Police i okolice > Trudne tematy

Podwyżki za gospodarowanie odpadami, radni bawią się naszą kasą

<< < (2/3) > >>

Jan:

--- Cytat: DEtonator w Marca 31, 2019, 22:16:20 ---Może zużycie wody mogłoby być jakimś wyznacznikiem...

--- Koniec cytatu ---

Oczywiście, kupujemy produkty  w wielu opakowaniach, gotujemy w garach, opakowania na śmieci, gary myjemy w wodzie.

Zwolennicy metrów, podajcie przykład jak m² produkują śmieci.

Kamilla:

--- Cytat: dapol w Marca 25, 2019, 06:04:51 ---Nie radni zafundują podwyżki, tylko sąsiedzi oszuści z zaniżonymi deklaracjami śmieciowymi.
--- Koniec cytatu ---

Najgorsze jest to, że w naszej gminie jest dużo blokowisk a gdzieś na Facebooku czytałam, że spółdzielnia nie chce współpracować z gminą żeby zrobić listy z numerami mieszkań i ilością ludzi zgłoszonych do podatku śmieciowego. Ludziom w blokowiskach, ale tylko tym nieuczciwym jest to na rękę. Ci z gminy od wielu lat tłumaczą, że bez współpracy ze spółdzielniami nie mają zbyt wiele możliwości do kontrolowania ile osób mieszka w mieszkaniu w bloku. A niektórzy ludzie w dalszym ciągu jak mantrę powtarzają, że nie powierzchnie mieszkań i nie woda produkują śmieci. Czytałam na gminnej stronie opracowanie firmy, które prawdopodobnie pokazywali na sesji. Tam jest napisane, że płaci się za zagospodarowanie śmieci (chyba w spalarni - moja interpretacja) ale drogi jest transport i zbiórka tych śmieci bo jeżdżą od śmietnika do śmietnika i w blokowiskach i we wszystkich wioskach.

parian:

--- Cytat: Kamilla w Marca 31, 2019, 21:54:05 ---Spółdzielnie powinny wywiesić w każdej klatce schodowej listy z numerami mieszkań i ilością ludzi zgłoszonych w spółdzielni do opłaty.
--- Koniec cytatu ---
A co z domkami jednorodzinnymi?

duch:
Kto wymyślił, żeby płacić jeszcze, za segregację odpadów ??? Czy to nie firma wywożąca śmieci, powinna płacić mieszkańcom, za pracę, którą powinna sama wykonywać ??? W końcu podpisują umowę z Gminą, za spore pieniądze. Po drugie, skoro za to trzeba płacić, to najpierw zainwestujcie w kamery, które będą śledzić intruzów, którzy podrzucają śmieci do osiedlowych śmietników lub znajdźcie na takich swój sposób. Ludzie pewnie nie chcą płacić, za kogoś. Po trzecie, kto wybierał tych radnych ??? Sami się przecież, nie wybrali.

fafik:
No tak wprowadzali segregację to nie słyszałem żeby była obniżka kosztów.🤔

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej