Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną  (Przeczytany 30835 razy)

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #30 dnia: Października 16, 2009, 22:44:13 »
Witam,czytam forum od jakiegoś czasu i interesuje mnie stara fabryka,kiedyś za malucha tam się szwendałem i coś próbowałem znaleźć ale pogoniło nas ówczesne wojsko .Chciałbym tam jakoś bezpiecznie ją pozwiedzać bo pracował w niej mój śp. dziadek i tak z tauśkiem kiedys o tym rozmawialiśmy ale nigdy nie było czasu.czy jest jakś strona lub jakas grupa ludzi która się tym zajmuje oprócz was lub grupa ludzi ktor aoraganizuje jakies zwiedzanie (wiadomo część się zna ) bo chcielibyśmy ise tam wybrac ponownie.

Offline piplo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #31 dnia: Października 16, 2009, 23:14:21 »
zapraszam Cię do odwiedzenia strony Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej Skarb - www.skarb.police.pl
FREESTYLE MUSIC FOREVER ~_~


Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #32 dnia: Października 16, 2009, 23:17:12 »
Cytat: "kokos126"
Witam,czytam forum od jakiegoś czasu i interesuje mnie stara fabryka,kiedyś za malucha tam się szwendałem i coś próbowałem znaleźć ale pogoniło nas ówczesne wojsko .Chciałbym tam jakoś bezpiecznie ją pozwiedzać bo pracował w niej mój śp. dziadek i tak z tauśkiem kiedys o tym rozmawialiśmy ale nigdy nie było czasu.czy jest jakś strona lub jakas grupa ludzi która się tym zajmuje oprócz was lub grupa ludzi ktor aoraganizuje jakies zwiedzanie (wiadomo część się zna ) bo chcielibyśmy ise tam wybrac ponownie.


Oczywiście, że są tacy zapaleńcy. Co więcej darmowa wycieczka odbywa się w każdą sobotę. Więcej informacji pod tym adresem: www.skarb.police.pl

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #33 dnia: Października 17, 2009, 18:26:38 »
DZIĘKI WIELKIE za jakiś czas się odezwę na pewno ,muszę tylko z ojczulkiem się ugadać bo oboje pracujemy ,jeszcze raz thx i koniec ot. :jupi:

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 07, 2009, 19:30:39 »
Kolejne ciekawe zdjęcie przedstawiające pracowników przed budynkiem biurowca Hydrierwerke A.G.




Pozdrawiam

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 07, 2009, 21:02:29 »
pamiętam to zdjęcie z sali historii w SP4 (możliwe? pamięć jednak bywa złudna) i jeszcze jedno, z szubienicą...
SPZP "Skarb"

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 07, 2009, 22:16:45 »
W święto zmarłych ,wiadomo każdy idzie na cmentarz ,gdy bylśmy nagrobie dziadka stały zapalone świeczki a w jednej z nich był liścik : " Pan Janusz Kosiński z łodzi - towarzysz z obozu" ale nie zostawił namiarów na siebie .Podpytałem ojczulka i dowiedziałem się że dziadek w czasie pobytu w tym obozie dopomagał młodemu 15 lub 16 letniemu chłopakowi w przeżyciu.Okazało sie że było więcej takich osób jak dziadek i ten chłopak bo wiele historii opowiadał tacie dziadek ale wiekszośc nie pamięta tatusiek.Natomiast nie wiemy czy na pewno ale ruiny te które są przy działkach (te za rurówką )i stojąc do nich plecami (i także do firmy która zajmuje się aluminium) to są pozostałości prawdopodobnie szpitala dla niemieckich oficerów.Tak twierdzi tatuśko,czy ktoś może to potwierdzić ??tak z czystej ciekawości bo za małolata to się tam chadzało :faja:

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 07, 2009, 22:27:24 »
Oto kolejna fotografia polskich pracowników przymusowych - w tle instalacje Hydrierwerke.



Wrzucajcie do tego wątku wszystkie zdjęcia pracowników przymusowych jakie posiadacie, wyjdzie nam bardzo ciekawa galeria.


Pozdrawiam

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 28, 2009, 17:36:58 »
Domino, przepraszam za odkopanie tematu (w końcu dział historia :-) ) ale zdjecie które jest tu przedstawione to tak jak jest napisane pod zdjeciem : ...więzień obozu pracy ... ale jest przekłamanie ,dlaczego ??bo jest to sedina owszem ale w szczecinie a dokładnie na dworcowej.Zauważył to ojczulek,on powiedział mi że to szczecińska sedina i że dziadek także chodził w takim ciuchu swego czasu tzn.trzymał w walizce.

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 28, 2009, 17:52:37 »
Kokos126 no oczywiście, że to szczecińska Sedina :) A czy był jeszcze jakiś inny pomnik Sediny - z pewnością nie.
 

Pozdrawiam

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 28, 2009, 18:14:05 »
hi  to bylo tak dla sprostowania ale gwoli szczegolu to byla i jest jeszcze w hamburgu

Wojtek

  • Gość
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 30, 2009, 10:22:57 »
Domino, czy tak wyglądali robotnicy przymusowi?  Krawaty na szyjach budzą moją wątpliwość.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 30, 2009, 11:06:15 »
Wojtek- widać że nowy na forum;))
Doczytaj nasze poprzednie posty, tu jak i w innych w tematach historycznych a dowiesz się zę mogło być tak ;)
SPZP "Skarb"

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 30, 2009, 13:13:42 »
Cytat: "Wojtek"
Domino, czy tak wyglądali robotnicy przymusowi?  Krawaty na szyjach budzą moją wątpliwość.


Bo zapewne wyobrażałeś sobie ich w pasiakach...

Przeczytaj dokładnie cały ten temat, tak jak radzi theville666.


Pozdrawiam

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcie pracownika przymusowego z Polic pod Sediną
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 27, 2010, 19:02:29 »
Kolejne dwa zdjęcia robotników przymusowych - tym razem Polek pod pomnikiem Sediny.






Pozdrawiam