Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Espol  (Przeczytany 437372 razy)

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1080 dnia: Stycznia 18, 2016, 11:41:33 »
@Krp - Ty to wiesz, my na forum już wiemy, ale jak zaapelować do Policzan nie czytających tego forum, bądź tego tematu?
Najciekawsze jest to, że jeśli oni (jak piszesz) zmienią umowę mam prawo zrezygnować bez ponoszenia kary, ale gdybym to ja zmieniła coś, nie dotrzymał, zerwał, to raz, że tego mi nie wolno, a dwa jeśli to zrobię, poniosę karę - paradoks "wyższości wojewody"...
Wracając do publicznego IP, którego jak twierdzisz wyczerpuje się pula, jak sobie radzi z tym Neostrada, która za to pieniędzy nie bierze, każdy ma zewnętrzne IP i zmienia się ono przy każdym ponownym podłączeniu się do internetu (restart router, komputera ipt..), czy im się pula nie wyczerpuje, czy mają jakieś ekstra zasoby własne?
Jak na razie wydaje mi się, że Neostrada, to jedyna słuszna alternatywa na którą lepiej się przesiąść, niż do Vectry, a może jednak jest coś innego, lepszego?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1081 dnia: Stycznia 18, 2016, 11:54:13 »
Stałe zew. IP w espolu jest płatne, zmienne zawsze jest za free z tego co pamiętam. Ale głowy nie dam, mi zew. nie jest potrzebne, tym bardziej zmienne.

Ja tak jak mówię, nic nie ruszam, zostawiam po staremu. Nie w moim interesie jest się dowiadywac czy tym bardziej zmieniać warunki.

A co do poinformowania, może warto by jakieś ulotki informacyjne porozrzucac po mieście. Bo niestety dużo ludzi na takich domokrazcow się złapie. :/ Jedyny plus, że z tak podpisanej umowy można w ciągu 14 dni odstąpić.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2016, 11:56:50 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1082 dnia: Stycznia 18, 2016, 18:31:40 »
Orange też się kończy adresacja, każdemu się kończy, kwestia wykupienia nowych, wpisania to w cenę itp itd ;)

Co do prędkości, taki zachwyt Espola, że tu 50M, 100M, a nawet 1000 i zrobili kaput ;)
Nie można przeholować, to nie Szczecin ;>

Iile osób odróżni 10M od 100M ?
Chodzi? Działa? Jest ok? Wystarcza? Tak - dziękuję

Takich ludzi, którzy pobierają, a co gorsza-wysyłają 24/7 pełne łącze (wysycają), to myślicie, że operator błaga i kwiaty kupuje?
Nie, takich operator najchętniej by się pozbył, bo to problem, wysyca coś, co mogło by mieć inne 10 osób ;)

Od dawien dawna było 10 na pobieranie 1 na wysyłanie, 100 na pobieranie, 20-30 na wysyłanie.
Reszta to oferty indywidualne ;)

Wystarczy policzyć sobie w prosty sposób, jeżeli Espol ma/miał powiedzmy 4000 abonentów i każdy z nich ma/miał 30/10 to sądzicie, że dysponują sumą tych łącz- internetem? No przecież, że nie :)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1083 dnia: Stycznia 18, 2016, 21:56:20 »
Od dawien dawna było 10 na pobieranie 1 na wysyłanie, 100 na pobieranie, 20-30 na wysyłanie.
Reszta to oferty indywidualne

Co ty mówisz, mam umowę Espola sprzed roku ponad i mam 30/10. Dawanie w 2016 roku 1Mbps na uploadzie za 40zł to jest moim zdaniem plucie na klienta "bo tępy lud i tak kupi". To ja na mobilnym za 25zł mam więcej. I wiesz, mnie średnio obchodzi, że kable im nie wyrabiają, to już nie moja broszka.

I w sumie nadal oficjalnie nie wiemy co się stało. Czy Espol się sprzedał, czy Police straty przynosiły? Nie wydaje mi się, żeby oni na Szczecinie byli jakoś specjalnie popularni, zawsze byłem przekonany, że większość ich przychodu stanowią Police właśnie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1084 dnia: Stycznia 18, 2016, 22:27:21 »
Nie zrozumiałeś o co mi chodziło ;)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1085 dnia: Stycznia 18, 2016, 22:46:52 »
Zrozumiałem, ale też piszę o czym innym dodatkowo. ;)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline żary

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1086 dnia: Stycznia 19, 2016, 10:23:32 »
http://police.espol.com.pl/

gówno jest na tej stronie ale to chyba "nowość" w temacie fuzji vectra-espol
War. War never changes...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1087 dnia: Stycznia 19, 2016, 11:04:29 »
Takie ogólnikowe pierdololo w sumie. Nadal żadnej konkretnej informacji tylko "podpisujcie umowy!". A jak nie podpiszę to co? Urwą mi od internetu?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline żary

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1088 dnia: Stycznia 19, 2016, 14:46:42 »
Tez jestem ciekaw czy jak nie podpisze to czy utną mi kabel ... Fakt jest jeden - Espola polickiego kupiła Vectra (kto nie wierzy niech pofatyguje się na Piaskową) i jeżeli masz dogodną dla siebie stara umowę Espoloską to lepiej nie podpisuj nowej bo będzie gorzej (gorzej bo upload gorszy). Ja tam mam tzn. 30mb + 2xTV za 62 zł i tak będę ciągnął oporowa dopóki oni czegoś sobie nie ubzdurają i postawia mnie pod ścianą (podpisuj albo niema netu i tv)...
War. War never changes...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1089 dnia: Stycznia 19, 2016, 15:43:34 »
Fakt jest jeden - Espola polickiego kupiła Vectra (kto nie wierzy niech pofatyguje się na Piaskową)

No i chyba to jednak nie jest taki fakt. Właśnie patrzę na KRS spółki Espol i nie ma w nim ŻADNEJ informacji nt. jakiejkolwiek sprzedaży, połączenia, przeniesienia praw czy cokolwiek. Ostatnia informacja jest o utworzeniu spółki Espol Police, nie ma nic o Vectrze. Samo pismo też mówi jedynie o "nawiązaniu współpracy", a to termin dosyć względny.

Także w mojej ocenie Espol nadal pozostaje (prawnie i formalnie) Espolem i nie trzeba żadnych nowych umów podpisywać.

Nie pamiętam tylko czy obecne mają klauzulę o tym, że umowa przechodzi na czas nieokreślony z takimi samymi warunkami, a nie mam umowy pod ręką. Bo wiem, że np. w nc+ po okresie zastrzeżonym wysokość abonamentu wzrasta.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1090 dnia: Stycznia 19, 2016, 19:11:11 »
Właśnie i mnie odwiedziła pewna Pani z Vectry (wcześniej w skrzynce nic nie miałem). Zadeklarować, podpisać najlepiej. Olałem póki co, bo nie znam tematu. Pani mówi, że Espol miał lichę infrastrukturę i jakby co to muszą mi nowy kabel rzucić, bo Espolowskie graty niekonserwowane i zaniedbane. Nie wie do kiedy mam podpisać, czy cos tam zadeklarować - ogólnie jakoś mało rzeczowo opowiadała, więc póki co podziękowałem i przyjąłem ulotkę - chyba tą co inni mieli w skrzynkach.
Nie wiem co o tym sądzić...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1091 dnia: Stycznia 19, 2016, 19:45:49 »
Pani mówi, że Espol miał lichę infrastrukturę i jakby co to muszą mi nowy kabel rzucić, bo Espolowskie graty niekonserwowane i zaniedbane.

Czego to mierni sprzedawcy nie wymyślą by wcisnąć produkt. :D

Ja mam piękną, nową skrzyneczkę, parę lat temu gruntownie remontowaną. Jak z ich kablami w ziemi jest to nie wiem (a pamiętam czasy gdy całe osiedle było przeorane przez Espol bo właśnie kable kładli), ale wiem, że łącze wyciąga prędkości zagwarantowane w umowie.

Nowe kable muszą kłaść? A to ciekawe bo kable chyba kładzie się jeszcze przed podpisaniem umów. Tak robił Espol.

Nie wiem co o tym sądzić...

A ja wiem - naciągacze. Byle podpisać, zarobić prowizję i spławić. Tak działa korpo (a szczególnie domokrążcy, serio w 2016 na taką formę sprzedaży tylko starsi ludzie mogą się nabrać), a Vectra to nie jest mała firemka jak Espol.

Tak jak pisałem - formalnie Espol nadal istnieje i to z nimi mamy podpisane umowy. Dopóki nie przyślą pisma, że zmieniają warunki to nic nie trzeba robić.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1092 dnia: Stycznia 20, 2016, 06:22:38 »
Mnie również odwiedziła pani z Vectry i stwierdziła że jak nie podpisze umowy do końca stycznia to nie będę miał neta. Oczywiście nic nie podpisałem ;) Stwierdziła że Espol już nie istnieje.

Wysłane z mojego SM-G900FD przy użyciu Tapatalka


Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1093 dnia: Stycznia 20, 2016, 08:50:58 »
Jeżu, jaka amatorka. Domokrążcy sprzedający dywany mają lepsze ściemy.

I my mamy z firmą, którą reprezentują tacy ludzie, podpisywać jakiekolwiek umowy?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1094 dnia: Stycznia 20, 2016, 08:54:05 »
Mi to lazenie po domach i nagabywanie na podpisanie nowej umowy smierdzi na kilometr.