Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Radni Gminy Police  (Przeczytany 24195 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 15, 2019, 12:17:56 »
Śmierdzi to Ci z buzi trolu
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 15, 2019, 21:32:11 »
Jeśli nie rozumiesz różnicy między oficjalnym oświadczeniem osoby publicznej i pełniącej urząd a sugestiami dziennikarza (jakiegokolwiek) opartymi na podejrzeniach - to ja już tego nie zmienię.
Pewien prezydent dużego kraju również oficjalnie oświadczał, że to nie jego wojska znajdują się na terenie Półwyspu Krymskiego - widzisz korelacje?

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 26, 2019, 10:54:04 »
Dnia 27 marca nasi radni zadecydują o sposobie opłaty za śmieci. W obecnej chwili płacimy od  ilosci zamieszkiwanych osób w danym lokalu i chyba jest to najlepsze rozwiązanie. Proponowane jest od metrażu, co wiąże się z podwyżkami, zwłaszcza dla tych, co jest ich dwoje góra troje. Wielodzietne rodziny zyskają. Do tych, co zaproponowali takie rozwiązanie mam pytanie, co ma wspólnego śmieci,  a metraż. Jakby nie patrzał chyba niec nie ma wspolnego, według mnie to ludzie produkują śmieci nie metry mieszkaniowe. No chyba ze się mylę ?
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 26, 2019, 11:01:33 »
Rozliczenie od osoby byłoby najkorzystniejsze, gdyby policzanie nie kłamali w deklaracjach. To nie radni fundują nam podwyżkę tylko sąsiedzi.
Chociaż rzeczywiście - sposób rozliczania od powierzchni to nieporozumienie. Ja np. będę płacił mniej za 4 osobową rodzinę, bo mam małe mieszkanie. Bzdura i bezsens
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 26, 2019, 22:27:54 »
Rozliczenie od osoby byłoby najkorzystniejsze, gdyby policzanie nie kłamali w deklaracjach. To nie radni fundują nam podwyżkę tylko sąsiedzi.
Nie koniecznie... Co prawda mocno się nie zagłębiałem ale wygląda mi na to, że sporo osób które były uczciwe zapłaci więcej (a niektórzy dużo więcej).  Czy aż tyle było ludzi którzy zaniżali liczbę mieszkańców żeby tak mocno to teraz kompenswować?
Obstawiam że jak byś policzył każdego mieszkańca Polic to wyjdzie sporo mniej wpływów do Trans-Net niż w przypadku propozycji stawek z metrażem... Wygląda na to że jak zwykle Gryf pompuje kasę dla swoich.

Ponadto warto jeszcze w wątku poruszyć temat radnego, który jest mocno związany z firmą Trans-Net w związku z czym nie powinien mieć mandatu radnego - na szczęście w końcu ktoś wyżej postawiony się tematem zajął.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 27, 2019, 17:55:33 »
Z tego, co wiem, a wiem z pewnego źródła, burmistrz wycofał tą propozycję, sprawa jest do konsultacji.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 27, 2019, 21:19:05 »
To tylko pokazuje jak burmistrz kryje swoich (a więc pytanie czy faktycznie potrzene podwyżki za śmieci? Dla mnie burmistrz coraz bardziej jest mniej wiarygodny). Inna sprawa - mimo faktu, że sprawa jest wycofana myślę, że z opóźnieniem ale i tak ten ten mandat zostanie cofnięty.


Prywatny folwark w pełnej krasie. Pogratulować wyborcom.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 27, 2019, 23:25:42 »
Cytat: dapol w Marzec 26, 2019, 11:01:33
Rozliczenie od osoby byłoby najkorzystniejsze, gdyby policzanie nie kłamali w deklaracjach. To nie radni fundują nam podwyżkę tylko sąsiedzi.
Nie koniecznie... Co prawda mocno się nie zagłębiałem ale wygląda mi na to, że sporo osób które były uczciwe zapłaci więcej (a niektórzy dużo więcej).  Czy aż tyle było ludzi którzy zaniżali liczbę mieszkańców żeby tak mocno to teraz kompenswować?



Dziennik Policki

Jednakże w zależności od obranej metodologii opartej na deklaracjach mieszkańców w obecnym systemie w stosunku do danych Głównego Urzędu Statystycznego brakuje około 8 tysięcy osób.


8 000 osób x 15 zł (śmieci segregowane) = 120 000 zł x 12 miesięcy = 1 440 000 zł rocznie - brakuje!
i tu dapol chyba się nie myli.


– Opłaty te (...) trafiają do Wydziału Finansowego Urzędu Marszałkowskiego (...). W urzędzie zostaje około 2% środków, reszta trafia do budżetu powiatu, budżetu Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz do budżetu gminy – mówił Marcin Chełkowski. – Polska w ostatnim czasie wprowadziła bardzo drastyczne podwyżki tej opłaty (...). W 2002 r. jej stawka wynosiła 13,80 zł za tonę odpadów i rosła o wysokość inflacji. W 2007 r. rząd podniósł tę opłatę dość drastycznie – z 15,70 zł na 75 zł (w przypadku odpadów nieprzetworzonych) i wprowadzono stawkę ulgową (...) dla odpadów wstępnie przetworzonych w wysokości 60 zł – kontynuował Chełkowski.

