Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czy Szkutnik51 rażąco  łamał zasady forum. Czy wykluczenie było słuszne?

Tak
29 (54.7%)
Nie
24 (45.3%)

Głosów w sumie: 24

Głosowanie skończone: Sierpnia 29, 2009, 01:51:53

Autor Wątek: Anonimowość a kultura na forum  (Przeczytany 43030 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #15 dnia: Września 03, 2009, 22:38:27 »
Rozpisałem się już na pół strony: o szkodniku, o ciemnocie o manipulacji, ale stwierdziłem, że mój post i tak niczego nie zmieni. Wybór jest zawsze prosty: popieracie szkutnika, chcecie wprowadzać Police do Europy? Zapiszcie się na jego forum. Uważacie, że to forum jest cenzurowane, źle prowadzone lub jest narzędziem manipulacji? Nie korzystajcie z niego. Jeśli macie merytoryczne uwagi i zastrzeżenia - proszę je zgłaszać - nie jesteśmy bezkrytyczni i rozważymy wasze pomysły.

I jeszcze podbuduje swoje nienasycone administracyjno-dyktatorskie ego odrobiną statystyki i zarzucę kilkoma liczbami. Forum szkodnika ma 17 użytkowników... to, ma ich 1203. Jakby nie patrzeć i jakby nie manipulować różnica jest znaczna i musi coś znaczyć.

yak

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #16 dnia: Września 03, 2009, 23:36:56 »
Może ten post jest niepotrzebny, a może konieczny. Osobiście nie mam do forum pretensji, niezależnie od różnych utarczek z administratorami. Forum jest potrzebne, przydatne, powinno istnieć. Po jakimś czasie między użytkownikami i administratorami zachodzi interakcja - zaczynamy się rozumieć i uwzględniać osobowości, tudzież temperamenty.
Mnie oraz "Wykidajle" udało się uwrażliwić moderatorów na niewłaściwość wycieczek osobistych - przyznaję, że teraz je tępią znacznie sprawniej niż kiedyś to bywało. Bo nie ma nic paskudniejszego niż obelgi zza węgła, rzucane przez "nie wiadomo kogo".
Osobiście jestem wdzięczny Kubie za nieingerowanie w polemiki - nawet osobiste - prowadzone w wątkach wyższego lotu. Rozmawiają tam ludzie, którzy dążą do konsensusu, choć niejednokrotnie kładą "kawę na ławę". Rozmówcy się znają, po prawdzie szanują, forum wykorzystują jako platformę rozmowy tyleż osobistej, co fachowej. Ostatecznie się dogadują, bo tego pragną, nawet gdy mówią sobie impertynencje.
Taki np. charakter mają moje spory z "jakubem_m". To nie jest kategoria wzajemnego sobie "przykładania", ale pewna dyskusja prywatna z nadzieją uzgodnienia wspólnego stanowiska. Jakoś się to udaje, jak mawiali starożytni: summa cum laude, czyli "z najwyższą pochwałą".
Są jednak sytuacje nieznośne, które funduje nam "emigracja". "Szkutnik" etc. Ci ludzie uzurpują sobie prawa proroków i nauczycieli. Na jakiej podstawie? Nie wiem. Wygląda na niespełnienie w ich obecnej rzeczywistości.
Ja, osobiście, odmawiam tego rodzaju postaciom prawa do krytyki "spraw naszych". Żyj tu i teraz, potem krytykuj. Sytuacja, w której ktoś gdzieś się fajnie umościł w zachodniej Europie lub Stanach Zjednoczonych i teraz z tej perspektywy krytykuje "Stary Kraj" jest nie do zaakceptowania. Przypomina postawę rozgoryczonej teściowej.
"Szkutnik" był nieznośny. Chrzanił, zawracał głowę, kreował się na mentora. Prywatnie dobiegł granicy, poza którą dałbym mu "po mordzie" przy pierwszym spotkaniu. A dałbym, jak Bóg w niebie...
Sumując - przestańmy się czepiać zasad tego forum. Ktoś jest jego właścicielem, ktoś za nie odpowiada, nie musimy akceptować regulaminu i nie musimy tu występować. Jeśli występujemy - akceptujemy zasady. Ot, co!

jurgenson

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #17 dnia: Września 04, 2009, 01:47:51 »
Panie Janie !
Można by powiedzieć że ma Pan rację - ładnie napisane ,nie żle to wygląda!
A tak już bardziej sensownie , chce Pan powiedzieć że słowa płynące z poza granic naszego kraju nie mają dla nas znaczenia?, że nie powinniśmy tym ludziom dać mozliwość wypowiedzenia sie o tym co dostrzegaja za naganne w naszym kraju?
A może to własnie ich krytyka ma możliwość spowodowania największych zmian w tym bałaganiarskim systemie życia.
Czemu dość często słychać naganne opinie o Polakach że pijaki , brudasy, skorumpowany naród ?
Z czegoś to wynika! dlaczego ja osobiście gdy przebywam w szwecji to odczuwam niebiański spokój? wszystko co tam załatwiam odbywa się spokojnie ,konkretnie i rzeczowo, ludzie często wogle na wzajem się nie znający są dla siebie życzliwi i mili.
Czy zwrócił Pan uwagę że każdy obywatel naszego kraju po powrocie z zagranicy natychmiast wprowadza w swoim życiu tu sporo zmian?
Ma Pan kolegów jeżdżących za granicę , dlaczego Oni po kazdym powrocie do kraju mówią w zasadzie jedno -znów do tego syfu wróciłem i ja też tak mówię.
Panie Janku !
W zasadzie wszystko co odbywa się w naszym kraju po latach 90-tych to nic innego jak wprowadzanie zachodniego systemu życia ! , wszystko począwszy od polbruku , a skończywszy na super marketach pochodzi własnie z zachodu.
Najwiekszy problem to niestety przyspoży nam zmiana mętalności , to niestety musi oprzeć sie o wiele jeszcze lat i niestety sporo jeszcze ludzi musi umrzeć .
Uważam ze to właśnie cenne uwagi ludzi nie związanych z danym środowiskiem są w stanie coś zmienić .
Proszę pamiętać że imigracja w największym stopniu polegała na tym że ci ludzie nie chcieli swojego cennego życia poświecać dla niszczonego kraju przez chory system , gdzie każdy na każdego donosił i niejednokrotnie decydował o czyimś życiu.
Na imigrację trzeba było nie lada odwagi w tamtych czasach i niestety wielu jej zabrakło a dziś tłumaczą sie że ktoś musiał walczyć!
Proszę pamiętać że dziś każdy polak po powrocie nawet ze spaceru z zagranicy przywozi ze sobą inne spojżenie na życie ,jest bogatszy o to co zobaczył i usłyszał ,a co nas tak różni od innych krajów.
Cytat: "yak"
Żyj tu i teraz, potem krytykuj.

To nic nie znaczący slogan !- puste słowa !
Tu owszem można jako tako żyć , ale krytykować???
Za krytykę poprostu się wywala z pracy , z forum , w końcu eliminuje z życia publicznego.
Najwłaściwszy slogan -kto nie znami ten jest przeciw i zadeptać jak sie da!
szkutnik - owszem wypowiadał się może zbyt nie zrozumiale,a dla niektórych za bardzo zrozumiale ,ale pisał konkretnie -nazywał rzeczy po imieniu.
Pokazywał realia Polic rządzonych przez nieudaczników ,na dodatek uwikłanych w różne powiązania o których co raz bardziej będzie słychać.
A wiec zlikwidować.
Do Kuby admina jako tako pretensji nie mam, jeżeli jest madrym człowiekiem to będzie wiedział jak postapić w każdej sytuacji tak ażeby nie dać się uwikłać w rozgrywki co niektórych mądralińskich.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #18 dnia: Września 04, 2009, 09:39:32 »
Cytat: "jurgenson"
Za krytykę poprostu się wywala z pracy , z forum , w końcu eliminuje z życia publicznego.
Najwłaściwszy slogan -kto nie znami ten jest przeciw i zadeptać jak sie da!
Bardzo to smutne co piszesz ale niestety prawdziwe i pomyśleć że komuna poszła sobie 20 lat temu a zasady zostały i dobrze się mają.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #19 dnia: Września 04, 2009, 11:04:19 »
Z Forum za krytykę nie wyrzucamy. Wystarczy spojrzeć na to ile wątków jest w kśiązće skargi zażaleń, lub choćby można wziąć pod uwagę ten wątek. Póki jest to konstruktywna krytyka, to bierzemy to wszystko pod rozwagę. Żaden z tego typu wątków nie został usunięty. Ale kluczowym jest tu słowo "konstruktywna"

Powtórzę raz jeszcze Szkodnik nie wyleciał za swoje opinie, ale sposób w jaki je prezentował oraz za jego działalność poza publiczną częścią Forum. Dla mnie jest to już EOT i do tematu Szkodnika już nie wrócę.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

jurgenson

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #20 dnia: Września 04, 2009, 11:43:36 »
Panie Kuba!
Tak naprawdę ku woli dobrego wychowania, nie wspominając o regulaminie.
Nie powinien Pan świadomie przekręcać czyjegoś Nicku celem ośmieszania publicznego!
Cytat: "Kuba"
Powtórzę raz jeszcze Szkodnik

Co mam Panu jeszcze napisać - jakie to ma odbicie prawne? Jak to się ma do regulaminu? Czy jak to się ma do dobrego wychowania?
Widzi Pan sam, że Zycie i przebywanie w Policach nawet Panu nie służy.
Tak samo właśnie zachowują się pracownicy Gminni przypisując sobie pewne nie należne im prawa.
Przypomnę, że jeżeli ktoś posiada Nick: szkutnik51, to nazywanie go szkodnikiem znając znaczenie tego słowa -uwłacza dobremu imieniu tego obywatela USA.
I jak sam Pan widzi wchodzimy powoli na bardzo ciekawy temat, jak można naruszyć: prawo polskie, prawo międzynarodowe, nie wspomnę o innych.
Jak Pan myśli, czy powinno się żądać wyciągnięcia sankcji od właściciela Sewera?
Kopia strony zostaje przesłana do USA celem analizy prawnej i konsularnej, zobaczymy, co oni na to.
Cytat: "Kuba"
Dla mnie jest to już EOT i do tematu Szkodnika już nie wrócę.

Myślę, że udowodniłem Panu, że do tematu Pan wróci. Pozdrawiam

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #21 dnia: Września 04, 2009, 13:25:12 »
Ech - nie ma to na celu obrażania, a raczej ma to na celu rozluźnienie atmosfery (i taki jest mój zamysł w użyciu tej formy) - pozwolę sobie zauważyć, że forma ta powstała już za życia Szkutnika tu na forum i że sam zaczął podpisywać swoje posty właśnie tą formą. Nie zgłaszając do tego żadnych obiekcji - dodam. A że pasuje ona do roli jaką spełnił w naszej społeczności, to już nie moja wina. Powtórzę - nie ma to na celu obrażania. Ale skoro zgłaszasz tak silne obiekcje - mogę tego zaprzestać. Specjalnie dla Ciebie ;]

PS. Napisałeś, że nic do mnie nie masz, ale się właśnie do mnie przyczepiłeś a nie np do Plma :P. Ciekawe... Ale to tylko moje małe przemyślenia ;).

PS 2 Pisz do mnie per "Ty". Jestem przyzwyczajony do tego, że na większości forów funkcjonuje właśnie ta nieoficjalna forma ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #22 dnia: Września 04, 2009, 13:50:33 »
Cytat: "jurgenson"
Kopia strony zostaje przesłana do USA celem analizy prawnej i konsularnej, zobaczymy, co oni na to.

Hahaha, dobre. naruszyłeś chyba regulamin :) to nie dział "humor"...do kogo to prześlesz? do wujka z ameryki?

Offline admin

  • Administrator
  • Gadatliwy
  • *****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
    • http://www.police24.pl
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #23 dnia: Września 04, 2009, 15:17:35 »
Cytat: "jurgenson"
I jak sam Pan widzi wchodzimy powoli na bardzo ciekawy temat, jak można naruszyć: prawo polskie, prawo międzynarodowe, nie wspomnę o innych.
Jak Pan myśli, czy powinno się żądać wyciągnięcia sankcji od właściciela Sewera?
Kopia strony zostaje przesłana do USA celem analizy prawnej i konsularnej, zobaczymy, co oni na to.

Panie Janie - dobry żart. Mam nadzieję że odpowiednie służby USA zajmą się tym przypadkiem - byłby to napewno precedens na skalę światową.

Druga sprawa skoro Szkutnik jest obywatelem USA (tak Pan twierdzi) to pisanie tu na forum było ingerencją obywatela obcego państwa (czytaj USA) w problemy obywateli Rzeczpospolitej Polskiej - ja nie wiem czy tego faktu nie zgłosić do Ministerstwa Spraw Zagranicznych :). I w ten oto sposób przerzucamy się absurdami.

To że Kuba żartobliwie przekręcił nick to jest przestępstwo międzynarodowe - a to że Szkutnik na swoim forum pod moim adresem, administracji jak i forumowiczów wypisuje nieprawdziwe posty - mimo że kiedyś napisałem mu szczerze w emailu jak sprawa wygląda - a on dalej swoje - i to jest wolność Made in USA tak?
Szkutnik nie wróci na to forum chociażby z jednego względu - posiada swoje forum - które reklamował za pośrednictwem forum WP. Reklama kosztuje więc dlaczego komuś mam fundować darmową reklamę. Ma swoje forum i chwała mu za to, miejsca w sieci jest sporo - ale jeśli pisze - niech pisze PRAWDĘ - nic więcej.

Szanowni obrońcy Szkutnika - forum Wirtualnych Polic - nie jest jedynym forum w Polsce - nie jest też jedynym w Policach. Jako właściciel Wirtualnych Polic nie mam monopolu na forum - proszę zakładajcie swoje fora idźcie na forum Szkutnika - na tym polega wolność - nie podoba i się tu idźcie gdzie indziej. Nie administracja tworzy forum ale administracja za nie odpowiada - prawnie jak również przed użytkownikami.
Forum to znikło z netu ponad roku temu - nie dlatego że ktoś mi kazał ale z braku czasu. Po miesiącu forum zostało reaktywowane bo znalazło się dwóch "maniaków" (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), którzy chcieli poświęcać swój czas aby tego "bałaganu" pilnować - ZA DARMO.
Nikt nie jest doskonały ale nie pozwolę aby w sposób chamski traktować adminów (Kuba i PLM). Z tymi, do których nie docierają te argumenty - będziemy się żegnać - z żalem lub nie. Właśnie dlatego że nie jesteśmy anonimowi, że jesteśmy rozpoznawalni z imienia i nazwiska.

Każdą konstruktywną krytykę przyjmujemy "na klatę" - nie zawsze się z nią zgadzamy - ale przyjmujemy. Regulamin powstał nie dla widzimisie admina ale aby zapanować nad tym forum - poprzednia wersja forum - z braku mojego czasu nie była pilnowana - zrobiło się bagno i pomyje - gdzie jedynym rozwiązaniem było DELETE.

Forum jest tylko produktem ubocznym portalu Wirtualne Police - całkowicie niedochodowym. Nie mam aspiracji politycznych, nie mam zamiaru stosować na innych jakiś praktyk psychotechnicznych, ani namawiać do sekty. Nie mam też zamiaru czytać na swój temat bzdurnych opowieści. To forum jest dla Was nie dla mnie. Ja najchętniej zrobiłbym DELETE i miałbym święty spokój.

Pozdrawiam
Mariusz Hałgas
Wirtualne Police - www.police24.pl

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #24 dnia: Września 04, 2009, 19:27:35 »
Mariusz rozumiem ciebie, ale weź pod uwagę to że cała strona WP straci wtedy na popularności. Dużo osób wchodzi na WP tylko z powodu forum, które jest naprawdę potrzebne dla naszego regionu. Mam nadzieję że forum bedzie nadal funkcjonowało.

MiraL

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #25 dnia: Września 05, 2009, 18:56:19 »
Cytat: "Kuba"

 
Cytuj (zaznaczone)
Wspomniany Szkutnik wbrew pozorom nie poleciał za opinie, ale za prywatną wojenkę z Administracją, w której po prostu w pewnym momencie przegiął i nie można było już tego tolerować.


Cytat: "kuba"
Cytuj (zaznaczone)
Powtórzę raz jeszcze Szkodnik nie wyleciał za swoje opinie, ale sposób w jaki je prezentował oraz za jego działalność poza publiczną częścią Forum. Dla mnie jest to już EOT i do tematu Szkodnika już nie wrócę.

