Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Vectra  (Przeczytany 295931 razy)

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #600 dnia: Marca 07, 2019, 09:08:23 »
Czy ktoś już korzysta z dekodera 4K od Vectry? Za ten "luxus" każą sobie dopłacić 10 zł lub 20 zł (zależne od obecnego dekodera PVR czy HD)

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline robslo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #601 dnia: Marca 18, 2019, 19:20:10 »
myślałem że ten dekoder zmieni jakość obrazu..  dalej jest pikseloza .. więc dałem sobie spokój.. obecnie od dwóch miesięcy korzystam z Orange co prawda mam dekoder 4k ale mam też zwykły HD do multirumu i obraz jest sto razy lepszy niż w tej zakichanej vectrze na 4k , nie wspomnę o internecie.. w vectrze miałem 150mb a na speedtescie to max 50 przy dobrych wiatrach.. tu mam setkę i tu jak mam spadek to minimum 90 zawsze mam :) chociaż też nie byłem przekonany co do tego Orange, różne opinie itd, ale przyszedł chłopaczek z orange do mnie który mi to sprzedawał dał mi możliwość przetestowania nawet mogłem w razie co z tego zrezygnować.. bo w vectrze byłem raz w tygodniu u nich że internet słabo działa to mydliła mi oczy że nowy sprzęt będzie że mi technik kable wymieni w domu.. i nic to nie dało.. tragedia.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #602 dnia: Marca 19, 2019, 08:31:55 »
myślałem że ten dekoder zmieni jakość obrazu.. 
A telewizor masz z 4K? Kanały z 4K? Przecież nawet potencjalny upscailing nie poprawia jakości, właściwie ją pogarsza.

w vectrze miałem 150mb a na speedtescie to max 50 przy dobrych wiatrach
Bo miałeś zły router. Ja przy 150mbps mam po wifi 145mbps.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #603 dnia: Marca 21, 2019, 18:52:48 »
Ja miałem problem z internetem w pomieszczeniu gdzie ruter wifu, przy 100 miałem 70 max, a w drugim pomieszczeniu, potrafiło go nie być. Mam najnowszy ruter. Vectra się chwali że.ma światłowody położone, tylko że one są na kładce w mieszkaniach koncentryczny.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #604 dnia: Marca 21, 2019, 20:50:06 »

Offline robslo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #605 dnia: Marca 26, 2019, 00:13:27 »
Ważniak,
Gdybym nie miał telewizora 4K to bym się nie wypowiadał.  Ruter też miałem najnowszy który obsługiwał daną prędkość, i nigdy nie miałem takiego maxa jak Ty, chyba że mieszkasz poza Policami i masz pociągnięty światłowód do lokalu, albo jesteś z vectry.. bo dużo moich znajomych ma vectre i nikt nie ma takiej prędkości jaką oferują. Obecnie Vectra światłowód doprowadza do bloku, ale to też do 5% w całym mieście.. a dalej idą kable stare miedziane.. dodatkowo mieszkam na trzecim piętrze co powoduje największą stratę, nie wspominam że jak sąsiedzi wrócą z roboty to prawie w ogóle nie działa ten internet.Vectra była przez jakiś czas jednym operatorem kablowym i przez to olała klientów i nie prowadzili inwestycji w tym kierunku aby poprawić jakość swoich usług. Dopiero teraz pukają się w głowę że mają konkurencję na barkach.. swego czasu Espol działał znacznie lepiej od obecnej vectry.Kiedyś zmieniało się operatora pod cenę pakietów bo jakość była ta sama, teraz ludzie muszą się nauczyć że cena nie znaczy wszystko, technologia poszła do przodu !  a ludzie dalej kupują telewizor po 10k podłączają pod kablówkę i dziwią się że obraz taki sam jak w tv z kineskopem  :)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #606 dnia: Marca 26, 2019, 21:39:05 »
Ruter też miałem najnowszy który obsługiwał daną prędkość, i nigdy nie miałem takiego maxa jak Ty, chyba że mieszkasz poza Policami i masz pociągnięty światłowód do lokalu, albo jesteś z vectry
Tzn. jaki miałeś router? Jaki typ połączenia? WiFi? Lan?

Mieszkam w Poliach, mam światłowód w mieszkaniu, ale to nie ma akurat znaczenia przy tych prędkościach. W poprzednim mieszkaniu światłowodu nie miałem, a mimo to osiągałem zakładane prędkości. Inna sprawa, że serwisanci vectry w Policach są słabo ogarnięci, bo gdy już mam jakąś awarię, czyli raz na rok, to musze ich naprowadzić na rozwiązanie, bo inaczej problemu nie rozwiążą.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #607 dnia: Marca 27, 2019, 12:11:57 »
Niedawno dostałem propozycję z VECTRY zwiększenia neta z 50 do 100 i niestety rzadko kiedy dobija prędkość do 100, dopiero teraz osiąga minimum 50 podczas gdy nie działo się to mając 50 ;) to żeby mieć 100 to trzeba wykupić 200 hehe paranoja!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #608 dnia: Marca 27, 2019, 12:59:49 »
Niedawno dostałem propozycję z VECTRY zwiększenia neta z 50 do 100 i niestety rzadko kiedy dobija prędkość do 100, dopiero teraz osiąga minimum 50 podczas gdy nie działo się to mając 50 ;) to żeby mieć 100 to trzeba wykupić 200 hehe paranoja!

Nie trzeba. Jakie masz połączenie? Kablowe? Jaki router?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #609 dnia: Marca 28, 2019, 02:17:16 »
Połączenie mam wifi router Cisco jednakże prawie obok laptopa, więc nie ma żadnych przeszkód, itp.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #610 dnia: Marca 28, 2019, 13:26:29 »
Połączenie mam wifi router Cisco jednakże prawie obok laptopa, więc nie ma żadnych przeszkód, itp.
A jaki typ WiFi? N, AC? Vectra przez długi czas dawała ludziom routery, które osiągały po WiFi maks 70mbps.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #611 dnia: Marca 28, 2019, 23:11:56 »
Na kablu mam jednak piękne wyniki ;)


Offline azi221

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #612 dnia: Marca 28, 2019, 23:25:39 »
Vectra Prędkość 150mb po wifi



Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #613 dnia: Marca 28, 2019, 23:55:34 »
Vectra Prędkość 150mb po wifi



A jaki masz router wifi, bo ja mam Cisco czarny, a mojej mamie wymieniali po zwiększeniu neta na biały technicolor z pasmem 5Ghz i tam wifi osiąga dobre wyniki, może podbije z próbą wymiany routera ale w trakcie umowy ciężko z nimi o sprzęt lepszy ...


Post Merge: Marca 29, 2019, 09:51:34
Kontaktowałem się z Vectrą i technik zmienił kanał nadawania mojej sieci wifi i jest dobrze, bo momentami ponad 100mb na wifi. Jednak mogą pomóc ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2019, 09:51:34 wysłana przez Marek4614 »

Offline azi221

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #614 dnia: Marca 30, 2019, 11:08:16 »
Vectra Prędkość 150mb po wifi



A jaki masz router wifi, bo ja mam Cisco czarny, a mojej mamie wymieniali po zwiększeniu neta na biały technicolor z pasmem 5Ghz i tam wifi osiąga dobre wyniki, może podbije z próbą wymiany routera ale w trakcie umowy ciężko z nimi o sprzęt lepszy ...


Post Merge: [time]Marzec 29, 2019, 09:51:34 [/time]
Kontaktowałem się z Vectrą i technik zmienił kanał nadawania mojej sieci wifi i jest dobrze, bo momentami ponad 100mb na wifi. Jednak mogą pomóc ;)

Router od vectry Ubee  5Ghz