W 2018 r. opłata marszałkowska wynosiła 140 zł za odpady nieprzetworzone, w 2019 r. - 170 zł, a w przyszłym roku wyniesie ona 270 zł za tonę.

Obecna stawka była chyba brana na podstawie roku 2007.  Ile ton śmieci produkuje Gmina?
<*)))))>{

Offline K.O.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 28, 2019, 08:47:41 »
1 440 000 brakuje? No nieee. W 2018 roku system się nie zbilansował i zabrakło niecałe 250 000 zł. W innych latach różnie. Bywało i ponad 500.000 tys, 300.000 tys a raz nawet była mała nadwyżka ok. 60.000 zł  ;)
Co to znaczy, że brakuje 8000 osób? Przecież to są dane Gusowskie a ta różnica wynika z danych GUS a osób zadeklarowanych w systemie. To, że brakuje osób to pewnik ale nie 8000. To, że ktoś jest zameldowany na terenie Gminy Police nie znaczy przecież, że tu mieszka. Pewnie takich osób jest sporo. Duża część wyjechała itd. Dlatego opłaty wylicza się od osób zadeklarowanych w systemie. I tu rolą gminy jest odpowiedzieć sobie na pytanie: ile osób w ogole się nie zadeklarowało z tych, które powinny to zrobić, ile z zadeklarowanych nie płaci i jaki jest poziom ściągalności/egzekucji opłat. Bo może się okazać, że jest tu pole do poprawy ale trzeba chcieć to zrobić.

Co do opłaty marszałkowskiej to do gminy wraca ona w wysokości 50% ;) Poza tym dotyczy wszystkich gmin w Polsce w takim samym stopniu. A jednak duża część gmin, mimo nawet podwyżek stawek za odbiór odpadów w ostatnim czasie, ma te opłaty na mieszkańca sporo niższe niż te zaproponowane aktualnie w Policach. Czyli jednak można. Poza tym patrząc jednostkowo i nominalnie: 1 osoba wytwarza średnio rocznie ok.250-300 kg odpadów. Licząc wzrost opłaty marszałkowskiej o 130 zł za tonę w ostatnim czasie daje to 32,5-39 zł wzrostu jednostkowego rocznie. To daje ok.2,7-3,25 zł wzrostu opłaty na mieszkańca miesięcznie z tytułu wzrostu opłaty za odbiór śmieci z tytułu opłaty marszałkowskiej. Gdzie reszta kosztów? Już pomijam bonus z tytułu samej idei wzrostu opłaty marszałkowskiej czyli wzrost recyklingu i zmniejszenie odpadów składowanych na składowisku. Bo przecież powinno być tak, że poprzez wzrost tych opłat opłacalność wywozu śmieci na składowisko powinna spadać a zwiększać się zakres odpadów poddanych recyklingowi czy też innym formom utylizacji. Przez to, że mniej odpadów ogólnie by było składowanych, to mimo wzrostu opłat to całościowo powinno się płacić mniej. Taka dokładnie zależność wystąpiła np. w przypadku UK.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 28, 2019, 10:49:46 »
Wystarczyłoby przeanalizować zużycie wody pod kątem zadeklarowanych mieszkających i jeżeli zużycie jest mocno "ponadstandardowe" to gmina powinna wezwać do wyjaśnienia lub ponownie przysłać staż miejską.

Offline Kamilla

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 31, 2019, 21:04:14 »
Wystarczyłoby przeanalizować zużycie wody pod kątem zadeklarowanych mieszkających i jeżeli zużycie jest mocno "ponadstandardowe" to gmina powinna wezwać do wyjaśnienia lub ponownie przysłać staż miejską.

A ja hipotetycznie będę zużywała wodę w "ponadstandardowej" ilości. Zgłoszę 1 osobę mimo, że mieszkają ze mną jeszcze dodatkowe 2 osoby bez zameldowania w gminie. Gmina lub Straż Miejska mnie wezwie. A ja pójdę w zaparte, że dużo się kąpię bo jestem czyścioszka. I pewne na tym się skończy. Przecież nie podadzą połowy ludzi w blokach do sądu bo niby lubią się kąpać albo, że wnuk przychodzi się kąpać w sobotę i niedzielę bo nie lubi tego robić u siebie. Moim zdaniem spółdzielnia powinna wywiesić listy na klatkach schodowych z numerami mieszkań i ilością ludi zadeklarowanych do śmieci. Sąsiedzi wiedzą ile mieszka po sąsiedzku ludzi. Sami by pilnowali tych nieuczciwych.


Post Merge: [time]Marzec 31, 2019, 21:13:18 [/time]
Co to znaczy, że brakuje 8000 osób? Przecież to są dane Gusowskie a ta różnica wynika z danych GUS a osób zadeklarowanych w systemie. To, że brakuje osób to pewnik ale nie 8000. To, że ktoś jest zameldowany na terenie Gminy Police nie znaczy przecież, że tu mieszka. Pewnie takich osób jest sporo. Duża część wyjechała itd. Dlatego opłaty wylicza się od osób zadeklarowanych w systemie. I tu rolą gminy jest odpowiedzieć sobie na pytanie: ile osób w ogole się nie zadeklarowało z tych, które powinny to zrobić, ile z zadeklarowanych nie płaci i jaki jest poziom ściągalności/egzekucji opłat. Bo może się okazać, że jest tu pole do poprawy ale trzeba chcieć to zrobić.
W sąsiednim bloku jest dużo mieszkań wynajmowanych. Najczęściej tacy nie mają tam meldunku. U moich sąsiadów też mieszka syn i jego konkubina z 2 dzieci. Wcześniej mieszkali w Skolwinie. Więc jeśli nie są zameldowani a sąsiadka ich nie zgłosi do opłaty śmieciowej to gmina nie będzie miała pojęcia o ich istnieniu. W spółdzielni wiedzą, że mieszka więcej ludzi ale chcą mieć spokój więc nie będą wychodzili przed szereg.  Powinni wywiesić na każdej klatce schodowej listę z numerami mieszkań i ilością osób zadeklarowanych do płacenia. Uczciwi sąsiedzi sobie z oszukańcami poradzą. Ochrona danych tu nie wchodzi bo nie byłoby nazwisk.

Post Merge: [time]Marzec 31, 2019, 21:28:32 [/time]
To tylko pokazuje jak burmistrz kryje swoich (a więc pytanie czy faktycznie potrzene podwyżki za śmieci? Dla mnie burmistrz coraz bardziej jest mniej wiarygodny). Inna sprawa - mimo faktu, że sprawa jest wycofana myślę, że z opóźnieniem ale i tak ten ten mandat zostanie cofnięty.

Ciekawe dlaczego z wiosek zabierają śmieci z kubła zielonego co tydzień. U moich rodziców na wiosce (4 osoby) oddają co tydzień pół śmietnika bo rzetelnie segregują. Resztę odpadów oddają w workach. Niech firma Trans-Net zabiera śmieci co 2 tygodnie i koszty zmniejszy o połowę. Kto potrzebuje większego śmietnika niech dołożą potrzebującym dodatkowy śmietnik. W innych miastach to działa. dodatkowo byłam dzisiaj na wiosce. Pytałam rodziny i znajomych czy szkła i papieru oddają co miesiąc pełne worki. Kilka rodzin potwierdziło, że nie oddają co miesiąc albo oddają bardzo mało. Może niech zmienią samochód na inny i worki z tymi odpadami niech biorą razem. Mają plac na którym mogą worki rozdzielić. Mówią, że paliwo drożeje a tu taka rozpusta. 

Post Merge: Marca 31, 2019, 21:43:04
Gdzie reszta kosztów? Już pomijam bonus z tytułu samej idei wzrostu opłaty marszałkowskiej czyli wzrost recyklingu i zmniejszenie odpadów składowanych na składowisku. Bo przecież powinno być tak, że poprzez wzrost tych opłat opłacalność wywozu śmieci na składowisko powinna spadać a zwiększać się zakres odpadów poddanych recyklingowi czy też innym formom utylizacji. Przez to, że mniej odpadów ogólnie by było składowanych, to mimo wzrostu opłat to całościowo powinno się płacić mniej. Taka dokładnie zależność wystąpiła np. w przypadku UK.


Czy gmina płaci firmie odbierającej i wożącej odpady (Trans-Net) od wagi czy objętości odebranych śmieci? Kiedyś czytałam, że w jakimś mieście firma odbierająca i wożąca śmieci celowo nie kontrolowała co się znajduje w kubłach (np. gruz) bo im cięższe były te odpady, (a mieli płacone od każdej tony zawiezionej na wysypisko) tym większą kasę skroiła firma od gminy. A za to zapłacili ludzie w opłatach.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2019, 21:43:04 wysłana przez Kamilla »

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 17, 2019, 09:25:16 »
http://stw24.pl/za-smiecie-nie-da-sie-uniknac-oplat/.
Proszę zwrócić uwagę,  jakie są koszty za 1 osobę w Stalowej Woli!

Post Merge: Kwietnia 17, 2019, 09:26:25
Od nowego roku opłata nie ulega zmianie i za odpady segregowane płaci się 6 zł. Od Nowego Roku 2019 . !!!
[/size][/color]

Offline izadi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 14, 2019, 13:00:56 »
Proszę zwrócić uwagę,  jakie są koszty za 1 osobę w Stalowej Woli!
To u nas, nawet nie biorąc pod uwagę ostatniej ponad 30 procentowej podwyżki, jakieś ekskluzywne te śmieci mamy

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 11, 2019, 20:53:17 »