Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wasz sposób na jazdę o kropelce.  (Przeczytany 36751 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wasz sposób na jazdę o kropelce.
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwca 30, 2011, 09:03:59 »
Ostatnio zalapalem sie na promocje i za litr Vervy 98 placilem 5,14. Te dodatki, "magiczne", jak to nazywasz, to zwykle uszlachetniacze, podobne do tych, ktore mozna kupic na stacji. Kiedys wlalem testowo taki uszlachetniacz do swojego motocykla i przyznam, ze roznica byla spora. Silnik pracowal o wiele ciszej i lepiej zbieral sie "od dolu".

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Wasz sposób na jazdę o kropelce.
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwca 30, 2011, 11:38:00 »
Ja się na Vervę 98 już więcej nie pokuszę - mojemu autu w żaden sposób nie pomaga. Może jakbym miał samochód na 98 to bym widział różnicę. Ale nie mam. Muszę jeszcze kiedyś zatankować V-Powera pełny bak, tak, żeby się do końca przekonać, że nie warto. Tylko jak widzę te ceny to od razu mi się odechciewa  :money:
Jeśli zaś chodzi o Diesla, to mam kolesia, który od wielu lat swoją flotę dostawczaków traktuje tylko Vervą diesel. Mówi, że na innych paliwach bywały różne dziwne przypadłości (np. nierówna praca silnika, mniejsza moc), a na Vervie nic. Może i to placebo...

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Wasz sposób na jazdę o kropelce.
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 01, 2011, 17:35:53 »
Heh. Eco jazda. Sądziłem, że jeżdżę ekonomicznie bo biegi zmieniam przed 2500 tys obrotów (Fiesta 2002, benzyna 1.4, 80 KM). A spalanie zawsze 7.2 litrów, czasami prawie 8.

Na próbę zacząłem zmieniać biegi już przed 1900-2000 obrotów, przy 60 km/h mam już wrzuconą piątkę. Efekt taki, że po spaleniu trzech baków średnie spalanie wyniosło 6.30, 6.02 oraz 6.24 l/100 km.

Zaś sam zasięg na pełnym baku z okolic 500 km wzrósł do około 600 km.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Wasz sposób na jazdę o kropelce.
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpnia 03, 2011, 09:48:08 »
Ja tam przeważnie zmieniam w okolicach 2300-2500 obrotów. Na mieście hamowanie silnikiem i te inne pierdoły ekonomiczne. Szkoda by mi było silnika wrzucając piątke przy 60km/h (chyba, że na prostej drodze, ale i tak wolę go pocisnąć do 70 chociaż).

Spalanie 5.5-6l, silnik 1.4 83KM.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wasz sposób na jazdę o kropelce.
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpnia 03, 2011, 10:02:05 »
Ostatnio postanowiłem wypróbować maksymalne zużycie paliwa, oczywiście tam gdzie były ograniczenia zwalniałem, średnia prędkość z 830 km wyniosła 137 km/h, na odcinkach bez ograniczeń jechałem prędkościami między 180-230 km/h, średnie zużycie paliwa wyniosło 8,9 l/100km. Doszedłem jednak do wniosku, że na dłuższą metę jazda powyżej 200 km/h nie ma większego sensu, bo co chwilę ktoś wyjeżdżał na lewy pas nie patrząc we wsteczne lusterko i musiałem dosyć ostro hamować. W okresie wakacyjnym, gdzie na drogach jest znacznie więcej aut lepiej jest jednak jechać wolniej ze stałą prędkością max 180 km/h.

A jakie Wy macie doświadczenia ze zużyciem paliwa, jeśli chodzi o jazdę po autostradach?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Wasz sposób na jazdę o kropelce.
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpnia 03, 2011, 15:17:47 »
Cytat: "speedbax"
A jakie Wy macie doświadczenia ze zużyciem paliwa, jeśli chodzi o jazdę po autostradach?


U nas nie ma autostrad... A jak są to rozkopane ;)
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Wasz sposób na jazdę o kropelce.
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpnia 03, 2011, 15:25:27 »
Albo w budowie dopiero..... :lol2:
Na razie nie ma podpisu......

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wasz sposób na jazdę o kropelce.
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpnia 03, 2011, 16:56:26 »
Cytat: "robert1995"
U nas nie ma autostrad... A jak są to rozkopane ;)


To akurat wiem, miałem raczej na myśli Wasze podróże po Europie. :)

pac

  • Gość
Wasz sposób na jazdę o kropelce.
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpnia 03, 2011, 22:24:15 »
Jak mam okazje jechać po Niemieckich autostradach to nie przekraczam 160km/h,
raczej jest to ok 140, raz, że przy tych 160 robi się za głośno (van), dwa to spalanie zaczyna mi się nie podobać, ok. 8 l i więcej ON