Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czy uważasz się za osobę kulturalną?

Tak
37 (80.4%)
Nie
9 (19.6%)

Głosów w sumie: 22

Głosowanie skończone: Października 13, 2008, 21:33:55

Autor Wątek: Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...  (Przeczytany 24606 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« dnia: Października 13, 2008, 21:33:55 »
Od pewnego czasu forum zaczyna podupadać. Nie ze względu na słabą administrację (o niej za chwilę) lecz ze względu na niski poziom kultury forumowiczów.
Pewnie większość osób, które odpowiedzą w ankiecie, zaznaczą odpowiedź "TAK". Zrobią to oszukując siebie i innych. Czemu? Otóż poziom rozmów prowadzonych za pośrednictwem tego forum jest na przerażającym wręcz poziomie. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, może z frustracji wywołanej kryzysem ekonomicznym, może ze względu na stres nasilający się w codziennym życiu. Nie świadczy to dobrze o mieszkańcach naszego miasta. Ludzie odwiedzający to forum, a mieszkający w innej części Polski po przeczytaniu kilku postów wyrobią sobie o nas zapewne niezbyt dobre zdanie.
Na forum kilku użytkowników nie jest anonimowych. Niestety powoduje to, że osoby, które są anonimowe uważają, że mogą obrzucać inne osoby epitetami i pomówieniami. Nie tak powinno być, nie na takich zasadach działa wolność słowa. Jeżeli ktoś jest na tyle odważny by wypisywać różne, nieprzychylne rzeczy na temat niektórych osób, to niech im to powie wprost, lub się przedstawi z imienia i nazwiska. Jeżeli nie ma natomiast tyle cywilnej odwagi by się ujawnić niech zamilknie,  z pożytkiem dla nas wszystkich.

A teraz o administracji;
Przez pewien czas byłem tzw. supermoderatorem pewnego, prężnie rozwijającego się, sporego forum o tematyce związanej z technologią komórkową. Usuwałem wszelkie posty, które obrażały użytkowników, chyba że autor takiego posta się przedstawił. Robiąc to narażałem się wielu użytkownikom, ale mimo to większość użytkowników forum (w wieku od 13 do 25 lat) uznawało to co robiłem za słuszne. Jak natomiast zachowują się użytkownicy naszego forum? Atakują administrację nazywając jej członków cenzorami. Ja uważam, że to co robi administracja jest słuszne.
Nie chcecie usuwania postów niezgodnych z regulaminem (jak to wielu określa - cenzury), bądźcie kulturalni ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline jak54

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #1 dnia: Października 13, 2008, 21:59:40 »
Moja odpowiedz - TAK - dlaczego ? Ponieważ mam swoje lata i nie zamierzam NIKOGO obrażać itd... Pewnie Ktoś się spyta dlaczego jestem TAKI krystaliczny ? To bardzo prosta odpoowiedz... To co widzę kto wpisuje się na forum kubapolice,  ( w wieku od 13 do25 lat )  to ja mam duuużooo więcej i nie zamierzam się tym chwalić tylko dać do myślenia paru forumowiczom i P. Adminom  :evil:  :cry:  :shock:
W życiu piękne są tylko chwile...tak...tak... DŻEM
Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść, zejść na psy o yes... * Ryszard Riedel *

piotrus^

  • Gość
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #2 dnia: Października 13, 2008, 22:20:59 »
Domyslam sie ze wypowiedz kubapolice dotyczy m/in mnie. W ankiecie kliknalem na "tak".  Dlaczego? Jeszcze nikogo na tym forum bezposrednio nie obrazilem, niecenzuralnego slowa w moich wypowiedziach nie znajdziecie. Co do kasowania postow cenzury itp... Kasowanie postow gdy kogos obrazaja (obrazaja a nie 'stawiaja zarzuty), usuwanie wpisow ktore maja poziom gdzies w okolicach mułu albo i ze 2 metry nizej - Jestem jak najbardziej na TAK. Ale zamykanie tematow po grozbie osoby blisko zwiazanej z naszymi wladzami (bo poprostu niewygodny temat) - zdecydowanie NIE bo to zwykla cenzura.
Pozrdawiam

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #3 dnia: Października 13, 2008, 22:42:06 »
Cytat: "piotrus^"
Ale zamykanie tematow po grozbie osoby blisko zwiazanej z naszymi wladzami (bo poprostu niewygodny temat) - zdecydowanie NIE bo to zwykla cenzura.


Żaden temat nie został z tego powodu zamknięty - tymczasowe zamknięcie działu w żaden sposób nie miało być cenzurą, tylko miało dać czas na przeanalizowanie sytuacji i uspokojenie się konfliktu
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

piotrus^

  • Gość
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #4 dnia: Października 13, 2008, 22:48:22 »
Jeden temat zostal zamkniety no ale niewazne;-) Bylo minelo i widze pozytywne zmainy na forum a o to chodzilo :)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #5 dnia: Października 14, 2008, 07:23:58 »
Został zamknięty ponieważ po otwarciu działu historia dublował z niego wątki, więc był po prostu niepotrzebny. To chyba normalne, że w takich sytuacjach topiki się zamyka...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #6 dnia: Października 14, 2008, 07:49:25 »
Cytat: "Kuba"
To chyba normalne, że w takich sytuacjach topiki się zamyka...


Albo scala.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #7 dnia: Października 14, 2008, 17:16:50 »
Dział zamknięto na krótki czas by przeanalizować sytację, żaden temat, żaden post nie został usunięty. Więc gdzie tu mowa o cenzurze? Jak dla mnie to swojego rodzaju przerwa techniczna [:
A ja was zapewnię, że administracja naprawdę w żaden sposób nie jest powiązana z władzami gminnymi. Ba ja nawet uważam, że konstruktywna krytyka bywa potrzebna...

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #8 dnia: Października 14, 2008, 17:17:46 »
Cytat: "Plm"
Ba ja nawet uważam, że konstruktywna krytyka bywa potrzebna...
Tyle, że często w krytyce na tym forum brakuje konstruktywności...
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #9 dnia: Października 14, 2008, 17:28:55 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "Plm"
Ba ja nawet uważam, że konstruktywna krytyka bywa potrzebna...
Tyle, że często w krytyce na tym forum brakuje konstruktywności...

Nie miałem na myśli tylko forum... ale mniejsza z tym

Offline bolo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #10 dnia: Października 14, 2008, 17:36:31 »
Zagłosowalem na tak,gdyż nie wdaję się w bezsensowną polemikę w sprawach oczywistych.

danam

  • Gość
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #11 dnia: Października 16, 2008, 14:44:42 »
Jestem świeżym użytkownikiem forum, ale wydaje mi się, że nawięcej obrzucania się błotem i chamstawa jest w tekstach pana Yaka. Zrobiłam kopię wszystkich jego dotychczasowych tekstów na "forum reaktywacja" i jestem przerażona jego wypowiedziami o młodych ludziach.

zonk87

  • Gość
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #12 dnia: Października 19, 2008, 23:26:52 »
danam
Popieram w 200%

Ja chyba się zgłoszę do was czy mam wcisnąć tak czy nie.
A jak się pomylę to poprawka będzie?  :lol2: (joke)

Lola

  • Gość
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #13 dnia: Października 21, 2008, 19:39:06 »
Ja też nie uważam się za strasznie chamskiego i niekulturalnego użytkownika. Raczej staram się nie wchodzić w żadne spory ani sprzeczki. Jednak nie każdy potrafi sobie dać spokój i musi dołożyć za wszelką cenę swoje trzy grosze. Bez sensu.

zonk87

  • Gość
Chamstwo, łgarstwo, obrzucanie błotem, pomówienia...
« Odpowiedź #14 dnia: Października 21, 2008, 21:26:31 »
Cytat: "Lola"
Jednak nie każdy potrafi sobie dać spokój i musi dołożyć za wszelką cenę swoje trzy grosze

Taka natura człowieka upartego ;)