Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Espol  (Przeczytany 440066 razy)

zyczliwy

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #360 dnia: Listopada 08, 2010, 21:27:52 »
Cytat: "piotr0822"
nie znam sie za bardzo ale z tego co mi napisaliście to widze że raczej sie mylicie. w opisie dlinka dir 300 jest podane że może służyć też do rozdzielania sygnału w kablówkach na internet i tv, a po drugie, gdy podłączyłem dir 300 zamiast  dir 100 net śmigał bez problemu i wifi też. Wiec to nie jest chyba tak jak piszesz Zyczliwy. Pozostaje mi tylko dowiedzieć sie u źródła. dziekuje za porady


tylko że telewizja przestała chodzić ale tego kolega zapomniał dopisać ;) Napiszę jaśniej: ja to podłączam bo jestem technikiem i jak chcesz się bawić i kombinować to proszę bardzo tylko jak coś nakombinujesz to może się to zakończyć wizytą technika. Jak technik mówi że z dir-300 nie zrobisz cpe to znaczy że nie zrobisz. Dir-100 który masz w domu w konfiguracji espolowskiej  nie ma funkcji routera i nie rozdziela sygnału w sposób jaki robi to router.

Zonk87 pozbyłeś się już tego nieszczęsnego netgera który z dwa lata temu śmiecił na sieci i doprowadzał sąsiadów na klatce do szału? A podobno internet jest taki anonimowy...

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #361 dnia: Listopada 08, 2010, 21:31:03 »
to trza było tak od razu, to kicha ;/ to pozostaje mi tylko podpięcie dira 300 do dira 100

zonk87

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #362 dnia: Listopada 09, 2010, 00:11:18 »
Cytat: "zyczliwy"
Zonk87 pozbyłeś się już tego nieszczęsnego netgera który z dwa lata temu śmiecił na sieci i doprowadzał sąsiadów na klatce do szału? A podobno internet jest taki anonimowy...


Powiem tak.
Owszem pozbyłem się.

Może i siedzisz w tej firmie ale takie rzeczy to na pw.
I apropos. Obcinacie mi p2p a to nie ładnie.
Ten wasz automat mnie wkurza totalnie.

Jak chcesz pogadać o mojej sieci to zapraszam na PW by nie śmiecić.
A i bym zapomniał... nie nabijać postów.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #363 dnia: Listopada 09, 2010, 21:17:22 »
Cytat: "zyczliwy"

3. Upload w Espolu nie jest równy połowie download, 30Mb ma w uploadzie 5M Ale dokładnie trzeba dopytać na Piaskowej 40. Jak ktoś chce mieć łacze symetryczne to musi sie zgłosic do firmy, złozyć zapytanie  i tam po konsultacji z technikami dostanie wycenę co za ile.


zostałem poinformowany, ze w 30mb i 24mb - upload = 2.5mb :/

gdy poprosiłem o wycenę dostałem tylko informację, że nie ma w ofercie większego uploadu i tyle.

zonk87

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #364 dnia: Listopada 09, 2010, 22:52:34 »
Cytat: "m8z"
gdy poprosiłem o wycenę dostałem tylko informację, że nie ma w ofercie większego uploadu i tyle.


I to jest największy minus Espola.
Download ok ale up jest krojony na maxa.

Rozumiem że sporo ludzi posiada w tej firmie neta ale warto by było coś z tym robić by ludzie mogli mieć uploada większego.

Dziś net działa tak sobie. Sporo ludzi siedzi.
I mam takie pytanko do życzliwego...

Czy Espol rzeczywiście posiada problem z siecią w sensie zatykania się?

zyczliwy

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #365 dnia: Listopada 10, 2010, 11:02:54 »
co do zapychania sieci to problemów nie ma - w Twoim przypadku terminowany jesteś w urządzeniu cisco i lądujesz światełkiem w Szczecinie - wyjść w świat jest kilka więc nawet jak jedno wyleci to tego nie zauważycie, większość z nich terminowana w stolicy. Problemem przy prędkościach powyżej 10Mb są routerki które macie w domach , obsługują 12 kanałów 2,4 Ghz i zagłuszają się nawzajem. Jak coś przysiada to radzę wypiąć sieć bezprzewodową i sprawdzić bez niej. Jak masz problem dzwonisz przyjeżdza wieczorem technik z czystym systemem na laptopie i sprawdzamy czy to nie okablowanie itd...

Co do automatu w p2p który coś przycina to nie za bardzo rozumiem.Na pewno nie mamy niczego co liczy ile zostało ściągnięte i nagle robi ciach, bo za dużo i sieć się źle czuje.

Co do uploadu to patrząc na poniższy link to nie odbiegamy od średniej polskiej. Ale możemy pomyśleć....

http://www.speedtest.net/summary.php

Może być tak że otworzy się Wam coś innego bo macie inny adres ip więc piszę: sredni upload w Espolu mierzony przez zewnętrzną firmę: 1,39 Mb,a dla Polski 1,25 Mb, w Europie 2,06 Mb. Widać więc że upload dla klientów indywidualnych kształtuje się po prostu na takim poziomie.
 
m8z - prawdopodobnie się nie zrozumieliśmy, na dzień dzisiejszy jak chcesz większy upload to musisz podpisać umowę komercyjną i o taką musisz zapytać. Jak powiesz że chcesz zostawić 30Mb dla klienta indywidualnego i dokupić upload to dostaniesz odpowiedz że sie nie da. Podejrzewam że system księgowy nie dałby rady ogarnąć takich rzeczy...

zonk87

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #366 dnia: Listopada 10, 2010, 12:11:46 »
I właśnie w tym problem.
Często nawet 1Mb nie idzie przez p2p.
A szkoda.

Co do automatu.
Słyszałem że czasami automat się włącza i zmniejsza transfer przy dużym obciążeniu łącza.

U mnie wireless został użyty raptem 3 razy. A reszte czasu trzymam wyłączony.
Na dzień dzisiejszy nie mam innego wyjścia jak podłączyć 2 komputery jak przez router.
Inni posiadają 3-4 i też routerka mają i problemów z upkiem nie mają tak jak ja przy takim samym łączu.

I czym są spowodowane takie różnice w transferze?
Im dalej tym lepiej... troche odwrotnie. ;D

Aha i bym zapomniał.
Skoro taki problem u mnie z transferem był zgłaszany często to może problem polega na kabelku.

Niestety u mnie w klatce schodzi się bydło i nikt z tym nic nie robi.
Widać po samej kradzieży kabla.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #367 dnia: Listopada 14, 2010, 13:25:37 »
Działa Wam telewizja w Espolu?
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #368 dnia: Listopada 14, 2010, 13:40:15 »
Ja dzisiaj co chwilę mam "brak połączenia z serwerem" :/. Co ciekawe Internet i telefon działają normalnie.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #369 dnia: Listopada 14, 2010, 13:44:49 »
mi też działa

Offline arcziro

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #370 dnia: Listopada 14, 2010, 14:08:43 »
Na Wróblewskiego działa bez zarzutu od rana.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #371 dnia: Listopada 18, 2010, 10:46:21 »
Znów jakaś awaria w espolu (internet)?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #372 dnia: Listopada 18, 2010, 11:19:41 »
Informuję, że znowu został skradziony kabel.

SnoopyPL

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #373 dnia: Listopada 18, 2010, 11:20:01 »
Potwierdzam, od rana brak internetu - nawet na Batorego jakiś problem z ich łączem jest.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #374 dnia: Listopada 18, 2010, 11:31:25 »
Nom, znów ustawili komunikat na telefonie, awaria ma być do 20 usunięta.

rbk: skąd wiesz, że to znów kabel? I czy przez to nie działa tylko espol czy ogólnie net w Policach?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln