Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 156050 razy)

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 04, 2009, 11:10:07 »
Cytat: "misiek"
Cytat: "gzzz"
Nie odczuwasz różnicy? To jest wręcz niemożliwe


nie napisałam,że nie ma różnicy... napisałam, że wolę taką ścieżkę od ruchliwej drogi.


Widzisz. Niektórzy natomiast wolą komfort jazdy i wybiorą drogę w lepszym stanie, nawet ruchliwą. Tylko, że potem mamy na drogach konflikty. A czy nie lepiej byłoby ich unikać, tworząc dobre warunki dla wszystkich uczestników ruchu? Oczywiście, że kostkę też można próbować ułożyć równo. Ale jest to trudne i, bazując na stanie szczecińskich dróg rowerowych, większość ścieżek z kostki nadaje się do generalnej poprawki.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 05, 2009, 15:23:35 »
Cytat: "sokolnik"

 Fajna trasa wielki  żal  , że  na tym odcinku / Przęsocińska  las / niema  ścieżki rowerowej
potem przez las za wieżą ciśniej w Przęsocinie  , Gubałówka ,  Pilchowo,   Siedlice , Police  . Fajna by była ścieżka rowerowa dla Policzan .

Przecież jest. Przepiękna. I niech nikt tam dodatkowego polbruku czy innego asfaltu nie układa.

[ Dodano: 2009-08-05, 15:25 ]
Cytat: "shp"

Widzisz. Niektórzy natomiast wolą komfort jazdy i wybiorą drogę w lepszym stanie, nawet ruchliwą. Tylko, że potem mamy na drogach konflikty. A czy nie lepiej byłoby ich unikać, tworząc dobre warunki dla wszystkich uczestników ruchu? Oczywiście, że kostkę też można próbować ułożyć równo. Ale jest to trudne i, bazując na stanie szczecińskich dróg rowerowych, większość ścieżek z kostki nadaje się do generalnej poprawki.

Widziałeś tę pomiędzy Policami i Siedlicami? Dla mnie ok. Ale ja się z nikim ścigać nie zamierzam.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 05, 2009, 16:30:30 »
Cytuj (zaznaczone)
Widziałeś tę pomiędzy Policami i Siedlicami?


Jeszcze nie miałem okazji, ale ona stosunkowo krótki ma żywot, więc nic straconego jeszcze. :)

Cytuj (zaznaczone)
Dla mnie ok. Ale ja się z nikim ścigać nie zamierzam.


Uchyl rąbka tajemnicy i powiedz, jakim rowerem jeździsz.. Bo do tekstów, że komuś pasuje ścieżka, bo on ma rower, w którym opony pochłaniają połowę energii potrzebnej do napędzania, zdążyłem się już przyzwyczaić.. Pomyśl o osobach,  które chciałyby sobie pojeździć na rolkach lub na innych typach rowerów. Niekoniecznie wyścigowo, ale wygodnie i komfortowo..

Z jakichś powodów w Niemczech, Austrii, Danii, Szwecji, Holandii itp.. na pozamiejskich drogach rowerowych stosują gładki asfalt, a nie kostkę.. Ale to w Polsce mamy przecież ekspertów od rowerowania i musimy pokazać, że inni się mylą, że kostka jest lepsza, bo tak..

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 05, 2009, 16:33:49 »
Ścieżka Siedlice - Police ma kilka miesięcy. A widziałeś te Pilchowo - Głębokie albo tą przy Rurowej? One mają po kilkadziesiąt miesięcy i jeszcze zapewne wielokrotność tego przed sobą. Wytelepią tyłek niejednemu rowerzyście. Nic dodać, nic ująć.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 07, 2009, 08:42:14 »
Cytat: "shp"
Ścieżka Siedlice - Police ma kilka miesięcy. A widziałeś te Pilchowo - Głębokie albo tą przy Rurowej? One mają po kilkadziesiąt miesięcy i jeszcze zapewne wielokrotność tego przed sobą. Wytelepią tyłek niejednemu rowerzyście. Nic dodać, nic ująć.


Racja. Ścieżka na rurowej ma już kilka lat i już widać że dużo osób woli jechać po asfalcie obok niż po ścieżce. To samo jest ze ścieżką Głębokie-Pilichowo. Czasami przypomina to jazdę samochodem po naszych drogach-slalom.

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 07, 2009, 09:08:57 »
Cytuj (zaznaczone)

Racja. Ścieżka na rurowej ma już kilka lat i już widać że dużo osób woli jechać po asfalcie obok niż po ścieżce. To samo jest ze ścieżką Głębokie-Pilichowo.


Bo to źli rowerzyści są.. Taką kasę wydano na ścieżki, a oni nimi nie chcą jeździć, a tak to krzyczą, że ścieżek nie ma..

Cóż..W Niemczech niektóre odcinki dróg rowerowych są lepszej jakości, niż jezdnia i nawet nie trzeba specjalnego zaproszenia, by większość rowerzystów z nich skorzystała. Sami wybierają to, co dla nich lepsze.. Nawet właściciele rowerów MTB też zazwyczaj wybierają te równiejsze odcinki drogi o złej nawierzchni. Koło, niezależnie od tego, gdzie jest przymocowane, do dobrego toczenia potrzebuje równej drogi i nie wiem, czemu niektórym osobom tak ciężko to pojąć..

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 10, 2009, 14:39:47 »
Cytat: "shp"
Cytuj (zaznaczone)
Widziałeś tę pomiędzy Policami i Siedlicami?


Jeszcze nie miałem okazji, ale ona stosunkowo krótki ma żywot, więc nic straconego jeszcze. :)

Jest z niefazowanego polbruku. Też niedobra?

Cytuj (zaznaczone)
Cytuj (zaznaczone)
Dla mnie ok. Ale ja się z nikim ścigać nie zamierzam.

Uchyl rąbka tajemnicy i powiedz, jakim rowerem jeździsz.

Nic specjalnego, Kross Hexagon V1. O, taki http://www.kross.pl/420-g1-k64-hexagon_v1.html
Cytuj (zaznaczone)
Bo do tekstów, że komuś pasuje ścieżka, bo on ma rower, w którym opony pochłaniają połowę energii potrzebnej do napędzania, zdążyłem się już przyzwyczaić.

A ja zdążyłem się przyzwyczaić do tekstów, że ktoś ma profesjonalny sprzęt za odpowiednią sumę, więc albo należy budować ścieżki rowerowe z nawierzchnią o parametrach toru kolarskiego, albo wcale. ICMPTZ?
Cytuj (zaznaczone)
Pomyśl o osobach,  które chciałyby sobie pojeździć na rolkach lub na innych typach rowerów. Niekoniecznie wyścigowo, ale wygodnie i komfortowo.

A Ty pomyśl o osobach, które chcą pojeździć z dziećmi. Bezpiecznie, wygodnie i komfortowo - z największym naciskiem na to pierwsze.
Cytuj (zaznaczone)
Z jakichś powodów w Niemczech, Austrii, Danii, Szwecji, Holandii itp.. na pozamiejskich drogach rowerowych stosują gładki asfalt, a nie kostkę.. Ale to w Polsce mamy przecież ekspertów od rowerowania i musimy pokazać, że inni się mylą, że kostka jest lepsza, bo tak..

Dowcip polega na tym, że ona pod niektórymi względami jest lepsza - i nie zmienisz tego krzykiem i tupaniem (a już zwłaszcza skierowanym pod niewłaściwym adresem - jak na początku tego wątku).
Przy okazji: próbowałem na stronach SRS znaleźć jakieś materiały na temat porównania kosztów budowy ścieżek asfaltowych i z polbruku, ale poza autorytatywnym stwierdzeniem "asfalt jest tańszy" niczego nie zauważyłem. Możesz wskazać odpowiednie miejsce?

Aaa, jeszcze coś. Gdybym to ja dostał takie pismo jak to (podobno) skierowane do burmistrza Polic, to zrobiłbym ścieżkę z polbruku nawet gdybym wcześniej miał w planach asfalt :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 11, 2009, 12:46:17 »
Cytat: "Wykidajło"
A Ty pomyśl o osobach, które chcą pojeździć z dziećmi. Bezpiecznie, wygodnie i komfortowo - z największym naciskiem na to pierwsze.

Nie za bardzo rozumiem...dlaczego polbruk jest bezpieczniejszy od asfaltu?
Wykidajło, wątpię żebyś na swoim rowerze dojechał do Niemiec i dlatego niewiesz jak jeździ się na tamtych ścieżkach, więc dam ci rade: weź rower do samochodu i przejedz przez granice. Sam zobaczysz że różnica jest duża. Od razu dodam że tamte ścieżki są starsze od tej co prowadzi z Pilichowa na Głębokie.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 11, 2009, 15:12:15 »
Cytat: "Piotrek"
... dlaczego polbruk jest bezpieczniejszy od asfaltu.

Nie wiem czy bezpieczniejszy, ale wolę polbruk od śmierdzącego asfaltu.
<*)))))>{

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 11, 2009, 15:18:19 »
Cytat: "ak"
Nie wiem czy bezpieczniejszy, ale wolę polbruk od śmierdzącego asfaltu.


O_o Dziwny argument, śmięrdzący asfalt.... Nie ma to jak solidne argumenty tworzone na podstawie "ja wolę"...

Ścieżki z polbruku zarastają, robią się w nich wgłębienia, dziury, niektóre kostki wychodzą i trzeba slalomem jeździć, poza tym powierzchnia nie jest zbyt przyczepna i traci się dużo prędkości. To sprawia, że trzeba więcej pedałować...
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 11, 2009, 15:45:12 »
a "niemcy" i tak robią ścieżki asfaltowe, a my jak te "asfalty" daleko za "niemcami" :>

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 11, 2009, 21:28:01 »
Cytat: "Piotrek"
Cytat: "Wykidajło"
A Ty pomyśl o osobach, które chcą pojeździć z dziećmi. Bezpiecznie, wygodnie i komfortowo - z największym naciskiem na to pierwsze.

Nie za bardzo rozumiem...dlaczego polbruk jest bezpieczniejszy od asfaltu?

Fazowany polbruk. Ano dlatego, że różnym rozumnym inaczej utrudnia rozwijanie większych prędkości.
Niestety, nic nie poradzę na to, że na dwóch kółkach też się trafiają kretyni. Ot, na przykład parę dni temu jechaliśmy sobie z żoną ścieżką z Siedlic. Z drugiej strony nadjeżdżal opiekun z dzieckiem. I my, i oni ustawiliśmy się grzecznie gęsiego do mijania. Ale za nimi jechał jakiś mistrz kierownicy, który musiał ich akurat w tym momencie wyprzedzić i wcisnął się na trzeciego. Dla takich robiłbym ścieżki wyłącznie z fazowanego polbruku i jeszcze z progami zwalniającymi.
Cytuj (zaznaczone)
Wykidajło, wątpię żebyś na swoim rowerze dojechał do Niemiec i dlatego niewiesz jak jeździ się na tamtych ścieżkach, więc dam ci rade: weź rower do samochodu i przejedz przez granice. Sam zobaczysz że różnica jest duża. Od razu dodam że tamte ścieżki są starsze od tej co prowadzi z Pilichowa na Głębokie.

Dziękuję za radę, ale pozwolę sobie z niej nie skorzystać. W najbliższych dniach - o ile pogoda dopisze - wybieram się swoim rowerkiem do Loecknitz. Przez puszczę do Głębokiego, a dalej pewnie asfaltem. Może rzeczywiście nie dojadę - ale i dojechać nie muszę.

[ Dodano: 2009-08-11, 21:31 ]
Cytat: "mat_tk"
Cytat: "ak"
Nie wiem czy bezpieczniejszy, ale wolę polbruk od śmierdzącego asfaltu.


O_o Dziwny argument, śmięrdzący asfalt.... Nie ma to jak solidne argumenty tworzone na podstawie "ja wolę"...

Ooo, a są tu jakieś inne?
A rozgrzany asfalt rzeczywiście śmierdzi. Może Ty lubisz ten zapach, ale ja nie.
Cytuj (zaznaczone)
Ścieżki z polbruku zarastają, robią się w nich wgłębienia, dziury, niektóre kostki wychodzą i trzeba slalomem jeździć, poza tym powierzchnia nie jest zbyt przyczepna i traci się dużo prędkości. To sprawia, że trzeba więcej pedałować...

Nie wiem jak Ty, ale ja na rower właśnie po to wsiadam. Żeby sobie popedałować. Przypuszczam, że podobnie jak większość tych, którzy jeżdżą na rowerach. Jeśli nie chcę pedałować, wsiadam do samochodu.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 13, 2009, 23:50:34 »
Cytat: "Wykidajło"
A rozgrzany asfalt rzeczywiście śmierdzi. Może Ty lubisz ten zapach, ale ja nie.
Cytat:   
Ścieżki z polbruku zarastają, robią się w nich wgłębienia, dziury, niektóre kostki wychodzą i trzeba slalomem jeździć, poza tym powierzchnia nie jest zbyt przyczepna i traci się dużo prędkości. To sprawia, że trzeba więcej pedałować...   

Nie wiem jak Ty, ale ja na rower właśnie po to wsiadam. Żeby sobie popedałować. Przypuszczam, że podobnie jak większość tych, którzy jeżdżą na rowerach. Jeśli nie chcę pedałować, wsiadam do samochodu.


Bardzo dużo jeżdże na rowerze i nie czułęm nigdy na jakiejkolwiek ścieżce rowerowej zapachu asfaltu...co innego na drodze gdzie samochodu jeżdżą, i to zapewne myli ci się zapach spalin z zapachem asfaltu.

Może i wolisz sobie popedałować, ale czy nie lepiej jest pokonać wieksze odległości z tym samym wysiłkiem? Wtedy można wybierać się z powodzeniem na wycieczki do Niemiec.

Aktualnie przebywam w Holandii. Tutaj 90% ścieżek jest z asfaltu. Jeżeli są z kostki (zaznaczę że jest to inna niż w Polsce) to są to ścieżki kilkunastoletnie. Aha, Te z asfaltu są bardzo fajnie zrovbione ponieważ są one na jezdni jako wydzielony pas ruchu dla rowerów-bardzo fajne rozwiązanie.

A wogole, jak planowano remont ul. Wyszyńskiego, jakiś Pan na sesji rady gminy nawiązał do tematu aby przy okazji wybudować ścieżkę rowerową. I co z tym tematem? Ulica już w połowie gotowa a ścieżki nie widać?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 14, 2009, 09:48:21 »
Cytat: "ak"
Cytat: "Piotrek"
... dlaczego polbruk jest bezpieczniejszy od asfaltu.

Nie wiem czy bezpieczniejszy, ale wolę polbruk od śmierdzącego asfaltu.


Asfalt śmierdzi chyba tylko jak jest ciepły czyż nie?

Wczoraj jechałem tą ścieżką i już zaczynają się wyboje robić... To teraz poczekajmy jak będzie wyglądać po zimie.

Cytuj (zaznaczone)
Dziękuję za radę, ale pozwolę sobie z niej nie skorzystać. W najbliższych dniach - o ile pogoda dopisze - wybieram się swoim rowerkiem do Loecknitz. Przez puszczę do Głębokiego, a dalej pewnie asfaltem.


O, planowałem wczoraj tę samą wycieczkę, ale miastem, zdradź trasę przez puszczę na Głębokie bo lasów za bardzo nie znam. (wczoraj jak wjechałem do lasu na rurowej to wyjechałem przy wysypisku śmieci XD).
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

misiek

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:55:45 »
jeżeli miasto nic nie robi to ŹLE jeżeli zaczyna jakimiś małymi krokami coś robić to też ŹLE! Przecież w Niemczech jest lepiej! To po co ludzie siedzicie w Polsce- przeprowadzcie się do innego kraju jak Wam coś tu nie pasuje! Uważam,że Polska się rozwija i "goni" inne państwa (wolno ale goni). Przez cały czas tylko marudzicie na coś... Ja rozumiem, że ścieżka jest zrobiona w taki a nie inny sposób ale jest! może jak gmina będzie miała większe ambicje i środki to powstanie lepsza (wg niektórych) ścieżka.. Powinnismy się cieszyć z tego co mamy. Nierozumiem takiego podejścia. Wszystko co się pisze na tym forum to jest odrazu krytykowane (wiadomo,że każdy ma swoje zdanie) ale tu wszystko jest krytykowane!

Napisać można "a fajnie by było jakby ścieżka była z asfaldu, jeżdziło by się dużo lepiej..." a nie "bo w Niemczech tak.. bo tam to tak....bo srak"
żenujące :crazy:

nie piszę oczywiście o wszystkich... ale "nie zawsze trawa jest bardziej zielona tak gdzie nas nie ma"...