Inne tematy > Motoryzacja

[Police] Drogi.

(1/4) > >>

Godzik:
Witam wszystkich,
chciałbym poruszyć temat stanu dróg w tym mieście, zapoczątkować jakąś szerszą dyskusję.
Stan dróg, jaki jest, każdy widzi i czuje. Mnie osobiście krew zalewa i kieszeń boli, kiedy przejeżdżam ulicami Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Piaskową, Grzybową, Grunwaldzką... (mam wymieniać dalej?).
Na początek może garść informacji z projektu budżetu na 2008 rok:
A) Modernizacja ul.Wyszyńskiego w Policach
Okres realizacji: 2003-2009
Budżet na 2008 rok: 2 112 000 zł

B) Modernizacja wiaduktu przy ul. Piotra i Pawła w Policach
Okres realizacji: 2007-2008
Budżet na 2008 rok: 3 517 500 zł

C) Modernizacja wiaduktu przy ul. Kuźnickiej w Policach
Okres realizacji: 2008-2009
Budżet na 2008 rok: 150 000 zł[/list]
Ad. A. Wiedzieliście, szanowni forumowicze, że Wyszyńskiego jest modernizowana od 2003 roku? A czy wiedzieliście, że tegoroczne prace przy modernizacji ul. Wyszyńskiego kosztować będą ponad 2 mln zł?
Ja przecierałem oczy w nadziei, że się za chwilę obudzę.
Zapytam wprost: czy łatanie pojawiających się między betonowymi płytami (wszyscy wiemy, że to jest "podstawą" tej ulicy) szczelin można nawet na wyrost nazwać "modernizacją"? I najważniejsze: czy aż taki koszt jest tych prac? (zima idzie, więc nie wydaje mi się, żeby coś się miało dziać w tej materii jeszcze w tym roku)

Ad. B. To jest smaczny kąsek. 3,5 mln zł na mijający rok. Efekt? Sygnalizacja świetlna puszczająca wahadłowo ruch na rzeczonym wiadukcie.

Ad. C. Wiadukt przy Kuźnickiej. Przejeżdżam obok codziennie, nie widać, żeby się coś działo. No ale 150 tys. to można na sam projekt modernizacji wydać, więc się nie czepiam.

Pieniędzy na inwestycje drogowe mnóstwo, jednak, żeby coś się działo w samych Policach, to nie zauważyłem - jedynie w Jasienicy coś się dzieje, wylali warstwę wiążąco-profilującą, i czekają z położeniem warstwy ścieralnej chyba na pojawienie się dziur w istniejącej warstwie ;] Sytuacja taka trwa już dobre pół roku. Bez komentarza.

To tyle na początek. Wrzucam również ankietę, tak dla urozmaicenia. Zapraszam do dyskusji, bez pyskówek. Adminie (Moderatorze), proszę czynić swą powinność.

Pozdrawiam.

Pomocny link: http://www.bip.police.pl/?cid=210&bip_id=1211

Denver:
Co do pierwszego punktu to z tego co mi się obiło o uszy to remont tej ulicy miał się rozpocząć w tym roku, ale procedury przetragowe i odwołania przeciągneły sprawę i przełożyły ją w czasie na następny rok.
Co do remontowania to w tym roku pokryto ul. Wyszyńskiego jakimś dzinym czymś, co miało poprawić nieco komfor jazdy...
Fakt, że stan dróg i tak pozostawia wiele do życzenia...

Brebis:
No o.k. Wyszyńskiego i Piaskowa wymagają natychmiastowego remontu, ale co masz do Grzybowej, Grunwaldzkiej czy  Piłsudskiego? Bijesz pianę i tyle. Sposób na podkręcenie nastrojów anty anty???
A co powiesz o wyremontowanej drodze  w Siedlicach? dobrej drodze na Głębokie, czy o masie (przeważającej)dróg w stanie o niebo lepszym niż w Szczecinie? Rozumiem, chwalenie jest niewygodne i nudne. Lepiej krytykować. O.K. szanuję pieniactwo  :lol2:

caarola:
No i tak żeś Godżek pojechał że nic dodać nic ując i jak tu z Tobą gadać?  :rotfl:

Denver:

--- Cytat: "Brebis" ---No o.k. Wyszyńskiego i Piaskowa wymagają natychmiastowego remontu, ale co masz do Grzybowej, Grunwaldzkiej czy  Piłsudskiego? Bijesz pianę i tyle. Sposób na podkręcenie nastrojów anty anty???
A co powiesz o wyremontowanej drodze  w Siedlicach? dobrej drodze na Głębokie, czy o masie (przeważającej)dróg w stanie o niebo lepszym niż w Szczecinie? Rozumiem, chwalenie jest niewygodne i nudne. Lepiej krytykować. O.K. szanuję pieniactwo  :lol2:
--- Koniec cytatu ---


Ja w żadnym razie nie chcę nabijać piany, ale ulica Piłsudskiego w okolicach przed wiaduktem jest w złym stanie...
No i trzeba się cieszyć, że mamy drogi, bo nowe na ul. Brzoskwiniowej na przykład utwardzononej nawierzchni się można się w ogóle doczekać...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej