejmuje kryterium zarobkowe. Dziwne to dla mnie było, gdyż rodzice tych dzieci też musieli podawać zarobki. Po co?

W przedszkolach nie wiem jak jest, w zeszłym roku było bagno. Losowanie w 11, 5 i jakimś przedszkolu jeszcze. W 10 powstały dwie pierwsze grupy, głównie same podrzutki z losowań.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 07, 2010, 12:56:41 »
Cytat: "charlotta"
Do żłobka nowe dzieci będa przyjmowane według zarobków rodziców


No i dostaną się dzieci rodziców niepracujących, bo będą mieć najniższy dochód na członka rodziny. Chore. Tak z założenia - bo sytuacje życiowe mogą być bardzo różne.

Cytat: "charlotta"
Dzieci, które zostały przyjęte przed kwietniem 2010 nie obejmuje kryterium zarobkowe. Dziwne to dla mnie było, gdyż rodzice tych dzieci też musieli podawać zarobki. Po co?

Aby dziecko brało udział w klasyfikacji i w ogóle było brane pod uwagę, musiał być komplet dokumentów.
No a komplet stanowiło również zaświadczenie o zarobkach. Tez chore. No ale co zrobić?

Najbardziej jestem ciekawa sytuacji, gdy np. składany jest wniosek na dziecko już chodzące (aktualizacyjny) + wniosek nowy dla rodzeństwa. Podobno nie ma już tego kryterium w żłobku (a nadal jest w przedszkolu), że jak chodzi jedno dziecko to drugie dostaje się z definicji.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #70 dnia: Maja 09, 2010, 19:56:33 »
A wie może ktoś kiedy są ogłoszenia o przyjęciach do przdszkola nr8 ???????

hipcio10

  • Gość
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #71 dnia: Maja 10, 2010, 19:54:31 »
ogłoszenie wyników we wszystkich przedszkolach w policach są jutro czyli 11.05 po godzinie 13.00:)ja również czekam na te wyniki z wielkim strachem czy się moja córeczka się dostanie

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #72 dnia: Maja 10, 2010, 21:41:26 »
Dzięki bardzo. A jeśli można wiedzieć do którego przedszkola dajesz córeczke????

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #73 dnia: Maja 12, 2010, 09:10:28 »
Właśnie kilka dni temu dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak losowanie.
Przecież to jest chore!
Losowanie! To co przedszkole ma być nagrodą? Tylko dla kogo?
To jest żenujące aby tak ludziom utrudniać.
Ten kraj nie daje szans na normalne życie. Rodzenie dzieci ok tylko ani nie można porządnie zarobić na ich utrzymanie bo wypłaty jeszcze są tak niskie, że płakać się chce. Wychowawcze (400zł) to kolejna parodia.
Żłobek w Policach jeden a w przedszkolach losowania.
Chyba uważają, że albo wszystkich stać na opiekunki albo ,że każdy ma taki dobrobyt, że nie musi pracować tylko siedzieć z dzieckiem w domu.
Nikt na pewno nie bierze pod uwagę, że znalezienie opiekunki nie jest łatwe a przede wszystkim takiej z powołania.
Nie jest łatwo wpuścić obcą osobę do swojego domu i zostawić z nią dziecko.
Wspominałam o tych, którzy zarabiają mało ale w tym wypadku Ci którzy mają życiową szansę i zarabiają więcej wcale nie powinni być traktowani inaczej.
Uważam, że przedszkole należy się każdemu dziecku o ile jego rodzice wyrażają taką wolę.
Radni naszej gminy zamiast wykupywać sobie na własność za psie pieniądze nieruchomości na Kresowej mogli tam utworzyć przedszkole a nawet dwa ale po co.
Świnia przy korycie z głodu nie zdechnie (radni) a ludziska niech się martwią.

[ Dodano: 2010-05-12, 09:16 ]
Dodam jeszcze tylko, że znajomego ominęło losowanie bo wykonał drobną pracę remontową wewnątrz jednego z polickich przedszkoli.

Także wyzwanie dla tatusiów. Może któryś zrobi nowy dach to wtedy dziecko zaliczy i gimnazjum w tym przedszkolu :lol2:
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

precel

  • Gość
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #74 dnia: Maja 12, 2010, 10:35:13 »
Cytat: "NIKA"
Właśnie kilka dni temu dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak losowanie.
Przecież to jest chore!
Losowanie! To co przedszkole ma być nagrodą? Tylko dla kogo?
/...

Od razu najlepiej psy wieszać. Nie jestem fanem polickiej oświaty, ale losowania z tego co wiem przeprowadza się tylko ze względu na to, że w jednym jest za dużo chętnych a w innym nie. Z wypowiedzi naczelnika wydziału wynikało, że wszystkie dzieci zostaną przyjęte, a że z Przyjaźni trzeba będzie wozić dziecko np. do Starych Polic to już inna bajka.