Witam,pozwoliłam sobie przytoczyć dwa wpisy admina dotyczących usunięcia Szkutnika. A dlaczego? Kuba,mataczysz i kłamiesz ! Próbujesz na czyjeś polecenie administrować forum. Forum publiczne  a zrobiłeś z tego prywatny folwark zasłsaniając się przepisami.  Jak się domyslam post "Anonimowość a kultura na forum" napisanego przez Jazzcalifornia,miał inny cel. Szkutnik jest tu tylko przykładem i ofiarą administracyjnych
błędów. Usunięcie szkutnika nastąpiło po tym poście, który to wykazał stopień inteligencji moderatora działu Humor - którego jest Ty. Kropka koniec sprawy Szkutnika. Swoją opinię wyraziłam. Co się tyczy wyboru, to za namową PLM'ma zapisuje się na Forum - Razem do Europy. Bo tam jest Nasze teraz miejsce. Natomiast wiernym ideologii Pana Jana Kłysa i Mariusza Hałgasa,proponuje pozostanie na Wirtualnych Policach i w tym wirtualnym polickim świecie. Jakakolwiek merytoryczna dyskusja z z administracją pozbawiona jest sensu. Macie "pianę" na ustach i jad w językach !! Jak większość polaków.

Cytuj (zaznaczone)

Witaj szkutnik51,

Twój Temat napisany przez Ciebie na: "Wirtualne Police i okolice", został usunięty przez Administratora lub Moderatora.

Powód: Niski poziom intelektualny postu


Twój post:


Temat: "....ilu mamy prezydentów w Polsce?"


L.K - Prezydent w Polsce jest jeden, to ja nim jestem, więc niech pan wybaczy, ale będę się do pana zwracał - Panie Burmistrzu!"


:rotfl: :rotfl:


P.S Do wypełnienia ankiety,zagoniłeś chyba Kubo całe polickie gimnazjum? :)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #26 dnia: Września 05, 2009, 19:21:37 »
Cytat: "MiraL"
A dlaczego? Kuba,mataczysz i kłamiesz !


LOL tego jeszcze nie było. Rozbawiłaś mnie tym do łez :P.

Cytat: "MiraL"
Forum publiczne a zrobiłeś z tego prywatny folwark zasłsaniając się przepisami.


A gdzie jest napisane, że jest to forum publiczne? Jest to forum stojące na PRYWATNYM serwerze Wirtualnych Polic. Przeliterować?

Cytat: "MiraL"
Szkutnik jest tu tylko przykładem i ofiarą administracyjnych
błędów.

A może męczennik?? :>

Cytat: "MiraL"
Usunięcie szkutnika nastąpiło po tym poście, który to wykazał stopień inteligencji moderatora działu Humor - którego jest Ty.


Nie, akurat źle wskazujesz przyczynę. Prawdziwy powód podałem wyżej.

Cytat: "MiraL"
Co się tyczy wyboru, to za namową PLM'ma zapisuje się na Forum - Razem do Europy.


Powodzenia na nowej drodze życia :).

Cytat: "MiraL"
Natomiast wiernym ideologii Pana Jana Kłysa i Mariusza Hałgasa,proponuje pozostanie na Wirtualnych Policach i w tym wirtualnym polickim świecie.


LOL
Cytat: "MiraL"
Jakakolwiek merytoryczna dyskusja z z administracją pozbawiona jest sensu. Macie "pianę" na ustach i jad w językach !! Jak większość polaków.


Masz szczęście, że mam dobry humor i tych słów nie wziąłem do siebie ;).

Cytat: "MiraL"
P.S Do wypełnienia ankiety,zagoniłeś chyba Kubo całe polickie gimnazjum?


To już jest dla mnie za mocne - czytając to spadłem ze śmiechu z krzesła :D. Ale rozczaruję Cię - jako, że mam wtyki w MEN poprosiłem by ministerstwo załatwiło głosy ze szkół podstawowych ;]

Ech dzięki za poprawę humoru :P
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #27 dnia: Września 05, 2009, 20:44:49 »
Szkutnik51 zyje haha na swoim forum według mnie bardzo biedackie xd aaa jezzcalifornia ( co nick przekręciła )
ogarnijcie te forum swoje bo tam nawet nie ma co czytać :p nuda jak nic hehe
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

RobertPolice

  • Gość
Wykasowany post
« Odpowiedź #28 dnia: Września 06, 2009, 17:08:50 »
Droga administracjo. Został wykasowany mój krótki komentarz do tematu. Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie jakich kryterii nie spełniał lub jakie przepisy łamał?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #29 dnia: Września 06, 2009, 17:38:28 »
Oskarżenie Administracji o kłamstwo. Poza tym wymowa tego postu prowokowała do dalszego nakręcania spirali kłótni, a tego nie chcemy. Dlatego daj już spokój - denerwując nas nic nie zdziałasz.

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy