Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 726713 razy)

Offline bogdanszczecin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 14, 2020, 07:00:28 »
Moim zdaniem powinno  się do publicznej wiadomości dokładne dane osób zarażonych oraz miejsce ich obecnego pobytu.
Miało by to wpływ na bezpieczeństwo ludzi. Moglibyśmy szybko przeanalizować czy mieliśmy jakikolwiek kontakt z tymi ludźmi.
Obecnie podaje się ilość osób zarażonych i tyle.
Obecna sytuacja jest szukaniem igły w stogu siana.
Każdy każdego unika.
Czy wiecie gdzie te osoby mieszkają?

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 14, 2020, 09:08:21 »
Moglibyśmy szybko przeanalizować czy mieliśmy jakikolwiek kontakt z tymi ludźmi.
To analizują służby robiąc wywiad epodemiologiczny i powiadamiając odpowiednie osoby. Mam nadzieję.
Po to, żeby nie siać paniki. Bardzo dobrze, że doprecyzowano lokalizację do Mierzyna. Bo w innych powiatach skończyły się domysły. W Trb już z 5 typowano... 🤧 Tym bardziej, że są ludzie objęci kwarantanną. A to nie to samo...

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 14, 2020, 10:45:00 »
Bez paniki... 40 osób do mięsnego w kolejce dziś godzina 9:20 ul. Przyjaźni. Do piekarni jedyne 20 osób w kolejce - ludzie biorą po 8 bochenków.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 14, 2020, 11:01:40 »
Bez paniki... 40 osób do mięsnego w kolejce dziś godzina 9:20 ul. Przyjaźni. Do piekarni jedyne 20 osób w kolejce - ludzie biorą po 8 bochenków
A ty z której kolejki:)

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #79 dnia: Marca 14, 2020, 11:12:11 »
Odpuściłem. Mam coś z mięsa zamrożone. Zamiast świeżego chleba zjem dziś tosty.

Offline bogdanszczecin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 14, 2020, 13:32:41 »
Właśnie to o taką panikę tu chodzi bo wtedy ludzie by tak nie panikowali.
Faktem jest że służby robią wywiad epodemiologiczny i powiadamiają odpowiednie osoby lecz potem takie osoby pozostawia się na pastwę losu.
Służby jedynie sprawdzają czy ta osoba nie opuściła miejsca pobytu.             
Nikt im nie pomaga. Dosłownie nikt. Nikt nie dba czy mają zrobione podstawowe zakupy. Osoby te za wszelką cenę szukają pomocy u rodziny lub sąsiadów.
Tak własnie się ten wirus rozprzestrzenia.
Sprawdźcie zresztą to sami.


Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 14, 2020, 13:43:17 »
W czasach paniki zarażaj ludzi spokojem
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 14, 2020, 22:01:22 »
 "JAKOŚ TO BĘDZIE"
- mówi w VI księdze "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza Sędzia do księdza Robaka (werset 258).


"JAKOŚ TO BĘDZIE" - mówi rycerz fon Kostryn do Balladyny w IV akcie "Balladyny" Juliusza Słowackiego.


"Jakoś to będzie" - to typowy polski sposób myślenia odrzucający zmartwienia i troski. Model zachowania, w którym podejmuje się ryzyko, bez obawy o konsekwencje.


"Jakoś to będzie" - myśleli nasi rodacy, którzy W TYM TYGODNIU wyjechali na urlop do Włoch i Hiszpanii i teraz błagają polskie ambasady o pomoc w powrocie do kraju.


Inni, wierząc w teorie spiskowe głoszą, że Chińczycy  sami stworzyli koronawirusa.
Prawie wszyscy zapomnieli że w 1918 roku grypa "hiszpanka" zabiła w trzech falach od 50 do 100 milionów ludzi, czyli więcej niż zgineło w I wojnie światowej.
Bezpośrednią przyczyną śmierci było krwotoczne zapalenie płuc i zanik pęcherzyków płucnych, a także bakteryjne powikłania w płucach.
Teraz wszyscy umierający nie mogą samodzielnie oddychać.


Pandemie dżumy zabiły połowe ludności Europy w średniowieczu.


Dlatego wszyscy stoimy przed wielkim wyzwaniem. Musimy bezwzględnie stosować sie do zaleceń służb sanitarnych, bo "jakoś to będzie" - ALE NIE TYM RAZEM.  Żarty się skończyły.


Walka z koronawirusem to przede wszystkim odpowiedzialność za własne postępowanie.

 .
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2020, 22:23:53 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 15, 2020, 07:57:06 »
Jak już to szaleństwo się skończy, jak myślicie - jak wysokie będą premie,  które im poprostu będą się należały?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 15, 2020, 09:05:23 »
Jak już to szaleństwo się skończy, jak myślicie - jak wysokie będą premie,  które im poprostu będą się należały?

W sensie pracowników spożywki itp.? Powinny być co najmniej 100% pensji, a jak znam życie to dostaną może 5% i dyplom wysłany na maila.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 15, 2020, 09:07:12 »
Nie. W sensie rządzących. Co do reszty zgoda. Chociaż.... kto miałby pokryć te 5%? Właściciel sklepu, czy jak?
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2020, 09:11:56 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 15, 2020, 09:53:47 »
No właściciel, a niby kto? Sieci spożywcze w miesiąc zrobią zysk z kwartału jak nie dwóch. Wypadałoby nagrodzić pracowników, którzy mając bezpośredni kontakt z klientem narażają swoje zdrowie.


A co do polityków to wiadomo, że pierdolną sobie premie po 500% i elo. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 15, 2020, 10:00:46 »
To najlepiej od razu kosztami tej epidemii obciążyć zwykłych prywaciarzy
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 15, 2020, 10:50:15 »
A czy ja coś takiego mówię? Nie. Ale jednak sprzedawcom spożywki należy się sowita premia już nie tylko za to, że muszą się użerać z watahami jełopów, którzy musza zapasy na najbliższy rok zrobić, ale właśnie ze względu na to, że narażają swoje zdrowie w związku z bezpośrednim kontaktem z człowiekiem. Sieć zarobi niewyobrażalną kasę w krótkim czasie i całość ma zachować tylko dla siebie? Dla mnie taka firma byłaby już skreślona.

A jakby ktoś zaraz próbował wyskakiwać z dobrymi decyzjami rządu i biednym panem ministrem, który nie śpi po nocach to prócz poprzedniego mojego info z TVP prawilnie przypominam:

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 15, 2020, 11:18:36 »
Sprzedawcy spożywki to nie tylko wielkie sieci. Co z osiedlowym sklepikami, których wiele już ledwo wiąże koniec z końcem dzięki świętym niedzielą bez handlu.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!