Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Gdzie zjeść kebaba?  (Przeczytany 109353 razy)

króliczek

  • Gość
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 03, 2009, 16:25:50 »
macie racje że kebab jest mały i ważą jak za komuny choć w smaku jest bardzo dobry i różni się smakiem dlatego że to nie jest turecki kebab tylko grecki gyros! :chef:

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 03, 2009, 23:02:29 »
Ten gyros chyba Grecji nigdy nie widział :)

ktpb

  • Gość
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 04, 2009, 02:01:04 »
Cytat: "Marcin069"
Ten gyros chyba Grecji nigdy nie widział :)

Ani koło niej nie stał...

Heidi

  • Gość
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 04, 2009, 11:36:39 »
Cytat: "Marcin069"
bo może brałyście opcja KŁAK-KEBAB, a nie np. kebaba w bułce
no może nie doczytała do końca sładu owej przekąski ;) Zbych, czy jak mu tam, chyba postawił na innowacyjność :P Fuj

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 05, 2009, 18:14:02 »
Fuj jak sobie przypomne to aż mi nie dobrze ;/  a czy w komunie były hamburgery hm to ciekawastka jak ktos wie to niech pisze :)
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline bruner

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 07, 2009, 20:36:40 »
Co wy z tym sosem?
Przecież to nie ma nic wspólnego z prawdziwym tureckim kebabem.

U nas w Polsce typowy kebab to kilo surówki, litr sosu i 70 gram mięsa, odważonego co do grama. Nawet w tych kebebiarniach (?) znanych jako tureckie, to robią na specjalność polską. Wiadomo, mięso najdroższe a kapucha i marchew tania.
Dobija mnie, jak pracownik wrzuca mięso na wagę i ma być powiedzmy 70 gram a jest 68 gram. Wtedy następuje wahanie: jak dorzucę ten kawałek, to będzie troszkę za dużo, jak nie dorzucę, to będzie za mało a klient patrzy i jeszcze się przyczepi.
Dodatkowo wrypią człowiekowi bez pytania jakiejś kukurydzy, marynaty, cebulki prażonej i keczup na wierzch.
I wszystko zalewają grubo sosem, żeby jakikolwiek smak z tego cuda wydobyć.
Fuj. :pukel:

Zawsze, jak gdziekolwiek zamawiam kebab, to zastrzegam sobie bez cudowania.

Prawdziwy kebab turecki, to tylko za granicą można kupić, czyli tam, gdzie Turcy także jedzą a nie tylko robią kebaby.
Dwa, może trzy razy w roku jestem w Niemczech i tam jadam porządny kebab tzn. dużo mięsa (obowiązkowo mielonka a nie jakieś filety czy karkówka), trochę sosu i odrobina świeżych warzyw. I cena tylko ciut wyższa niż w Polsce. Jak im się to opłaca?
W Berlinie, na Kantstrasse jest spory lokal (w tureckim klimacie) z salą i kilkoma stolikami, toaletą itd. Ze dwa lata tam nie byłem ale wypasiony kebab w bułce kosztował 2,5 euro a rollo 3 euro.
Ale takie, że ledwie dwoma rękoma obejmowałem, a gruby był nie od warzyw  :lol2:

A w greckim bistro (Francja) zapłaciłem 3 euro za takie coś: gruba bagietka (tak z 10 cm średnicy), ze 25 cm długości, przecięta wzdłuż i wypchana całkowicie mięsem (chyba cielęciną), z odrobiną fety w środku. A warzywka? Jeden listek sałaty w środku.  :rotfl:
Pycha :jupi:
Do dziś śni mi się po nocach.


A potem idę na miasto i ..... :pukel:

pinki

  • Gość
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 07, 2009, 21:42:11 »
Bruner nie wiem jak ty ale ja zawsze mówię jakich nie chcę składników i jakoś mi ich nie nakładają:). Więc chyba że jesteś taki strachliwy że boisz się powiedzieć czego nie chcesz.

Co do turka nigdy nie zauważyłem u nich wagi. Przyglądnij się. Nieraz tak nasypią frytek do kebaba. Albo na odwrót że ciężko zjeść. Wszystko na oko jest sypane. A u innych wszystko na wagę.

Offline bruner

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 07, 2009, 22:36:13 »
Cytat: "pinki"
Bruner nie wiem jak ty ale ja zawsze mówię jakich nie chcę składników i jakoś mi ich nie nakładają:). Więc chyba że jesteś taki strachliwy że boisz się powiedzieć czego nie chcesz.


No przecież napisałem, że zawsze zastrzegam, żeby było bez cudowania.

A co do turka, to jeszcze nie jadłem u niego. Wogóle w Policach, to ostatni kebab jadłem ze 3 lata temu i to w Akropolis. Nie pamiętam szczegółów.
Jeżeli jadam coś na naszym mieście, to albo tosty koło Kingi albo u chińczyka ewentualnie pizza.

Jak piszesz "u turka", to chodzi Ci o ten kontener koło Kingi?
Żona z dzieciakami raz tam kupiła i mówiła, że było dobre.

Ale kobietom nie można ufać, jeżeli chodzi o jedzenie  :rotfl:

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 14, 2009, 21:28:57 »
Kebaby od Turka z kontenera to póki co najlepsze kebaby jakie w Policach jadłem. Full mięsiwa, zacny sos, symbolicznie surówki. Jak chcecie podjeść białej kapusty to Zbych ma nadal otwarty lokal :)
Nawiązując do wypowiedzi kolegi brunera o kebabach poza Polską to degustowałem takowe w UK. Cienki naleśnik po brzegi zapchany mięsem i sos. Pytanie dodatkowe: czy surówka do tego? Bo tam nie serwowali kapusty okraszonej mielonką turystyczną...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline martoszka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 15, 2009, 14:15:34 »
przepraszam ,a gdzie ten turek jest ??? :ble:
nie ma sytuacji bez wyjścia,kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okno

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 15, 2009, 15:24:07 »
No ja mówię o Turku koło Kingi - kontener. Tam kiedyś zdaje się ksero było i pieczątki a może nawet lotto jak się nie mylę.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 290
    • Zobacz profil
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 15, 2009, 15:39:15 »
Nic tam niebyło, jest tonwy kontener od 2 lat tam dopiero stoi, tam gdzie było ksero są ubranka dziecięce teraz.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 15, 2009, 15:56:36 »
Właśnie dlatego napisałem "jak się nie mylę" :) Ale namiar mniej więcej się zgadza i zainteresowani a wcześniej niewiedzący trafią już na wyżerkę za 8zł :)
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline martoszka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 15, 2009, 18:08:40 »
oo dzieki :)
ja lubie tez kebaba z Desperados lub koło Fausta na Bankowej :)
nie ma sytuacji bez wyjścia,kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okno

Offline angie

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Gdzie zjeść kebaba?
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 05, 2009, 09:43:02 »
najlepszy kebab w Policach jest na Mieszka I ale to i tak małe miki bo najlepsze kebaby są w Berlinie;)