Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 157520 razy)

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #210 dnia: Listopada 05, 2010, 12:26:57 »
Wcale nie ma!
Do przemyślenia przed 21 listopada.
Podobne pytanie mnie męczy - kiedy zostanie dokończona ścieżka wzdłuż ulicy Kościuszki? Lata mijają i cały czas się zastanawiam, jakie przeszkody tam są, że wymagają takiego nakładu czasu. Rów można zasypać, drzewa ściąć lub przesadzić. W górach przy różnego typu budowach pokonują znacznie bardziej skomplikowane przeszkody, a mimo to są one kontynuowane. Niejedną trasę o parametrach drogi krajowej czy ekspresowej zbudowano w znacznie krótszym czasie, a tutaj problem z dwoma kilometrami ścieżki rowerowej...

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #211 dnia: Listopada 05, 2010, 14:29:20 »
A mam kolejne pytania do lepiej poinformowanych:

- czy były podejmowane dotąd jakiekolwiek działania ze strony samorządu lub też obywateli zmierzające do powstania śródmiejskiej infrastruktury rowerowej?
- czy też których ze startujących kandydatów lub ugrupowań dostrzegło ten problem?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #212 dnia: Listopada 05, 2010, 14:51:51 »
Cytat: "gzzz"

Zaraz, zaraz asfaltobeton czyli nawierzchnia jaka chca rowerzysci (bo oczywiscie wiesz ze asfalt to nazwa potoczna), ma mniejsze drgania srednio o 50% Takiej roznicy nie mozna bagatelizowac.

Ależ oczywiście, że można :)
Na przykład: przed monitorem firmy X człowiek bez szkody dla zdrowia może spędzać 16 godzin dziennie, przed monitorem firmy Y - całą dobę. Masz kupić monitory do biura czynnego od 7 do 15. Będziesz brał pod uwagę ten parametr czy raczej patrzył na cenę i inne cechy?

Coś podobnego wyszło tutaj. Na asfaltobetonie drgania są mniejsze, ale i po nim, i po kostce (niefazowanej) można jechać przez 8 godzin bez osiągnięcia dopuszczalnej dawki drgań (cokolwiek to znaczy), i to ze średnią prędkością rzędu 20 km/h. Dasz radę tyle? Bo ja nie. Przypuszczam, że podobnie jak 99 proc. rowerzystów.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #213 dnia: Listopada 07, 2010, 17:06:53 »
Cytat: "jakub_m"
Mam natomiast pytanie, czy ktoś wie, ile w Policach jest (kilo)metrów ścieżek rowerowych w zabudowanej, śródmiejskiej przestrzeni?

Nie wcale. Dzisiaj przejechałem się po wszystkich ścieżkach rowerowych w Policach. Oto moje wyniki:
Rurowa(asfalt)-1150m
Rurowa(polbruk)-1400m
Rurowa(przy działkach, asfalt)-1370m
Kuźnicka(prawa strona,jadąc w strone biurowca, polbruk)-1200m
Kuźnicka(lewa strona,jadąc w strone biurowca, polbruk)-1700m
Jasienicka(od samych zakładów,polbruk)-1470m
Police-Siedlice(polbruk) - 1450m

Oczywiście żadnych śródmiejskich ścieżek nie mamy, gdzie właśnie tych powinno być więcej bo ruch rowerowy większy jest w mieście niż poza nim. Chociaż dobrze że są te ścieżki na zakłady. Bez nich to byłoby niebezpiecznie. Tak apropo tych ścieżek na zakładach. Nie wiem czy te ścieżki na Kuźnickiej można nazywać ścieżkami rowerowymi, brak tam oznaczeń jak i ich szerokość to jakiś metr.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #214 dnia: Listopada 07, 2010, 21:16:50 »
Żadna ze ścieżek nie przekracza 2 km długości... Skąd w ogóle w takim razie wziął się ten slogan Police Gmina Zielona!? To zwyczajnie śmieszne. Fakt, ta nowa ścieżka od Tanowa teraz będzie z pewnością dłuższą ścieżką, jednak to hasełko obowiązywało jak dotąd przez tyle lat!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #215 dnia: Listopada 07, 2010, 21:25:58 »
Cytat: "gumastic"
Skąd w ogóle w takim razie wziął się ten slogan Police Gmina Zielona!?
Zapewne stąd, że gmina nasza wygrywała jakieś ekologiczne konkursy (związane z ochroną środowiska  ;D ), ale mogę się mylić.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #216 dnia: Listopada 07, 2010, 22:17:58 »
Czyli jest taka sytuacja, że mamy ścieżki lub jak twierdzą inni "niby-ścieżki" poza miastem. Natomiast w samym mieście ścieżek nie ma. Cóż pozostaje rowerzyście? Modlić się, by żaden kierowca nie wjechał mu w tył, bo na chodniku polskie prawo pozwala mu przejechać się tylko w wyjątkowych okolicznościach.

Problem jak dla mnie jest o tyle palący, że ilość samochodów wzrosła lawinowo. W chwili obecnej miejskie ścieżki to nie kwestia fanaberii, lecz konieczność.

Ja wychodzę z takiego założenia, że z zasady nie powinno się pokładać zbyt dużych oczekiwań w rządzących. Jeśli nie chce się przeżyć zawodu, być może warto byłoby się zebrać w sensowną kupę i pomaszerować z tym do burmistrza czy odpowiedniego naczelnika i porozmawiać o tym? Nie na zasadzie konfliktu, lecz próby zrozumienia się. Problem postrzegania roli infrastruktury rowerowej w przestrzeni miejskiej to ogólnie polska bolączka, nie tylko policka. Większe i bogatsze miasta z tym sobie nie radzą. Wydaje mi się, że skoro Police i tak wyróżniają się na tle innych miast jeśli chodzi o przyjazne chodniki dla pieszych, to są w stanie pójść krok dalej. Przeczekajmy wybory i proszę bardzo, (stary?) nowy burmistrz czeka.

P.S. Zastanawiają mnie te badania wpływu drgań przenoszonych z podłoża na organizm rowerzysty. Nie kwestionuję ich, ale tak sobie myślę, co się musi dziać z człowiekiem, gdy wjeżdża w las a tam same dziury i konary?

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #217 dnia: Listopada 07, 2010, 22:41:08 »
Cytat: "jakub_m"
stanawiają mnie te badania wpływu drgań przenoszonych z podłoża na organizm rowerzysty

Według mnie takie drgania nie szkodzą organizmowi. Dużo jeżdżę na rowerze i nie przeszkadzają mi one, lecz wiadomo że o wiele przyjemniej jeździ się na asfalcie. Owe drgania mogą najwyżej stwarzać problem starszym ludziom, którzy jeżdżą na rowerach a w Policach takich nie brakuje (powiedziałbym że połowa rowerzystów w Policach to starsi ludzie). Drgania te mogą być też uciążliwe w rowerach o cienkich oponach, tj. w kolarzówkach i rowerach trekkingowych. W MTB da się to przeżyć.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #218 dnia: Listopada 07, 2010, 23:16:52 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "gzzz"

Zaraz, zaraz asfaltobeton czyli nawierzchnia jaka chca rowerzysci (bo oczywiscie wiesz ze asfalt to nazwa potoczna), ma mniejsze drgania srednio o 50% Takiej roznicy nie mozna bagatelizowac.

Ależ oczywiście, że można :)
Na przykład: przed monitorem firmy X człowiek bez szkody dla zdrowia może spędzać 16 godzin dziennie, przed monitorem firmy Y - całą dobę. Masz kupić monitory do biura czynnego od 7 do 15. Będziesz brał pod uwagę ten parametr czy raczej patrzył na cenę i inne cechy?

Coś podobnego wyszło tutaj. Na asfaltobetonie drgania są mniejsze, ale i po nim, i po kostce (niefazowanej) można jechać przez 8 godzin bez osiągnięcia dopuszczalnej dawki drgań (cokolwiek to znaczy), i to ze średnią prędkością rzędu 20 km/h. Dasz radę tyle? Bo ja nie. Przypuszczam, że podobnie jak 99 proc. rowerzystów.


Kocie łby też nie są szkodliwe dla samochodowych zawieszeń. Przecież nie mamy tak długiego odcinka drogi wyłożonego kostką brukową, która spowodowałaby uszkodzenie zawieszania samochodu na odcinku pomiędzy wjazdem na kostkę, a zjazdem z niej. Dobrze myślę? Tylko czemu wszyscy kierowcy klną gdy wjeżdżają na kostkę?

Jest też takie coś jak komfort jazdy. Najlepszy jest na asfalcie. Na frezowanych kostkach jest w miarę dobry - co prawda jedzie się wolnej niż na asfalcie i trzęsie strasznie (ale przecież nikt od tego nie umarł). Do tego, żeby ten "komfort" utrzymać kostka:
musi być dobrze położona (a wymaga to więcej zachodu niż przy wylaniu asfaltu),
musi przetrwać zimę bez wypadających/zapadających się kostek (nie jest to łatwe, bo woda wsiąka w szczeliny, wypłakuje podkład itd.
musi być reglanie odchwaszczana, bo nawet w wąskich szparkach wyrośnie coś, co będzie za jakiś czas kępką chwastów, którą koniecznie trzeba ominąć,
korzenie drzew prędzej spowodują wypadanie kostek niż pękanie asfaltu itd.

Porównanie z monitorem... słabe. Byłoby dobre, gdyby wybór był taki: tańsza kosztka drukowa i burżujski, strasznie drogi asfalt. Niestety tutaj lepsze też co najmniej kosztowne w takim samym stopniu, a nawet tańsze w "budowie" i utrzymaniu.

Najlepszą ścieżkę rowerową i uwaga - osobną ścieżkę dla rolkarzy widziałem w Sopocie - kurcze jakoś wszystkie są z asfaltu? Ktoś przepłacił za asfalt?

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #219 dnia: Listopada 07, 2010, 23:23:13 »
Cytat: "jakub_m"
Czyli jest taka sytuacja, że mamy ścieżki lub jak twierdzą inni "niby-ścieżki" poza miastem. Natomiast w samym mieście ścieżek nie ma.



Po wybudowaniu ścieżek w kierunku ZCh (po serii wypadków), wydawać by się mogło że przy każdej następnej modernizacji drogi,  budowa ścieżki jest oczywistą oczywistością.
Niestety. Remont ulic Wyszyńskiego i Piaskowej zaprzepaścił tą szansę.
I taka ścieżka do Siedlic zaczyna się w pobliżu wyremontowanego skrzyżowania. A mogło być tak ładnie.

Zapewne wymagałoby to większego wysiłku od obecnych włodarzy miasta.
A tak, mamy to co mamy. Nasze miasto jest dla nas nadal nieprzyjazne :< .

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #220 dnia: Listopada 08, 2010, 11:11:10 »
A ja twierdzę, że trzeba zebrać się w kupę i pójść do burmistrza po wyborach porozmawiać o oczekiwaniach rowerzystów, o trendach w cywilizowanych krajach, o dobrych przykładach z Niemiec. Udać się do szefów wszystkich klubów radnych. Jak już wspomniałem, z definicji władzy nie pokładałbym w niej nadziei w przekonaniu, że wszystko za nas zrobi. Albo że dokładnie rozumie, czego oczekują od niej obywatele. Najprawdopodobniej nikt dotąd - poza internetem - nie podnosił tego tematu na forum publicznym, nie skierował się do żadnego klubu, radnego. A jak o czymś się nie mówi, to zazwyczaj - problemu nie ma.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #221 dnia: Listopada 15, 2010, 21:26:10 »


Centrum Poznania. Da się?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #222 dnia: Listopada 22, 2010, 16:16:38 »
Wiemy już, kto będzie prowadził gminę przez kolejne parę lat, można więc myśleć o umówieniu się na spotkanie z burmistrzem.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #223 dnia: Listopada 23, 2010, 19:34:08 »
Za gs24.pl:
- Celem pierwszego zadania jest połączenie ścieżkami rowerowymi lewobrzeżnego i prawobrzeżnego Szczecina. Droga powstanie na odcinku od ul. Panieńskiej poprzez Trasę Zamkową do Mostu Cłowego – informuje Tomasz Klek z urzędu miasta. - Jej długość wyniesie ok. 8 km. Ścieżka będzie wykonana z asfaltu czerwonego.

W Szczecinie też się da [;

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #224 dnia: Listopada 23, 2010, 19:35:28 »
Ścieżka z czerwonego asfaltu jest już w Szczecinie na Gumieńcach koło jeziorka Słonecznego ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy