Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy  (Przeczytany 217331 razy)

Offline alf

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #180 dnia: Marca 01, 2010, 12:41:43 »
Powystawiac wszędzie tablice z napisem "ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW"

Pozatym zrobi się ciepło to te gówna całkiem ładnie będą pachniec, jednym słowem Police gównem pachnące.

A trzecia sprawa, skoro zabrania się palaczom palic w miejscach publicznych bo ludziom smierdzi, to niech zabronią wyprowadzania psów w miejsca publiczne bo to też smierdzi !!!

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #181 dnia: Marca 01, 2010, 15:13:04 »
Cytat: "alf"
Powystawiac wszędzie tablice z napisem "ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW"

Pozatym zrobi się ciepło to te gówna całkiem ładnie będą pachniec, jednym słowem Police gównem pachnące.

A trzecia sprawa, skoro zabrania się palaczom palic w miejscach publicznych bo ludziom smierdzi, to niech zabronią wyprowadzania psów w miejsca publiczne bo to też smierdzi !!!


Już w niektórych miejscach jest zakaz, poogradzali trawniki. Na czym się to skończyło? teraz srają na chodnikach...

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #182 dnia: Marca 01, 2010, 20:30:28 »
Cytuj (zaznaczone)
Powystawiac wszędzie tablice z napisem "ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW"

Pozatym zrobi się ciepło to te gówna całkiem ładnie będą pachniec, jednym słowem Police gównem pachnące.

A trzecia sprawa, skoro zabrania się palaczom palic w miejscach publicznych bo ludziom smierdzi, to niech zabronią wyprowadzania psów w miejsca publiczne bo to też smierdzi !!!

1.u nas pod blokiem był taki zakaz,stał niecałe dwa dni i go wcięło.
2.ja tam na dworze nie czuję smrodu,co innego jak wdepniesz i przyniesiesz do domu.fakt jednak,że na chodnikach razi strasznie w oczy.
3.co do wyprowadzania,to co ci śmierdzi-pies?mój pies ładniej pachnie niż niektórzy ludzie,nigdy nikt się nie skarżył na nią,a jak na rynek idziemy to większość głaszcze,klepie i podziwia(teraz mam szczeniaka to tym bardziej,ale nawet jak miałam swoją staruszkę przez 10 lat nikt mi nie zwrócił uwagi).fakt faktem jest taki,że zanim pójdę z nią gdzieś na miasto to pół godzinny spacerek po lesie,żeby się wybiegała i załatwiła i potem dopiero w miasto i choć nigdy nic na mieście nie narobiła to zawsze mam rzeczy potrzebne w razie czego,jakby pies narobił(nigdy nie były potrzebne).
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

gruba

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #183 dnia: Marca 02, 2010, 07:36:52 »
Cytat: "Ślicznotka"
... a mój Fafik robi pachnące kupki i ja nie muszę po nim sprzątać.  :jupi:
jak robi pachnące to po co wyprowadzasz niech robi w domu będzie ci pachniało

[ Dodano: 2010-03-02, 07:39 ]
moim zdaniem tylko kary pieniężne nauczą ludzi sprzatac po psach

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #184 dnia: Marca 02, 2010, 07:45:45 »
tak z 500 stówek załatwi sprawę :) Kochani Radni do roboty w tej sprawie!!!

JVT

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #185 dnia: Marca 02, 2010, 19:23:40 »
Cytat: "archanioł"
A Ty też trzymasz swojego pieska tylko w klatce czy wychodzisz z nim na korytarz, przed blok i na dodatek bez smyczy i kagańca?


Zacznijmy od tego, że są różne zwierzęta i różnie się je traktuje (bo np. mają inne wymagania). Raczej nikt nie będzie wychodził z karaluchem na dwór na smyczy i w kagańcu  :devil:  Z szczurem też raczej nie.
Wyraźnie napisałam, że nie mam nic przeciwko HODOWANIU. Hodowanie zazwyczaj łączy się z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym. I raczej wątpię, że tego typu zwierzęta były puszczane samopas na zewnątrz (choć widziałam w telewizji, że w USA ktoś wymyślił, że taki karaluszek może być żywą biżuterią, z pancerzem wysadzonym szmaragdami i rubinami, noszony na ramieniu).

Co do mnie, to owszem wychodzę na korytarz, przed blok, do lasu i do autobusu i gdzie tam jeszcze można. Staram się, by wszystko było, jak należy, więc nie naskakuj na mnie, tylko dlatego, że najwidoczniej nie lubisz "psiarzy", a może i psów?

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #186 dnia: Marca 02, 2010, 20:03:38 »
Marshall, radni już ileś lat temu uchwalili regulamin utrzymania czystości w gminie i ustalili wysokość mandatu w razie niesprzątania po zwierzętach. Właściciele zwierząt mogą zapłacić właśnie nawet 500 zł. Do straży miejskiej należy karania niezdyscyplinowanych właścicieli zwierząt. Na razie jednak strażnicy głównie upominają zamiast karać. Uważam, że jeśli ktoś raz dostanie solidnie po kieszeni, to następnym razem zastanowi się, czy posprzątać po swoim pupilu czy zostawić odchody.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #187 dnia: Marca 02, 2010, 20:27:20 »
Cytat: "JVT"
Staram się, by wszystko było, jak należy, więc nie naskakuj na mnie, tylko dlatego, że najwidoczniej nie lubisz "psiarzy", a może i psów?

Wcale na Ciebie nie naskakuję. Zadałem tylko grzeczne pytanie. Masz rację – psiarzy polickich a dokładnie ich 93% nie lubię i nie toleruję. Dlaczego? Ano dlatego, że to żadni miłośnicy zwierząt. Nie można nazywać kogoś miłośnikiem psów, skoro ten ktoś przekształca psa w szkodnika dla wszystkich pozostałych. Natomiast jeżeli chodzi o same zwierzęta, czy ściślej o psy, to śmiem twierdzić, że w Policach na palcach rąk można policzyć prawdziwych miłośników tych zwierząt, którzy pod tym względem są w stanie mi dorównać.

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #188 dnia: Marca 02, 2010, 20:47:08 »
Marcin069...bardzo ciekawe spostrzeżenie i ja nie widziałem żeby bezpański pies robił kupę na chodniku.... a te pańskie robią to na potęgę...po za tym bezpańskich psów nie boję się bo omijają człowieka z daleka ( boją się ludzi...pewnie z doświadczenia...bo mają rację to najgorsze zwierzę na Ziemi ) a boję się pańskich psów ... rozpuszczonych, agresywnych nie wiadomo jakich ras... pewnie z charakterem  Pana (i ).

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #189 dnia: Marca 03, 2010, 10:37:08 »
.
Czy naprawdę nie jest wstyd nikomu z posiadaczy psów? To także wasze dzieło!

JVT

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #190 dnia: Marca 03, 2010, 20:35:51 »
Cytat: archanioł
Cytat: "JVT"

Wcale na Ciebie nie naskakuję. Zadałem tylko grzeczne pytanie.


Wydźwięk Twojej odpowiedzi był dość negatywny, tak jakbyś założył, że skoro byłabym w stanie tolerować sąsiada wielbiącego karaluchy, to mój pies musi s..ć na chodniku, chodzić bez kagańca itp.
Nieważne, skoro mówisz, że to było grzeczne pytanie, to przyjmuję to za dobrą monetę.

I żeby było jasne: ja też nie lubię ślizgać się po chodniku na odchodach piesków.  

Ponadto uważam, że mimo kosztów, powinny być zorganizowane jakieś pojemniki na te odchody. Dziwnie się czuję wyrzucając kupę do zwykłego kosza na śmieci, bo chyba później ktoś to sortuje i ogólnie nie wiem, co z tymi odchodami dalej się dzieje. Może ktoś wie?

Zresztą być może łatwiej byłoby nakłonić właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach, gdyby one były.  Może by pomyśleli, że skoro są specjalne pojemniki, to sprzątanie kupki jest normalne i prawidłowe?

JVT

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #191 dnia: Marca 03, 2010, 20:58:44 »
Aaaa. Czyli istnieje na świecie taki wynalazek, jak pojemniki na psie odchody... Ja chcę takie w Policach. Chociaż, skoro dla wielu ludzi mały papierek po gumie do żucia jest takim balastem, że trzeba się go natychmiast pozbyć, wyrzucając na chodnik, to nie łudźmy się, że wszyscy właściciele psów dostosują się do nakazu, nawet jeśli będą odpowiednie pojemniki.

JVT

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #192 dnia: Marca 04, 2010, 07:53:46 »
Ehh. Jak widać nie da rady dogodzić wszystkim. Zawsze jakiś problem poboczny zostaje, albo wręcz pojawia się.
Cieszmy się chociaż, że już rozchodziliśmy większość kupci i nasze chodniki już jako tako wyglądają  :thumright:

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #193 dnia: Marca 04, 2010, 08:57:45 »
Co w Polsce zwiastuje wiosnę... psia kupa
Mniej śniegu w mieście nie oznacza wcale mniej problemów. Spod topniejących hałd śniegu wypływają bowiem psie odchody, które nie tylko drażnią nasze poczucie estetyki, ale stanowią także poważne zagrożenie dla zdrowia przechodniów. Niestety chętnych, którzy uprzątnęliby zanieczyszczenia tego typu, zwykle brakuje.Tylko ponoszenie konsekwencji przez właścicieli psów !!(Mandaty) mogą zminimalizować ten problem, a i przy okazji podejmowanie decyzji o posiadaniu pupila byłoby może bardziej przemyślane.

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #194 dnia: Marca 05, 2010, 10:00:58 »