Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czy Szkutnik51 rażąco  łamał zasady forum. Czy wykluczenie było słuszne?

Tak
29 (54.7%)
Nie
24 (45.3%)

Głosów w sumie: 24

Głosowanie skończone: Sierpnia 29, 2009, 01:51:53

Autor Wątek: Anonimowość a kultura na forum  (Przeczytany 43024 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #45 dnia: Września 12, 2009, 11:36:39 »
Cytat: "piotrus^"
Ja jestem z tych "pół-niepokornych" ale....
Zastanawia mnie jedno, teraz nagle cala administracja są w jak najlepszych układach z Panem YAKiem..... ktory jeszcze niedawno (niedawno - kwestia wzgledna ale przy niej zostane;) straszyl ich prokuratura, pozwami itp.... No i wlasnie po tym straszeniu zostalo zamkniete forum, czystki w tematach i uzytkownikach.... forum otwarte na nowo.... i taka zmiana pogladow wsrod administracji. Moze w "tym czasie" cos sie jednak wydazylo ze Administracja tak swoj punkt widzenia zmienila?

O nic nie oskarzam, to tylko moja spiskowa teoria dzejow.

No ale tym razem pozdrawiam;)


Tu się oburzę. Stwierdzenie, że cała administracja jest w najlepszych układach z Yakiem to ogromna przesada. Układów nie mam żadnych, więc tym bardziej trudno mi przewidzieć jakie one mogłyby być. Swoje prywatne zdanie mam, ale na szczęście nie muszę się nim z nikim na forum dzielić [:
Tak jak już napisał Kuba możesz tak uważać, bo widocznie nie ścieramy się z yakiem tak jak wcześniej. Ot, kwestia przestrzegania regulaminu.

jurgenson

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #46 dnia: Września 12, 2009, 16:46:37 »
Cytat: "Kuba"
Szkoda, że Szkutnik nie miał takich chęci, bo na początku dostawał wiele szans. No ale cóż.

Faktycznie szkoda że nie można usłyszeć dalszych opini o naszym środowisku i nie tylko.
Za to napewno swobodnie moża prowadzić dość tresciwe i bardzo pouczajace zwłaszcza młodzież tematy :  - jak leczyć kaca ?
Dobrze że w sumie nie ma szkutnika51 bo on zaraz by się czepiał, czy aby taki temat nie narusza ustawy w wychowaniu w trzeżwosci, dziwiłby się że administracja to toleruje i napewno naśmiewał że to bedzie najbardziej interesujacy temat tego forum.
A wiec jednym słowem dobrze że chłopiny nie ma.

Cytat: "yak"
Jeszcze trochę, a uwierzę, że jestem arabskim terrorystą na tym forum

Panie Janku !!
To są ludzie dobrze wyszkoleni i tylko w jednym kierunku.
Cytat: "Plm"
Stwierdzenie, że cała administracja jest w najlepszych układach z Yakiem to ogromna przesada

Też tak myslę, powiem nawet jest to nie możliwe.
pozdrawiam

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #47 dnia: Września 12, 2009, 23:20:18 »
jurgenson, a dlaczego to forum, ma byc takie śmiertelnie poważne?...dlaczego na forum nie mozna pogadać .."o du...ie maryni" ?, czy o czymkowiek innym, co jest może mało ważne dla ogółu, ale ważne dla jednostek?
Kazdy żyje swoim życiem i dla każdego inna sprawa jest ważna....dla jednego polityka, dla drugiego kac...
To jest forum ogólne, nie tematyczne...
pozwólmy ludziom mówić na tematy, które ich interesują...nie narzucając nic ....nic
pozdrawiam jasia, zapraszam  na dział kulinaria (szczególnie ryby)....obiecuję, że lepiej się myśli i wypoczywa w temacie rybnym...

JazzCalifornia

  • Gość
..Dlaczego należy mówić prawdę mimo iż łatwiej jest kłamać
« Odpowiedź #48 dnia: Września 13, 2009, 06:57:38 »
...bo należy mówić prawdę !

Cytat: "Nataleczka"
jak nic Cię tu nic nie trzyma to zabieraj się stąd !!! a nie siejecie jakąś propagandę na tym forum .!


Narod polski i polacy (opinie wyrazane okiem obcokrajowcow)  ...............to zlepek indywidualnych talentow ktorzy w grupie dwoch maja trzy zdania.
Bez znaczenia jaka kategorie mamy na mysli. Politykow,biznesmenow czy tez sportowcow. W kazdej  grupie znajduje sie stado „baranow”( czytaj takze - PZPN, bylem kibicem )
Posrod Naszego spoleczenstwa znajduje sie taka grupa probujaca „isc pod prad” ogolnemu trendowi. Zjawisko to wystepuje takze w Policach. Nie bez kozery wznowilem temat kontrowejsyjnego wykluczenia Szkutnika51 w tytule  – Anonimowosc a kultura na forum. Wirtualne Police takze maja swoich „baranow” w liczbie chyba 10-ciu. Podjety teamt zostal przez nich tradycyjnie wypaczony za zgoda moderatorow lecz pozostawia wiele do myslenia. Dolaczona ankieta wyraznie kompromituje administracje chocby stwierdzeniem ze  „to forum ma ponad 1200 uzytkownikow. Wniosek z tego ze odliczajac 24 glosy za tak, ponad 1100 „wielbicieli” forum, swoim milczeniem podziela poglady Szkutnika51. Z czym nie trudno sie nie zgodzic, lecz przyznac nie sposob :) Jako 12 letni  „emigrant kontraktowy” mialem i mam stycznosc z setkami rodakow mieszkajacych na zachodzie. Gro,bo 80% wyraza negatywna opinie o zlym stanie kultury zachowania,poglebiajacej sie patologii,niklych zmian w zarzadzaniu krajem,nadmiernosc kompromitujacych politykow i ogolna korupcja w wielu dziedzinach gospodarki. Ogolnie wyrazany poprzez slowo – syf !  Kazdy z nas,chcialby uslyszec wiecej superlatyw niz obelg pod adresem swojej ojczyzny. I kazdy z nas zastanawia sie dlaczego sami polacy tego nie zauwazaja? Wygoda?
Mozna i tak
Cytuj (zaznaczone)
jak nic Cię tu nic nie trzyma to zabieraj się stąd !!! a nie siejecie jakąś propagandę na tym forum .!
potraktowac glos rozsadku i obawy  rodaczki z Anglii. Tylko ten debilizm przenosi sie pozniej na wyzsze szczeble i dociera az do sejmu. A wyniki widac kazdego dnia. Mialem ostatnio przyjemnosc osobiscie spotkac Szkutnika51.
Bogata osobowosc, poparta zyciowym doswiadczeniem. Prostota wyrazania opini i mysli ujela mnie do glebi. Jeden z wielu patriotychnych Polaków na mojej koncertowej drodze.
Mam nadzieje ze tych kilku "polickich baranow" zagubi sie w przyszlosci w swiadomym zmian spoleczenstwie Polic.

Z mlodosci przypomina mi sie wiersz Wlodzimierza Zagorskiego ktory niech bedzie mottem tego postu. A dedykuje go Yak'owi. Z wiadomych powodow.

Minoł złoty czas krzykactwa,
Samozwanczych czas mandatów,
Złota era Mierosławskich,
Czas eposu tromtadratów!
Naród nie chce juz komedii,
Z  snu otrzasa skroń swa bolną.
Cięzkie czasy! Grozna chwila !
- Już nam robić głupst nie wolno.

Ach, a był to czas wesoły,
Czas ów, kiedy lada dudek,
Mogł, przywdziawszy orle puchy,
Wichrzyć szary wróbli ludek.
Dzis już znaja tych Feniksów
Nawet między dziatwą szkolną,
Każdy woła: „Śmierdzisz, dudku! „
- Już nam robić głupstw nie wolno.

Naród z cięzkich snów ocknięty
Skupił ducha w pracy cichej,
Dawne hasło: „Trza coś robić”
Jak tandetne spełzło szychy;
Ufni w przeszlość, kroczym trzezwi
Drogą naszych prac mozolną,
W jednej tylko wierząc prawdę,
- Że nam robić głupstw nie wolno !

A więc dajcie sobie spokoj,
Kapitolu gąski szare,
Co gęganiem waszym chcecie
Dni minionych wskrzesić mare!
Próżno ! już nas nie skusicie
Piosnką waszą nieudolną;
Czas wasz minoł ! bądzcie zdrowe !
- Nam już robić głupstw nie wolno.

P.S. Nie jest to glos za przywroceniem statusu "uzytkownika" WP, bo sam zainteresowany sobie tego nie zyczy.

[ Dodano: 2009-09-13, 07:05 ]
Cytat: "jasia"
jurgenson, a dlaczego to forum, ma byc takie śmiertelnie poważne?...dlaczego na forum nie mozna pogadać .."o du...ie maryni" ?, czy o czymkowiek innym, co jest może mało ważne dla ogółu, ale ważne dla jednostek?
Kazdy żyje swoim życiem i dla każdego inna sprawa jest ważna....dla jednego polityka, dla drugiego kac...
To jest forum ogólne, nie tematyczne...
pozwólmy ludziom mówić na tematy, które ich interesują...nie narzucając nic ....nic
pozdrawiam jasia, zapraszam  na dział kulinaria (szczególnie ryby)....obiecuję, że lepiej się myśli i wypoczywa w temacie rybnym...


Widzisz, Jasia. Kultura zycia codziennego wymaga aby moc swobodnie wyrazic swoja opinie. Mozesz sie z nia nie zgadzac. Mozesz z nia dyskutaowac. Mozesz ja skrytykowac.  Mozesz ja podwazyc !!  Ale nie mozesz jej wykasowac pod pozorem lamania przepisow !!! sic !!
Niestety wlasciciel tego forum jeszcze do tego nie dorosl.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #49 dnia: Września 13, 2009, 08:59:01 »
Cytat: "JazzCalifornia"
Dolaczona ankieta wyraznie kompromituje administracje chocby stwierdzeniem ze „to forum ma ponad 1200 uzytkownikow. Wniosek z tego ze odliczajac 24 glosy za tak, ponad 1100 „wielbicieli” forum, swoim milczeniem podziela poglady Szkutnika51. Z czym nie trudno sie nie zgodzic, lecz przyznac nie sposob


Nie ma to jak dobra manipulacja statystyką ;).

Cytat: "JazzCalifornia"
Nie jest to glos za przywroceniem statusu "uzytkownika" WP, bo sam zainteresowany sobie tego nie zyczy.


Nawet gdyby był zainteresowany, to już to nie byłoby możliwe :).

Cytat: "JazzCalifornia"
Mozesz sie z nia nie zgadzac. Mozesz z nia dyskutaowac. Mozesz ja skrytykowac. Mozesz ja podwazyc !! Ale nie mozesz jej wykasowac pod pozorem lamania przepisow !!! sic !!


A kto tego zabrania? Właściciel prywatnego forum może nie lubić słowa "bo" i każdy post z tym słowem może na swoim Forum usuwać. Nikt mu tego nie zabroni. Może usuwać też np. posty napisane bez polskich znaków diakrytycznych (nie mówiąc już o braku znaków interpunkcyjnych, czy ortach). Tego też mu nikt nie zabroni. Tak samo jak nikt nam nie broni pilnować porządku wg Regulaminu ;).

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

jurgenson

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #50 dnia: Września 13, 2009, 11:23:21 »
Cytat: "Kuba"
A kto tego zabrania? Właściciel prywatnego forum może nie lubić słowa "bo" i każdy post z tym słowem może na swoim Forum usuwać. Nikt mu tego nie zabroni. Może usuwać też np. posty napisane bez polskich znaków diakrytycznych (nie mówiąc już o braku znaków interpunkcyjnych, czy ortach). Tego też mu nikt nie zabroni. Tak samo jak nikt nam nie broni pilnować porządku wg Regulaminu

Niby masz rację !
I możnaby to porównać do sytuacji Burmistrza : formalnie nikt mu niczego nie może zabronić, może zwalniać ludzi , przyjmować -można powiedzieć -tego mu nikt nie zabroni.
A jednak to inni będą decydowali czy nadal będzie na stołku i jaki bedzie jego dalszy los.
Tym którzy manipulują Byrmistrzem też sie wydaje że mogą wszystko, a niestety inni bedą decydowali o nich.
Rozumiesz że nie ma rzeczy nie możliwych !

RobertPolice

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #51 dnia: Września 13, 2009, 14:29:03 »
Cytat: "Kuba"


A kto tego zabrania? Właściciel prywatnego forum może nie lubić słowa "bo" i każdy post z tym słowem może na swoim Forum usuwać. Nikt mu tego nie zabroni. Może usuwać też np. posty napisane bez polskich znaków diakrytycznych (nie mówiąc już o braku znaków interpunkcyjnych, czy ortach). Tego też mu nikt nie zabroni. Tak samo jak nikt nam nie broni pilnować porządku wg Regulaminu ;).

Pozdrawiam
Słusznie ! W pierwszej kolejności należało by usunąć "baranów" !
Według mojej wiedzy, nawet najdrozsze apartamenty hotelowe nie posiadają komputerów z polskimi znakami. A nie muszę przecież mieć pod ręką swojego laptopa. Więc gdybym musiał coś napisać, było by też bez znaków.
P.S
Czy mam Ci Kuba przytoczyć za Szkutnikiem51 Twoją "polszczyznę" ? Ten tema już chyba był przerabiany, meeee

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #52 dnia: Września 13, 2009, 14:42:54 »
Eeee nawet nie można podać teoretycznych przykładów?
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #53 dnia: Września 13, 2009, 14:54:25 »
Cytat: "RobertPolice"
Według mojej wiedzy, nawet najdrozsze apartamenty hotelowe nie posiadają komputerów z polskimi znakami. A nie muszę przecież mieć pod ręką swojego laptopa. Więc gdybym musiał coś napisać, było by też bez znaków.


Poza tym, gdyby to było na forum w pewien sposób uregulowane, to osoba, która piszę z komputera bez polskich czcionek, miałaby obowiązek napisania o tym w poście. Inaczej byłby warn.

Tak jest np. na tym forum: http://81.210.9.116/~apacz/smf/index.php - Polecam przyjrzeć się tamtejszemu Regulaminowi.

Więc nasze Forum jest jak najbardziej liberalne ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

StarePolice

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #54 dnia: Września 13, 2009, 15:02:55 »
Cytat: "Kuba"
Cytat: "RobertPolice"
Według mojej wiedzy, nawet najdrozsze apartamenty hotelowe nie posiadają komputerów z polskimi znakami. A nie muszę przecież mieć pod ręką swojego laptopa. Więc gdybym musiał coś napisać, było by też bez znaków.


Poza tym, gdyby to było na forum w pewien sposób uregulowane, to osoba, która piszę z komputera bez polskich czcionek, miałaby obowiązek napisania o tym w poście. Inaczej byłby warn.

Trzymajcie mnie bo spadne! A czy tego nie widac ze trzeba informowac
Cytuj (zaznaczone)
Więc nasze Forum jest jak najbardziej liberalne ;).

W działanich moderatorów chyba? A na polskim forum piszemy po polsku Panie Kubo. Nie rozumiem słowa "warn"

StarePolice

  • Gość
Re: Wykasowany post
« Odpowiedź #55 dnia: Września 13, 2009, 15:08:49 »
Cytat: "MiraL"

wydaje mi się że lepiej pracować w klozecie niż na "poletku Pisańskiego" Ale czas biegnie nieubłagalnie.
Pozdrawiam.


Od lat pracuje w Anglii na zmywaku. Przez dwadzieścia pracowałem na kierowniczym stanowisku. Nie zamierzam zmieniać pracy. Choć pieniądze inwestuje w Polsce mam setki zastrzeżeń do "polskiej mentalności" i  urzędów w szczególności. Czekam na zmiany (widoczne) na polskich podwórkach i ulicach. Wtedy wrócę.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #56 dnia: Września 13, 2009, 16:10:06 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Chyba liberalnego forum nie widziałeś


Miałem na myśli porównanie z tamtym, do którego podałem linka i na pewno do wielu, wielu innych :).

A co do słowa "warn", jest to jak najbardziej język polski, jeśli do niego włączy się slang internetowy ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

RobertPolice

  • Gość
...kultura kulturze nie jest równa.
« Odpowiedź #57 dnia: Września 14, 2009, 03:14:27 »
Cytat: "Kuba"

A co do słowa "warn", jest to jak najbardziej język polski, jeśli do niego włączy się slang internetowy ;)


Ty, Kuba jesteś po prostu geniuszem !! A slang też jest polski? Napewno zostaniesz następnym Ministrem Edukacji Narodowej :)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #58 dnia: Września 14, 2009, 07:49:30 »
Cytat: "RobertPolice"
A slang też jest polski?


To w jakim języku tak odmienia się rzeczownik :P:

M: warn
D: warna
C: warnie
B: warn
N: warnem
Msc: warnie
W: warnie

 Więc są to zapożyczenia do języka polskiego, bo przecież w angielskim odmiany przez przypadki rzeczownika nie ma ;)

Cytat: "RobertPolice"
Napewno zostaniesz następnym Ministrem Edukacji Narodowej

Niestety od polityki trzymam się z daleka :P
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #59 dnia: Września 14, 2009, 10:29:29 »
Cytat: "JazzCalifornia"
Dolaczona ankieta wyraznie kompromituje administracje chocby stwierdzeniem ze „to forum ma ponad 1200 uzytkownikow. Wniosek z tego ze odliczajac 24 glosy za tak, ponad 1100 „wielbicieli” forum, swoim milczeniem podziela poglady Szkutnika51. Z czym nie trudno sie nie zgodzic, lecz przyznac nie sposob


Teraz sam się kompromitujesz. Skoro w ankiecie udział wzięło tylko 42 użytkowników (z których większość uważa usunięcie za słuszne) to nie oznacza to, że pozostałe 1200 jest przeciwko. Oznacza to, że cała reszta ma w głębokim poważaniu szkutnika i całą tą dyskusję. Ale ok, mów sobie, że milczenie jest wyrazem poparcia dla szkutnika - jak Ci z tym lepiej, albo jakoś ci to pomaga.
Zrozum tylko jedno - nic na tym forum nie zwojujesz. Nic.