Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???  (Przeczytany 34313 razy)

heyoo

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« dnia: Września 09, 2009, 19:29:28 »
Witam, od pewnego czasu zastanawiam się, w którym kościele w Policach wziac slub. Chyba bardziej skłanialabym się do Kościoła w Starych Policach, wydaje mi sie bardziej kameralny, a na tym mi zalezy, ale czy lepszy?-tego nie wiem....chcialabym abyscie mi doradzily? Na pewno z wlasnej autopsji, cos na ten temat wiecie ;D

yak

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #1 dnia: Września 09, 2009, 20:58:22 »
Zależy czego szukasz. Jeśli Pana Boga - znajdziesz go w Starym. Jeśli elegancji - polecam Nowy. Zaśko mnie zamorduje, ale trudno. Poza tym, jeśli już szukamy, to są i inne ciekawe miejsca w naszym dekanacie. Gwarancję za pełnię doznań dam w odniesieniu do Nowego Warpna. Tam jest wszystko: elegancja, atmosfera i spotkanie z Panem Bogiem. Proboszcz to ks. Stanisław Drewicz.

Offline boho

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #2 dnia: Września 09, 2009, 21:16:57 »
mnie się spodobał kościółek w Niekłończycy ;) malutki, kameralny. I dla mnie ma to "coś" :) niestety nic wiecej poza wyglądem nie powiem na ten temat .

zaski

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #3 dnia: Września 09, 2009, 23:07:33 »
Panie Janku
Jestem daleki od wszelkich morderstw i wykonywania kar śmierci.
A Boga gwoli ścisłości spotkasz wszędzie wokół, nie potrzebujesz do tego budynku. Trzeba tylko się na niego otworzyć i na jego działanie...
A niechęć do naszej parafii, no cóż żadna to nowość. Obaj o tym wiemy. Ale zapewniaam, że i w tym kościele Boga się spotka. My zawieraliśmy związek małżeński w kaplicy Miłosierdzia Bożego...

yak

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #4 dnia: Września 10, 2009, 04:38:39 »
No cóż, dzięki za dialog. Kaplica, zwłaszcza w czasach, kiedy nie było kościoła, to całkiem inna rzeczywistość. Tam Pan Bóg był doświadczany. Nie mam powodu się czepiać "nowego kościoła", ale często chodzę do starego, choć nie jest to moja parafia, wszak nie mieszkam w Policach. Nie wiem jak to jest i z czego to wynika, niemniej w "starym kościele" łatwiej o doświadczenie mistyczne. Trochę na wzór konstatacji sienkiewiczowskiego Połanieckiego: "Msza się tak samo odprawia". Ksiądz Metryka sam w sobie jest szczególną osobowością, kapłanem starej daty i może dlatego w jego świątyni panuje niepowtarzalna atmosfera.
Chyba jednak nie tylko o to chodzi. Bywam w kościele nie tylko z racji nabożeństw, czasem zdarza mi się wejść "bez powodu", aby się chwilę pomodlić. Też jestem starej daty. Łatwo jest skupić się w starym kościele, podobne doświadczenie wiąże się z kaplicą Miłosierdzia Bożego. Trudno mi o tożsame doznania w kościele św. Kazimierza. Dlaczego? Nie wiem. Nie żywię - uchowaj Boże - jakiejkolwiek niechęci wobec "nowego kościoła", ani tym bardziej wobec jego obsady personalnej, by ktoś sobie czegoś głupiego nie pomyślał. Niemniej tak to odczuwam. Wiara ma pewien zakres racjonalny i pewien niemożliwy do wypowiedzenia. Moja konstatacja mieści się w tym ostatnim, zatem nie jest do udowodnienia.

zaski

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #5 dnia: Września 10, 2009, 10:50:56 »
zgadzam się z tym w pełni...
...fakt, że gdy ślubowaliśmy kościół już funkcjonował (w stanie surowym ale już Msze odprawiane w nim były a nie w kaplicy) i myślę, że na podobnej zasadzie my byliśmy i jesteśmy związani z Kaplicą Miłosierdzia, stąd nasza determinacja by w kaplicy zawierać ślub. (a nie było łatwo przekonać ówczesnego naszego księdza kanclerza - Bogdana)
Faktem też jest że stare kościoły jak to się mówi "są przesiąknięte tym czymś" i nowe nigdy nie będą w stanie rywalizować z nimi, ale powoli również będą "nasiąkały" i następne pokolenia też pewnie będą odkrywały i w nich tą atmosferę.
...a tak wracając do tematu jak ktoś robi małe i kameralne wesele to myślę, że Kaplica Miłosierdzia też jest fajnym miejscem

misiek

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #6 dnia: Września 10, 2009, 12:18:19 »
Cytat: "heyoo"
Witam, od pewnego czasu zastanawiam się, w którym kościele w Policach wziac slub. Chyba bardziej skłanialabym się do Kościoła w Starych Policach, wydaje mi sie bardziej kameralny, a na tym mi zalezy, ale czy lepszy?-tego nie wiem....chcialabym abyscie mi doradzily? Na pewno z wlasnej autopsji, cos na ten temat wiecie


jeżeli chodzi o atmosferę (wygląd itp.) polecam stare Police... jeżeli chodzi o prowadzenie całej ceremoni polecam nowe Police ;D

Sylwia

  • Gość
Re: Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 06, 2009, 19:38:02 »
szczerze polecam Jasienice. wesele pozostanei w pamieci nei tylko u mlodych ale u gosci Ksiadz pierwsza klasa

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 06, 2009, 20:23:26 »
podpisuję się obiema rękoma za Jasienicą! Kościół mały ale piekny. Ceremonia i Ksiądz rewelacja!!! Poprzez łzy wzruszenia do łez ze śmiechu! Niezapomniane przeżycie!!! Polecam!!!
sz

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 27, 2009, 12:05:27 »
Może się komuś uda odpowiedzieć, proszę kogokolwiek o napisanie o której są msze w starym kościele w niedziele? :) Chciałbym się tam wybrać, a wiadomo mi jest tylko o tej o 12:00, nie moja parafia, ale dobrze czasem przejść się do naszego zabytku :)
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!

yak

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 27, 2009, 12:39:38 »
Jeszcze zdążysz na 13.30 lub 18.00

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 27, 2009, 12:53:08 »
Dzięki wielkie! :)
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!

zatroskany

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 27, 2009, 13:02:11 »
POLECAM KOŚCIÓŁ W NIEKŁOŃCZYCY PRZYTULNY BAROKOWY KOŚCIÓLEK . LECZ KSIĄDZA Z TEJ PARAFII  ZDECYDOWANIE NIE!!

Nie krzyczymy na forum. Pozdrawiam - Kuba

wtrych

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 27, 2009, 13:04:06 »
ale do kościoła nie chodzi się dla księdza :rotfl:

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 27, 2009, 13:23:27 »
Za daleko by jeździć :) może jak jakaś okazja będzie, żeby autem pojechać to skocze ;)
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!